Şimdi Ara

Laptop hangisini alsam ki cok kararsızım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
17
Cevap
0
Favori
260
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    6 Mesaj
    Fiyat olarak en fazla 2000 lira civarlarında,gerektiğinde oyunları kasılmadan oynayacağım,filmleri yüksek çözünürlükte izleyeceğim yani kısacası cok islevli bir laptop ariyorum.Ben genelde toshiba kullandım 7 yıl da dayandı ikisi de taş gibiydi o yüzden genelde bu markaya bakıyorum.Ekran olarak da aslında 17 inch istiyorum ama maalasef ağırlıklarından dolayı vazgeçmek zorunda kaldım.Sony laptopa da iyi diyorlar ama fiyatı biraz tuzlu sanirim.Hp'lerde de kronik bir ısınma problemi var diyorlar.Bir de benim için ısınma ve ses çıkarma önemli,sessiz bir laptop arıyorum.Toshiba laptoplarımın ikisi de son yıllarına doğru ısınma ve aşırı bir ses çıkarma problemi çıkardılar başıma çünkü.Tabii 7 yılın etkisi de olabilir Yani ben kısacası fiyatına değecek uzun süre kullanabileceğim bir laptop arıyorum. Tüm tavsiyelerinize açığım, elestirdiginiz laptopları da söyleyin uzak duralım.Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Binbaşı
    1032 Mesaj
    Dell İnspiron 7537 s51w81c

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Matheson

quote:

Orijinalden alıntı: CodGhost

Dell laptopa da garantisi iyi değil çabuk bozuluyor falan diyorlar bilginiz var mı

|
    |
    kardeş hp de belirttiğin gibi ısınma sorunu var.üstelik fan oyundan daha çok ses çıkartıyor :) abimde hp var ordan biliyorum.msi ge60 onc-454Tr (model sanırım buydu)fiyatına bi bak 2ye yakın birşey olması lazım.

Orijinalden alıntı: enahbor

kardeş hp de belirttiğin gibi ısınma sorunu var.üstelik fan oyundan daha çok ses çıkartıyor :) abimde hp var ordan biliyorum.msi ge60 onc-454Tr (model sanırım buydu)fiyatına bi bak 2ye yakın birşey olması lazım.
    quote:

Orijinalden alıntı: enahbor

Çok teşekkür ederim :) ama msi laptop hakkında pek bir bilgim yok onun yerine o civarlarda toshiba falan alınması mesela ya da bilindik bir marka daha mı mantıklı

|
    |

Üstüne biraz da çikolata sos istermisin ?? 2000 TL bütçe diyorsun tmm diyoruz oyun laptobu olsun ama ses çıkarmasın ısınmasın diyorsun sistem yük altındayken oyun laptobu adı altında olanlarda olmayanlarda çok ses çıkarır çok ısınır , yüksek çözünürlükte düşüğe göre zorlar zaten en son 1k izleyebilirsin 3000 TL nin altına 2k 4k yok , sessiz laptop istiyorsan ultrabook bakacaksın oyundan vaz geçeceksin , oyun oynamak istiyorsan ses ve ısıyı kabul edeceksin , bütçene uygun , oyunları med- HIGH karısık açabilecek , seni 1-2 sene götürebilcek laptoplara razı olacaksın dell 7537 , bu piyasa böyle 2 binlik laptop 2 sene 3 binlik 3 sene oynatır ondan sonra günlük kullanım ultrabookların moloz haline dönüşürler ama ultrabook alır oynamassan 5 sene sonra aç aynı işleri yaptırır hafiftir ses yapmaz ısınmaz

Edit : o paraya oyun laptopları genelde 1366 x 768 çözünürlükte oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elkarun -- 19 Haziran 2014; 0:18:12 >
    |
    |
    viiolet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Er
    6 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: elkarun

Üstüne biraz da çikolata sos istermisin ?? 2000 TL bütçe diyorsun tmm diyoruz oyun laptobu olsun ama ses çıkarmasın ısınmasın diyorsun sistem yük altındayken oyun laptobu adı altında olanlarda olmayanlarda çok ses çıkarır çok ısınır , yüksek çözünürlükte düşüğe göre zorlar zaten en son 1k izleyebilirsin 3000 TL nin altına 2k 4k yok , sessiz laptop istiyorsan ultrabook bakacaksın oyundan vaz geçeceksin , oyun oynamak istiyorsan ses ve ısıyı kabul edeceksin , bütçene uygun , oyunları med- HIGH karısık açabilecek , seni 1-2 sene götürebilcek laptoplara razı olacaksın dell 7537 , bu piyasa böyle 2 binlik laptop 2 sene 3 binlik 3 sene oynatır ondan sonra günlük kullanım ultrabookların moloz haline dönüşürler ama ultrabook alır oynamassan 5 sene sonra aç aynı işleri yaptırır hafiftir ses yapmaz ısınmaz

quote:

Orijinalden alıntı: elkarun

Bu konuda pek bir bilgim yok ama toshiba 7 sene idare etti beni oyun da oynadim yani :) 3000 lira civarlarindaydi.Suanki fiyatları pek bilemiyorum ama idare edebildi üstüne en son ben kahve döktüm ben bozdum yani 7 yıl diye 7k vermedim :)

|
    |

• Onbaşı
    17 Mesaj
    2000 TL'ye bayağı zor bulursun.Özellikle son çıkan oyunları hiç takılmadan iyi fps sonuçları almak istiyorsan 3500-4000 TL'yi gözden çıkarman gerekir ve sana önerim MSI veya ASUS al sakın DELL,TOSHIBA...gibi markalar alma onlar katiyyen oyun bilgisayarı değil.Dediğim gibi ama yine de arkadaşın dediği gibi sese katlanman lazım.Ayrıca ısı istemiyorsan MSI al derim(eğer illa laptop olacaksa)yoksa 3600 TL'ye monitör,oyun klavye ve faresi dahil çok güzel GTA 6 çıksa aman vermeyen bir masa üstü toplayabilirsn.Karar sana kalmış.İnternette bir çok video var bence bak.Ama bütçem 2000 TL diyorsun o kadar bir bilgim yok.

Orijinalden alıntı: Klar_kl

2000 TL'ye bayağı zor bulursun.Özellikle son çıkan oyunları hiç takılmadan iyi fps sonuçları almak istiyorsan 3500-4000 TL'yi gözden çıkarman gerekir ve sana önerim MSI veya ASUS al sakın DELL,TOSHIBA...gibi markalar alma onlar katiyyen oyun bilgisayarı değil.Dediğim gibi ama yine de arkadaşın dediği gibi sese katlanman lazım.Ayrıca ısı istemiyorsan MSI al derim(eğer illa laptop olacaksa)yoksa 3600 TL'ye monitör,oyun klavye ve faresi dahil çok güzel GTA 6 çıksa aman vermeyen bir masa üstü toplayabilirsn.Karar sana kalmış.İnternette bir çok video var bence bak.Ama bütçem 2000 TL diyorsun o kadar bir bilgim yok.
    quote:

Ben sadece oyun için istemiyorum taşınabilir olsun da istiyorum. Yani gerçekten pek bilgim yok ama mesela en kötü ayarda oynamak istemiyorum da yükseğe yakin bir ayarda oynamak istiyorum oynadığım vakit oyun. Ki en fazla 1 tane oyun oynarım herhalde yani aldığıma degsin filmimi de güzelce izleyeyim mesela islerimi de hizlica yapayım yani.

• Onbaşı
    17 Mesaj

Anlıyorum aslına bakarsan bende o kadar bütçe bile yok :D kıytırık bir i3 işlemcili Lenovo ile idare ediyorum.Tabiki de anlıyorum şahsen oyun bilgisayarı olarak laptopların tercihi daha mantıklı.İnsanın gittiği yerlere yanında güçlü bir pc ile gitmesi güzel bir şeydir.Sana tavsiyem piyasada İntel HD Graphics 4000 ekran kartı + bir tanede oyun için ekstra ekran kartı takılı laptoplar var.İntel 4000 Graphics sana filmleri çok güzel izletir ama oyun oynayamazsın o yüzden 2. bir ekran kartı koyarlar.Benim laptop da çift ekran kartlı.Yani tavsiyem iyice araştır ve sakın Teknosa'dan alma.sana pek bir bilgi veremedğimin farkındayım ama benim sadece marka önerim olabilir çünkü modelleri ve fiyatları ezbere bilmiyorum dediğim gibi MSI'nin sitesine girip modele bakıp internette fiyat sorgulayabilirsin
    |
    |

Anlıyorum aslına bakarsan bende o kadar bütçe bile yok :D kıytırık bir i3 işlemcili Lenovo ile idare ediyorum.Tabiki de anlıyorum şahsen oyun bilgisayarı olarak laptopların tercihi daha mantıklı.İnsanın gittiği yerlere yanında güçlü bir pc ile gitmesi güzel bir şeydir.Sana tavsiyem piyasada İntel HD Graphics 4000 ekran kartı + bir tanede oyun için ekstra ekran kartı takılı laptoplar var.İntel 4000 Graphics sana filmleri çok güzel izletir ama oyun oynayamazsın o yüzden 2. bir ekran kartı koyarlar.Benim laptop da çift ekran kartlı.Yani tavsiyem iyice araştır ve sakın Teknosa'dan alma.sana pek bir bilgi veremedğimin farkındayım ama benim sadece marka önerim olabilir çünkü modelleri ve fiyatları ezbere bilmiyorum dediğim gibi MSI'nin sitesine girip modele bakıp internette fiyat sorgulayabilirsin
    quote:

Çok çok sağ ol dediklerinizi yapacağız artık napalım :) ama kardes bu cift ekran karti olanlarda hep sorun var diyorlar dogru mudur bir de lenovo nasıl bir marka dersin cok güçlü modelleri var mesela kullandigindan hareketle

• Onbaşı
    17 Mesaj

Sen de sağol;Lenovo markasını daha 2-3 gündür kullanıyorum.Ayrıca dediğin doğru olabilir çift ekran kartlılar sorunlu olabilir bilgim yok araştıracağım :) Lenovo'ya gelirsek 2-3 gündür kullanmama rağmen internette o kadar şikayet var ki Lenovo ile ilgili(şikayetvar.com'da bakabilirsin) daha markayı bilmeme rağmen soğudum ki ben markaya değil daha çok donanıma önem veren biriyimdir bu sayede markanın bir kalite göstergesi olduğu anladım.Benim laptop ile çok iyi FPS değerleri alınmasa bile orta ayarlarda Battlefield 3 oynayabiliyorum.Tabi ki bu yeterli değil(FPS normalin altında) o yüzden sana önermem :D
    |
    |
    Kardeş yinede sen bilirsin ama forumda msi dan şikayet eden birine rastlamadım.üstelik üzerinde ki ekran kartıyla ultra olmasada yüksekte oynayabileceğin birçok oyun var.olmadı yüksek orta arası az önce baktım cod ghost ve bf4 gibi oyunları yüksek 30-35 arası fps ile oynatıyor.bence bütçeni 200 lira kadar aşsa da en mantıklısı budur bence.bu arada msi ge60 20e-295xtr pcdepo da 3000Ten 2300E düşmüş o ekran kartı oyunlarda ultra-yüksek arası gidip geliyor.

|
    |

Artık sektör değişti eskiden bu derece sistem zorlayacak oyun yoktu her sene çıkan yakın oluyordu şimdi şirketler 3b çok sistem isteyeni yapmak için yarış veriyor , çift ekran kartının sorunlu olması hurâfedir aslında ,/ kullananlar beğeniyor met ediyor yinede ekran kartım yanması diyen yok değil o kadar da olacak , her ekran kartı yanabilir .

|
    |
    eleştireceğim laptoplar casper acer ve hp olacaktır bence bunlardan uzak dur

istediğin laptopa gelecek olursak online oyun vs oynuyorsan çok fazla para vermene gerek yok online oyunlar işlemciyi zorlamaz ekran kartını zorlar

Asus X550LN-XO069D http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550ln-xo069d-notebook-pmu308500 fiyat olarak güzeldir ram ve hddsi diğer laptoplara göre aşağıdadır

bu 2 side 2000 lira fiyat aralığında f/p bakımından en çok önerilen makinalar

Lenovo Z510 59-413184 http://www.ebrarbilgisayar.com/lenovo-z510-59-413184-notebook-pmu311438

Dell Inspiron 7537 S21W65C http://www.ebrarbilgisayar.com/dell-inspiron-7537-s21w65c-notebook-pmu317230

2 si arasında kalırsanda şöyle diyebilirim daha iyi grafik istiyorum dersen dell benim laptopımda optik sürücü olacak diyorsan lenovo
    |
    |

• Onbaşı
    17 Mesaj
    http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-cx61-2od-231xtr-notebook-pmu291575 MSI

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550ln-xo007d-notebook-pmu308503 ASUS

Bütçene göre bu bilgisayarlar makul ve İntel Haswell(İntel'in en son işlemci serisi) kullanıyor ikisi de.Özellikleri pek farklı değil ama artık kararını sen verirsin...
    |
    |
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.