Şimdi Ara

LAMBALI AMFİ KULLANANLAR KULÜBÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
4
Favori
8.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi millet yok Lambalı az Watt falan filan diye başlamasın diye triode 2x800 Watts bir sistem koyayım dedim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • LAMBALI AMFİ KULLANANLAR KULÜBÜ

Bende burdaki ürünlerin hepsini seviyorum helal adama be

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlığı kapatıyorum. Moralim bozuldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 9 Aralık 2014; 20:06:56 >
  • Nedir abiciğim bu abartma huyları?
    Bu doyumsuzluk ve özenti nedir?
    Elinizdekilerle mutlu olmayı denemediğiniz sürece kullandığınız hiç bir sistemden zevk alamazsınız.
    Tüm bu masraflar 2 tane 5-6 mm çapında nokta kadar kulak deliği için olmamalı. Kulağınızda oluşacak bir delik veya iltihap yüzbinlerce dolar harcadığınız sistemi çöp edebilir. Onun için hobiler de bir yere kadar. Elinizdekilerin kıymetini bilin. Hiç bir hobiyi gereğinden fazla abartmamak lazım. Doyumsuz olmayın. Küçük masraflarla büyük sonuçlar almak çok daha zevkli. Bunu unutmayın!

• Doğru söylüyorsun hocam. Benim amacında o zaten . Küçük masraflarla büyük sonuçlar almak. Yalnız bu bobinin özünde olan bir şey var ki " küçük" dediğimiz masraflar bile toplamda çoğu kişiye göre ciddi meblağlar tutuyor...

• Katılıyorum ama sadece iltihap olayına

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Markaları ve modelleri giriş seviyesi, çıkış seviyesi veya etikette yazan fiyatlarına göre sorgusuz sualsiz araştırmadan dinlemeden kategorize etmek bence büyük bir hata.. Çok etmek isteyen buyursun etsin ama zararı her zaman kendi bütçesine olur.. Ben bu güne kadar hiçbir giriş seviyesi sisteme burun kıvırmadım, speclerini ve ürünün kendisini inceleyip kullanılan komponentlere bakıp iddialı gözükenlere hep bir şans verdim ve bunun faydalarını da gördüm. Aralarından çok iyi ürünler buldum çıkarttım.. Her zaman söylüyorum bu hobi adama ezber bozdurur genelleme yapmamak lazım bu hobide.. Teknikanın da dediği gibi mütevazi bütçeler ile bilinçli şekilde f/p ürünleriyle oluşturulan sistemlerden alınan keyif bir başka oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atalayalper -- 10 Aralık 2014; 15:38:02 >
  • Ben eray ın paylaştığı sistemi beğendim. Abartı da bulmadım.
    Param ve bütçem müsait olsa bende böyle bir keyif odası yaparım kendime.
    Haa bu bütçe ve imkan meselesi de herkese göre değişiyor.
    Bizim gibiler ellrindeki parayı bu hobiye harcarken bazıları bunu gereksiz bulup gidip araba alabiliyor mesela.
    Veya yurtdışı seyahatine harcıyor bizim bu sistemlere harcadığımız tutarı veya mücevhere harcıyor diyelim.
    Veya ev koleksiyonu yapıyor 3-5 tane ev alıyor belki de daha fazla.
    Bir dilenci tanımıştım 20 sene önce kiralık ev ararken adamın kadıköy kartal arasında 20 dairesi bir o kadarda dükkanı vardı.
    sırf o yüzden adamın evini kiralamaktan vazgeçtim
    Yani diyeceğim bu ve benzeri hobilerde bütçe meselesi de çok afaki. Hobiye olan tutkunuz ve göze alabileceğiniz harcama ile vazgeçeceğiniz diğer keyif (temel giderlerinizden sonra) harcamalarınıza göre değişebiliyor.

• LAMBALI AMFİ KULLANANLAR KULÜBÜ

• Arkadaşlar merhaba..
    Hifi sisteme yeni girmiş biri olarak yardımınıza ve görüşlerine ihtiyacım var..şimdiiden teşekürler..
    magnat 2002 kullerim var ve vincent 237 lambalı almayı düşünüyorum
    uyum nasıl olur ?
    vincet 237 veya 236 yı önerirmisiniz ..
    saygılar
  • murat .uludirik M kullanıcısına yanıt
    Forum da alıp seven daha bir kisi bile çıkmadı

• burada böyle bir topik var ya. peh

http://forum.donanimhaber.com/m_67411150/tm.htm

• İlginiZe Öncelikle teşekür ederim
    Hemen araştırmaya giriyorum
    Vincet sildim

• murat .uludirik M kullanıcısına yanıt
    Sayın hi def men bir ust mesaj da dikkat çekmiş bir bakın isterseniz

Ayrıca. Jadis ben kullanıyorum çok memnunum

• Lambali amfi kullanicilari konuyu biraz hortlatalim.
    Simdi sormak istedigim soruya geleyim bazi forumlarda okudugum kadari ile lambalilarin bakimi ve cabuk bozuldugu bazi devrelerinin yandigi yönünde en cok dayanma süresi lambalari haricinde 3 ile 4 yil arasi cok tamir ve bakim masrafi gerektigi yaziyor sonuc olarakta komple cöpe atildigi yaziyor.
    Ben pek inanmak istemiyorum ama acaba böyle olumsuzluk yasayan oldumu ?
  • nadeto kullanıcısına yanıt
    Aslı olmayan söylentiler duyduklarınız hepsi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: temmuz06

Aslı olmayan söylentiler duyduklarınız hepsi.

Transistörlüler kadar uzunmu dayniyor peki ?
  • düzgün bakılırsa daha uzun ömürlüleride var. ben 3 yıl ellilerden kalma lambalı kullanmıştım hala ilk günkü gibi çalışıyordu. sonuçta entegre vs hiç bişi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: temmuz06

düzgün bakılırsa daha uzun ömürlüleride var. ben 3 yıl ellilerden kalma lambalı kullanmıştım hala ilk günkü gibi çalışıyordu. sonuçta entegre vs hiç bişi yok.

Kullanilan malzeme ilede alakali zannedersem.
    Birde Hibridler var ama ?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.