Şimdi Ara

Laptop Bilgisayar fiyatları nereye gidiyor ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
0
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
121 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Her şeyi anladık da cümlenin sonu saçma.

Eğitimsiz nesilden ziyade derslere telefondan bile bağlanılabiliyor.

Herkeste akıllı cihaz var.

Yani genel olarak dersler için illa bilgisayar şart değil şu devirde.

Bilgisayar avantaj kullanım kolaylığı açısından ama dediğim gibi buna da yapılabilecek bir şey yok.

Tek yapılabilecek şey teknoloji üretmek ;)

• azıcık ekonomiden anlamayan beyler burada herkesi fırsatçılıkla suçluyor.

serbest piyasa ekonomisinde fiyatı arz ve talep belirler.

bir malın arzı az talebi çoksa fiyat artar. tersi durumda fiyatlar düşer.

elinizde bir pc var ve internete koyuyorsunuz günde 10 kişi arıyorsa fiyatı yükseltirsiniz. kimse arayıp sormassa fiyatı düşürürsünüz.

artışın bir diğer nedeni dolar kurundaki artışlardır. sosyal medyada 10 yıl önceki fiyatlar paylaşılıyor notebooklar 700-1000 dolar yazıyor . bugun de iyi bir notebook fiyatı 700-1000 dolar arasıdır.

kimsenin ülkedeki ekonominin gidişatından haberi yok. dolar senin neyine dolarla mı maaş alıyorsun diyen ekonomi bakanını alkışlayan ( sözüm alkışlayanlara) adam burada fiyatlardan şikayet ediyor.

devlet pc notebookta vergiyi kdv yi kaldırır 1500-2000 tlt ye işe yara 100.000 notebbok üretir bak nasıl fiyatlar düşüyor.

• Bogazicili_zekiye kullanıcısına yanıt

Sahibinden üzerinden aldım. 1 aylık araştırmayla , birazda şansa denk geldi. Yoksa dediğim gibi bulmak baya zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayret ben hep 50 liralik labtob aliyomcumlar gelmemis hala. hic birseyin fiyati artmadi bizim paranin degeri dustu dusmeye devam ediyor. dolarla isiniz mi var dolar la mi maas aliyosunuz... he laptoplar zaten vahiy le iniyo

• Laptop, telvizyon, telefon bunlar artık ultra lüks oldu araba desen rüyada bile alamıyoruz ama yandaşlara ve koyun halka sorsan ülke güllük gülistanlık. Ulan ben aylık maaşımla hiçbir şey alamıyorsam o zaman niye çalışıyorum?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı arkadaşların da dediği gibi dolar kuruyla alakalı bi durum. Ben geçen sene bu zamanlarda 1000 dolarla 5600a aldığım laptop şu an 7500 civarlarında, e dolar kuru da zaten 7.5 o yüzden ya bunun fiyatı çok artmış diyemiyorum.

• Violet Evergarden kullanıcısına yanıt

Fatih projesi mi? O bahsettiğin proje kapsamında verdikleri tablete milli eğitimin uzaktan eğitimi yürüttüğü EBA uygulaması kurulamıyor. Sebep android sürümü. Onuda geçtim tablete hiç bir şey kurulamıyor herşeyi yasaklamışlar. Bu ülkede mantıklı iş beklemiyorum. Alıştım ben. Yeni bilgisayar aldık o tabletten uzaktan eğitim işini yürütmeyi deneyene.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adam94

Fatih projesi mi? O bahsettiğin proje kapsamında verdikleri tablete milli eğitimin uzaktan eğitimi yürüttüğü EBA uygulaması kurulamıyor. Sebep android sürümü. Onuda geçtim tablete hiç bir şey kurulamıyor herşeyi yasaklamışlar. Bu ülkede mantıklı iş beklemiyorum. Alıştım ben. Yeni bilgisayar aldık o tabletten uzaktan eğitim işini yürütmeyi deneyene.

Evet şöyle bir baktım en son 2015'teki dağıtımları bulabildim. Daha öncesi tabletler tam bir skandal

512MB ram GM tabletleri dağıtmışlar en son 2GB varyantı 5 yıl önce dağıtılmış

https://www.eba.gov.tr/haber/1554464975

şöyle birşey buldum, Meb EBA , tabletlere göre rom portlamış. Duyuruda verilen linke ulaşamadım.

hadi onu geçtim rom yüklemeyi bilen kaç kişi var şu ülkede ?

Fatih projesi norrmalde desteklediğim projeydi.

Çünkü bilgisayarlarda Pardus işletim sistmei kurulacak, hatta tüm eğitim web tabana kayacaktır(yanılmıyorsam sadece meb uygulamaların oldugu dağıtımda çıkmıştı)

Velhasıl Bill amca geldi bizimkilere kafaladı Pardus'un fişi çekildi

ikinci eleştirim ise donanımı o zamana göre bile düşük tabletlerdi. Yazılımsal kısıtlamalarda cabası

2 yıl ömrü var diyordum ,2 yıl bile yaşamadan ıskarta oldu. Milli servet, plansız programsız iş nedeniyle çöpe atıldı.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.