Şimdi Ara

LAPTOP' ekran kartı karmaşası ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
845
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba öncelikle dikkate alıp okuyan ve bilgilerini paylaşan herkeze teşekkür ederim ! Sormak istediğim birkcaç sorum var madde madde yazıyorum bilgisi olan ve yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum ..!

1.Şuan 3000-4000 TL arası bir para ödenicek bir laptop da en az olması gereken ekran kartı nedir yada siz olsanız ne beklerdiniz ?

2.Laptoplarda oyun oynanmaz vesaire .. diye düşünen arkadaşlara saygım sonsuz ama ben lap top la oyun oynamak isteyen biriyim bu yüzden nelerr öncelikle dikkat etmem lazım ?

3.Laptop da nvidia mı ati mi daha perfonsmaslı? Yada bu genel sistemle alakalı değişebilirmi ?

4. Özetle laptopda ekran kartlarının işe yarayıp yaramadığı konusunda bilgi almak istiyorum ....SAYGILAR

• günümüzde oyun oynanabilecek bir laptop almak için 3000-4000 vermene gerek yok...1500-2000 civarı satılan laptoplara gayet sağlam ekran kartı konulmakta....

maalesefki 1500tlye satılanla 3000tlye satılan arasında ekran kartı performansı olarak 2 kat fark olmuyor...hatta bazı firmalar çok komik bi şekilde 3000-4000tl lik

laptoplara çok çok dandik onboard ekran kartları koyabılıyorlar...dikkatli olmak lazım.....

ekran kartı markası konusunda ati yada nvidia ayrımı yapmak yersiz ve anlamsız..her markanın birbiriyle denk modellerı var sonucta.....

eskiden laptopta oyun oynanmazdı..şimdi ise orta seviye oyuncular için her oyunu açabılecek ve yarısını fulleyecek bi laptop sadece 1500 civarında satılıyor

hangı fıyat aralıgında hangı ekran kartlı laptop olsun dıyorsan kısaca yardımcı olmaya çalışayım....

1500-2000 aralığında hd5650-hd5730-gt420m-gt425m-gt430m olanlara bakabılırsın.(işlemci i3-i5-i7 çok farketmez)

2000-3000 aralığında hd5850-hd5870-gt540m olabilir...

daha üstünde sadece monster marka laptopların gtx serisi ekran kartlı modelleri var aklımda

• 4000TL'ye gerek yok. Altaki ürünü almanız yeterli. İsterseniz SSD falan ekleyebilirsiniz.

http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=295062&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.