Şimdi Ara

LANDİRENZO DESTEK PLATFORMU (87. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.526
Cevap
81
Favori
255.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu konuyla ilgili fazla bir bilgim yok.
  • xvet X kullanıcısına yanıt
    40 dereceye düşürebilirsiniz. 60 derece gerçekten çok fazla.
  • Hepinize iyi günler hayırlı haftalar dileyerek söze başlamak istiyorum

Bende clio 4 1.2 tubo edc var landi taktırdım 1.5 yıldır kullanıyorum Tarsus/MERSİN DE ikamet ediyorum( özellikle memleket belirttim ki o kadar soğuk yok en azından kar kış kıyamet yok ) adana olgun lpg den takıldı ancak hiç memnun değilim birde özel kit takıldı 3.500₺ ye araç sürekli hata veriyor artık lpg da kullanamaz oldum servise gidip gösterdiğimde hata vermemiş bi sıkıntı yok diyor(hata raporuna beyne düşmüyo reno servisinede gösterdim) kısaca hata olayını anlatayım özellikle soğuk havalarda daha çok oluyor sabah ve akşamları araç ısınınca fazla sıkıntı olmuyor( en azından süreklilik arz etmiyor) ama dün beni çileden çıkardı kazaya sebebiyet veriyordu esc yi kontrol ediniz-egzoz emisyonunu kontrol ediniz-yokuş kalkış flan gibi ne kadar hata varsa veriyo sora araba titreyerek stop ediyo dün komyonu sollarken ortasında kaldım karşıdan araç geldi birde kaçınılmaz bi kaza atlattım

Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek kimse varmı başına gelmiş çözüme kavuşmuş. Şuan servisi arıyorum yarına bırakacam gene bakalım ne dicekler kaç defadır bırakıyorum ama sonuç alamıyorum ha şunu da ayrıca söliyim illa soğuk değil yazın antalya ya giderken bile yapabiliyo lpg yi özellikle tek shellden alıyorum sıkıntı olmasın diye bınun bi etkisi varmı bilemiyorum

• cemero C kullanıcısına yanıt
    Aracınızın montaj sorunu olduğunu tahmin ediyorum. Özellikle de elektriksel bir sorun gibi görünüyor. Bazı araçlarda böyle sorunlar ortaya çıkabiliyor ve emulatör adında küçük bir parça takılarak bu sorun çözülebiliyor. Benim aracımda da arıza lambası yakma olayı bu şekilde çözülmüştü. Gittiğiniz servis çözüm bulamazsa, İstanbul Olgun LPG genel merkezini arattırın sorunu anlatsınlar, oradaki teknik ekip çok daha bilgili.
  • coskunismail C kullanıcısına yanıt
    coskunismail çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakanız için dün akşam olgun lpg ye bıraktım şimdi aradım enjektörden kaynaklanıyor dedi değiştirdim ikinci kez değişiyor farklı enjeksiyonlar.sanki bana da başka bi yerden yapıyor gibi geliyor sürekli böle bi problem yaşanmaması lazım gerekir diye düşünüyorum adama elektriksel olarak yapabilir dedim yok başka bi hatası diyor araca dün bakmışlar bugün baktınız m diyorum yok hiç bakmadık dedi şalter indi acaba adana-mersin-tarsus üçlemesinde götürebileceğim başka bir adam akıllı lpg ustası varmı
  • cemero C kullanıcısına yanıt
    O bölgede bildiğim iyi bir usta yok, ancak servise gidip işin başında durarak, İstanbul Olgun LPG yi arattırın onlarla problemi paylaşsınlar, kuvvetle muhtemel sorununuzu çözerler.
  • yasin90 Y kullanıcısına yanıt
    Bu nne ya 11 12 lt benzin yakiyo 1.4 araba

Benim 1.2 clio şeh.ici 7.3 lt yakiyo diye kizip duruyom lpg mi atsak diye ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba aracim opel insignia 1.6 turbo landirenzo lpg mevcut aracimda ilk calistirmada titreme bogulma vs mevcuttu lpg ci arkadas lpg yi kapatip bitirdi gazi benzinde 2 3 gun kullandim benzinde hic sorun yok..araci stop ettikten sonra gaz saliyor manifolda manifoldda gaz benzin karisiyor lpg ye gecene kadar sorun oluyor dedi ya regilator ya enjektorler dedilee regilatore baktilar sorun yok enjektorler degisir dediler bir arkadasda gaz kesici filtre selenoidden olur dedi ne yapabilirim sorun nedir acaba enjektormu yoksa gaz kesici denilen bir parca varmi ondanmi
  • nurioner76 N kullanıcısına yanıt
    Aracı stop ettikten sonra manifolda gaz gidişi devam ediyorsa, gaz kesici valfiniz arızalı ya da programsal bir arıza mevcut demektir. Gaz kesici içinde yer alan bobin, ECUdan gelen komutlara göre, ya gazı açarak regülatöre yollar, ya da keser. Gaz kesici, öncelikli bir problem gibi duruyor.
  • Peki kardesim gaz kesiciyimi degistirelim gazci direk enjektor degisimi diyor ya regulatorden yada enjektorden gaz saliyor diyor regulatore baktim regulatorde sorun yok enjektor degisecek diyor..gaz kesici degisebilecek biseymi ne yapmaliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nurioner76 N kullanıcısına yanıt
    O ustaya fazla güvenme. Bence işin üçkağıdında ya da baştan savmaya çalşıyor. Gaz kesici gazı kesmeyip enjektöre gönderirse haliyle o da manifolda gazı verir. LPG sistemi devreye girmeden gelen gaz, gaz kesicinin görevini yapamamasındandır. Gaz kesicinin içinde küçük bir filtre vardır. Öncelikle onu değiştirip deneyin, yine aynı sorun devam ederse gaz kesiciyi değiştirmelisiniz. Tüm bunlar ECU ayarlarının tam ve doğru olduğu varsayımına dayanıyor unutmayın.
  • İyi günler. Ben de bugün Toyota Auris aracıma Landirenzo Evo takarak aranıza katıldım. Simit tankı Atiker taktılar yalnız. Aracın çekişi iyi ilk izlenimim memnumum. Fakat bir sıkıntı var. Aracımı almaya gittiğimde arabanın içine girdiğimde gaz kokuyordu, söyledim baktılar bir dedektörle sanırım bir sıkıntı yok dediler. Sonra arabayı fullettim. 5 6 saat sonra arabayı deneyeyim diyip araca bindiğimde keskin bir gaz kokusu vardı aracın içinde. Kullandıktan sonra kokladığımda Sanki simit tankından geliyor gibiydi. İlk takılmasından sonra olması doğal mı? Canım sıkıldı biraz, yardımlarınızı bekliyorum.
  • fosfofruktokinaz kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle zerre kadar da olsa gaz kokusu gelmemesi gerekiyor. Simit tank veya regülatör ya da diğer parçalar; kaçağın kaynağını bulup hallettirmelisiniz. Bu haliyle kesinlikle muayeneden geçemez ve ruhsata işlettiremezsiniz.
  • Çok teşekkür ederim yarın sabah mutlaka taktırdığım yere uğruyacağım o zaman. Kafama takılan farklı bir husus da var. Aracımın muayene tarihi Mayıs 2017de, orda ki takan yer boş yere isterseniz muayene tarihini öne çekmeyin 4 ay sonra muayene ile ruhsata işletiriz dedi. Şu koku olayı beni direk sızdırmazlık+muayene+ruhsata işletmeye itti. Garanti belgesini okuduğumda eğer 1 ay içinde işletmezsem garanti dışı kalacağı yazıyor. Mazallah binbir türlü hal var. Muayeneyi erkene almamın maddi ya başka bir şeyden herhangi bir zararı var mı. Sizce hangisini yapmalıyım kararsız kaldım.
  • benim aracımda da landirenzo var.arac alt devirlerde tekleme yapıyor.üst devirlerde sorun yok.benzinde hiçbir devir aralığında sorun yok.lpg ciye gidiyorum ateşleme diyor.servise gidiyorum lpg diyor mal ettiler beni.çıldıracam söküp atacam sistemi
  • fosfofruktokinaz kullanıcısına yanıt
    Muayeneyi erkene aldırmanız hiç bir sorun teşkil etmez. Öncelikle gaz sızdırma sorununu çözün, sonra LPG sistemini takan bayiden de gerekli belgeleri alıp sızdırmazlık muayenesini yaptırın, sonra genel muayene yaptırıp ruhsata işletin. Kafanız rahat olsun.
  • aslanz61 kullanıcısına yanıt
    Benzinde sorun yoksa, büyük ihtimalle LPG sistemindedir. Ancak ateşleme benzine yeterli, LPGye yeterli olmadığı durumlarda bu sorun oluşuyor. Yani ateşleme bobinleri biraz zayıf kalırsa alt devirlerde tekleme oluyor. Bir de LPG enjektörlerinden bir veya birkaç tanesi zayıf çalışıyorsa da böyle sorun oluşuyor. LPG servisinize gidip enjektörleri ölçmesini isteyin, ölçerken arızalı enjektörden gelen ses, sağlam enjektörlere göre daha yavaş ve zayıf çalışır, bunu siz bile duyarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunismail -- 26 Aralık 2016; 12:45:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunismail

Benzinde sorun yoksa, büyük ihtimalle LPG sistemindedir. Ancak ateşleme benzine yeterli, LPGye yeterli olmadığı durumlarda bu sorun oluşuyor. Yani ateşleme bobinleri biraz zayıf kalırsa alt devirlerde tekleme oluyor. Bir de LPG enjektörlerinden bir veya birkaç tanesi zayıf çalışıyorsa da böyle sorun oluşuyor. LPG servisinize gidip enjektörleri ölçmesini isteyin, ölçerken arızalı enjektörden gelen ses, sağlam enjektörlere göre daha yavaş ve zayıf çalışır, bunu siz bile duyarsınız.

peki bu enjektör ve regülatör sorunları bilgisara bağlayınca gözükmezmi?eynesil landizenro servisi bağladı aracı bilgisayara uzun süre inceledi,benzine lpgye aldı ve sonuc "bir sorun yok"dedi.lpg takılalı 8bin km oldu daha

• aslanz61 kullanıcısına yanıt
    Bilgisayara bağlanınca görülebilecek sorun değil bunlar. Enjektörlerin ayrıca bir cihaza bağlanarak tek tek kontrol edilmesi gerekiyor. Regülatör sorunu olması durumunda gaz basıncı bilgisayarda görülebilir ama enjektörler görünmez.
  • dün trabzon landirenzo servisi MERKEZ LPG ye gittim.sorunu anlattım.adam koltuga oturdu gaz verip bıraktı bi kaç kez.sonra bujileri değiş bujilerden dedi.ee bilgisayara filan bağlamadın bakmadın regülatör enjektör olabilir mi dedim.yok bujileri değiş sonra gel dedi.inşallah bujiden çıkar da farklı yerlere gitmez olay.o kadar alet edavat var orda sadece aragaz vermeyle anlaşılıyo bu demek
  • 
Sayfa: önceki 8586878889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.