Şimdi Ara

Laptop açılışta ekran gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
85
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar HP Compaq 6735b marka bir laptop var 2gb ram ve ssd kullanıyorum. power tuşuna bastığımda ışıklar yanıyor fan çalışıyor fakat ekran gelmiyor. uzun bir süre bu şekilde bekledikten sonra ekran gelebiliyor. internette çözümlerine baktım laptopun ram ve ssd çıkarıp yorgana sarınca sıcaktan kendi kendine kapandı ardından ekran normal bir şekilde açılmaya başladı fakat bu da geçici bir çözüm oldu bir kaç normal açılıştan sonra eski haline döndü. sıkıntı ise şurda ekran açıkken laptopa restart atıp yeniden başlattığımda ekran geliyor fakat kapat butonuna basıp kapatınca ve power tuşuyla açmaya çalışınca maalesef ekran gelmiyor. laptopu tamamen söktüm içerisindeki tozları sildim termal macun sürdüm ramların yerini değiştirdim soketleri çıkarıp taktım bir süre normal şekilde ekran geldi fakat bu da kalıcı bir çözüm olmadı 3-5 açılış sonrası eski hale döndü. çözümünü bilen var mı ?

bumerangyoutube
    hp laptop ekran gelmeme sorunu
    https://www.youtube.com/watch?v=RuboDUAdtEs&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bumerangxl -- 26 Haziran 2022; 14:4:28 >

• Meraba ekran kartının soğutusu çalısıyormu yada çok ısınıyormu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fanı yeni temizledim çok ısınma yok. garip olan şu ki bilgisayar ısınınca ekran geliyor

• bumerangxl kullanıcısına yanıt

Ekran kartının driverları güncel mi bu sorun güncel olmamasından ekran kartının pcle uymamasından olabilir ekran kartın dvi mi

Bilgisayar çok fazla guç yuklemiş olabilir kendine powe tuşuna 30 saniye basılı tutup da dene yada 10 15 kere tuşa bas bu bilgisayarın kendine ýüklediği fazla elektriği atacaktir olmassa tek çozum garanti varsa servis yada tamircidir dostum

• AyazTurna kullanıcısına yanıt

dediğiniz şekilde elektriği aldım fakat yine olmadı ekran kartını da güncelledim fakat sorun devam etmekte maalesef

Eğer baska bir laptop varsa donanımlarını o laptopta teker teker deniyebilirmisin ssd ram ekran karti vb eğer sorun donanimlardaysa cıkar ortaya

Hocam bu 17-18 yıllık bılgısayar Ddr2 Ram takılı şimdiki bilgisayar ddr3 test edemiyorum maalesef teşekkür ederim

Merhaba bu sorun bendede olmustu laptop un bağlı kabloları tam takılı değil ,fan yeterince ısıtmıyor olabilir bu olay bir harddisken de abilir bazen takili sandin kablo tam deildir

Bilgisayarcıya götürdüm anakart kuzey köprüsü arızalı olabilir dedi 800 TL fiyat çekti

• Modeli ne

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.