Şimdi Ara

Laptop ekranımın parlaklığı arkaplana göre değişiyor?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, Monster Tulpar v2.6 kullanıyorum ilk zamanlarda yoktu şuan ise ekrandaki renk tonlarına göre parlaklığı değişiklik gösteriyor, güç tasarrufu gibi birşey değil bence çünkü masaüstüm siyah temalı falan masaüstüne gittiğimde sönüyor, google açsam full parlıyor. Yüksek performansta tutuyor ve pilini hiç takmıyorum, hep prizde.

• bu sorunu ben de yaşıyorum. herkes güç tasarrufundan bahsediyor ancak güç tasarrufunu ayarladığımda yalnızca prize takılı değilken renkler değişmiyor. prize taktığımda tekrar aynı sorunu yaşıyorum.
  • Marko Ramius kullanıcısına yanıt
    ben pilini elektrikler kesilmediği sürece hiç takmıyorum zaten. Çözemedim valla ama bi anda parlaklığın azalması can sıkıcı olabiliyor
  • Sorununuz belki şundan dolayıdır. İntel control paneli / güç / pilde / şeklinde girin ve güç tasarrufu ile ilgili seçenekleri devre dışı bırakın bakalım düzelecek mi ben bu şekilde çözdüm bu sorunu.
  • zaten hepsini de maksimum başarıma almış, gerieye kalan tasarrufla ilgili herşeyi devre dışı bırakmıştım :/ windows 10 update falan yaptı ondan mı acaba?
  • Update yapmadan önce böyle bir sorun var mıydı ? eğer yoksa zaten dediğiniz gibi W10'dan kaynaklı bir durumdur.
  • Sorunun batarya takmaman muhtemelen. Yanlış yapıyorsunuz elektrikler kesildiğinde laptop zarar oluşabilir. Ayrıca tam dolu şekilde batarya bekletmek daha fazla yıpratır hücreleri. Pil dolduğunda zaten tam dolu yazdımı şarj işlemi bitmiştir demektir.

Haftada 1-2 defa doldur boşalt yapmalısın ama asla tam boşaltma %5 altına inme yoksa zarar verirsin batarya. Batarya ve bilgisayar için en uzun sorunsuz kullanım biçimi budur. Bide eğer uzun süre 1 haftadan fazla laptop kullanmayacaksan batarya tam dolu olmasın %60 seviyesinde olsun %100 bırakırsan ömrü kısalır.
    bataryalar hakkında daha fazla bilgi için http://www.enpedi.com/2010/09/notebooklarda-batarya-nasl-kullanlmal.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi royalfth -- 24 Ağustos 2015; 16:08:36 >
  • royalfth R kullanıcısına yanıt
    Hım yani mesela diyelim ki batarya tamamen doldu, artık pil devre dışı kalır üzerinde beklemesi sorun çıkartmaz dimi? Evet elektrikler gitti bi defa korktum valla bişey olursa diye. Laptopu sürekli kullanıyorum hergün açık yani o halde üzerinde 100% hep takılı mı kalsın?
  • Batarya takılı kalsın ama sen haftada 1-2 defa %50 %10 kadar kullan dolum yap kafana göre. Ama %5 altına inme ve eğer 1 haftadan fazla laptop kullanmıyacaksan batarya tam dolu bırakma %60 dolu olsun. Kafanada çok takma elektronik alet olacağı varsa olur :)
  • royalfth R kullanıcısına yanıt
    çok karışık geldi ya sürekli kullanıyorum oyun falan oynuyorum hep yüksek performansta zaten, %50 lere kadar indirmek için fişten falan mı çıkarmam gerekecek bilemedim risk alsam elektrik kesintilerine karşı? :D
  • Bu sorunda son durum nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.