Şimdi Ara

Laptop açılmıyor ( elektrik kaçağı )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptop ekranıni tamir ettirdim Hard disk aldım felan bilgisayarcida sorun yoktu çalışıyordu teslim alırken.Eve geldim fişe taktım iki dakika çalıştı sonra görüntü gitti, fan çalışmaya devam ediyor fakat görüntü gelmiyordu harici monitörlede denedim görüntü yoktu.Sonra kapatayım dedim tuşa bastım ve cok fena elektrik çarptı.

Fişi çektim hemen, yanık kokusu vs olmadı hiç.Fan çalışıyor fakat bios ekranı bile gelmiyor daha doğrusu ekrana elektrik bile gitmiyordu.Başka prizlerde denedim kaçak yoktu, muhtemelen odamdaki elektrik tesisatinda sorun vardı ve pc yi bozdu.

Sizce anakart mı bozuldu yoksa adaptör mü bozuldu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Up up up

• Up up up

Zalim admin burada kim görecekte cevap verecek

Konu dışına açtım diye konuyu sildi

• Söylediğinize göre topraksız hatta kullanıyorsunuz.Topraklı bir prizde deneyin ama ekran kartı arızası gibi duruyor... Yinede deneyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: carso

Söylediğinize göre topraksız hatta kullanıyorsunuz.Topraklı bir prizde deneyin ama ekran kartı arızası gibi duruyor... Yinede deneyin

Hocam topraklı prize taktım calisma sesi geliyor ama malesef ekran gelmiyor yani ışık bile vermiyor kapalı gibi ekran.BiOS ekranı bile yok.

Şansıma bak ya ne güzel çalışır vaziyetteydi tam format atacaktım topraksız prizde 2 dk kaldı hepi topu sonra kendiliğinden kapandı ekranı.GALİBA hasar gördü gelde şimdi işin içinden çık.

TOPRAKLI prize takip denedim kaçak vs olmuyor topraklı prizde, ama odamdaki prize takınca 220volt çarpıyor.KOLUM kaç saat geçti ama hala âğriyor fena çarptı.

Umarım fazla masraf açmaz.Yarın yine servise götürecegim.Anakart değişmeden ufak bir tamirle hallolur umarım.Acayip moralim bozuldu ya şansa bak.. hiç aklımdan geçmezdi o prizin bozulacağı.Diğer odadakiler sağlam bir tek benim odamdaki kaçak yapıyor :(

Anakart yansa koku gelirdi ama koku falan olmadı, Anakartin besleme devreleri hasar görmüş olabilir bence.Onun tamiri yapılıyor diye biliyorum.Ama yeniden ekran veya ekranla ilgili bir bileşen yanıp hasar gördüyse ben bu pc yi parçalarım.

• Laptop ise marka model nedir ve özellikleri ?

Ekran kartı arızası olduğu kesin gibi.Çarpılma konsuunda arada bir iyidir kalbe iyi gelir
  • quote:

Laptop ise marka model nedir ve özellikleri ?

Ekran kartı arızası olduğu kesin gibi.Çarpılma konsuunda arada bir iyidir kalbe iyi gelir

Lenovo g570 modeli kardeşim, valla zaten çok para harcadım bu bilgisayarı adam etmek için.Şimdi birde şanssızlık bu çıktı valla Anakart vs de değişse neredeyse komple sıfırlanmis olacak bilgisayar ama maddi olarak üzdü baya.Ekran kartı arızası demişsiniz üzerinde entegre intel gpu var birde e harici AMD 6370m var hangisi sorun yapmış olabilir ? Pc de Windows yüklü değildi hdd boştu.Ekran kartı tamiri ne kadar tutar tahmini sizce ?

• Doğrudur basit bir işlemle yapılır ama uzun ömürlü olamayacaktır en iyisi anakart yenilemeniz veya düzgün bir BGA makinası olan biyerde elektronik uzamanı tarafından yapılırsa bayağı bi götürür. Tahmini 150 den aşağı olmaz çıkar bile ...
  • carso kullanıcısına yanıt
    Bozuk priz iş açtı başımıza işte, çok geç fark ettim 2 dakika içinde oldu bitti zaten herşey.Yinede kötü düşünmek istemiyorum, çok zarar olduğunu sanmıyorum.O değilde ekrana verdiğim para vs boşa gitti ona üzülüyorum, ekranı takan esnaf kardeşim de güzel işçilik yapmış sıfır gibi duruyordu jelatinini bile çıkarmadan bozduk iyimi

Neyse olmuşla ölmüşe çare yok, borç harç yaptırıcaz bi şekilde.

• Ekrana bişey olmadı yine aynı ekran kullanacaksınız sorun anakart üzerinde yine bir gösterin şikayet üzerine yazdım.Gördükten sonra durum başkalaşabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ekrana bişey olmadı yine aynı ekran kullanacaksınız sorun anakart üzerinde yine bir gösterin şikayet üzerine yazdım.Gördükten sonra durum başkalaşabilir

Günaydın; bugün belli olur, zaten elimdeki tüm parayı buna yatırdım şimdi birde aksilik bu arıza çıktı eve ekmek götürecek para kalmayacak bu gidişle.İnşallah çok masraf açmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.