Şimdi Ara

LAN + Internet çıldırtmak üzere beni ! ! ! !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 bilgisayarım var xp pro kurulu ve birde external adsl modemim var.
    Ağ kurdum ve internetide paylasıma actım.İki bilgisayarda da internet calsıyor.Fakat uzun sürmüyor bir mudet sonra ya hattan düşüyorum yada sayfalar geç açılıyor ensoundada açılmaz hale geliyor iki bilgisayardada aynı sekilde.İşin garibi eger network'u aktif etmez agı iletişime kapatırsam tek biligisayarda modem olması gerketiği gibi çalısıyor.Hiç bir sorun çıkarmıyor.Yani ne hatta sorun var ne de modem sorun ag'da ama nasıl bır sorundurki bu çalısan internet bir mudet sonra modemi hattan dahi düşürebılıyor.Yani kısacasi network varken adsl modemim 10 dakika içinde calısamaz hale geliyor bu neden olabılır.

tecrube sahibi arkadaslarin yardımlarini bekliyorum tesekkurler

• Valla bir teori sadece, eğer belli bir sürüden sonra iletişim olmazsa hattı düşür diğe bir seçenek varsa bu işaretlenmiş olabilir.BU seçenek hem linux hemde windows da var.

Saygılar
  • TimFx aynı sorun bende de var. ZyXEL 650R model rooter ADSL modemim var.
    Direkt hub a bağlı.Diğer bilgisayarlara bu modemin ip sini verip interneti
    paylaştırıyorum.Fakat farklı periyotlarla internetim kesiliyor bi süre sonra
    geri geliyor.Sonra modemi tek başına hubdan bağımsız bir bilgisayara bağlarsam
    kesinlikle düşme olmuyor.

Ben de bunun sebebini arıyorum şu an...
  • Ben problemimi çözdüm. 10 mbps olan eski hub yerine 100 lüğü taktım.
    10 bilgisayarım da kesintisiz adsl üzerinde şu an..
  • benimle paylastıgın için sağol fakat benim iki eternetimde 100luk (fakat biri on board)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.