Şimdi Ara

Lanet Olası Dolmuşçular...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bugün bir dolmuşçunun beni sıkıştırmasıyla karşı karşıya kaldım. Olayı fotoğrafta anlatmaya çalıştım ama yeterli olmayacağını düşünerek yazıya aktarayım..

İki şeritli yolda paralel şekilde gidiyoruz, sağ şeritte biri arabasını park edip bırakmış ve doğal olarak sağ şeritteki araçlar sola geçecek. Dolmuşçu'da sağdan sola geçecek ve o esnada bir yolcu bindi (bayan yolcuydu ve dolmuşa binmesi 20 saniyeyi buldu). Dolmuşçu bana havalı bir şekilde eliyle bekle işareti yapıyor. Tabii bu arada gözünde güneş gözlüğü ve ağzında sigara var. Sen kim oluyorsun ki akan sol şeriti durduruyorsun? Sinirle arabanın dolmuşa sürtme ihtimalini göz önüne alarak ilerlemeye çalıştım. Sol tekerleği kaldırıma çıkartarak gittim. Bu dolmuşçu ise ben ufuktan silinene kadar arkamdan korna bastı. Edepli ve insani bir şekilde yol istese tamam ama bu ne laubalilik böyle!? Bunların kornasını bilirsiniz zaten, anlatmaya gerek yok. Kafa şişirmekten başka bir işe yaramayan kornaları.. (Çizimim pek iyi olmadı, yol dar bir yoldu. Yine de size fikir vereceği kanısındayım.)

Kafalarına göre sinyalsiz şerit değiştirmek, geçiş üstünlüğünün her zaman kendilerinde olduğunu düşünmek, yolun ortasında yolcu indirmek, kırmızı ışık yandığı halde durmamak, son ses müzik açmak, araç çökene kadar yolcu almak, yolcu kapısı açık halde seyahat etmek bunların kuralları sanırım. Ve bu insanların savunulacak hiçbir yönü yoktur! Genelleme yapmak yanlıştır ama sanırım bunların hepsi böyle. Şu zamana kadar iyi bir dolmuşçu görmedim. Elimden geldiğince dolmuşa binmiyorum, binince kanser olup çıkıyorum.

Benim asıl merak ettiğim soru ise "bunları nereye şikayet edebiliriz?" Ve birde siz bunlara karşı nasıl bir tutum sergiliyorsunuz? Teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreameren -- 6 Eylül 2015; 11:13:29 >

• Kendim genelde dolmuşculardan uzak durarak çözüm buluyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu fotoğrafı ben çekmiştim şikayet ettim hiç bir şey olmadı tabiki.
    Terör bitermi bu ülkede dolmuşçu terörü, taksici ve kamyoncu terörü var. Hayır hangi biriyle uğraşacaksın.

Her türlü pislik bunlarda, trafik kuralların uymazlar. İnsan taşıdıklarını bilmezler. Dağdan inen vasıfsız adamı taksi dolmuş şöforü yaparsan olacağı bu. Ne devletin nede belediyelerin bunlara karşı yaptığı hiç bir şey yok. Kaç tane insan öldüde ondan sonra kamera mecburiyeti getirdiler.

Bunlara çatır çatır cezayı yazacaksın her gün her ters hareketine, bak ondan sonra nasıl adam oluyorlar. Ancak birseysel sürücüleri çevirip abuk subuk ceza keserler.

• Gün geçmiyor ki bir dolmuşçu daha kendine sövdürsün
  • Dolmuşçulara bir lanet de benden, yok mu arttıran?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schumici -- 6 Eylül 2015; 11:28:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mümkün olduğunca uzak durmak lazım bu şehir eşkıyalarından. Adam sıkıştırmak, yol vermemek, yolun ortasında durup yolcu indirip bindirmek, trafiği felç etmek adamların fantazisi haline gelmiş.
  • Dolmus ve taksilerden bende nefret ediyorum ancak burda sizinde biraz sabirli olmaniz gerekitiginiz dusunuyorum.20 saniye gec gitsek gidecegimiz yere bisey degismez ki ana babamiz hemen binemiyor bazen dolmuslara

• taksiciler daha beter
  • Bir de şehir içinde emniyet şeridinden yavaş yavaş giderken yolun daraldığı yerlerde seni diğer şeridi işgal etmeye zorluyorlar ya.
  • minibüs değilmi o herkes dolmuş yazmış

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

minibüs değilmi o herkes dolmuş yazmış

Minübüs veya dolmuş ne fark eder hocam? Affedersin ama ikisi de aynı şeyin laciverti. :))

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizim pendik tarafındakiler iyi ya, hakkaten söylüyorum. bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.

(kadıköy pendiği hariç tutuyorum)
  • Dolmuş taksi servis bu üçlüden uzak duracaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: r0x

bizim pendik tarafındakiler iyi ya, hakkaten söylüyorum. bugüne kadar hiç sorun yaşamadım.

(kadıköy pendiği hariç tutuyorum)

Aynen hocam pendik-kurtköy felanda biraz sorunlu ama onun dışında geneli iyi.
  • r0x kullanıcısına yanıt
    gülsuyu- maltepe minübüsüne bindeöyle yorum yaz bide

• Adamdan korkmuşsun gelip konu açıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Massiv

Adamdan korkmuşsun gelip konu açıyorsun

Korkmak demeyelim bu duruma. Neden mi? Daha önce çok kez dolmuşçularla kavga ettim. Bunların çevresi çok geniş. Şoför koltuğunun sol altında ya levye ya da emanet taşıdıklarına bizzat şahit oldum. En ufak bir tartışmada tüm dolmuşçular birlik olup üzerinize yürür. Teke tek geleceklerine emin olsam evelallah hepsine dalarım ama bunlarda bu tür anlayış yok. 10 kişinin 1 kişiyi dövmesini adamlık sanarlar. Mevzunun içinde meslektaşları, yani dolmuşçu varsa haklı/haksız hiç fark etmez kendi arkadaşlarını korurlar. Yoksa bunlardan kim korkar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreamers.

quote:

Orijinalden alıntı: Massiv

Adamdan korkmuşsun gelip konu açıyorsun

Korkmak demeyelim bu duruma. Neden mi? Daha önce çok kez dolmuşçularla kavga ettim. Bunların çevresi çok geniş. Şoför koltuğunun sol altında ya levye ya da emanet taşıdıklarına bizzat şahit oldum. En ufak bir tartışmada tüm dolmuşçular birlik olup üzerinize yürür. Teke tek geleceklerine emin olsam evelallah hepsine dalarım ama bunlarda bu tür anlayış yok. 10 kişinin 1 kişiyi dövmesini adamlık sanarlar. Mevzunun içinde meslektaşları, yani dolmuşçu varsa haklı/haksız hiç fark etmez kendi arkadaşlarını korurlar. Yoksa bunlardan kim korkar?

Sız böyle yaptiginiz için o keko korktuğunuzu zannetti ve bunu yapmaya hala devam edecek.Bir yerde ağzının payını vermek lazım ki akillansinlar...

• Bu tür ticari araç kullananların %90 hatta %95 i böyle
  • 05331550155 WhatsApp'tan konum ve zaman ile birlikte gönderin hallederler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.