Şimdi Ara

Laptop harddisk öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

5 yıllık laptop u askerlik dönüşü açtım güncellemeleri indirdim yeniden başlattım uygulanmadı geri yükleniyor uyarısı verdi. Uzun uğraşlar sonucu açılmadı USB ile Windows 10 yüklemeye çalıştım ilk seferde açılıyor sonra siyah ekran geliyor kapatıp açınca sürekli disk onarılıyor uyarısı geliyor. Format atarken Windows uyarı veriyor bu diske yüklemeyin disk bozulabilir diye. Bilgisayarcıya götürdüm diski çıkarıp test yapmaya çalıştı disk açılmadı. Sanırım disk sıkıntılı.

Önerebileceğiniz bir disk var mı? 200 300 ₺ arası bütçe var. N11 yada vatanbilgisayar dan önerebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• https://www.amazon.com.tr/dp/B071F9MLJJ

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarcı 500 GB diske 400 ₺ dedi burda 1 TB 300 ₺ linkteki marka sağlam mı ?

• Bilgisayarcı kazıklamaya çalışıyor normaldir 400 istemesi.

Western Digital, belli başlı disk üreticilerinden biridir, marka olarak da sağlamdır.

Burada da uygun
    https://urun.n11.com/hard-disk/wd-blue-wd10spcx-1tb-5400-rpm-16mb-sata-60gbs-25-inch-slim-not-P247604382

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 9 Kasım 2018; 15:4:43 >
  • Yunusm kullanıcısına yanıt
    Tabii ki sağlam. n11, Gittigidiyor gibi sitelerdeki satıcılar yerine Amazon'dan almanızı öneririm. 2 yıl içinde bir sorun çıkarsa yenisiyle değiştiriyorlar. Stokta o ürün yoksa para iadesi yapıyorlar.

• Arkadaşlar 500 gb işimi görür. Sizce bunu mu alsam yoksa armag3d0n paylaştığınımı Toshiba Dt01Aca050 500 Gb 3.5" 7200Rpm Sata-3 6.0Gb/S 32Mb, Hard Diskhttps://www.amazon.com.tr/dp/B00U4TDD6U/ref=cm_sw_r_cp_apa_PmB5Bb57GMDY8

• Bu saatten sonra normal harddisk almak bana göre eziyettir. 400 TL bütçe varsa eğer cepte, 240 GB'lık SSD lere bakılabilir eğer yer sıkıntınız yok ise.
  • V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Bilgisayar 5 yıllıktır iki sene daha işimi görürse yeter bana. Her an laptopun başka bir donanımı zarar görebilir bu nedenden dolayı geçici lazım bana 1.5 2yıl en fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yunusm -- 9 Kasım 2018; 20:13:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yunusm

Merhaba

Bilgisayar 5 yıllıktır iki sene daha işimi görürse yeter bana. Her an laptopun başka bir donanımı zarar görebilir bu nedenden dolayı geçici lazım bana 1.5 2yıl en fazla.
    O zaman benim tavsiyem en az bütçe ile en yüksek performansı almanız hocam. Yani 120GB lık bir SSD. 200 TL civarlarında fiyatları. Ayrıca laptop hurdaya çıksa dahi içinden söküp hızlı bir harici disk yaparsınız.
    Anladığım kadarıyla 2. El alabilirim SSD sonra sıkıntı çıkmasın?

• quote:

Anladığım kadarıyla 2. El alabilirim SSD sonra sıkıntı çıkmasın?
    Sıkıntı çıkabilir hocam, sıfır almakta fayda var.
    En iyisi HDD almak 2 sene garantili oluyor zaten işimi görür. Cihaz Lenovo z580 eski cihaz ne olur ne olmaz.

• quote:

En iyisi HDD almak 2 sene garantili oluyor zaten işimi görür. Cihaz Lenovo z580 eski cihaz ne olur ne olmaz.
    Hocam garanti tüm ürünlerde var zaten? Ölü yatırım yaparsınız, karar sizin.
  • quote:

Benim sana önerim 120 gb lık SSD alıp windows'u buraya yüklemen. 150 TL civarı SSD. Kalan paraya da HDD alıp geniş alan açabilirsin kendine.
  • Linkteki Toshiba HDD masaüstü bilgisayarlar için. 2.5" HDD almanız gerekiyor.

• -Yeniçeri- kullanıcısına yanıt
    120 GB sıfır nerden alabilirim?

• quote:

120 GB sıfır nerden alabilirim?
    Ben şu Ssd'yi almayı düşünüyorum. Link
    Benim işimi görür bu sen kendine göre karar verirsin kendin yapabileceksen gereksiz yere bilgisayarcıya para verme.
  • -Yeniçeri- kullanıcısına yanıt
    Daha önce hiç yapmadım olduğu gibi takılmıyor mu? 120 GB işimi görür 20 GB Windows ve güncellemeleri 60 70 GB oyun.

• quote:

Daha önce hiç yapmadım olduğu gibi takılmıyor mu? 120 GB işimi görür 20 GB Windows ve güncellemeleri 60 70 GB oyun.
    Hocam laptop haşat demiştiniz? Haşat laptopta 60/70 GB hangi oyunu oynamayı planlıyorsunuz?
  • quote:

Aynen olduğu gibi takılır hiç bilemedin video izle gösterirler. Hafızayı da tamamen doldurma da rahat çalışsın. İstersen 240 GB'ı da 240 TL orda.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.