Şimdi Ara

Laptop açılmıyor sanırım kısa devre yaptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
4.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Selamın Aleyküm herkese. Hemen konuya değineceğim. 2 hafta önce bilgisayarımın adaptöründe bir temassızlık meydana geldi. Bantlayarak kullandım hiç kafaya takmadım. 2 gün önce pc birden kapandı şarj adaptöründe kısa devre yapmış düzelttim kullanmaya devam ettim. Dün gece kıvılcımlar çıktı yine kısa devre yaptı düzelttim tekrar. Ardından şarj aletini takdım çalıştı. (ışığı yandı şarj aletinin) PCye takdım ışık söndü kısa devre yaptı pili falan söküp denedim olmadı. Lütfen yardım edin bu neyden kaynaklanıyor :'(

NOT: PEK FAZLA ARAŞTIRMADIM BU KONUYU AÇMAK İÇİN KAYIT OLDUM ŞUAN KULLANDIĞIM PC MÖ KALMA BİR ZIMBIRTI ÇOK KASIYOR O YÜZDEN ARAŞTIRMA YAPMADIM LÜTFEN YARDIM EDİN

• sefacaglayan kullanıcısına yanıt
    Kısa devre yaptıysa bilgisayarın adaptör girişini yakmış olabilirsiniz, emin olmak için farklı bir adaptör ile bilgisayarın çalışıp çalışmadığını deneyin. Çalışıyorsa yeni bir power adaptörü almanız gerekli. Elektrik kaynaklı problemlerde bilgisayarı hatta kendinizi riske atmayın. Haberiniz yokken yangın dahi çıkartabilir.
  • Teşekkürler deneyeceğim :)
  • teknolojik yardım kullanıcısına yanıt
    Şöyle bir şey daha var. Bilgisayar bozulmadan önce bataryasının enerjisi %80'lerde bir şeydi. Sadece batarya ile denediğimde bilgisayar yine açılmadı. Bunun adaptörle bağlantısı var mı? 2 gün önce bozulduğunda da sadece pil ile denediğimde açılmadı ama adaptörü düzgün bağlayınca pil tekrar geldi ve açıldı. @teknolojik yardım @teknolojik yardım
  • sefacaglayan kullanıcısına yanıt
    Kısadevre olduğu için hangi devrelerin kısadevreden etkilendiğini kestirmek güç. Farklı adaptör ile denemek gerekli. Batarya da hasar görmüş olabilir.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.