Şimdi Ara

Laptop Çalındı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
16.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçmiş olsun dostlar, umarım çalınan cihazlarınız bulunur. Ben de notebook almak istiyorum ve hırsızlıktan çekiniyorum doğrusu. Sigorta yaptıracam ama onların da şartlarının maşallahı var ona da güvenemiyorum.
  • Geçiş olsun arkadaşım, dikkat etmek lazım....
  • Geçmiş olsun arkadaşım. Aynı durum benimde başıma gelmişti. Toshiba marka laptopum çalınmıştı,polis geldi zabıt tuttu vs..vs.. Toshibayla yaptığım görüşmede sadece bilgisayarın altında bulunan ve her bilgisayarda farklı olan Lan Mac numarasını onlara verebilirsem eğer internete bağlanıldığında yerinin tespit edilmesinin olası olduğunu söylediler fakat biz daha önceden bu numaranın ne işe yaradığını bilmediğimiz için bir yere not etmemiştik o yüzden Lan Mac numarasını veremedik. Fakat seri numarasını vererek bilgisayarın teknik servise gitmesini bekledik,yaklaşık 5-6 ay sonra Toshibadan arayarak laptopumun dün itibariyle teknik servise getirildiğini ve bilgisayara el konulduğunu söyleyen bir görüşme yaptım. Daha sonra gerekli işlemler filan 1 hafta sonra bilgisayar elimdeydi...Umarım seninki de bulunur ama gerekli olan forumlara filan doldurmalısın bence...
  • Geçmiş olsun. Umarım bulunur cihazlarınız.
  • ben cep telefonumu çaldırmıştım ve tutanak tutuldu 3 4 ay sonra çıkar dediler gerçekten çıktı hemde 3 4 defa ama hiç birinde alamadım burda olamadığımdan inş seninki de çıkar kardeşim. =)
  • çok geçmiş olsun ya.. benim de telefonum gasp edilmişti anlıyorum hislerinizi..
  • aynı şey benim başıma geldi 6600 yeni çıktığında 670 ytl ye almıştım saflığımın kurbanı oldum saat 19:00kaptırdım karakola giderken polis aracı gördum durdurdum adamı tarif edip anons yapın dedim polis benim devriyem bitti karakola git dedi karakola gittim 2 saat beklettiler polisin kullandığı monitörün kablosu gevşemiş ben yapayım dedim yaptım öyle ilgilendi tutanak tuttu lavaboyu sordum nezarethanenin yanında dedi kullanabilirmiyim dedim kullan dedi oraya giderken başka polis nereye gidiyosun alo dedi lavaboya dedim öle elini kolunu sallayarak gidemessin dedi izin aldım dedim bu şekildemi davranıyosunuz vatandaşa deyince tartıştık biraz seni atarım nezarethaneye dedi araya diğerleri girdi oradan merter polis karakoluna ginderdiler 5000e yakın resim gösterdiler girdüğümüde unuttum bu işlemler bittiğinde saat 01:30 falandı falandı telsm turkcell avea ya faks çektim savcılığa gittim imei no sunu verdim savcı umutlanma bulunmaz dedi aradan 1 yıl geçti bana telefonun kimler tarafından kullanıldığı nerede kullanıldığı zarf içinde geldi birde not çıktı zaman aşımından dolayı takip süresi dolmuştur isterseniz aynı işlemleri yaparak süreyi uzatabilirsiniz die işte böyle bir ülkede yaşıyoruz olan yine bana oldu babamın sözünü dinlemeyip ozaman servet değerinde olan telefonu aldım ve bütün sülalemin dalga konusu oldum kardeşime bile bişey verirken aman sahip çık abine çekme deniliyor:) bu yazıya gülüp ağlayacağınıza siz karar verin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheetlack -- 8 Eylül 2008; 5:00:04 >

• Geçmiş olsun dikkat etmek lazım bu tarz işlere....
  • gecmis olsun. internetten bulma isi pek gercekci gelmedi bana
  • geçmiş olsun bunları sallandırıcaksın veya bişi yapıcaksın namussuzluk ne diyim
  • konu hortlamış yine
  • hortlamıcak gibi değil ki millet zar zor kazanıp alıyo şerefsiz hırsızlarda çalıyo..bu işin tek çözümü evi sigorta yaptırcan ..başka yolu yok
  • Arkadaşlar mesajlarınızı okudum gerçekten kendi laptopum çalınmış gibi moralim bozuldu, hepinize geçmiş olsun.
  • geçmiş olsun umarım en kısa sürede bulunur.polis olayına gelince bu ülkede iyi polis kötü polis var arkadaslar.kimi kendini kral sanıyor,kimide senin benim gibi insan oldugunu biliyor.
  • ya umudunuzu kırmak istemem ama laptopunda ceplerinde alan adam bi saflık yapıp servise göürmezse bulunmaası biraz zor.
    telefnların ki zaten değiştiriliyo vahim olan laptoplarında mac numaralarını değiştirebilmeleriymiş(bende duyunca şok oldum ama buda yapılıomus)
    yani hem okdar emek verip alınteri döktüğün gözünden sakındığın aletlerin çalınması hemde polislerin sana davranışları baya bi kötü oluo.tüm arkadaşlar geçmiş olun diyorum.bide

kendini ülkenin cumhurbaşkanı sanan,burnu kafdağında gecmiş,everesti kendi yaratmış gibi davranan ,bi soru sorduğunda seni köpek yerine koymayan İYİ POLİSLERİ bide ben görseydim......gözüm açık gitmiycem
  • Turkiye burasi, boyle seyler gelismis ulkerde olur. Turkiye gibi ulkerde bu tip takip mekanizmalarinin calistigi gorulmemistir, olmussa da bir elin parmaklarini gecmez. Silahli kavga icin cagrilan polis'in, bir kac arandiktan sonra gelmemesi gibi birsey anca bizim ulkemizde yasanmistir. Bizzat kendi aradim polisi. 3. arayisimda polis karakolu telefonu yuzume kapatmaya baslamisti. Malesef yuzde 1 ihtimalde olsa, umut vardir. Ama sansina da pek guvenme. Canin sag ise, ona sukret. Calisir yeniden alirsin.
  • ARAS KARGO dan laptop göndermeyin arkadaşlar.
    Geçen ay Ankara ASUS Teknik servisine, anlaşmalı kargo olan ARAS KARGO ile bilgisayarımı gönderdim. Bilgisayarım gonderdiğim şubeden çalındı.
  • e tüm sorumululuk aras kargonundur herlade?
  • quote:

Orjinalden alıntı: redsongs

Geçmiş olsun arkadaşım. Aynı durum benimde başıma gelmişti. Toshiba marka laptopum çalınmıştı,polis geldi zabıt tuttu vs..vs.. Toshibayla yaptığım görüşmede sadece bilgisayarın altında bulunan ve her bilgisayarda farklı olan Lan Mac numarasını onlara verebilirsem eğer internete bağlanıldığında yerinin tespit edilmesinin olası olduğunu söylediler fakat biz daha önceden bu numaranın ne işe yaradığını bilmediğimiz için bir yere not etmemiştik o yüzden Lan Mac numarasını veremedik. Fakat seri numarasını vererek bilgisayarın teknik servise gitmesini bekledik,yaklaşık 5-6 ay sonra Toshibadan arayarak laptopumun dün itibariyle teknik servise getirildiğini ve bilgisayara el konulduğunu söyleyen bir görüşme yaptım. Daha sonra gerekli işlemler filan 1 hafta sonra bilgisayar elimdeydi...Umarım seninki de bulunur ama gerekli olan forumlara filan doldurmalısın bence...

üstteki yazıyı iyi okuyun arkadaşlar. işimizi kolaylaştırırsınız. polisi de fazla suçlamayın,
    ellerindenden geldiğince hırsızları buluyorlar. ama bulunca şikayetçi olmayan vatandaşlara ne demeli...
    ayrıca ne yazıkki hırsızlık suçunun cezası yüksek değil. aras kargoyu suçlayan arkadaş, nasıl olsa elinde kargoyu gönderdiğine dair bir belge vardır. onunla bilgisayarını arasa aldırdatabilirsin. eğer kabul etmezlerse savcılığa dilekçeyle başvuracaksın. merak etme mahkeme bilgisayarı aldırtır.

• millet kapıyı tekrar zorlamışlar yuh artık ama kilit açılmamış (MUL-T Lock)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.