Şimdi Ara

Laptop açılmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar yaklaşkk 6 senedir canavar gibi çalışan hp dv6 3005et modeli laptopum açılmıyor bataryasıda ölü durumda nekadar fişte dursada %0

Şöyle anlatayım bir gün ayağım prize çarptı ve pc elektirik kesilirmiş gibi kapandı fişini tam oturttum fakat nekadar uğraştıysam açılmadı. Bozuldu gözüyle baktığım için bıraktım bi köşeye ve aradan bir hafta geçti bi arkadaşa göstermek amaçlı tuşuna bastım açıldı ve şaşırdım. Daha sonra düzenli açıp kapattım ve hiç sorun olmadı

Geçenlerde elektirik kesildi ve leptopun bataryası ölü olduğu için doğal olarak aniden kapandı ve elektirik geldiğinde de açılmadı. Ertesi gün denedim açıldı Şuanda aniden bir fişten çıkma durumu oldu geri taktığımda gene açılmıyor. Adaptörü kontrol ettim elektirik geliyor ve açılmıyor derken pc hiç elektirik görmüyormuş gibi tepkisiz üzerinde ki güç düğmesi ışığıda yanmıyor.

Sorun ne olabilir statik elektirikmidir ? Başka birşeymidir yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• adaptörde elektrik geliyor derken , cihazın içine elektrik geliyormu , ölçüm yaptınızmı .
    notebook un adaptör giriş soketinde problem olabilir , adaptör arızalı olabilir. öncelikle bu ikisine bakın ,notebook açmanız gerek . multimetre ile ölçmeden hiç bir şey anlaşılmaz ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektürükçü

adaptörde elektrik geliyor derken , cihazın içine elektrik geliyormu , ölçüm yaptınızmı .
    notebook un adaptör giriş soketinde problem olabilir , adaptör arızalı olabilir. öncelikle bu ikisine bakın ,notebook açmanız gerek . multimetre ile ölçmeden hiç bir şey anlaşılmaz ..

Adaptörü bugün bilgisayarcıya götürdüm çalıştığını söyledi. Ayrıca fişe takılıyken bataryanın oturduğu pime dilimi değdirdiğim de elektirik geliyor dilime.

Bi pc ci ram yada anakartta statik elektirik birikiyor olabilir ramleri sök bekle biraz sonra takıp dene bakalım dedi şuan o söyleneni uyguluyorum.

• Notebook açtınızmı ki
    notebook içindeki sokete dilinizi nasıl değdiriyorsunuz.

dil değdirme yöntemi ile adaptör sağlamlık testi yapılmaz . notebook içini açıp adaptör takılıyken multimetre ile ölçüm yapılacak .
  • quote:

Notebook açtınızmı ki
    notebook içindeki sokete dilinizi nasıl değdiriyorsunuz.

dil değdirme yöntemi ile adaptör sağlamlık testi yapılmaz . notebook içini açıp adaptör takılıyken multimetre ile ölçüm yapılacak .

Okadar detaylı bilgim yok adaptörü bilgisayarcı kontrol etti çalışıyor dedi. Dün ramleri ve bios pilini çıkarıp taktım belki açılır diye gene açılmadı.

• Notebook içini açıp devre elemanlarını kontrol etmek gerekir ,
    işi format atmak ,oyun yüklemek olan sokak arası bilgisayarcılar anlamaz . bir sürü masraf çıkarır üstelik bu olmuyor der .

teknik servise gösteriniz.
  • quote:

Notebook içini açıp devre elemanlarını kontrol etmek gerekir ,
    işi format atmak ,oyun yüklemek olan sokak arası bilgisayarcılar anlamaz . bir sürü masraf çıkarır üstelik bu olmuyor der .

teknik servise gösteriniz.

Bilgisine güvendiğim yıllardır tanıdığım teknik servis vardı ona bıraktım. Yüksek ihtimalle anakart çipi değişecek ama işe başlamadan kesin birşey söyleyemem farklı ihtimaller de söz konusu dedi. Teşekkür ederim sizede

• Fox90 kullanıcısına yanıt
    Muhakkak . şu arızalı demek için iyi tetkik gerekir .
    hayırlısı ile az masraflı kolay yoldan cihazınız tamir olur .

kolay gelsin .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.