Şimdi Ara

Landrover Freelander 2 aracım hakkında kullanıcı yorumum ! (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
15
Favori
188.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de fl2 almaya niyetlendim ama 150bin km lerde araçlar var. insan ister istemez korkuyor önceki sahibi nasıl kullandı diye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Freelander II 2.2 SD4 HSE 200 bin km üstü ise alınır mı ? 120.000-140.000 arasında fiyatları var.
  • akilla A kullanıcısına yanıt
    Baktınız araçlar sd4 değildir , sd4 motorludur derler , piyasada fazla uyanıklar var , dikkat et ! Malum sitede 1 tane var , 170 000 tl ...
  • Hocam 2005 Freelander kullanıcısıyım. Eskiyi satıp yeni kasaya geçiş yapmayı düşünüyorum. Sitelere ilan vermeden bize “satıyorum” dersen ikinci eldeki en önemli faktör olan eski kullanıcısı bilinen geçmişi bilinen araç almış oluruz belki :)

• Merhabalar, buradaki yazıları okuyup da freelander 2 alanlardanım ben de :) (Ki özellikle Muzaffer Bey) Soruma geceyim: Disk-balata ötmeye başladı, tamircim balata ve disklerin komple degismesini önerdi. Parçacıdan orjinal fiyatları aldım (2850tl - 4 disk+4 balata). Ayriyeten TRW markanın da iyi olduğunu duydum,daha ekonomik. Sizin bu konuda bi deneyiminiz oldu mu, fikriniz nedir? Teşekkür ederim.

• Araç hala bende sene ocak 2020 olmuş,ne aşktır arkadaş,ama artık evin 2nci uzun yol arabası ve hanımın şehiriçi korkmadan bineceği yeni arabasına dönüştü.Ben şehiriçi daha az yakan dizel otomaitk başka bir suv'a geçtim,3008 kullanıyorum.Ama freelander kadar iyi değil o da kendini SUV zannediyor ama değil.Bazen yanyana koyuyorum,peugeot bana kızıyor abi neden böyle yapıyorsun tamam ben küçüğüm güçsüüzm ama beni bunun yanına getirip ezdirme diyor..Valla freelander ile 190-200 km hızda gittiğim yolda 3008 ile gidemiyorum korkuyorum araç hemen devrilecek gibi duruyor.Freelander az yaksa ona devam ama çok yakıyor neredeyse 3008 6.5 litre yakarken 0 11 litreye çıkıyor.
    Bakımlarını kendim yaptırıp kullanıyorum en son değerlendirme yazısında da yazdım.
    Sanırım Borusan benim aracı alıp ilk sahibinden uzun süre değiştirilmeden kullanılan tek araç diye müzeye koyacak..

• ellerinize sağlık, hanıma düşünüyordum, en güzel yazıyı sizde okudum, şimdi temiz birşeye bakma zamanı :)
  • 2008 model Freelander 2 aracımı 3 yıldır kullanıyorum, daha önce her sene bi araç değistirirken bu aracı ne zaman satmak istesem kendimi yine aynı aracın ilanlarında buluyorum.
    2013 modellerin kasası ve konsolu çok daha şık.Çok büyük değişiklikler olmasada insan özeniyor .Fakat bu yeni kasalar 2.0 benzinli motor, açıkcası bu biraz tedirgin ediyor.2.2 dizele göre benzini çok fazla tükettiği söyleniyor.Tecrübe eden varsa bilgilendirirse sevinirim.

Bir ara citroen c5 aircross modelini merak ettim, fakat bayideki satış personelinin kibirli ve anlam veremediğim kasıntıları sebebiyle aracı incelemeden terkettim.Şöyle tekrar tekrar bakıyorumda freelander'ın gerçekten çok kararlı ve şık bir duruşu var, Araç dışarıdan bakınca son model çıkan suvlar gibi hantal, içi boş tenekeye benzemiyor.Arkaya spoiler taktırdım 350 tl'ye ufak ancak büttün havası değişti, inanılmaz bir spor hava kattı, herkese öneririm delme işlemi falan olmadan takılıyor.Tok bir jip.Şuan bu fiyat/performans oranında başka bir jip yok sanırım.Araç hem atik, hemde herşeyin üstesinden gelen bi gaddarlığada sahip.

Keşke 0 km leri tekrar üretilse.Freelander 2 extreme ve şehirli bir araç olduğu için bu düzeyde bir alternatifi yok.Diğerleri ya çok şehirli, extreme gelemiyor yada tam tersi.Bu arkadaşta her ikiside yüksek seviyede işlenmiş ve her yola çok güzel uyum sağlıyor.Aracı övmekten kendimi alamıyorum.

Haber görmüştüm 2021'de freelander'ın devamı gelecek diye birde konsept çizim paylaşmışlar, umarım gerçekleşir

Landrover Freelander 2 aracım hakkında kullanıcı yorumum !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zangieff -- 28 Ocak 2020; 23:7:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zangieff

2008 model Freelander 2 aracımı 3 yıldır kullanıyorum, daha önce her sene bi araç değistirirken bu aracı ne zaman satmak istesem kendimi yine aynı aracın ilanlarında buluyorum.
    2013 modellerin kasası ve konsolu çok daha şık.Çok büyük değişiklikler olmasada insan özeniyor .Fakat bu yeni kasalar 2.0 benzinli motor, açıkcası bu biraz tedirgin ediyor.2.2 dizele göre benzini çok fazla tükettiği söyleniyor.Tecrübe eden varsa bilgilendirirse sevinirim.

Bir ara citroen c5 aircross modelini merak ettim, fakat bayideki satış personelinin kibirli ve anlam veremediğim kasıntıları sebebiyle aracı incelemeden terkettim.Şöyle tekrar tekrar bakıyorumda freelander'ın gerçekten çok kararlı ve şık bir duruşu var, Araç dışarıdan bakınca son model çıkan suvlar gibi hantal, içi boş tenekeye benzemiyor.Arkaya spoiler taktırdım 350 tl'ye ufak ancak büttün havası değişti, inanılmaz bir spor hava kattı, herkese öneririm delme işlemi falan olmadan takılıyor.Tok bir jip.Şuan bu fiyat/performans oranında başka bir jip yok sanırım.Araç hem atik, hemde herşeyin üstesinden gelen bi gaddarlığada sahip.

Keşke 0 km leri tekrar üretilse.Freelander 2 extreme ve şehirli bir araç olduğu için bu düzeyde bir alternatifi yok.Diğerleri ya çok şehirli, extreme gelemiyor yada tam tersi.Bu arkadaşta her ikiside yüksek seviyede işlenmiş ve her yola çok güzel uyum sağlıyor.Aracı övmekten kendimi alamıyorum.

Haber görmüştüm 2021'de freelander'ın devamı gelecek diye birde konsept çizim paylaşmışlar, umarım gerçekleşir

üretiliyor zaten ama discovery sport adı altında.

• muzaffer demir M kullanıcısına yanıt
    Benim aracım hiç bir zaman 9,5 lt şehir içi geçmedi , veya hızladığinda video daki gibi geç hızlanmdı ( kum moduna ayarlamadığim halde) fiyasko bir video...
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzaffer demir

https://www.youtube.com/watch?v=5cP7nly2uBU
    Videodaki araç sizin aracınız mı? Çok güzel bir video olmuş.

Sıkılmadan bu kadar süre kullanmanız takdire şayan Yazdığınız yazılarda çok bilgilendirici

• muzaffer demir M kullanıcısına yanıt
    Hocam parmağınıza ve klavyenize sağlık ,cidden çok aydınlatıcı bir yazı olmuş. Araçla ilgili kafamdaki birçok soruyu cevaplamışsınız,sağolun varolun. Aracınızı satmak istediğiniz zaman da burdan bizlere haber verirseniz çok memnun olurum. En azından sizin gibi aracın kıymetini bilen ve tüm bu yorumları okuyan emek veren arkadaşlarımıza nasip olur belki aracınız ve kıymeti bilinmeye devam eder yaşlansa bile. Saygılar hocam...
  • Arkadaşlar merhaba, forumdaki tüm yazıları baştan sona okudum ve çok bilgi sahibi oldum sayenizde. Ben de Freelander 2.2 td4 bir araç almak istiyorum fakat şu an piyasadaki araçlar 200 bin üzeri kmlere sahip. Bu araçları almak ne kadar doğru olur? Biliyorum bakımı düzgün olanı alın diyeceksiniz fakat 200 binde olan araç ileride ne gibi motor sorunları verir? Maliyeti yüksek olur mu? Cevaplarınız için teşekkürler. Kaporta için bir sorun olacağını düşünmüyorum. Boyalıymış boyasızmıi önemli değil açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OERKEN -- 24 Mart 2020; 20:25:49 >
  • Hey maşallah gördüğüm en iyi uzun dönem incelemesi

• 2001 modelini almayi planliyorum ama hic bir yerde arabada isofix olup olmadigini bulamiyorum, bilen var mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Böyle bir arabanın forumda bu kadar az yer alması ilginç olmuş. Yine de değerli bilgilerini paylaşanlara teşekkür ederim. 2011 ve üzeri bir Freelander 2 arıyorum. Bu araçla ilgili dikkat etmemiz gereken genel şeyler neler? Bir de dosta gider dediğiniz tanıdığınız bildiğiniz bir araç varsa özelden paylaşabilir misiniz?

Düzenleme: Piyasa ve piyasadaki araç alacak ve satacakların kafası çok karışık. Birbirlerine baka baka fiyat yükseltenler bir tarafta, elinde üç kuruş peşinatı hatta iki ay sonrasında iş garantisi bile olmadan taksitle Afrika’yı verseler sıraya girecekler diğer tarafta. Devam edin ben bu işte yokum. Elimdeki yeterli onunla devam edeceğim. Daha da olmadı bütçemi biraz daha düşürüp sıfır alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 7 Temmuz 2020; 12:35:12 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 7 Temmuz 2020; 12:29:1 >
  • arkadaşlar sahibindende bu araçları ararken
    II 2.2 SD4 HSE
    ve
    II 2.2 TD4

ilanları çıkıyor ikisinede bakıyorum aynı gibi
    aradaki fark nedir acaba
  • mrvolkan kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    HSE en full pakettir. Bi xeonon far, koltuk ısıtma, hafızalı koltuk bulunmaktadır. Bazı özellikler opsiyon olarak gelebiliyor. Koltuk ısıtma gibi mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimy34 -- 21 Temmuz 2020; 13:56:49 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.