Şimdi Ara

Lanet olası kule radarlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Millete artistik yapacaklarina yiyorsa ayni radarlari dogu illerinde de koysunlar kuzu kuzu ödeyecez varmi itirazi olan...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulvarın tam ortasında olduğu için farkedilmiyor zaten öyle bi yolda 90 km hız sınırı kimseni aklına gelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • direk tuzak bozüyükteki radarlar, bende gece geçmiştim ceza yedim flaş patladığı için farkettim dönüşte yemedim. Ama aynı gece bir cezada istanbulda yemişim.
  • Zehir zıkkım olsun.

Bence zehir zıkkımlar işe yarıyor. Ne şehir içi, ne de dışında eskisi kadar kaza görmüyorum. Zehir zıkkım başka türlü olacağına böyle olsun. Neredeyse on kişiden biri aksak yürüyor yolda... genç, yaşlı. Yaralanma sayılarına bakınca bence büyük kısmı trafik kazası bunun. Sürücülerin insafına bırakınca önce %10 hakkımız, sonra biraz daha... bir bakıyorsun trafik 160'la akıyor, şov yapmak isteyenler de 180-200. Hız acemileri diyorum ben onlara. Biraz alışan aceminin ilk hevesi sürat yapmak. Hepsi de diğerini suçlar, hız yapıyor diye, daha stresin üstesinden gelmeyi öğrenmemiştir, daha çok hız yaparsa trafikle beraber stresten de kaçabileceğini düşünür. Halbuki ne kadar sürat o kadar trafik. Sonra da kaza yapıyorlar tabii. 30'luk yerde kavşaktan 70'le geçiyor bir de gece olduğu için geçtim, ben çok güvenli kullanıyorum diyor... Temponun düşürülmesi iyi oldu.

Tabela sistemine ve karayollarının görünüşüne de çeki düzen vermek lazım. Türkiye'de şehir içi şehir, dışı belli olmuyor gerçekten. Tabela olmasa bile belli olmalı. Aynı şartlarda aynı yollar olmalı. Yerine göre şerit genişlikleri ülke çapında standart olmalı. Karayollarıda düzen eskiden bu kadar savruk değildi, veya başka ülkelere gidenler de farketmişlerdir. Tabela takibi zor ama, yine de tabelalar var. Düzeltilinceye kadar dikkat etmek lazım.

• Hükümet yol yapmaya bu kadar meraklı ise şehirler arası yol güzergahlarını şehiriçlerinden çıkarsın.
  • Bence ceza sistemi değiştirilmeli. %10'a kadar aynen devam etmeli. %10-%30 arası ise direkt ceza geleceğine belli bir ceza puanı olmalı. 3-5 geçişte o puan bitmeli ve ceza gelmeli. Çünkü özellikle şehir içindeki radarlar hız limiti 50'ye kadar düşüyor 2-3 şeritli yolda. 50 ile giderken şeridi boşaltmak için vs gaza milimlik dokunman hızı 56 yapıyor zaten en az. Artık araçlar güçlü, kadranı takip edecem, tabela kovalayacam diye kaza yapacam bir gün.
  • eğer uyarı işaret ve levhası yok ise ,sulh ceza mahkemesine itirazda bulunun,

Lanet olası kule radarlar
  • somet 16 kullanıcısına yanıt
    Tabela ile bildiriyor kulelere gelmeden once

• Senelerdir arac kullaniyorum sukur daha ceza yemedim.

• Bozüyüklüyüm. Açık söyliyim tabelalar uyarıyor. Günde yüzlerce araç ceza yiyor anlıyoruz zaten flash patlamalarından . Geçmiş olsun .
  • 2013 TE 1400 TL, 2014 TE 2200 TL, 2015 TE 1600 TL, bu yıl daha 168 tl de.

ya tabelaya uyacaksın yada paşa paşa ödeyeceksin. kural var nizam var. sen kural olan yerde kural ihlali yaparsan cezaya katlanacaksın. ben gelen cezayı direk indirimdeyken ödüyorum. nedeni basit kurallara aykırı davrandığımdan kaynaklanıyor. bu yıl kurallara daha özen göstermişim 168 tl şu ana kadar. belki yıl sonu 5000 olur bilemem ama toplu yaşanılan yerde kural olur ve buna uymak gerekir uymayan cezasına katlanır. basit bir olayı bu kadar büyütmenin anlamı yok.
  • YANDEEEX yetişş.
    Arkadaşlar yandex açmadan yola çıkmıyorum. Genelde trafik yoğunluğu için ama bi kaza, olay, radar gördüğümde bildiirim yapıyorum. Yarum yazıyorum.

İlk Başllarda radarı yazmıyordum. Ki hala şehirler arasında gördüklerimi yazmıyorum. İlçe girişinde varsa yazıyorum.
    Şehirler arası radar olmadığı halde selektör yaparak insanalrı korkutup yavaşlatıyorum

Teknolojiyi kullanalım, ki yandexin yeni sürümünde hız sınırı yola göre değişip uyarıyor. Gördüğümüz, bildiiğimiz radarları yazalım. Yardımlaşalım👍

• kurallara uyalim

hiz siniri ne ise o hizda giderseniz birsey olmaz.

su kule radarlari keske her trafik isiklarina da koysalar ve sari yaniyor diye gaza yuklenenleri engelleseler.
  • sivas hafik de de varmış 70 radar dayım girmiş 10 ile 412 lira gidecekler dikkatli olsun
  • Bu yıl 800 oldu benim, hepsi de otobanda
  • Geçmiş olsun hocam

• Google maps da işaretlermisin neresi burası

• Şu haberi yazayım memleketime gidecek arkadaşlar varsa dikkat etsinler.
    BİLECİK’TE TRAFİK CEZALARI REKOR KIRDI

Bilecik Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Temmuz ayı içerisinde 6 bin 93 araç kontrol etti ve tamamına 1 milyon 436 bin 542 lira ceza kesti. Bu rakam bu güne kadar 1 ayda kesilen en yüksek rakamlardan birisi oldu.
    Türkiye’de en çok trafik cezası kesilen illerden birisi olan Bilecik’te, Temmuz ayında da cezalar rekor kırdı. Emniyet güçleri, Temmuz ayında kontrol ettiği 6 bin 93 aracın tamamına ceza yazdı. 1 ayda yazılan ceza miktarı ise tavan yaptı ve 1 milyon 436 bin 542 lira oldu.
    İşte cezaların detayları:
    1. Hız ihlali yapan 5064 sürücüye,
    2. Alkollü araç kullanan 15 sürücüye,
    3. Emniyet Kemeri takmayan 24 sürücüye,
    4. Kırmızı ışık ihlali yapan 11 sürücüye,
    5. Kasksız motosiklet kullanan 28 sürücüye,
    6. Park yasağı bulunan alanlara park eden 129 sürücüye,
    7. Araçlarına zamanında muayene yaptırmayan 286 sürücüye,
    8. Taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 4 sürücüye,
    9. Yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 9 sürücüye,
    10. Araç sigortasını yaptırmayan 49 sürücüye,
    11. Diğer kural ihlalleri için 474 sürücüye olmak üzere Toplam 6093 şahsa 1.436.542,00 TL cezai işlem uygulanmıştır
    Emniyetten yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir” denildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ters Adam

Senelerdir arac kullaniyorum sukur daha ceza yemedim.

8 yıldır bende sizin gibiydim ne zaman bunu foruma yazdım 1 ayda 2 radar cezası yedim.Geçmiş olsun yakında kağıt gelir
  • Valla arkadaşlar çok dikkatli olmak lazım.Bu iş artık gelir kapısı halini aldı.Bayramda memlekete giderken çerkeş ve kurşunluda denk geldim yeni dikmişler galiba. Bilenler bilir samsun yolu.arkamda bir sürü araba 100 110 hızla gidiyoruz bölünmüş çift şeritli otoban tadında yeni yollar.... Sabitlenmişiz 100 den asagı giden yok.Bir gözüme takıldı " HIZ SINIRI BÖLGESİ 50 KM" hemen asıldım frene arkamdan tabi sellektör vs....Tabi anladılar sonra.....Tabela takıp etmekten paranoya oldum arabada...Dikkat edelim bedavadan para kazandırmayalım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.