Şimdi Ara

Laptop Bilgisayar fiyatları nereye gidiyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
12.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
121 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nisandan bu yana uygun uzun süre kullanabileceğim bir cihaz arıyorum.Sürekli yukarı doğru gittiğinden evdeki 16 yaşındaki kasaya 2gb ram ekleyip win7 ye çevirdim .Kardeşlerim eba dan derslere katılsın diye. Xp desteklemiyor.Her gün baktıgımda 100 lira artıyor.Haftada 500 600 artıyor her cihaz nerdeyse .

Şuan tüm türkiye online devam edecekken bir bilgisayara en az 3000 3500 lira verecek aile fazla olamaz.Yaygınlaştıramassın.Sınırsız internette olması lazım oda 80 90 lira aylık.Derslere katılım 5-10 kişiyle oluyor zaten . Her türlü işlerine geliyor online olsa da dolaylı yollardan eğitimsiz bir nesil istiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AAF52D74F -- 10 Eylül 2020; 8:32:55 >

• O apayrı mevzu zaten .

Yıllarca su internet altyapısını düzeltin diye sadece bu forumda ne kampanyalar yapıldı .

Şakirt sürüsü" 50 GB nerenize yetmiyor ,az izleyin film " diye alaya alıp dalgasını geçti sadece .

Velhasıl bu süreçte teknolojiye yatırım yapan yürüdü gitti , geri ülkeler yaya kaldı .

elimde i5 işlemci 5 yıllık cihaz vardı. 600 tl ye revize ettim canavar gibi oldu. 5 yıllık android cep telefonumun ekranı parçalandı evdeki eski s3 miniyi kullanmaya başladım. sırf bu kan emicilere vergi ödememek için elimden geldiğince direniyorum. allaha şükür pc de cep telefonu alacak gücüm var ama almıyorum artık gittiği yere kadar.

Bu ülkede 50gb kotayı savunan geri zekalı akıl hastaları internet altyapısının gelişmemesinr katkınız çok oldu şimdi ise çocuklarınızın ihtiyacı olduğunda internettin nasıl pert olduğunu anladınız şimdi anlıyormusunuz insanların kararları çocuklarını torunlarının geleceğini nasıl etkiliyor alın size internet eba tv hesap makinesiyle bağlanır bu internetle uzaya çıkartırsınız çocuklarınızı
    Bu işleri yapıyorum.
    Az önce telefon çaldı ,müşteri Adana'da gitmediği A101 mağazası kalmamış "eba için leptop bul " diyor .
    2.000 TL kadar tablet satar olmuşlar artık .

Taşınabilir avantajı sebebiyle leptop tercih ediliyor ama piyasa fena coşmuş durumda.
    Eloğlunun 150 $ verdiği giriş seviyesi bir Leptop asgarî ücretten fazla olur mu ? Bu ülkede oluyor işte .

masaüstü bilgisayarlar bulunabiliyor en fazla . O da ilk nesil i3 falan yada lga775
    bence ihtiyacı olan şimdi alsın ,zira bir pazarına nur yağdı.

Her geçen vakit zam geliyor
    Uzaktan eğitim vereceğim diyorsun, bilgisayar vermiyorsun .

Hani Nerde fatih projesi ?
    Hadi onu gec internet altyapısinin dahi olmadığı onlarca yer var .

Klâsik akp hareketleri.
    Hesapsız kitapsız işler ,kervan yolda dizilmiyor artık .

3000 TL den aşağı laptop yok
  • Sorma hocam ben de bakıyorum fiyatlara en kötü laptop lar bile uçmuş ondan sonra ülkenin durumu iyi diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lattop

• Bu sektörden birisi olarak oyun cihazları ve belli limit üstü cihazlar değil ama.

İ3 seviyesinde temel cihazlarda müdahale olup 1700-1800 tl seviyesinde (A101'de bugün 2000 liraya satılacak cihaz benzeri) , halka satılmalı.

Çocuk sahibi aileler mecburiyetten fahiş fiyatlı cihazları alıyorlar Eba vb için.

İnsanların düne kadar yüzüne bakmadığı web kameraları 200-400 liraya satılır olmuş bu görülmeli.

Not: (ELİNDE ESKİ WEB KAMERASI OLANLAR İLAN SİTELERİNDE UCUZA SATSIN - BEDAVA VERMESİN- piyasa anca böyle dengelenir , Elinizde duran arızalı pc-laptop vb satın işe yarasın)

• Okullar online eğitime dönünce fırsatçılar, araba piyasası gibi fırlstabilir fiyatları

• elimde i5 işlemci 5 yıllık cihaz vardı. 600 tl ye revize ettim canavar gibi oldu. 5 yıllık android cep telefonumun ekranı parçalandı evdeki eski s3 miniyi kullanmaya başladım. sırf bu kan emicilere vergi ödememek için elimden geldiğince direniyorum. allaha şükür pc de cep telefonu alacak gücüm var ama almıyorum artık gittiği yere kadar.

• Araba isine dondururler ulke uyanik kayniyor firsat verme donunu bile alirlar.

• Ülke uçmuş, batmış. Adamlara (!) sorsan dünya bizi kıskanıyor. Yeminle diyorum incelenecek, üzerinde tezler yazılacak bir toplumuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extralarge -- 10 Eylül 2020; 10:35:4 >
  • Halk bunu kendi istedi

Bi labtob alamiiik ama libyayı fethediiik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 600 dolarlık dizüstü Türkiyeye özellikleri yarı yarıya düşürülmüş halde geliyor. Fiyatı 6.000 TL.

Böyle teknolojik ürünlerin pahalı olduğu başka ülke yok.

• Bu işleri yapıyorum.
    Az önce telefon çaldı ,müşteri Adana'da gitmediği A101 mağazası kalmamış "eba için leptop bul " diyor .
    2.000 TL kadar tablet satar olmuşlar artık .

Taşınabilir avantajı sebebiyle leptop tercih ediliyor ama piyasa fena coşmuş durumda.
    Eloğlunun 150 $ verdiği giriş seviyesi bir Leptop asgarî ücretten fazla olur mu ? Bu ülkede oluyor işte .

masaüstü bilgisayarlar bulunabiliyor en fazla . O da ilk nesil i3 falan yada lga775
    bence ihtiyacı olan şimdi alsın ,zira bir pazarına nur yağdı.

Her geçen vakit zam geliyor
    Uzaktan eğitim vereceğim diyorsun, bilgisayar vermiyorsun .

Hani Nerde fatih projesi ?
    Hadi onu gec internet altyapısinin dahi olmadığı onlarca yer var .

Klâsik akp hareketleri.
    Hesapsız kitapsız işler ,kervan yolda dizilmiyor artık .

3000 TL den aşağı laptop yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Violet Evergarden -- 10 Eylül 2020; 11:12:42 >
  • Violet Evergarden kullanıcısına yanıt

Salgının ilk çıktığı sıralarda kolonyaları 200 tl ye satanlar tabletlerin fiyatını da uçurmuşlardı 

Bir de bu işin öğretmen tarafı var. Hani diyorlar ya işe gitmeden maaş alıyorlar yatıyorlar üüüüüü

Okula gitsinler online dersi okulda versinler üüüüüü falan

E olm okulun İnterneti adsl 100kb upload nasıl olacak  

Her öğretmen kendi evindeki İnternet ile ders verse anca iş görür  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 11 Eylül 2020; 3:13:46 >
  • 8 yıl önce aldığım dizüstü bilgisayarımı şu anda satmaya kalksam nerdeyse o zaman aldığım fiyata satabilirim.

• 813 TL/dolar

Asus TUF FX505DT Oyun Dizüstü Bilgisayarı, 15,6 ”120Hz Full HD, AMD Ryzen 5 R5-3550H İşlemci, GeForce GTX 1650 Grafik, 8GB DDR4, 256GB PCIe SSD, Gigabit Wi-Fi 5, Windows 10 Home, FX505DT-AH51, RGB Klavye

https://www.amazon.com/R5-3550H-Processor-Graphics-FX505DT-AH51-Keyboard/dp/B07VBK4SYS/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=laptop&qid=1599726943&refinements=p_36%3A2421890011%2Cp_72%3A1248879011&rnid=1248877011&s=pc&sr=1-1

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Salgının ilk çıktığı sıralarda kolonyaları 200 tl ye satanlar tabletlerin fiyatını da uçurmuşlardı 

Bir de bu işin öğretmen tarafı var. Hani diyorlar ya işe gitmeden maaş alıyorlar yatıyorlar üüüüüü

Okula gitsinler online dersi okulda versinler üüüüüü falan

E olm okulun İnterneti adsl 100kb upload nasıl olacak  

Her öğretmen kendi evindeki İnternet ile ders verse anca iş görür  

O apayrı mevzu zaten .

Yıllarca su internet altyapısını düzeltin diye sadece bu forumda ne kampanyalar yapıldı .

Şakirt sürüsü" 50 GB nerenize yetmiyor ,az izleyin film " diye alaya alıp dalgasını geçti sadece .

Velhasıl bu süreçte teknolojiye yatırım yapan yürüdü gitti , geri ülkeler yaya kaldı .

• Şey 7.49 TL
    Öbür şey 8.87 TL
    Acayip şey 24.48 TL
    Gram şey 468 TL
    Çeyrek şey 764 TL
    Tam şey 3.000 TL
    Asgari şey 2.324 TL
    Yoksulluk şeyi 7.765 TL

• Eski laptopa android kurun .. bayağı hazırlanıyor roket gibi oluyor..

• Yok abi dolar bazında bakıyorsun 600 dolarlık bilgisayar Türkiye de 5000-6000 lira.
    Buzdolabı, bulaşık makinesi fiyatlarına bakıyorsun yine pahalı. Elin Almanı 300 Euro ya aldığı türk malı buzdolabı bizde 3000 lira

TL ye çeviriyorsun 300x8.80 2650 TL ediyor.

Araba fiyatlarına bakıyorsun dolar bazında yine pahalı. 3000- 4000 dolara millet şahin satıyor

İş dolar/TL olayını geçti.
    Millet artık birbirine geçiriyor. Denetim mekanizması çökmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur1301 -- 10 Eylül 2020; 12:16:1 >
  • baranel B kullanıcısına yanıt

Hocam çalıyorum müsadenizle

• Çokomelli yaşıyoruz işte ne var bunda!? Not: Ekim ayı eylül ayından daha çokomelli olacak 

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.