Şimdi Ara

Laptop Bilgisayar fiyatları nereye gidiyor ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
12.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
121 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laptop Bilgisayar fiyatları nereye gidiyor ?
    Laptop Bilgisayar fiyatları nereye gidiyor ?
  • Gercekten fiyatlar cosmus celeron pentium islemciler bile dunya para saka gibi!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çekmecede toshiba a300 vardı, temiz kurulum yaptım xp akıyo :). Pil olayını çözeyim diyorum ama değer mi diye vazgeçiyorum :(

• İnsanlar karantina sürecinde vakit geçirmek için oyun konsolları satın alıyor diye konsollara ek vergi dayayan bir hükümet var.

Bilgisayarlardan gelecek fırsatı kaçırırlar mı hiç sanmıyorum.

• çalıştıgım yerde sırf niyetin gerçekten ders içinde 2699tl den baslıyor lütfen ders adı aldıtnda r5 3500u i5 nesil leptopları kıyasmalam yapmayın

not: Bi konuda doğrusun celeron işlemciler bile 1k ya satılırken suanda 2699tl dne baslıyor yapıcak bişi yok malesef :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Second sister -- 10 Eylül 2020; 15:51:19 >
  • onur1301 kullanıcısına yanıt

Kesinlikle katılıyorum..Dolar 100 kuruş artıyorsa bu insanlar 500 kuruş üzerine bindiriyor.

• 2 sene önce 6500 tlye aldığım dizüstünün bugün benzerlerinin yanına yaklaşamıyorum 9bin olmuş :D tabi bunu görünce malıma iyi sahip çıkayım diye geçen hafta içini yavaşça açtım fanlarını pırıl pırıl temizledim üstüne bir de 7/24 cpu gpu ısılarını göreceğim şekilde program yükledim 70 derecenin üstüne çıkan bir şeyle uğraşıyorsam bir daha o şeyle uğraşmıyorum :D altına da güzel büyük bir fan aldım en baba oyunda 69 dereceyi geçmiyoruz şimdilik. Kimse bana gelip de laptoplar 85-90 dereceye dayanır demesin dayansa bile zamanla hasar görüyor belki 10 sene kullanacağım bu gidişle o yüzden yeni doğmuş bebek gibi bakacağım bundan sonraki süreçte

• Fiyatlar dolar bazında aynı. Talep arttı, ek vergi de gelir yakında.

• Param olsa bolca alırım eskiden yastık altına altın koyulurken tasarruf ve birikim amaçlı şu dönemde yastık altı elektronikler olmuş durumda :)

• quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Yok abi dolar bazında bakıyorsun 600 dolarlık bilgisayar Türkiye de 5000-6000 lira.
    Buzdolabı, bulaşık makinesi fiyatlarına bakıyorsun yine pahalı. Elin Almanı 300 Euro ya aldığı türk malı buzdolabı bizde 3000 lira

TL ye çeviriyorsun 300x8.80 2650 TL ediyor.

Araba fiyatlarına bakıyorsun dolar bazında yine pahalı. 3000- 4000 dolara millet şahin satıyor

İş dolar/TL olayını geçti.
    Millet artık birbirine geçiriyor. Denetim mekanizması çökmüş

Esas hırsızdan denetim mekanizması beklemek için dünyayla irtibatı koparmış olmak lazım.

Fiyatların bu durumda olmasının nedeni zaten devlet. Arkadaş kaç yıllık uykuya yattınız? Otomobil üstündeki vergileri duymayan bir tek sağır sultan kaldı, hala dolar ile tutmuyor diyorsunuz.

Elinin altında internet olan birisinin bu kadar dünyadan bihaber olması akıl alır gibi değil.

• 10 sene önce 800-1000 liraya İ5 laptop alınıyordu. Şimdi 5000-6000’e İ5 alınıyor. Artık 800-1000’e çöpten beter Android tablet alırsın. Ekonomi ilerleyeceğine gerilemiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Windows zorunluluğu var mı hocam? Yoksa İPad’de bakabilirsiniz işinizi görür bir öğrenci olarak. Windows zorunluluğu varsa ikinci elde sağlam bir İ5,İ7 laptop bakabilirsiniz. Zira bu iki laptop’da parasını hak etmiyor çöpler resmen. 4 GB Ram ile Windows 10 çalışacağını düşünmüş üreticileri herhalde. Celeron çöpüne para yatırmayın.

• 2011'de satılan çift egzozlu, i7'li, 1080p ekranlı, GTX 460'lı high-end oyun canavarı Asus RoG laptop yaklaşık 2000 lira idi (1250-1300 USD). Şimdi ise 2500 liraya Celeron 1.1 GHZ, 4 GB Ram'lı ve 14"/768p ekranlı netbooktan hallice yarı-oyuncak bir Lenovo öğrenci laptopu bile alamıyorsunuz. Bu rezaletin sorumlusu tabiki dış minnaklar ve CeHaPe (!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 10 Eylül 2020; 18:57:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çağdaş

Çekmecede toshiba a300 vardı, temiz kurulum yaptım xp akıyo :). Pil olayını çözeyim diyorum ama değer mi diye vazgeçiyorum :(

O laptopu iyi koru. A200-A300 modelleri Satellite serisinin efsanelerdendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 10 Eylül 2020; 18:57:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxeses

Çokomelli yaşıyoruz işte ne var bunda!? Not: Ekim ayı eylül ayından daha çokomelli olacak 

Maalesef.

• Gülyebani gibi gelmeee demek istiyorum.

• Telefon neyinize yetmiyor laptopu napıcanız

• BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

Bu laptop Teknosa'da 5500 liraydı geçen ay. Amerika'daki fiyati da liraya vurursak $751.26 dolar x 7.50 lira = 5,634.45 lira ediyor. Bu fiyatlara bulursaniz Turkiye'de kacirmayin derim, cok kral laptop.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 10 Eylül 2020; 18:45:7 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.