Şimdi Ara

Laptop ekran kartı chip değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim 6 yıllık laptopum vardı. Yazın başında bir dönem açmaya çalıştığımda vs kendi kendini restleme problemi vardı yani güç tuşuna bastığımda kendi kendini resetliyordu. Sonra notebook soğutucu aldım ve bir daha 4 ay bu problemle karşılaşmadım normal kullanmaya devam ettim.

Daha sonra geçen gün normal kullanırken birden kapandı ve güç tuşuna bastığımda 2 sn fanlar çalıştı sonra kendini resetledi. Daha sonra tekrar bastığımda fan çalıştı 2 sn sonra durdu ama bilgisayar çalışıyordu ama ekrana görüntü gelmiyordu.

Kendim bilgisayarı söktüm temizledim durum değişmedi. Bir notebook servisine verdim 3 gün içinde adam baktı ve ekran kartı çipinde problem dedi değişmesi gerek sesi ve 375 tl masraf çıkarttı.

Açıkçası 6 yıllık bir bilgisayar için 375 tl vermeyi düşünmüyorum zaten bilgisayarı film ve internet için kullanıyordum onun yerine üstüne biraz daha koyar masaüstü toplarım diye düşünüyorum.

Bilgisayardaki bu problem gerçekten çipte midir yoksa başka bir şey olabilir mi? Yada idareden yapabileceğim bir çözüm var mıdır?
    Yardımlarınızı bekliyorum.

Notebook: Lenovo z500 ekran kartı: intel HD graphics 4000 ve gt645m

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• anakart tamiri biraz tuzludur. grafik çipinden vazgeçerim dersen bios tan disable yapıp sorunsuz çalışırsa kullanabilirsin. tamir ettirmeyi düşünürsen garantili tamir yapılıyorsa biraz pazarlıkla yaptırabilirsin.
  • start_system kullanıcısına yanıt
    Hocam ekrana hiç görüntü gelmiyor ama o ekran kartını disable edip harici ekran kartı olan gt645m i kullanıp açılmasını sağlayabilir miyim?

• relling R kullanıcısına yanıt
    bir şekilde bios a girebilirsen belki olur. bios pilini çıkarıp takmayı deneyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: start_system

bir şekilde bios a girebilirsen belki olur. bios pilini çıkarıp takmayı deneyebilirsin.
    Laptop elime geçince deneyeceğim hocam teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.