Şimdi Ara

Laptop Hard Disk'i Görmüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 2 gündür kafayı yedim. bilgisayar açılmıyor. Format atmayı deniyorum windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz ekranına kadar geliyor. orada hard diskler listelenmesi gerekirken hiç bir tane yok

sürücü yükle dediğim zaman gözat butonuna tıkladığımda C görünüyor.

yani kısacası HDD arızalı değil çalışıyor. bios tan bilgilere baktıgımda da hdd görünüyor.

bios ta ahci yada ide gibi bi seçenek yok anakart VAIO nun kendi anakartı.

farklı CD ler de denedim - USB den de kurmayı denedim

HDD Seagate ama modelini bilmiyorum açmakta istemiyorum

Olay Şöyle oldu Recovery Bölümünde Windows 7 Home Premium x64 vardı çok eski sürümüydü yükleyince bisürü güncelleştirme istiyordu elimdede orjinal win 8 pro olunca ihtiyaç duymadım

ilk önce System Reserved kısmını sildim ( 100 MB ) daha sonra CD Takıp Windows'u Nereye Yüklemek İstiyorsunuz kısmından Recovery i sil e tıkladığımda hata verdi tamam a bastım bilgisayar kapandı açılmadı bi daha bilgisayarı açtığımda Operating System a not found diyor ( İşletim Sistemi Bulunamadı )

bunun nedeni ne olabilir. Yardımcı Olursanız Çok Sevineceğim.

Teşekkürler.

• boot ekranında cıkıyormu hdd niz ?
  • biosta gözüküyor HDD 320 Gb diye.

Ayrıca X:\Windows\System32\CMD.exe çalıştırınca Format C: de denedim formatlıyor. fakat nereye yüklemek istiyorsunuz kısmında görünmüyor HDD
  • hangi işletim sistemini kurmak istiyorsunuz ve diğer işletim sistemi duruyormu içinde ? eğer win 7 win 8 kurulu ise içinde boot ekranında xp kuramasınız ..

diski nfts biçimleyin tekrar kurmaya calışın..
  • hocam herhangi bi işletim sistemi durmuyor boş. işin kötü yanı yeniden yüklemeye çalışıyorum windows u sabit diskleri görmüyor.
  • biçimle diskleri tekrar böl bunu yapabiliyormusun peki diğer işletim sistemleri ile.
    xp cd si tak önce diskleri bicimle böl daha sonra win 7 8 hangisi yükleyeceksen onu tak birde böyle dene

resim atabilirsen daha kolay yardım edebiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizlerin_umudu -- 19 Mayıs 2013; 19:32:58 >
  • hocam bilgisayar açılmıyor :) HDD ler windows kur ekranında gözükmüüyor :)
  • hdd bozuk olabilirmi baka bir hdd takın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.