Şimdi Ara

LANDİRENZO DESTEK PLATFORMU (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.526
Cevap
81
Favori
255.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Carisma70

quote:

Orijinalden alıntı: sky_lark

quote:

Orijinalden alıntı: Carisma70

mavi renkli enjektörlerin sorunlu siyah olanların sorunsuz olduğunu öğrendim bu gün. bendeki siyah ama benden sonra takılmış olan ve LPG ecu suda farklı olan bir arkadaş söktürmüştü kiti ve onun kitinde de mavi vardı. sıfır takıp sökmüştü fazla kullanmadı.

Benim araçtaki de siyahtı arızalandı.

yaklaşık kaç km. kullanımdan sonra arızalandı?

30.000 km civarında LandiRenzo Siyah enjektör göçtü.
    Yakıt konusunda seçici olmama rağmen. Bir de dikkat etmesek ne olacakmış.
    Enjektörleri arıza yapana kadar, güzel. LPG'de benzine göre araç çekişini, performansı vs. etkilemiyor. Ekonomik ama 30.000 km'de cartayı çekecek kadar da kısa ömürlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: erAn_

quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

quote:

Arkadaşlar Ankara'da Landirenzo kitin ayarından, bakımından anlayan bildiğiniz özel ya da yetkili bir servis var mı? Şaşmaz'daki Olgun Lpg hariç. Bir kere gittim hiç memnun kalmadım ordan.

Erciyes sanayi sitesine gidebilirsiniz, a citynin arka tarafı

Evet dün Erciyes Sanayi Sitesindeki Olgun Lpg'ye gittim. Şaşmazdakinden çok daha iyi. En azından ilgilenip, dinliyorlar seni.

Merhaba, ben de Ankara'da iyi bir landi renzo servisi arıyorum. Senin gittiklerinden en iyisi orası mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: :::Banner:::

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Ankara'da Landirenzo kitin ayarından, bakımından anlayan bildiğiniz özel ya da yetkili bir servis var mı? Şaşmaz'daki Olgun Lpg hariç. Bir kere gittim hiç memnun kalmadım ordan.

Evet dün Erciyes Sanayi Sitesindeki Olgun Lpg'ye gittim. Şaşmazdakinden çok daha iyi. En azından ilgilenip, dinliyorlar seni.

Merhaba, ben de Ankara'da iyi bir landi renzo servisi arıyorum. Senin gittiklerinden en iyisi orası mı?

Şaşmaz'a gitmeyin de diğerlerini bilemem. Hem ustalığı rezil hem de ticari yaklaşımı.
    ERCİYES Toplu İş Yerlerindekinin ustalığını görecek bir durumum olmadı ama yaklaşımı daha iyi geldi. Onun dışındaki yerlere gitmedim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şaşmaz'dan daha iyi. Ustalık konusunu görebileceğim bir durum olmadı ama yaklaşımları, ilgilenmeleri hoşuma gitti. Gerçi olması gereken bu ama buna da şükür eder olduk.
    Şaşmazdaki yer yerin altında bir avuç dükkan. Tıkış tıkış arabalar. Ayrıca sorunlarla ilgilenenler de 3-4 tane genç çocuk. Yani oraya girdiğiniz zaman aklınızdan geçen "bu arabanın bakımını bunlar mı yapacak" ya da "bu arabanın sorununu bunlar mı çözecek" oluyor. İlgi yok, bilgi yok. Bir tane takım elbiseli arkadaş sözde işleri organize ediyor. Tek bildikleri litresi 90 liraya sistem yağlayıcı satmak.
    Bunları neye göre söylediğimi de başımdan geçen olayı anlatarak özetlemeye çalışayım.

Arabamın LPG bakımı için Şaşmaz'daki olgunlara gittim. Filtreyi değiştirip yarım litre yağ koydular. Hesap 90 lira. Dedim bir de bilgisayara bağlayıp ayarları kontrol eder misiniz? Aracı yeni aldım dedim. Abi çekiş iyiyse, arabanın yakıtından şikayetin yoksa bakmaya gerek yok deyip gönderdiler.
    Bir süre sonra, aracın deposunu fullediğimde aracın içine yoğun bir şekilde gaz kokusu geldiğini farkettim. Yine Şaşmaz'daki Olgunlar LPG'ye gittim. Durumu anlattım. Herhangi bir bilgi ya da fikirleri olmadığından gaz kaçağı kontrol aletiyle motor kısmını ve depo kısmını kontrol ettiler. Abi bi kaçak görünmüyo diyip gönderdiler. Sonrasında tekrar denediğimde yine aracın içine yoğun bir şekilde koku dolduğunu farkettim.
    Bunun üzerine yine Şaşmaz'da faaliyet gösteren bir LPG servisine gittim. Oldukça meşhur bi yer. İsmini vermeyim, reklam derler. Oraya gidip durumu anlattım. Dedim benim LPG kitim başka marka, böyle böyle bir sorunum var. Kendi servisi bir şey yapamadı, siz bakar mısınız dedim. Aslında başka marka lpg kiti takılı araca bakmıyoruz ama yine de bir bakalım dediler. Çok kapsamlı bir şey değilse yardımcı oluruz dediler. Konuyu anlattığım usta, ki belki usta bile değildir, teşhisi hemen koydu. Abi muhtemelen depoya giren gaz hortumlarında kaçak vardır. Fulletmeyince sorun yok, depo tam dolu olmadığından kaçak olmuyor ancak fullettiğin zaman oradan kaçırıyordur dedi. Gidip 10 liralık gaz alıp vakit kaybetmeden geri gelmemi söyledi. Gittim geldim, sahiden de dediği yerden gaz kaçırıyordu. Tıss sesi de net duyuluyordu. Yaptığı işlem inanın 1 dakika sürdü. Civatalar gevşek olduğundan kaçırıyordu. Onları sıktı güzelce, cihazla ve köpükle gerekli kontrollerini yaptı gönderdi. Zorla eline sıkıştırmasam para da almıyordu. O günden beri de en ufak bir sıkıntım yok.

Biraz uzattım konuyu ama diyeceğim o ki kime iş yaptırdığınızı, arabanızı kime emanet ettiğinizi iyi bilin.

• Kolay gelsin ii günler bende 2004 peugeout 307 var arabam çok erken tupe geçiyor bazen çalışır çalışmaz bazende 3-5saniye arası birde 1 sene önce arabam piston kesti yakıttan dediler rektefiye yaptırdım lpg sisteminde servise gosterdigimde bise bulamadılar.yardımcı olursanız seviirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noname307

Kolay gelsin ii günler bende 2004 peugeout 307 var arabam çok erken tupe geçiyor bazen çalışır çalışmaz bazende 3-5saniye arası birde 1 sene önce arabam piston kesti yakıttan dediler rektefiye yaptırdım lpg sisteminde servise gosterdigimde bise bulamadılar.yardımcı olursanız seviirim.

LPG sisteminiz nedir? Yeni nesil Telefleks ve Prins marka LPG sistemlerinde bahsettiğiniz hemen LPG ye geçme, özellik olarak eklenmiştir. Aracın piston kesmesi, piston kolunun kırılması olarak algılarsak yakıtla alakası yoktur. Segman kırması şeklinde ise, bu da aracınızı kullanma şeklinizden ve aracın yağlama sisteminden kaynaklanır. Yani her halükarda sizin kullanma alışkanlığınız sonucu piston kesmiştir. LPG sisteminiz normal standart bir sistem ise, LPGye geçme ısı ayarına baktırmanız lazım. Yaz günleri için minimum 25, kış günleri için ise minimum 30 derece olmalıdır. Bu aralıklarda değil ise öncelikle bunu ayarlatın.

• Astra j 1.4 turbo aracim var. Landirenzo yaglamali sistem takili. Subap yagi alacagim da acaba marka tavsiyesi olan var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi screamtoronto -- 1 Mart 2016; 18:34:42 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şaşmaz'a gitmeyin de diğerlerini bilemem. Hem ustalığı rezil hem de ticari yaklaşımı.
    ERCİYES Toplu İş Yerlerindekinin ustalığını görecek bir durumum olmadı ama yaklaşımı daha iyi geldi. Onun dışındaki yerlere gitmedim.

Merhaba aracım 2008 model i30 ve landirenzo omegas plus sistem mevcut ve sistemi 45.000 km de taktırdım araç şu an 107.000 km de. İşyerim Erciyes, landirenzo servisinin karşısında ve bakımlarını sürekli orada yaptırıyordum. Geçenlerde şaşmaz da işim olunca 10.000 bakımını orada yaptırdım. Bakım yaptırırken arabanın lpg ile çalışırken hafif bir titremesi olduğunu ve lpg ye geçerken performans düşüşü olduğunu belirttim. Enjektörleri kontrol ettiler ve bir tanesinin arızalı olduğunu belirtip fiyatı 150 tl dediler, ancak ellerinde yokmuş. Eğer bu siyah enjektörlerde gerçekten bir üretim hatası var ise, diğerleri de yakın zamanda bozulacak demektir. Bence bu sistemi kullananlar olarak olgun lpg ye sosyal medyadan çağrıda bulunup ücretisiz değişmelerini sağlamaya çalışalım. 4 enjektör bir atiker fiyatı ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sismo

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba aracım 2008 model i30 ve landirenzo omegas plus sistem mevcut ve sistemi 45.000 km de taktırdım araç şu an 107.000 km de. İşyerim Erciyes, landirenzo servisinin karşısında ve bakımlarını sürekli orada yaptırıyordum. Geçenlerde şaşmaz da işim olunca 10.000 bakımını orada yaptırdım. Bakım yaptırırken arabanın lpg ile çalışırken hafif bir titremesi olduğunu ve lpg ye geçerken performans düşüşü olduğunu belirttim. Enjektörleri kontrol ettiler ve bir tanesinin arızalı olduğunu belirtip fiyatı 150 tl dediler, ancak ellerinde yokmuş. Eğer bu siyah enjektörlerde gerçekten bir üretim hatası var ise, diğerleri de yakın zamanda bozulacak demektir. Bence bu sistemi kullananlar olarak olgun lpg ye sosyal medyadan çağrıda bulunup ücretisiz değişmelerini sağlamaya çalışalım. 4 enjektör bir atiker fiyatı ediyor.

Siyah enjektorlerde bariz bir sikinti oldugu belli.Sizinkiler 62 bin kilometre iyi dayanmis yine.Bir tanesi bozuk ama arkasi gelecektir.Bizzat yasadim bu durumu

• Bu durumda 4 enjektör 600 TL demek, sadece Yuh diyorum

• Oncelikle belirtmek isterim amacım kimseyi kotulemek yada küçük düşürmek değil, gelelim şimdi asıl konuya aracim da landirenzo kit var araç lpg de iken dıt dıt ötup benzine geçiyor sonra kontağı aç kapat normale dönüyor bi kaç gün sonra yine bu sefer ecu yu sök tak yine bi kaç gün bin sorun böyle devam ediyor. Ankara olgun lpg nin iki bayisine gittim sorunu anlattım arkadaş hooooop hemen filtre değiştir sorun kesin budur abi 50 lira al tamam abi tamam devam et 3 km gitmeden yine dıt dıt sonra dön geri, abi ecu yu sokelim beyin dolmustur tamam sök tak devam et abi oldu sonra 3 km git yine dıt dıt abi tamam da bizimde işimiz gücümüz var sürekli git gel senle mi ugrasacaz neyse baktım burası olmuyor diğer olgun lpg ye gittim arkadaşa lafım yok Grand tuvalet karşıladı bizi gayet ben parayı buldum üçe beşe bakmam tavırları sorunu anlatıyorum beyefendi havaya bakıyor sonra sesimi yukselttim dinledi sağolsun direk abi bunun beyni değişecek dedi emin misin diyorum yok diyor niye değişecek peki genellikle bundan yapar eee beyin ne kadar çıkma 450 sıfır 900 ben gece geç saatlere kadar kelle koltukta çalışayım sana da al arkadaş ben yemedim sen yeee yada sen giy desem daha dogru olur neyse peki beyinde sorun değilse aynı arizayi tekrar yaparsa ne olacak diyorum geri dönüş yok elinde sorunu öğrenmek için beyin varsa takalim bakalım o zaman diyorum oda yok elimde beyin yok sen bizim teli al da ara sıra ara bi bakalım dedi zaten ben bittim ben numaramı versem de sen arasan olmaz mı diyorum yine ses yok sonra hay senin esnafligini dedim çıktım. Sorunu hallettim arkadaşlar ama bunun gibi usta cakmalarina değil işin ve emeğinin kıymetini bilene sorun mu ısı müşürü imiş arkadaş elini uzattı taktı diğer çakma ustamiz üstü kirlenir diye uzatmadi elini sanırım. Verdiğim ücret mi 10 lira nerde dimi 900 lira insan o parayı nasıl yer nasıl içer ben bilmem ama bu iki servis için yasadiklarim ve düşüncelerim bunlar diğer Landirenzo servislerini tenzih ederim. Ama siz siz olun böyle masraflı sorunlarda biraz daha bilgi sahibi olun yoksa bunlarda amaç geleni yontmak.

• erAn_ kullanıcısına yanıt
    Yorum yazdıktan sonra senin yorumunu okudum da anladım ki yalnız degilmisim bu kadar lakayit bir yer ilk defa görüyorum bende neyse okuyan arkadaşlar varsa umarım dikkate alırlar.

• herkese merhaba
    1,5 ecoobost 182 ps ford kuga için önerebileceğiniz bir kit var mıdır? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: iceberg84

Yorum yazdıktan sonra senin yorumunu okudum da anladım ki yalnız degilmisim bu kadar lakayit bir yer ilk defa görüyorum bende neyse okuyan arkadaşlar varsa umarım dikkate alırlar.

Kesinikle öyle. Zaten bundan sonra asla Şaşmaz'dakine gitmem. Bir kere de Erciyes'tekini denerim. Olmadı başka özel bir LPG servisi bulurum.
  • Mrb ustacım kolay gelsin benim aracım Opel astra 2011. Model 1.4t j kasa 32000km de Landirenzo marka Lpg taktırdım.konya ademler de şuan araç 66500 km oldu.Bu sürede yanmayan arıza lambası şimdi yandı servise gittim bilgisayara bağladılar. P069e yakıt pompası kontrol modülü diye arıza çıktı.bunun sebebi nedir.şunuda söyleyeyim Lpg takılırken arıza lambasını yaktırmayan bir kit takmışlardı o kit bozulmuş olabilirmi? Bu sorunu ortadan Nasıl kaldırırız öneriniz nedir.

• Opel astra j 1.4 turbo landirenzo km de ne kadar yakiyor bilgi verebilecek varmi? Tesekkur ederim...

• İyi Günler Arkadaşlar....2011 model 1.6 astra j aldım 3 hafta önce. Araç 55.000 km de ve daha önce 38.000 km de landirenzo marka lpg takılmış.aracı alınca lpg de dahil tüm bakımlarını yaptırdım. Aracı aldıktan 1 hafta sonra lpg li araçlarda meşhur olan sarı motor arıza ışığını yaktı.sonrasında makinaya bağlandı ve fakir karışım çıktı. sildirdim sonra tekrar yaktı,sildirdim yaktı... Sonrasında benzinde kullanmaya başladım ancak 80 km sonra tekrar yandı.sildirdim,benzinde kullanmama rağmen tekrar yandı. Aracı özel opel servisine götürdüm. 1. oksijen sensörü değiştirildi ancak 40 km sonra tekrar yandı. Buarada ustanın aklına da başka bir çözüm gelmedi ( ilginç ) .Çünkü aracın çekişinde sorun yok,titreme yok,stop etme,marş almama yok. LPG de o ışığın yanması kabul edilebilir ama benzindeyken neden yanıyor ve fakir karışım uyarısı veriyor hata kodu ?
  • matematikcem M kullanıcısına yanıt
    35 lt ile şehirler arası 130-150 km arası hız ile 330 km civarı gidiyor. Yol durumuna göre 3-5 km fazla ya da eksik oluyor.

Yorumları okuyunca inşallah ben de bu tarz sorunlarla karşılaşmam diyorum. Adana'da taktırdım ve buradaki olgun lpg bayisi oldukça ilgili. 2015 model astra j cosmo aracım var 13 bin km oldu hiç bir sorun yaşamadım.
  • sky_lark kullanıcısına yanıt
    Selam, aynı sorunları (tıpatıp aynı) bende 2010 focus da yaşadım..en son LPG ile alakası olmayan bir usta, LPG enjektörlerinde kısa devre var o yüzden aracın yazılımı hasar görmüş dedi. LPG enjektörlerinin kablolarını çekti, OBD ile bağlanıp eski yazılımı (LPG beyni değil aracın kendi ECU suna) sildi, yazılımı güncelledi. Marşa bastı olay bitti.... :)

Tık diye problem çözüldü. Şaka gibi, 50 TL ücret aldı. Landirenzo evo LPG enjektörleri için 400 TL fiyat çekiyorlar. Bir dene derim..
  • hayırlı akşamlar. Aracım 2016 model toyota corolla 1.6 advance bayağı bir araştırmadan sonra landirenzo ile prins arasında kaldım landirenzo motorun tamamına garanti vermesi beni landirenzoya daha fazla yaklaştırdı. Fakat hala aklımda sorular sorular. Öncelikle aracıma uygun kitiniz hangisi ve bana landirenzonun yağlamalı sistemini tavsiye ettiler. şu an aracım benzinde şehir içi 36-38 kuruş arası yakıyor. şehir dışı 100 sabit hızla 5.6X4.37/100=24 kuruş yaktı. Lpg ye geçince bu kuruş hesapları ne olçüde düşer. Ayrıca bayinin yapacağı sabit ayarlarla ben aracımdaki benzinde aldığım verimden yüzde kaç kayıp yaşarım. Bilgilendirirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.