Şimdi Ara

LANCİA DELTA hakkında görüşleri burada paylaşalım.. (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
10
Favori
189.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kısmetse yarın 2011 1.6 dizel otomatik aracımi teslim alıyorum. Araç 81.000 km. 80.000 bakımını yapıp verecekler. Aracı kısa süre kullandım ve gayet rahat. Direksiyon tüy gibi hafif. Aracı düz yolda ve kavşaklarda kullandım ve vites geçişlerini hissetmedim açıkçası.

Araçla ilgili çoğu acımasız eleştirileri cok dikkate almıyorum defalarca inceledim. En azından peynir kutusuna benzemiyor. Farklı tip ve tarzda arabaya binmek her zaman daha güzel olur. Önü gibi arkası da güzel geliyor bana. Stop lambaların orjinalligi yeter.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yedek Parça sıkıntısı var diyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReNeCaN -- 17 Temmuz 2015; 21:15:03 >
  • İstanbul için öyle bir şey mucize olur sanırım.

Ortalama 75'ten 450 kilo 6 kişiye bana mısın demedi Polenezköy yollarında. Bu araç gerçekten rahatına düşkün olanların arabası. Daha önce de belirttigim gibi peynir kutusuna benzeyen, bomboş araç yerine dolu ve şık bir araca binmek benim için fazlası ile yeterli.

Daha önce istemeyerek sattığım Kia Cerato 1.6 GSL Otomatik alırken de Katolik nikahı kıyarsin denmişti. Aracı çok pahalı almama rağmen yakın fiyata satmıştim.

Allah herkes için hayırlı ve güzel olanı versin. İyi bayramlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 29 Aralık 2015; 20:39:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orhan Hoca

İstanbul için öyle bir şey mucize olur sanırım.

Ortalama 75'ten 450 kilo 6 kişiye bana mısın demedi Polenezköy yollarında. Bu araç gerçekten rahatına düşkün olanların arabası. Daha önce de belirttigim gibi peynir kutusuna benzeyen, bomboş araç yerine dolu ve şık bir araca binmek benim için fazlası ile yeterli.

Daha önce istemeyerek sattığım Kia Cerato 1.6 GSL Otomatik alırken de Katolik nikahı kıyarsin denmişti. Aracı çok pahalı almama rağmen yakın fiyata satmıştim. Lancia Delta dizel aracı mecbur kalmadikca satmam da.

Allah herkes için hayırlı ve güzel olanı versin. İyi bayramlar

Ben böyle bizim milletin Anlamadığı tutmadığı arabaları çok seviyorum. Neden çünkü 2009 Civic Sedana 45 bin TL, 2009 Golf'e 50 bin TL vereceğime koşa koşa Lancia Delta alırım.
    Neymiş satamazmışsın son sahibi olurmuşsun bin sen kardeşim keyfini çıkart satacağın zaman senin gibi birisi alır merak etme.
    Atıyorum 45'e mi aldın 1 sene 5 sene neyse bindin, öldün bittin Acil satacan 40'a mı sattın (olmaz ya hadi oldu) yine 5 bin TL zarar etmedin bindiğin süre yanına kâr zaten ucuza almışsın arabayı 10 bin TL ucuza almışsın nereden baksan. 10 bin TL peşinatın arabaya bindiğin yıl kadar faizini düşünmek lazım. 10 bin TL'yi kaç yılda biriktiriyorum onu düşünmek lazım.

Bir de C sınıfı hatta D sınıfı denen arabalara bin bak Auris, Corolla, Astra, Golf, Leon, İ30, Ceed, A3, A4, 320, 520 vs. hiçbirinde yok böyle bir İç Hacim. Arabaların yarısı Kaput yarısı Bagaj. Hepsinde arka koltukta sıkış tepiş insanlar. Nissan Qashqai'ye bin bak kazık gibi dimdik arka koltuklar. C sınıfını madara ettiler artık arabaların iç hacimleri genişleyeceğine gitgide küçülüyor.
    Kararınızı tebrik ederim kazasız belasız ağız tadıyla binmenizi dilerim.

Bir de benim gibi ilerde almayı düşünenler için izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim...

• Aracın sorun diye dillere dolandırılan yanı; 1,2-2,1 vites geçişleri. Araç duzden robotize mod olduğu için yokuslarda çıkışta - , inişte + f1 kulakciklari tıklıyorum hepsi bu. Unutursam durup kalkıyor zaten. Geniş bagaj lazım değilken arka koltuklar en geride ve şezlong konumunda. Cam tavan ve sunroof ile bir güneş kremi eksik isterseniz . Bakışlar da cabası. Ayrıca aracımda kışlık lastikler vardı ve 6 lt. civarı yakıyor. Farklı, güzel ve geniş araca binmek isteyen herkese tavsiye ederim.

Destek ve övgüleriniz için de teşekkür ederim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 23 Temmuz 2015; 20:54:07 >
  • Araçla ilgili manuel önerilerini anlamıyorum gerçekten. Debriyaj yok ne güzel. Eşiniz, Kızkardeşiniz, yeni öğrenen yakınınız için de güzel olur otomatik. Düşünün uzun yoldasıniz, yoruldunuz. Arkaya geçip şu şezlonga biraz da ben uzanayim diyeceksiniz.

Otomatik kullanmadan önce düz vitesi değiştirmem diyordum ama gördüm ki otomatik/tiptronik büyük rahatlık.

F1 kulakciklari ve vites topuzu seçenekleri elimizin altında iken 1-2. vites kararsızlığı -ki yalnızca durmakta olma halinde- sizlere yanlış tercih yaptırmasın derim ben.

Düz vitesin tarihe karışıyor olmasını da unutmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 25 Temmuz 2015; 16:57:22 >
  • Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    Aynen ben de Düz Vites son model full+full Mercedes bile hediye etseler kusura bakmayın derim aynen satar Otomatik araç alırım

• arkadaşlar 2013 ve üzeri lancia delta bakıyorum.
    ikincielde satıcılar donanım seviyesini tam olarak yazmayabiliyorlar.
    bu dediğim yıl ve üzerinde piyasada kaç versiyon vardı ?. ve ne kadarı standart? neler opsiyoneldi?
    bir araca bakarken versiyonu anlayabileceğimiz ipuçları var mı?
    yardımcı olursanız sevinirim.
    (donanım versiyonlarını kastediyorum,
    baktığım araçlar dizel otomatik ve sanruflu olanlar)
  • Donanım seviyesi olarak bir ibare yok. Satınalırken istenilen opsyonlar ekletilebiliyor.
  • peki şöyle sorayım ,
    eklenebilen tüm donanımlar nelerdi ?
    en dolu araçta neler olabilir?
  • hatırlaya bildiklerim

Cam Tavan
    Katlanır aynalar
    Işık Paketi
    BlueMe sistemi
  • Cc, silecek falan olan tekno paket.

Yokuş kalkış, hız sabitleme, cam tavan+sunroof, ısıtmalı yan ayna, otomatik kararan iç dikiz aynası, bazıları usb'li, vs. vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 29 Ekim 2015; 13:24:05 >
  • Orhan Hoca kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    1.6 mjet otomatik viteslere bakıyorum donanım farkları belli değil bu saydıklarınız standartta olan özellikler mi satıcıya hangi soruları sorarak aracın ek paket veya donanımını anlayabilirim ?
  • Yılsonu kampanyaları cezbetti diye aracımi satışa koydum malum sitede. Bir taraftan da takasa evet diyen galeriler ile de irtibat kurdum. Özellikle 2013-2014 model Alfa Romeo Giulietta temiz görünen uyguna yakın fiyatlı olanları favorilere aldım. Arada Kia Ceed otomatik dizel de var, tabii camtavanlı olan ikisi. 1 serisi ve A3'e de bakıyorum ama içime sinmiyor. Aşırı pahalı ve hep kusurlular. V40'ın ise sıfırı daha ucuz, ilan da az. Golf'ü de ben sevmiyorum. 2015 Giulietta kampanyası için 40.000TL 24 ay 0 faiz kredi de cezbediyor. Maymun iştahı da var tabii.

Üç hafta oldu, dayanamadım artık. Camtavanlı sunrooflu tiptronik, deri ve tümü kaydırıp yatırma özellikleri olan koltuklu, oldukça geniş, 120hp 300 tork olanı yok.

Giulietta'da dizeller düz vites; koltuklar azıcık süslü olsa abarta abarta bitiremiyorlar. Şu özelliği var; ne demek o? Park sensörü ve yağmur sensörü. Allah Allah! Ne kadar muhteşem!

Aracım tertemiz diyor. Eee? Pert kaydı var ama aslında temiz; hasar kaydı var ama aslında çok temiz; ilk günkü kokusu üzerinde ama araç 60.000 km.de, vs vs. Seninkini takasta 7000 düşer, benimkini 2.000 artırırim, gibi ipe sapa gelmez saçmaliklar.

Velhasıl tecrübeyi dinleyerek değil, bizzat yaşayarak edindim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 3 Ocak 2016; 18:51:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Orhan Hoca

Yılsonu kampanyaları cezbetti diye aracımi satışa koydum malum sitede. Bir taraftan da takasa evet diyen galeriler ile de irtibat kurdum. Özellikle 2013-2014 model Alfa Romeo Giulietta temiz görünen uyguna yakın fiyatlı olanları favorilere aldım. Arada Kia Ceed otomatik dizel de var, tabii camtavanlı olan ikisi. 1 serisi ve A3'e de bakıyorum ama içime sinmiyor. Aşırı pahalı ve hep kusurlular. V40'ın ise sıfırı daha ucuz, ilan da az. Golf'ü de ben sevmiyorum. 2015 Giulietta kampanyası için 40.000TL 24 ay 0 faiz kredi de cezbediyor. Maymun iştahı da var tabii.

Üç hafta oldu, dayanamadım artık. Camtavanlı sunrooflu tiptronik, deri ve tümü kaydırıp yatırma özellikleri olan koltuklu, oldukça geniş, 120hp 300 tork olanı yok.

Giulietta'da dizeller düz vites; koltuklar azıcık süslü olsa abarta abarta bitiremiyorlar. Şu özelliği var; ne demek o? Park sensörü ve yağmur sensörü. Allah Allah! Ne kadar muhteşem!

Aracım tertemiz diyor. Eee? Pert kaydı var ama aslında temiz; hasar kaydı var ama aslında çok temiz; ilk günkü kokusu üzerinde ama araç 60.000 km.de, vs vs. Seninkini takasta 7000 düşer, benimkini 2.000 artırırim, gibi ipe sapa gelmez saçmaliklar.

Velhasıl tecrübeyi dinleyerek değil, bizzat yaşayarak edindim.

lancia delta satıyorsunuz galiba
    aracınızın ilan kodunu yazabilirmisiniz görmek isterim.
    arkadaşlar delta alanlar kaça alıyor satanlar ne kadara satıyor yazarsa çok güzel olur aslında.
    malum sitede birsürü ilan var ama fiyatlar orantısız aynı km aynı özellikteki arabaya 45bin yazan da var 55bin yazanda.
    manuel 150beygir benzinli olanla dizel-otomatik arasında gördüğüm kadarıyla epey fark var.
    bu arabanın motoruna özellikle şu 150hp olan motora lpg uygulanabilir mi ? uygulanırsa sorun vs. çıkartır mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper3333 -- 5 Ocak 2016; 1:47:02 >

• Hocam lpg kesinlikle tavsiye etmiyorum. Arıza lambası asla sönmüyor habire servise git sildir bununla uğraşmaktan arabamı sattım. Arasırada gaz yememe vs problemleri oluyordu ancak bunlar olurken sene 2011 di şu anda daha sağlam bir sistem tüp çıkmışmıdır bilemiyorum ama 5 fazla verip herkesin bildiği 1.6 mjet motor almak bence daha mantıklı.
    Bende tekrardan mjet alıp lanciaya döndüm kısa zaman önce fakat kafama takılan ufak şeyler var.
    1. vites kutusunun altında ki kısım elle biraz sertçe dokununca sağa sola oynama yapıyor. Acaba bütün selectroniclerde böylemi vites yoksa benimki mi hor kullanılmış veya açılmış anlayamadım. Ve de ekonomi tuşuna basınca tuş basılı kalıyor.
    2. aracı çalıştırma esnasında ön ısıtma bujileri kontrol ettirin diye uyarı ışığı yanıyor sönünce araç sorunsuz çalışıyor ve tekrar yanmıyor.
    3. anahtarı bir tık çevirip ikazlar sönünce çalıştırayım istiyorum fakat kontağı açıp bekledikten sonra tekrar çeviremiyorum anahtar kitleniyor. ama eğer anahtarı sokar sokmaz direk marşa yüklenirsem çalışıyor bu şekilde çalıştırmakta içime sinmiyor.
    bu konularda yardımcı olacak lancia delta sahipleri aranıyor :)

• 1. Bu şikayeti sık duysam da benim araçta yok. Tamam yumuşak malzemeye, deri koltuklara yakışmayan bir kalite ama bendeki selectronic kapağı sorunsuz, yani oynak, çatlak veya kırık değil.

2. Bu sorunu yeni duyuyorum.

3. Aracımda çalıştırmak sorunu çok şükür yaşamadım. Kapatıp açtığımda normal olarak direksiyon esnetmesi ile tekrar çalışıyor. Sizin sorun çalıştırma sırasında freni kullanmamak ile ilgili olabilir mi?

• Arkadaşlar manuel dizel Delta arıyorum, var mı satan?
  • Delta'dan sonra giulietta, a3 gibi araçlar sizde basıklık ve rahatsızlık hissi yaratabilir.

iyi düsünmenizi öneririm 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 26 Ocak 2016; 0:28:47 >
  • Al-satçıya gelmeyecek, biniciyi de gayet memnun edecek bi araç.

Bundan 10 yıl evvel dobloya o zamanın parası ile 21000$ civarı bayılmıştım. Bu günkü ederini düşündüğümde 50bin TL civarı zararım var. E eyvallah 10 yıl bindik, zarar demek olmaz aslında. Bu gün de bi doblo almaya kalksam 16 ile 22bin dolar arası değişmekte fiyatlar. (Aslında Euro üstünden gitmekte fayda var ama hatırlamıyorum o zamanki euro kurunu)

Geçende gittim 48'e delta aldım, 2 yaşında. Şinci ben bu arabaya en az 8-10 yıl binmeyi planlıyorum. Eğer gidip 80-90bine başka bir araba alsaydım (Dizel, otomatik, bu km'de, bu dolulukta ve temizlikte) 8-10 yıl sonra zararım en az bu arabaya gömdüğüm kadar olacaktı. E o zaman 10 yıl sonra bu arabayı çöpün kenarına koysam ne yazar?

Pekiii; bu arabayı almayıp, bu fiyata, bu yaşta, km yapmamış, bu dolulukta, bu hacimde dizel otomatik bi piyasa arabası düşünsem nasıl bi araba denk gelirdi

He alıp 2 ay sonra satma düşüncem olsaydı yanından bile geçmezdim

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.