Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

LANDİRENZO DESTEK PLATFORMU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir Kullanıcı, 10 Masaüstü Kullanıcı
2.350
Cevap
85
Favori
203.546
Tıklama
Giriş
    886 Mesaj

regülatörü kontrol ettirin
    |
    |
    mayday11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::

2004 LANCER 1.6 AT TRİPTONİC LANDİRENZO BLUE Ş.D. 7,5 Litre LPG
    Casper I450 M 2.4 Ghz 4 Gb DDR3 1066 Mhz.
    Navitech PX 120
    Atlanta HD Box 2.47v
  • Çavuş
    84 Mesaj
    Merhaba,

Geçen ay yeni aldığım aracımı gaz ayarı yaptırmak için şaşmazda ki olgun servise götürdüm. Niyetim sadece aracı almışım bakımları tam olsun. Adam hemen enjektörleri söktü makine soktu, 2 tanesi arızalı değişecek dedi. Tanesi 450 tl ve cifti 900 lira. Diğer 2 tanesinin de ileride değişebileceğini söyledi tabii. Aracın çekişinde problem yok düşük devirde problem yok. Direk geçirmeye çalıştığı baştan belliydi zaten. Bu şekilde kullanır eğer sıkıntı çıkarsa gider atiker taktiririm, ki zaten depo yılı dolmuştu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Üstadım arkadaşta 1.4 linea var üzerinde landirenzo takılı yeni aldı aracı. Şöyle bir problem var araç yolda giderken düşük hız ya da yüksek hızda araç lpg ye geçemiyor dıt dıt ötüyor diyor ve yolda giderken stop ediyormuş lpgye geçemediği için. Fren ve direksiyon sertleşiyor diyor. Konya da ademler otogaz a gitmiş sorun yok demişler ilgilenmemişler. Problem ne olabilir acaba?

|
    |
    coskunismail kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kuvvetle muhtemel regülatör arızası gibi görünüyor.
    |
    |
    liberty_15 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Navitech PX 120
    Atlanta HD Box 2.47v
  • Onbaşı
    25 Mesaj
    Merhaba, LANDİRENZO evo kit te direkt lpg de çalıştırmam lazım. Bazı kitlerde 5 kereden fazla bu işlem yapılamıyormuş. Evo da bir kısıtlama var mı?
    |
    |

Aracımda EVO model LPG kiti var. Temmuz ayında 10000 KM bakımını yaptırmama rağmen, bugün kontağı kapattığımda 3 tane kısa bip şeklinde uyarı alıyorum. Endişe etmem bir durum var mıdır acaba sizce?

Kontağı kapattığınızda öten bip sesi, LPG basıncının düşmesinden ya da filtre değişimini haber vermesinden kaynaklanıyor olabilir. LPG servisinize götürmeniz gerekiyor. Siz bakım yaptırdım dediniz ama belki filtreyi değiştirmediler, ya da filtre arızalı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunismail -- 8 Kasım 2019; 13:9:7 >
    |
    |
    dangerous kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Navitech PX 120
    Atlanta HD Box 2.47v
  • Yüzbaşı
    604 Mesaj
    merhabalar,

kia sportage 1.6gdi aracim var landirenzo tup takili. simit tup 120 liraya doluyor her gaz aldigimda da 50 liralik benzin aliyorum. gazla orantili olarak benzini de bitiriyor. bu tupun belli bir oranda benzin yaktigini biliyorum fakat benimki fazla yakiyor gibi bunun bir ayari vs var midir?

Normalde motor suyu sıcaklığı 35 dereceye ulaşana kadar benzinle çalışır, sonra LPG ye geçer. LPG ısı müşiri ile LPG ısı derecesini kontrol ettirin. Bunun haricinde iklim şartlarını dikkate alın. Sabah ve akşamları hava soğuduğu için motor suyu sıcaklığının 35 dereceye gelmesi daha uzun süre alacağından, yaz dönemine göre daha uzun süre benzinde kullanılması normaldir. Bunların haricinde iki marş arası kısa mesafe (5-15 km arası)kullanıyorsanız ve marşa çoğunlukla motor soğuk iken basıyorsanız, hava şartlarına bağlı olarak benzin tüketiminin çok olması doğaldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunismail -- 13 Kasım 2019; 19:40:42 >
    |
    |
    sahankazim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Navitech PX 120
    Atlanta HD Box 2.47v
  • Yüzbaşı
    604 Mesaj

hocam yanlis anladiniz benim aracimda karma sistem denilen lpgden var. benzinden gaza cok kisa surede geciyor o konuda problem yok.

|
    |
    coskunismail kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şimdi anlaşıldı. Karma sistemlerde %20 benzin %80 LPG karıştırılarak püskürtülüyor. Sizin verilerinize göre 120 TL lik LPG kullanımına karşın 30 TL lik benzin kullanması gerekiyor. Ancak bunu TL olarak değil, litre olarak hesaplamak gerekir. 120 TL ye kaç litre LPG, 50 TL ye kaç litre benzin aldığınızı söyleyin hesaplayalım.
    |
    |
    sahankazim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Navitech PX 120
    Atlanta HD Box 2.47v
HızlıCevap
Reklamlar
SEO
Bey Azura
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,522
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.