Şimdi Ara

Laik Ülkede Diyanet İşleri Başkanlığı Olması Sizce Doğru Mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Howard Stark

Antidepresanlar uyuşturucu değildir. Tedaviye yardım amaçlı yapılır. kendimde kullanıyorum zor durumda kaldığım için.

Vergiler sadece diyanete gitmiyor. Hükümete gidiyor. Hükümet de artık ne yapacaksa bizim paralarla yapıp bize hava atıyor.

Keşke Avrupa'daki gibi uygulama olsa da neyse...

evet hükümete de gidiyor, fakat laik demokrasiye göre verginin eşit dağıtılması gerekir.

100 kişiden 70'i sünni/müslümandır türkiyede aşağı yukarı. 100 kişiden toplanan verginin 70 kişiye dağıtılması kısmı kötü.

alevi ve hristiyanlara da vergi dilimi karşılanıp, din mensubu olmayanların ise vergi iadesi yapılması gerekir.

• yanlış
  • Değil tabi ki.Laikliği şair edinmiş Atatürk'ün aslında tam laik olmadığını yurdumuzun insanına söylesen kabul ettiremezsin ne yazık ki.Milletçe ne kadar bağnaz olduğumuz böylece anlaşılıyor

Demek ki neymiş suçu sadece ampülsporlulara atmak yetmezmiş.Özeleştiri ne günlere duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 15 Mart 2016; 8:46:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diyanet sadece laikliğe değil Kurana da ters.Bu bağlamda mevcut zihniyeti sürdüren bir çok zatın imanı sallantıdadır.Kuran insan aklına bireyin gücüne yaptığı atıflarla ruhban sınıfının gereksizliğini ve din karşılığında para devrişmenin yanlışlığını önemle vurgulamaktadır

O yüzden şer odaklarının Türkiye yapılanmasını kınıyorum.İnsanların dini tercihleri yönelimleri sizlere kalmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 15 Mart 2016; 8:52:59 >
  • Filiyatta laik ülke olmaz. Laiklik ütopik bir kavramdır. Laiklik belki Pagan toplumlarında bir nebze başarılı olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne yapalım kilise işleri bakanlığımı kuralım kendine laik diyen kesimde bir egzantirik bu ülkede yaşadığı ülkenin insanını tanımıyor daha.

Not:ateistim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

Ne yapalım kilise işleri bakanlığımı kuralım kendine laik diyen kesimde bir egzantirik bu ülkede yaşadığı ülkenin insanını tanımıyor daha.

Not:ateistim.

Bence ülkemezin dini olmadığı için Diyanette kaldırılması lazım çünkü bu şekilde LAİK ülke olunmaz
  • Diyanet kurumu , halkı cinci , üfürükçü , soytarı hocalardan , şıhlardan korumak için vardır.İnsanlara gerçek dini anlatmak için vardır.Diyanetten rahatsız olmak art niyetliliktir ve din düşmanlığıdır.Bu halk hızla , devlet ve diyanet yardımıyla , hurafelerden arındırılmış , saf islama doğru ilerlemektedir.Bu ülkenin geleceği , gerçek müslümanlığın ne olduğunu kavramış ve tam bir müslüman olarak yaşayan , dinini üfürükçü hocakardan değil , hurafeden arındırılmış saf kaynaklardan öğrenen , bilinçli , aydın ve bilimde kendini geliştirmiş neslin olacaktır.Devlet de gerçek müslümanlar yetiştirmek ve bu mülümanları modern bilimlere hakim birer aydın olarak yetiştirmek için seferber olmuştur.Düşmanlar çatlasa da patlasa da buna kimse engel olamaz.

• DİB, Sünni mezhep görüşünün savunucusudur. Müslümanları bilgilendirmek, ayrıştırmamak amaçlı kurulan bir kurum sadece bir mezhebin etkisi altında kalarak açıklamalar yapıyor.

Günde 5 kere kendisine farz olan ibadeti yaptığı için birilerine para verilmemelidir. Kuran'a göre böyle bir meslek olamaz.
  • Ülkede diyanet varlığını konuşturuyorsa zaten kapansın o diyanet. Ülkede bence ,en azından şu an için, şu an bu ya da benzer amaçlı kurum olmalı. Ama böyle bir diyanetin varlığına ben de karşıyım. Dindar bir insan olarak diyaneti;diyanet olarak değil hıyanet olarak görüyorum

• Diyanet sadece laikliğe ters bir şey değil. Komple ters bir şey. Yeryüzünün gördüğü en büyük saçmalık. Dini, düzenlenmesi gereken bir şeymiş gibi algılamanın sonucu olarak ortaya çıkan bir saçmalık. Neden din düzenlenmelidir? Bu bireysel bir şey değil mi? Din matematik midir ki birilerinin birilerine dini öğretmesine gerek olsun? Bu kadar amaçsız boş bir kurum daha olamaz. Insanların ufurukculere kanmaması için dini düzenlemelerde bulunan bir kurum gerekmiyor. Okul gerekiyor. Eğitim gerekiyor. Nitekim Ataturkun de zamaninda insanlar ufurukculere kanmasin diye Diyanet i kurduğunu sanmıyorum. Muhtemelen padişahın Şeyhülislamı kullandığı gibi bir kontrol mekanizması ve meşruiyet mekanizması olarak kullanmak için kurdu. Kesin bir şey denemez tabiki ama benim kanaatim bu. Öyle ya da böyle ne amaçla kurulursa kurulsun Saçmalığın daniskasıdır. Bu ülkeye verilen büyük bir zarardır.

• diyanet işleri ne iş yapar?
    vakıflar veya zenginler cami yapar
    camiye kilimi klimayı ıvırı zıvırı cemaat alır
    cami helasından bile para kazanılır
    diyanet işleri o devasa bütçeyle neye derman olur ne yapar?
  • Konudaki sorunun cevaplanması gerekli olan ön koşul sorular:

1. Laikliğin tanımı nedir? Hangi koşullar altında çıkmıştır? Bu tanıma neden ihtiyaç duyulmuştur?
    2. Türkiye Cumhuriyeti'nin verilen bu laiklik tanımı ile ilişkisi nedir?
    3. Türkiye Cumhuriyeti'nde Diyanet İşleri kurumunun görevi nedir?
  • Diyanet işleri başkanlığı rezalettir..
  • Bir ulkede din organozasyonunu devlet yapiyorsa o devlet otokrattir.

Kasasindaki altin be paraya bakilmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Little Savage

Diyanet işleri başkanlığı rezalettir..

Niye rezalettir ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben doğru buluyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.