Şimdi Ara

Laptop Format Sonrası yine ağır çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    i3 5020 2.2 ghz
    500gb disk
    4gb ram

laptop 8.1 den win 10 a yükseltilmşti. İlk günden beri ağır çalışma problemi vardı ama idare edildi...son zamanlarda iyice ağırlaşıp açılmama sorunu oluşturdu. Daha sonra win 7 pro yüklendi.Yüklenirken de problem oluşturdu. Özet olarak defalarca farklı yükleme şekilleri denendi. Sonunda yüklendi. Farklı sürücüler denendi.Bios güncellendi.

İlk kurulumda iyi fakat aç kapa yaptıkça kasmalar artıyor. Güvenli moda bile işkence çekerek giriyor. Tarayıcı da çok geç açılıyor. İnternete girince nette gezinme de bir problem yok...tarayıcıyı kapatınca ikinci açılışı hızlı oluyor, yani sistem emri geç algılıyor, yapılan tıklamalara çok geç ama peş peşe veriyor...görev yöneticisinden bellek ve işlemci yüzdelerine bakıyorum oldukça düşük yani bir zorlanma yok..rami çıkarıp diğer slota taktım.

Donanım mı yoksa sistemsel mi? Ben harddiskten şüpheleniyorum.

Acaba benim denemediğim başka hangi yolla bu sorunu çözerim.

• Sorun hard disk kaynaklı olabilir, uygun fiyatlı bir ssd bulup değiştirin muhtemelen düzelecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bynoname -- 28 Mart 2019; 22:53:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence de artık harddisklere veda etme vakti geldi. En azından işletim sistemi ssd 'de kurulu olursa hızı çok iyi fark edersiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarınıza Hard Disk Sentinel programını indirin ve kurun. Program ilk açıldığında gelen ekranda diskinizin performans, sağlık ve varsa diğer sıkıntıları görüntülenir. O ekranın resmini çekip buraya yüklerseniz diskinizden mi kaynaklanır sıkıntı anlarız.

Kolay gelsin.
  • İlginiz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim. Harddiski farklı ölçütlerde böldüm ve Win 7 yi kurdum. Çok uzun ömürlü olacağını tahmin etmiyorum ama bir kaç denemeden sonra düzelme gösterdi.
  • Ssd şart kardeşim bende de msi gl62 notebook var onda bile ağır çalışıyor sana has bir durum değil uygun fiyatlı Bi Ssd bak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ssd candır...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.