Şimdi Ara

LANET OLSUN LAN PARANIN GÖZÜ KÖR OLSUN (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
5
Favori
4.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pek bir şey yapmadım ama rica ederim Ve umarım olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • uchihagaeshi kullanıcısına yanıt
    Hocam benim de bahsettiğim şey zaten bu. Gidilmeyecek değil, herhangi biri çalışmayla gidebilir ama, yaşam masrafları, yıllık harç vs. PARA dan bahsediyorum ben.

• reyb kullanıcısına yanıt
    Adamı kimse anlamamış , lisede ilkokulda paranla iyi kolejlerde okumaktan ve sonrasında gelen başarıdan bahsetmiş. Yok Amerikada üniversitesiler paralı yazmış biri de.

• Konuyu editledim hocam, katılıyorum sana da teşekkür ederim.
    @uchihagaeshieditledim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeyh-i Ekber İBN-İ ARABİ -- 3 Kasım 2018; 21:16:36 >
  • Oğuzhaan kullanıcısına yanıt
    Dert anlatamazsınız hocam iki saniyede Amerika sevdalısı cahil yaptı güya beni. karşı karşıya gelsek cümle kuramayacak adama çene yormak benim hatamdı ...

• quote:

Orijinalden alıntı: neinname

Yeterince çalışırsak eninde sonunda aynı, hatta daha üst düzeye geliriz zaten. O yüzden kadere küseceğinize ders çalışın.

Edit: Bir iki üniversite harici de çok iyi üniversiteler değil zaten. Türkiye'deki top ünilerden birine gidip doktora yapmaya çalışmayı onlara tercih edebilirdim.
    Yanlış bilgi.

Amherst’ten mit’ye, darthmout’tan İmperial’e

Müthiş okullar var listede. Bu sene de muazzam kabuller var Robert’te.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şeyh-i Ekber İBN-İ ARABİ

Hocam benim de bahsettiğim şey zaten bu. Gidilmeyecek değil, herhangi biri çalışmayla gidebilir ama, yaşam masrafları, yıllık harç vs. PARA dan bahsediyorum ben.
    Ona katılıyorum para her yolu kısaltır.Benim itirazım üstteki arkadaşaydı.Türk eğitim sistemine göre paranın çok daha etkili olduğu ülkeler var.
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    Adını aratınca qs sıralamasında dahi adı çıkamayan üniversiteler de var. Yine de biraz haksızlık ettiğimi düşünüp sonradan ortalama olarak Bilkent, Boğaziçi'nden falan 3-4 tık üstü üniler diye başka bir mesajda yazmıştım. Ama 1-2 tık yüksek üniversiteler hatta daha kotu üniversiteler falan da var listede.

Ayrıca bu yurtdışı listesi sadece. Türkiye'de kalanlar nereye gitmiş falan ona da bakmak lazım.

• Hocam üniden sonra gidersek yıllık harçları nasıl öderiz tarzı bir şey yazmışsın, ona cevap vereyim dedim. ABD'de yüksek lisans ücretli evet. Ve onun için burs bulmak çok pahalı. Ama doktora ücretli değil. Üstüne doktora yaparsan para bile kazanıyorsun. Biz normal insanlar gideceksek doktoraya gideceğiz zaten.

• neinname kullanıcısına yanıt
    http://webportal.robcol.k12.tr/tr/Egitim-Ogretim/Universite-Sonuclari/Sayfalar/default.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Şeyh-i Ekber İBN-İ ARABİ -- 3 Kasım 2018; 22:15:59 >
    O konuda bir bilgim yoktu hocam, teşekkürler.

• Şeyh-i Ekber İBN-İ ARABİ kullanıcısına yanıt
    Bunu attığın iyi oldu hocam. İyi yerler var ama daha ortalama yerler de var. Dediğim gibi bence onlar her daim önümüzde olacaklar diye bir şey yok. Gün gelir devran döner belki de.

• Şeyh-i Ekber İBN-İ ARABİ kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

• Bu listedeki
    Amherst
    Brown
    Columbia
    Mit
    Yale
    Cornell
    Dartmouth
    Uc Berkeley
    Duke
    Oxford
    Imperial
    Mc Gill
    U Toronto
    Ucl
    U Chicago
    U Penn
    U Michigan
    Nyu
    Northwestern
    Münih
    Hong Kong
    Stanford
    Tufts

Bu okullar top universities sayılır
    Edinboro ve Purdue da iyi okullar. Bu kadar parlak bir listeye pek laf edilmez kusura bakmayın. Babson saymadım o bile number one business school. Zayıf olan bir kaç tane de hatırladığım kadarıyla burs nedeniyle tercih edilmişti.
    Bu liste gayet muhteşem bir listedir.
    Hayır Bilkent, Boğaziçi'nden falan 3-4 tık önde demek ne zamandan beri etmek oluyor ben onu anlamadım ?

Demek istediğim şey şu. X kişisi şunların ortalamasında bir ünide olsun. Y kişisi de atıyorum Bilkent'te olsun. Y kişisi X'den daha çok çalışmak zorunda tabi, o ayrı. Ama doktoraya gittiklerinde ikisi aynı yerde ve aynı ünide olabilir. Ondan bahsediyorum.

Üç dört tık nedir belli değil.

O yazdığım okullardan mezun o kadar çok tanıdığım var ki aylık şakkadanak 5500 dolar ila 12500 dolar maaşla iş buldular. Ortalama 6000 doların üzerindedir. Boğaziçililerin işe başlangıç ortalamasının üç dört değil bayağı çok tık üzerindedir.

Karşılaştırma yapmanız için Harvard üniversitesi 72 ayrı kütüphanede 20 milyonun üzerinde basılı kitap imkanı sunuyor öğrencilerine

Boğaziçinin kütüphanesi bir milyondan az (ki hayranıyım. Orada uyuduğum da oldu, gözlerimin dolduğu da hayranlıktan)

Fark o anlamda 20 tıktan da fazladır

Harvard ile kıyaslamıyorum ama. Oradaki ünilerin ortalamasından bahsediyorum. 3-4 tık anlayışımı da Kocaeli vs Bilkent gibi düşünebilirsin belki.

Maas konusuna gelirsek olaya birim miktar üzerinden bakmak lazım. Doları TL'ye çevirerek bakmak yanlış olur ve iki farklı ülkedeki ünilerin başlangıç maaşlarını kıyaslamak da tam doğru bir etken değil bence.

6000 dolar alan tanıdığım iki aylık maaşıyla muhteşem bir mustang aldı desem

Benzer fiyata muhteşem porsche alan
    Hatta tek maaşla 2001 m5 alan da var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 3 Kasım 2018; 23:41:44 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.