Şimdi Ara

Laptop Açılış Bios şifresi yardım hocam.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Compaq nc4200 marka 12" laptobumun her açılışta şifre istememesi için biosa girdim şifre güncellemesinde eskii parolamı girdim.. yeni olan kısımlarıda boş bıraktım kayıt edip cıktım.. şifre ekranı yine geliyor açılışta fakat herhangi birşey yapamıyorum ne enterla geçebiliyorum.nede esc ile. donup kalıyor ne yapmam lazım yardımedebilirseniz sevinirim arkadaşlar.
    şimdiden teşekkürederim.

• Açılışta şifre istemesi için denetim masası kullanıcı ayarlarından olur. Ama siz biostan bahsetmişsiniz bios ne alaka. Eğer bios şifresi ile ilgili bir problem varsa Bios bilini çıkar diyecem ama senin PC de dizüstü, onda nasıl yapılır bilmiyorum.
  • AÇILIŞTA irebiliyosan gir fabrika ayarlarına dön

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut.afsar -- 9 Nisan 2011; 17:41:17 >
  • İşte hocam sorun şu ki şifre istiyor biosuda iptal etti.. hiç bişey yapamıyorum. klitleniyor..
    Teşekkürederim..başka ne yapabilirim acaba..
  • bios şifresini kırmak için notebookunuzun alt kısmında bir kapak (yada birden fazla) olacak büyük kapağı açın ve pil görürseniz çıkartın (ramlerin yada wireless kartının altındada olabilir) 10 dk bekleyin sonra tekrar takında , unutmayın adaptörü ve pili çıkartmanız gerekir,notebookunuz garanti dışı kalabilir!
  • laptopu açmak garanti dışı bırakır..

hiren's boot cd içinde gerekli programlar var. oradaki çeşit çeşit programla bios sıfırlayabilirsiniz. tecrübe ile sabittir. a200-1bp cihazda başıma geldi, kurtardım.
  • Eger garantiniz dvm
    Ediyorsa hiren's boot cd si isinizi gorecektir
  • Bios kirma olaylari sadece masaustu pcler icin ve bir kac model notebook icin gecerli. o denilen hirenboot diskleri vs denemis biri olarak soyluyorum garantisi varsa gonderin garantisine yoksa gene servis ile gorusun. en basit ve hizli yolu onlar gosterecektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.