Şimdi Ara

Laptop Anakart Tamiri Hakkında YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S.a ustalarım , ben bilgisayar tamiri ile ilgileniyorum daha doğrusu mesleğim bu bu aralar kursa gitmek istiyorum , gitmek istediğim kurs var laptop anakart tamirni anlatadan ama bnm elektronik bilgim devre elemanları arızalrını tespiti vs sıfır cok arasıtrdım netten vs bu durumu ama bir türlü ögrenemedim kurs için nedersiniz abilerim nasıl bir yol izliyim tamir etmek istiyorum arızları vs ankarta yasanan .

• güncel ustalarım.
  • Elektronigi iyi ogrenmelisiniz once. Temel elektronik bilgileriniz hic yoksa once bir Temel elektronik kursuna gitmeniz faydali olacaktir. Şema okuma, ariza takip etme, malzemelerin genel ozellikleri.. Pratik bilgileri de ogrenmeniz gerekiyor, su arizada oncelikle hangi malzemeye bakilmasi gerekiyor, orn. suraya 5 volt gelmiyorsa hangi chipten itibaren olcmeniz gerekiyor vs vs. Ana kartin genel isleyisini bilmeniz gerekiyor, tamamen donanimsal bir arizasi yoksa heryere voltajlar normal gidiyorsa kartin stara gecmemesinde bios chipi kaynakli oluyor cogu zaman. Bios silinmisse veya icindeki yazilim zarar gormusse ana kart start almaz. Sonra el becerinizi de gelistirmeniz gerekiyor, havyayi, sicak hava uflemeli havyayi iyi kullanabilme gibi. Bunun icin hurda kartlar uzerinde bol bol malzeme sokup lehimleyin, normal havya ile ve sicak hava cihazi ile. Benim yardimci olabileceklerim bu kadar. Ana kartin genel isleyisini bilmeniz gerekiyor. ilk on/of dugmesine basildigindan itibaren neler oluyor gibi gibi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.