Şimdi Ara

Laptop diskini sökmenden içindeki bilgileri alma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Laptobum bozulduğu için servise göndereceğim ama diskin içinde aşırı derece önemli dosyalar var. Laptop açılıyor ama ekrana görüntü gelmediği için yedeklerimi alamıyorum. Yetkili serviste silinebileceğini söyledi. Ürünün garantisi olduğu için diski çıkartıp başka bir cihazla da yedek alamıyorum. Diski çıkarmadan aracı bir kablo veya cihaz ile içindeki verileri başka bir bilgisayara aktarma şansımız var mı?

• Harici diskle bunu yapabilirsiniz. Ya da elinizde fazla HDD varsa harici disk haline getirebilirsiniz.

• Merhaba, sorununuzu anladım.

Adım 1: Öncelikle dizüstü bilgisayarınızın *harici görüntü çıkışlarını kullanarak harici bir ekrana (tv, monitör, projeksiyon cihazı vs.) bağlantı sağlamayı denemelisiniz.

Eğer görüntü almayı başarırsanız diğer adımlara detaylı olarak değinebiliriz.

Bu şekilde diski çıkarmadan, disk içerisinden bilgi almak ne yazık ki pek mümkün değil.

*Eskiden MAC'ler de Firewire denen bir port oluyordu, bu özel kablo ile bir MAC cihazdan diğer bir MAC cihazın disk, cd-rom gibi fiziksel aygıtlarını bu kablo ile kullanabiliyorduk.

Lakin siz henüz bilgisayarınızın marka, model, model yılı gibi bilgilerini dahi vermeden insanların size yardım etmeye çalışması gerçekten çok güç.

İyi günler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.