Şimdi Ara

Laptop Görüntü Kablosunu kestim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptop ekranı iyice gitmişti artık monitöre bağlayıp kullanacaktım.Kırık ekranı 3 kabloyuda keserek laptoptan ayırdım.Bol renkli kabloyu kesince laptop açılmadı.Nasıl çözebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trvr23 -- 13 Eylül 2014; 19:25:20 >

• Tuhaf bir yaklaşım örneği.. Monitöre bağlamak için monitör keseni görmemiştim. Kestiğiniz kabloları birleştirin, harici monitöre bağlamak içinde orjinal monitörü kesmenize gerek yok.
  • daha tuhaf bir yaklaşım örneği..Monitöre bağlamak için kesmeme gerek olmadığını ben de biliyorum ama monitör sallandığı için ve laptopu klavye olarak kullanacağım için kesmiştim.İyi ki de kesmişim.Yabancı forumlarda açtığım konuda sağolsunlar tekrar bağla gibi bir şey söylemediler.Kabloyu tamamen yerinden çıkarıp biosu sıfırlamak için de güç tuşuna 15-20 saniye basmamı söylediler.Ben de öyle yaptım sonra harici monitöre bağladım , sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.Ki o kabloları tekrar bağlamak çok zor 20'den fazla renk var ve kablolar çok küçük.
    Not:Ekranı kırık sallanan laptopun kablolarını kesmem hiç te tuhaf değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trvr23 -- 18 Eylül 2014; 10:20:49 >
  • trvr23 kullanıcısına yanıt
    Abi lütfen yardım et bende senini gibi ekranı çıkardım monütör bağladım açtım güzelce çalışıyodu sonra o kablo aklıma geldi kedim ortasıdan biyerden ama leptop açıkdı dalgınlıkla yapmışım ordan kıvılcım koku gelip kapandı hemen pili çıkardım fişden çekdim şimdi açılmıyo ne yapmalıyım
  • ekranınkablosunukesdim E kullanıcısına yanıt
    Monitörü bağladığınız kabloyu mu kestiniz? Biraz açıklayabilir misiniz? Cevapla butonu ile geri dönüş yapın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karanlık Ülke kullanıcısına yanıt
    şimdi benim laptopumda ekran kırık olduğundan ekranı sökdüm ekran ile laptopun kendisini bağlayan kabloyu ilk olarak çıkarmışdım sonra monütör bağladım ayrı o kablo orda kaldı leptopun yanında sallanıyodu bende leptop açıkken kesdim aniden kapandı bilgi verirseniz sevinirim (kablnun adı flex kablosu )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekranınkablosunukesdim -- 20 Haziran 2018; 12:38:13 >
  • kablo ilerde lazım olabilir ben bir casper ekranı olmayan bir laptopa format atmak istemiştim ve haricen hiçbirşekilde görüntü alamadım
    ekran bulup kurulumu yapıp öyle görüntü alabildim o yüzden kesmek yerine sökün kabloyu.
  • ekranınkablosunukesdim E kullanıcısına yanıt
    Anakartta kısa devreye yol açmışsınız, servis ile görüşün. Muhtemelen anakart değişecektir.
  • Saraç Bilişim Dizüstü Bilgisayar Teknik Servis Hizmetleri en yeni teknolojilerle donatılmış laboratuvarı ve konusunda uzman,
    deneyimli kadrosuyla güvenilir servis hizmeti sunmaktadır.
    Marka ve Model aranmaksızın her türlü tamir bakım işleriniz zamanında ve güvenilir olarak yapılır zamanında teslim edilir.
    İletişim Bigileri:
    http://www.laptoptamiriankara.net
    Tel: 0312 431 01 44 – 45
    Adres: Bayındır-1 Sokak No: 22/5 – Kızılay / ANKARA
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.