Şimdi Ara

laptop ekranını tv/hdmi/av/media player'e çevirme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
29
Favori
45.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam ben şimdi kontrol kartını aldım. bugun elime ulaştı. ama teknik özelliklerinde 12v 4 amper ile çalıştığı yazıyordu.

siz 12v 0.5 amper lik bir adaptör kullanmışsınız.. sizin kartınızda o şekilde mi belirtilmişti yoksa bende 0.5 amper taksam çalışır mı ?

bir diğer sorumda şu şekilde olacak hocam.

ben şimdi bu kontrol kartını.. hdmi lı uydu alıcısını ve 1+1 ses sistemini tek adaptörle beslemek istiyorum..

kontrol kartı 12 v 4 amper
    hdmı lı uydu alıcısı 12v 1.5 amper
    1+1 usb den güç alan hoparlörler 5 v 1 amper

12 v 6 amper bir adaptöre kontrol kartını ve uydu alıcısını paralel bir şekilde bağlayıp kontrol kartının üzerindeki veya uydu alıcısının üzerindeki usb portundan hoparlöre güç versem
    olur mu acaba. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeVaLieR -- 11 Ocak 2016; 17:52:14 >
  • evet arkadaslar dun uydu aliciminda gelmesiyle. tv mi calistirdim. voltaj beslemesiz 2 adet hoparlor bagladim. mid tizz hoparlor. verim alamazsam voltaj beslemedi takacagim ilerde..
    tek adaptor olayini bu aksam deneyecegim bugun geliyor 5 amper adaptorum. kasa tasarimina basladim. pazar gunu kasa imalatina baslayacagim nasipse. ama bir sorun olustu. surucu kartim kumandali. yumatunun mini hdmi li uydu alicisini aldim. dun aksam denememde fark ettim. surucu kartinin kumandasi ile uydu alicinin kumandasi cakisiyor.. surucuden ses acmaya basiyorum. uydu alici 9 tusuna basiyo. surucuden scure ye basiyorum uydu alicinin menusu aciliyo. nasil cozebilirim bu sorunu fikri olan var mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CeVaLieR C kullanıcısına yanıt
    hocam ben asus notebooktan çıkan hoparlorleri bağladım kart üzerine. gayet tatminkar ses çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugur426a

hocam ben asus notebooktan çıkan hoparlorleri bağladım kart üzerine. gayet tatminkar ses çıkıyor.

hocam fotoğraf atabilirseniz iyi olur yapmanıza sevindim
  • Derin_KarayeL kullanıcısına yanıt
    Vakit bulursam ince bir kasa veya kaplama yapmayı da planlıyorum ancak bu haliyle de işimi görüyor.

laptop ekranını tv/hdmi/av/media player'e çevirme

• Bu işlemi normal 102 yada 106 gibi daha büyük Ana kartı yanmış televizyonlarda da yapabilir miyiz

• ugur426a U kullanıcısına yanıt
    şu tv modunda kanal çekimi nasıl aldığınız yerin linkini eklermisiniz.
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6252123620.html?orderId=63902221383983
    aldığım link bu. uzun zaman oldu alalı. tv tuneri çok kaliteli değil. ama yine de kaliteli antenlerle bazı kanallar iyi çekiyor. hdmi girişinden hd uydu alıcı ile gayet kullanışlı.(uydu kumandasından etkileniyor. böyle bir sıkıntısı var ) harici 1 tb hdd ve usb belleklerde 6-7 gb lık full hd filmlerde sıkıntısız oynatıyor.
  • hocam süper olmuş direk arkaya monte etmek yerden bayağı kazandırmış.

görüntü kaltesi oldukça başarılı ben hdmi reciver bağlamıştım şuan fotograf atamıyorum ama kalitesi çok iyi

• Takip

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CeVaLieR C kullanıcısına yanıt
    Kaliteli bir uydu alıcısı kullanarak. Piyasadaki uyduruk ürünler aynı kumanda sinyali kullandığı için çakışma oluyor.
    Ya da kumanda alıcılarından birini devre dışı bırakacaksınız.

• Ercansener E kullanıcısına yanıt
    1920x1080 çözünürlüğü desteklediği yazıyor. Denemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 4 Nisan 2016; 9:22:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdmGdk

1920x1080 çözünürlüğü desteklediği yazıyor. Denemek lazım.

full hd çözünürlüğü destekliyor yazıyor, benim kullandığın lcd panel hd deteklediği için hd reciver bağlayıp denedim gayet güzeldi, lcd panelin de desteklemesi lazım sonuçda hd ready çözünürlüğünde kaldık :))

• Elimdeki 10 inch lcd panele kullanmak için bu kartlardan bir tane aldım. Ben bu kartı ekranın arkasına sabitlemek istiyorum ancak kart ısınıyor. Kartı ekrana yapıştırmak için ne kullanmalıyım?
  • Hocam merhabalar. Benim de elimde çıkma bir laptop var. Laptop'un sorunu açılmaması idi. Ben de paneli söktüm. Şimdi kesin olarak hangi bileşen çalışmıyor onu bilmiyorum. Şu anda VGA kart olmadan panelin çalışıp çalışmadığını nasıl anlarım?
  • İyi geceler bende bu işe giriştim uygun V59 yazılımını fat32 flashbelleğe attım v59 kartın yuvasına taktım çok az keyde mavi led pır pır ediyor ekran açılmaya çalışıyor gibi kısa süreli ışık patlaması oluyor ardında aynı döngüye giriyor. Youtubeda izlediğim kadarıyla yazılımın yükleme esnasında ki mavi ledin yanma süresi benimkinden daha uzun sürüyor. Acaba yazılım yüklenemiyor mu ? Farklı driver ve farklı usb bellek denedim değişmedi. V59 anakartın üzerindeki volt ayarını hem 3.3 hem 5 yaptım değişmedi. Sadece inventer taktım lcd nin ışığı komple beyaz oldu yani inventerde sağlam . Acep sorun nedir ? Sabredip okuduysanız teşekkürler.

• Faydalı konu. Çok güzel bilgiler paylaşmışsınız, teşekkürler. Ayrıca şu resme bayıldım:

https://store.donanimhaber.com/f5/31/42/f53142bf220f916e2dcb6992e5143e66.jpg

• ramudi R kullanıcısına yanıt
    Hocam benimkinde ekran hep siyah kaliyor cozebildinizmi sorunu

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.