Şimdi Ara

laptop 100 derece

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba ben yeniyim o yuzden yanlişlarim olabilir işlemçi i5 4200M ve laptop fan bakımı yapıldı ama termal macun baya az var bu ay alcaz işlemçi minecrsft gibi oyunda optifine kurulu butun özellikler dusuk kapalı 98 97 derecede geziyor ve heöen kapattım csgo valorant vb. oyunlarda ise işlemçi 100 derece olup kendini yavaşlatıyor ve sabit 60 fps alırken birden 30 20 lere düşüyör ve oynanmıyor hemen çıkıyorum termal macunla geçer mi yani etki eder mi bu ay bakçaz ve işlemçiyi max 100 derecede 5 dakıka tutdum bi sikinti olur mu ve turbo boostu kapatmayı duşunuyorum etki edermi yani turbo boostu kapatığımda mınecraft olsun oynayabilir miyim çok uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim

• boostu kapattım ama minecraft 70 derece oyniyorum csgo 98 derece 80 arası bu fotorsft csgo oynsdıktan sonra boost kapalı şekilde

laptop 100 derece
  • bu da minecraft

laptop 100 derece
  • arkadaşlar yardım etsiniz termal macunu surdukten sonra turbo boostu açarım değil mi yani turbo boost açık iken sıcaklıklar eskisi gibi 85 90 olur değil mi
  • Masaüstü bilgisayarlarda stock sogutucu bile büyük oda yetmiyor kule tipi sogutucular takılabiliyor yada sıvı sogutma vs. Laptoptaki alan belli olunca ısı kaçınılmaz.

İşlemciniz aşırı ısınırsa zaten gücünü kısar son çare reset atar bilgisayar. Yani 100 dereceyi görmüşsünüz ama korkmanıza gerek yok.

Termal macun iyi birşey olsun. Fanı ve iç kısmı temizleyin. Laptop altına şu fanlı sogutuculardan deneyebilirsiniz.

Laptop uzun süredir bakım yapılmadıysa termal macun kuruduysa temizlik ve macun yenileme sonrası sıcaklıkta düşüş olur.

İşten anlamıyorsanız kendiniz yapmaya kalkmayın.

• alembizim kullanıcısına yanıt
    termal macun yok gelicek fanlar temiz turbo boostda eskiden oyun vb yaparken 85 90 idi yani termal macun ile sorun biter mi
  • pro2828tr28 P kullanıcısına yanıt

muhtemelen sorununuz çözülür. Ayrıca fanları ve hava kannalarını vs biriken tozları iyice temizleyin.

Termal macun yenileyince ve toz vs temizleyince eskisinden daha iyi olur.

Kendiniz yapacaksanız youtube videoları izleyin.

bu arada teşekkurler bataryayı çıksrmiştim onunla alakalı olduğunu duşunmuyorum ama spriyim dedim batarya etki eder mi
  • konu kuncellemesi thermal grizzy kryount di galba yarın bakıcam pnu surdum sıcaklık 70 e duştu ama acaba pump out yapar mı
    thermal girizzy kraunt surdum hocam sıcaklıklar baya duştu ama pump out yapar mı acaba

fazla termal macun sürmediyseniz bir şey olmaz. Termal macunu sürün herhangi bir kart gibi bir şeyle yüzeye yayabilirdiniz.

Şuana kadar bir sorun olmadıysa sorun yoktur.

geç gordum hocam suanna kadar bi sıkıntı yok ama belki ilerde olur dedimde sizin dedeğiniz gibi şuana kadar olmadıysa hiç olmaz zaten sıcaklıklar max 75 dereceyi görsu yoğun kullanımda baya bir sıcaklık düşüşü var
    hocam pump out yapti nasıl engelleriz

laptop 100 derece

laptop 100 derece

Macunu çok fazla sürmüşsünüz. Sanki macunun kıvamı yogun degil gibi.

İşlemcinin üzerine küçük bir damla bırakın ince bir kart vs yayın tamamdır.İnce bir tabaka olsun.Zaten sogutucu üzerine basacak fazla sürerseniz böyle yanlardan taşar. Zaten işlemci üzerinde süreceginiz yer çok küçük çok az sürmeniz lazım.

tama teşekkurler hocam eğer olmassa yeni konu acarım konuyu kapatırım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.