Şimdi Ara

LANDİRENZO DESTEK PLATFORMU (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.525
Cevap
81
Favori
255.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir arkadaşımıza ettiğimiz tavsiyeyi size de etmek istiyorum. Zira 880 TL vermek yerine 50 TL civarı ile belki de enjektörlerinizi tekrar kullanır hale getirebilirsiniz.
    http://www.lpghospital.com/
    http://floryaotogaz.com/
  • 2012 opel astra 1,6 essentia h kasa alacağım.sübap erime problemi çözüldü mü ?
  • Yağlamalı sistem taktırırsanız erime sorunu yaşamazsınız.
  • Enjektör temizleme ve bir enjektör değişikliği olayından sonra yaklaşık 1000km yol gittim arıza lambası yanmadı. Çok mutluyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

Enjektör temizleme ve bir enjektör değişikliği olayından sonra yaklaşık 1000km yol gittim arıza lambası yanmadı. Çok mutluyum

Çok güzel bir haber bu. Demek ki enjektör temizliği işe yarıyormuş. Servislerin "abi bu enjektörler değişecek" sözünü pek de umursamamak gerekiyor. HAdi hayırlı olsun, kazasız belasız arızasız keyifli sürüşler dilerken, bayramınız da mübarek olsun.
  • coskunismail C kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bende bu vesileyle sizin ve forumdaşların bayramını kutlarım.

Ekleme: Bu arada sormak istediğim bir şeyi unuttum. Aracınızda benzinden LPG ye geçiş ayarınız kaç derece? Ben önce 25 derece yapmıştım kışın sorun yoktu ama yazın hemen lpgye geçtiği için motor ilk geçişte sarsıntılı çalışmaya başladı. Bu şikayet nedeniyle olgun LPG servisi 35 dereceye ayarladı. Ben 30 derece olsun dediysemde olmaz dedi. Kış girmeden gelin o zaman 30 yaparım dedi.

• osmanyasar kullanıcısına yanıt
    Tam emin değilim ama sanırım 35. Zira 3 sene evvel dereceyi düşürmüşler ve araç LPGye geçince sarsıntılı çalışmıştı ve ben de gidip eski ayarına aldırmıştım. Eski ayarı da hatırladığım kadarıyla Landirenzonun standart ayarı olan 35 derece. Bence ayarlara fazla takılmayın. Zira en ideal ısı derecesi 35 derece. Ben yaz kış hiç değiştirtmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunismail -- 25 Haziran 2017; 19:21:58 >
  • Landirenzo evo kiti takılı araçımızda hangi marka yakıtı öneriyorsunuz

• exelans67 kullanıcısına yanıt
    Kullandığım gazlar içinde en kaliteli ve en istikrarlı olduğunu hissettiğim Aygaz ve Shellgaz var.
  • Merhaba,

Sıfır Hyundai Elantra 1.6 D-CVVT Benzinli 6 İleri Otomatik bir araç satın aldım. Bayii, LPG için sizin markanızı önerdi. Neden sizin markanızı tercih etmeliyim? Diğer markalardan farkınız nedir? Motor garantisi konusundaki uygulamalarınız nedir? Aydınlatabilirseniz sevinirim.
  • Merhaba; hyundai i10 1.2 aracımda evo kit takılı.Dün gece gaz alırken araca lpg dolum ağzından pıs pıs diye ses geldiğini söyledi pompacı arkadaş baktım gerçekten de geliyor.Aracım gaz mı sızdırıyor? Sorun nedir ? Montaj olgun LPG'de yapıldı.

• İyi günler arkadaşlar

Çorlu Furkan Otogaz Landirenzo bayiine gidip filtre değişimi ve gaz ayarı yaptırdım fakat araç benzinden gaza geçerken stop ediyordu.Furkan Otogaz'a gittim ve tekrar gaz ayarı yaptırdım ama yine araç gaza geçerken stop ediyordu. Aynı gün tekrar Furkan Otogaz'a gittim, "bu sefer yapabileceğimiz bir şey yok" dediler. Çözüm bulmak yerine başından savdılar

Daha sonra Büyükçekmece ay otogaza gittim farklı program atıldığı için beyin yanmış değiştirilmesi gerekli dedi değiştirdim.Problem düzeldi

Fakat şimdide lpg deposu full olmasına rağmen bitti gösterip ötüyor

Tekrar ay otogaz a gittim bu sefer map arızalı değişmesi gerekiyor dediler. Bende başka bir bayiye gidip fikir edinmek için GOP daki tuğra otogaza gittim. Burasıda bana yazılımda hata var düzelttik dedi fakat yaklaşık 50 km gitmeden tekrar aynı hatayı verip lpg bitti gösteriyor

Artık landirenzo servisine gitmeye bıktım.

Düzgün bir landirenzo servisi tavsiye ederseniz sevinirim ben Çerkezköy de oturuyorum sürekli istanbula gidip gelmek zor oluyor. Arabadan soğudum lpg problemleri yüzünden

Telefon numaram da 0541 657 42 31

• sps1991 kullanıcısına yanıt
    Gaz dolum ucundan ses geliyorsa gaz kaçırıyor demektir. Ancak kaçan bu gaz, depo ile dolum ucu arasında kalan boru içindeki gazdır. Servisinize gidip dolum ucunu kontrol ettirip yenisi ile değiştirmelerini isteyin.
  • Serifgirgin S kullanıcısına yanıt
    Görünüşe göre map sensörünüz arızalı. Katkılı otogazlar, map sensörü içinde kalıntı bıraktığı için böyle sorunlar oluşturabiliyor. Sensör temizliği (balata temizleme spreyi ile) yaptırıp tekrar denemelisiniz. Aynı arıza devam ederse sensörü değiştirtip tekrar programlama yaptırın.
    Benim araca 8 yıl önce Yeşil otogazda Landirenzo kiti taktılar, sistem hala hatasız çalışıyor. Tabi 1 kere regülatör arızası yaşadık, değiştirdiler düzeldi. Bu sıralar da enjektörlerde sorun var, ama bu şekliyle idare ediyorum. Adresleri aşağıdaki gibi.
    İkitelli Org. San. Böl. Dolapdere San. Sit. 22. Ada No:12-14 İkitelli-Başakşehir/İstanbul
  • Teşekkür ederim

• Landirenzo ile uğraşma boşuna hocam.Kiti komple degiştir en az 2 sene kafan rahat binersin.Landirenzonun map sensoru ve enjektor sorunu kronik resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: osmanyasar

Teşekkürler. Bende bu vesileyle sizin ve forumdaşların bayramını kutlarım.

Ekleme: Bu arada sormak istediğim bir şeyi unuttum. Aracınızda benzinden LPG ye geçiş ayarınız kaç derece? Ben önce 25 derece yapmıştım kışın sorun yoktu ama yazın hemen lpgye geçtiği için motor ilk geçişte sarsıntılı çalışmaya başladı. Bu şikayet nedeniyle olgun LPG servisi 35 dereceye ayarladı. Ben 30 derece olsun dediysemde olmaz dedi. Kış girmeden gelin o zaman 30 yaparım dedi.

Konuyu uzun zamandır takip ediyorum, ancak yazmaya fırsat bulabildim. 5 yıldır omegas plus kiti kullanıyorum. İlk montajdan bir süre sonra map sensörü arıza verdi, garantiden değişti. 10.000 bakımlarını hiç aksatmadım fakat Ankara Olgun LPG Macunköy enjektörlerin ölmekte olduğunu söyledi )). Sebep olarak da kalitesiz gaz ve bakıma gelmediğimi iddia ettiler, halbuki bütün kayıtlar bende mevcut ve gazı her zaman iyi yerlerden alıyorum. Bir tanesini değiştirdim tanesi 200 tl. 2008 den beri aracında BRC kullanan arkadaşımın aracında hiç bir sorun yok. Bu durum gerçekten firmaya yakışmıyor. Osman bey'in yaptığı gibi enjektörleri temizliğe göndereceğim.

• sismo S kullanıcısına yanıt
    Landirenzonun kullandığı enjektörler çok kalitelidir. Neredeyse benzinle birebir performans verir. LPGde mi benzinde mi gittiğinizi anlayamazsınız. Kiti ilk taktırdığım zamanlarda arada bakardım, benzinde mi gidiyor yoksa diye. Ancak her güzelin bir kusuru var. Bizim kitin enjektörlerinin kusuru da çok hassas ve narin olmaları. Yani katkılı otogaz ve rastgele yerlerden alınan otogazlar maalesef enjektörlerin performansını azaltmaya başlıyor, daha sonra da bozuyor. Florya otogaza yolum düştüğünde ben de enjektörleri temizleteceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunismail

Landirenzonun kullandığı enjektörler çok kalitelidir. Neredeyse benzinle birebir performans verir. LPGde mi benzinde mi gittiğinizi anlayamazsınız. Kiti ilk taktırdığım zamanlarda arada bakardım, benzinde mi gidiyor yoksa diye. Ancak her güzelin bir kusuru var. Bizim kitin enjektörlerinin kusuru da çok hassas ve narin olmaları. Yani katkılı otogaz ve rastgele yerlerden alınan otogazlar maalesef enjektörlerin performansını azaltmaya başlıyor, daha sonra da bozuyor. Florya otogaza yolum düştüğünde ben de enjektörleri temizleteceğim.

Kit kaliteli olabilir fakat her bir kaç yılda enjektör değişimi için 800 TL talep ederlerse tasarruf nerede kaldı. Olgun LPG yi bu kurnaz davranışlarından dolayı kınıyorum.

• lpg filtre değişim zamanım geldi kendim değiştireyimmi yoksa servise gitmemi önerirsiniz servis bir filtre için 50 tl den aşağıya almıyor
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.