Şimdi Ara

Laik eğitim boykotu: 'Din öğretmiyorlar, mezhep öğretiyorlar' (Editlenmiştir) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
2.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SÜNNİLERE GÖRE VERİYORSUNUZ

DİĞER DİNLER HAKKINDA YALAN YANLIŞ ŞEYLER YAZIYORSUNUZ KİTAPLARA. GÜNAH ÇIKARMA MESELA. BİR PAPAZA HİÇ SORDUNUZ MU ÖYLE BİR ŞEY VAR MI DİYE!

ÇANAKKALE RUHUYLA DEDELERİNİZE ÇAKTIĞIMIZ TOKADI SİZE DE ÇAKARIZ HİÇ MERAK ETMEYİN.

ABDLİ ABİLERİNİZE HİÇ GÜVENMEYİN!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingman29

Vah zavallılar , demek okulda dua ezberletmişler.Öyle şey olur mu hiç?Şeytan çarpar adamı sonra.

Madem din dersi görmek istemiyosun , git nüfus cüzdanına gayrimüslim yazdır , din derslerinden muaf ol.Hem müslümanım hem de dua ezberlemek istemiyorum olmaz.Senin müslümanlığına da kimse inanmaz.

SANA MI SORACAK?

Arapça söylediğin ile Türkçe söylediğinin arasındas ne gibi bir fark olabilir Allah katında?

Kitabı da anlamamışsınız siz!

İçinden gelmedikten sonra söylemesinin ne önemi var? Ezbere bilmek ne işine yarar?

Duanın Türkçe çevirisi ortada.

İçinden geldiği gibi başka şeyler söylese yine yeterli.

Anlayın ulan anlayın, ezberlemeyi bırakın!

• quote:

Orijinalden alıntı: Bonafide

devran döner bir gün elbet o zaman ülkede ki dincilerin(musluman değil mesleği muslumanlik olanlar),iktidar yalakalarinin dönüşünü zevkle izleyeceğim

Yüzyıldır emperyalistler gibi bu şark kurnazları da aynı yalanları söylüyor.

Emperyalistler bölgeye barış huzur götüreceğiz diyor, orta asya toprakları kan kokuyor.

Bunlar da din elden gidiyor diyorlar şeyhleri 10-12 yaşında çocuklarla ilişkiye giriyor.

Atatürk'ün vakti zamanında bir şeyhle yaptığı görüşmede diyor ki, seni vali yaparım ancak o sakallarını kesmen şartıyla diyor.

Aradan günler geçer ver şeyh efendi Atatürk'ün huzuruna çıkar ve kestiğini, görev için hazır olduğunu söyler.

Atatürk de der ki, bir makam için sakalını kesen adamdan vali olmaz der.

Yıllar sonra benzer cümleyi CHP grup sözcüsü Muharrem İnce'de söylemişti.

Sakallarınızı kestiniz, jeeplere bindiniz diye.

İşin özü budur.

Bizim tek rehberimiz Gençliğe Hitabe ve Çanakkale Ruhu olmalıdır.

Çocuklarınıza gençliğe hitabeyi ve Çanakkale savaşlarını anlatın.

Dünyayın en güçlü en donanımlı birleşik ordusu, donanımı eksik, yemeği kıt kanaat bulabilen Türk milletinin azmi karşısında hezimete uğramış ve Emperyalizm ağır tokat yemiştir, Emperyalizmin onuru kırılmıştır.

Bizi kurtaracak güç damarlarımızdaki asil kanda ve geçmişimizde mevcuttur.

Bunların oyalamasına gelmeyin ve bir birey olarak kendinize gerekeni yapın.

• http://www.egitimpedia.com/

İyi bir eğitimle ilgili ne ararsanız var.

Yeni keşfettiğim güzel bir sayfa.

Mutlaka okuyun, çocuklarınız ve geleceğiniz için.
  • Bir Müslüman olarak destek veriyorum. Küçücük çocukların akıllarını kendi mezhepleriyle, hurafeleriyle dolduruyorlar. Dini öğrenmek isteyen yaşı geldiğinde kendisi öğrenir ya da o kişiye ailesi öğretir. Okul, din öğrenme yeri değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende sünni bir müslüman olarak,kimse benim dinimi mezhebimi öğrenmek zorunda değil. Kendi kendilerini islamın bekçisi sanan tiplere duyurulur.
  • Bu ulkeyi artik ele gecirdik bosa cirpinmayin yakinda seriat gelince goruceksiniz gununuzu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Din dersi seçmeli olmalı,görmek istemeyen görmesin.Ama bu lisede olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lily Allen

quote:

Orijinalden alıntı: paardon

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: paardon

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: torres_35

quote:

Yav he he başlatmasınlar boykota

O zaman eylem yapın biz bilimsel araştırma merkezleri istiyoruz bilimle alakalı dersler istiyoruz diye. Din duşmanlığı insana neler yaptırıyor

Hep aynı laflar din düşmanlığı, din düşmanlığı bu din düşmanlığı değil din dayatma düşmanlığıdır. Başlatmayın dini zorla empoze ettirmenize.

Başlasanız ne olur isteseniz de istemesenizde din dersi olacak !

Bak güzel kardeşim senin gibi zırtapozlar yüzünden İslam'ın adı kötüye çıkmakta. Dinde zorlama yoktur. Din dersi safsatasıyla insanlara Mezhep öğretmeye çalışmaktan vazgeçeceksiniz. Senin sikimsonik tavırların yüzünden ben Dine küsen insanlara gerçek dini anlatmaya çalışmaktan bıktım usandım. Sokayım mezhebinize. Sokayım dayatmanıza. Sokayım sorgulamaktan korkan beyninize.

Türkiye Cumhuriyeti Laiktir ve Laik kalacaktır. Gün gelir devran döner, İslam eskisi gibi Ticari İslam olmaktan çıkınca asılan Ticari İslamcı hacı hocalarınızın arkasından ağlayacaksınız. E bak göreceksin.

Terbiyesizlik yapma

Zaten dinde zorlama yokturdan sonrasını okumadım

DİNDE ZORLAMA VARDIR SUNU O BEYNİNİZİN İÇİNE SOKUN !!!! MUSLUMAN OLAN Bİ ÇOCUGA DİN EĞİTİMİ VERİLMELİDİR BUNUDA O BEYNİNE SOK !

Daha lafı anlamazsınız gelirsiniz ahkam kesersiniz.

O ne demek ? İslamda zorlama yok , gelen gelir , gelmeyen geberince yanar gayrimuslim olan bi insan zorla musluman yapılmaz

Anlamındadır bunu bi anla

Bir kişi muslumansa , ergenlik çağına girmeden dini bilgileri alması , ergenliğe girdikten sonrada 5 vakit namazını kılması ZORUNLUDUR

Birde çok musluman islamla alakan var gibi ahkam kesip terbiyesizlik yapıyor

Edit

Ben etmeden başkası etmiş. İyi de yapmış

Senin çocuğuna Din Dersi diye Sünnilik dayatılacaksa, Hayrettin Abi'nin Alevi çocuğu ne olacak?

Al çocuğunu evinde barkında öğret dinini. Senin dinin sana, benim dinin bana.

Terbiyesizlik zırtapoz demek midir yoksa inanç uğruna diri diri yakılan insanlarla alay edercesine o zehirli fikirleri okul sıralarında küçüçük beyinlere empoze etmek mi?

Yanacaksınız aga. İnandığım din üzerine yemin ederim ki Ateistten beter yanacaksınız.

Ben zaten yanacağımı biliyorum sen merak etme orası seni ilgilendirmez

Zırtapoz mu dedin başka bir şey demedin değil mi ahh ah Bi bitmediniz

Gorende sanki din derslerinde alevilere lanet oğretiyorlar ateistleri taşlatıyorlar sanacak 2 3 hz muhammedin hayatından şeyler ezberletiyorlar , zaten ülkenin yüzde 90 ında sozlulere 100 100 veriyorlardır

Abartmayın. Ne haliniz varsa görün ister boykot yapın ister burdan klavye delikanlılığı yapıp hakaretler edin ister bana laiklik masalları okuyun
    Mağdur edebiyatını oynayadurun siz

Ruyanızda gorursunuz
    Hadi yallah

Önce:Bizim ezanımızı yasakladılar bizi ezdiler başörtüyü yasakladılar ühühühü...
    Şimdi:Bu ülkede isteseniz de istemeseniz de din dersi olacak imam hatipler açılacak bu ülke müslüman ülke ülkeyi biz yönetiyoruz ağlamayın.
    Bu kafa yapısıyla yaşamayı nasıl beceriyorsunuz anlayamıyorum.

• justin biberin tüm şarkı sözlerini ezberleyip bide hayat hikayesini ezberlemesine rağmen , justin biberin "Hi" bile demediği aptal nesil değil , dindar bir nesil yetişecek.Üstelik bu zorlamayla değil seçmeli derslerle olacak.Okullarda mescitlerde olacak ama zorlamayla değil , öğrenciler istekleriyle namaz kılacak.Nedir zorunuza giden?
  • kingman29 K kullanıcısına yanıt
    Seçmeli ? Peki seçmeyen öğrenci ve ailelerine ne olacak ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazamsar

Arkadaş nedir bu fişlenme korkusu anlamak mümkün değil.Fişleneceklerinden korkanlar , kimsenin umrunda değil , ciddiye alan yok , fişleme yapacak derecede ciddiye alınmıyosunuz , kendi halinize bırakılmışınız.İnsanların sizle uğraşacak vakti yok.Sizin tüm mücadeleniz müslümanlıkla mücadele olabilir ama biz sizi kendi halinize bıraktık.Sizinle uğraşarak vakit kaybedemeyiz.Siz layığınızı bulmuşsunuz zaten.Sonsuza kadar muhalefete mahkum etmiş bu millet sizi.
  • Alevi, Dhkpcli, hdpli, pkkli kizil sevdalisi bir grup cikip bu ad altinda eylem ve anarsi pesinde kosuyoryor sitedeki fanlar da reklam + provakatorlukle katki sagliyor. Eylemin adindan dolayi da forim yonetimi bisey yapamiyor. :)

en son eylemde ataturkle ocalani yan yana getirmisti bunlar. Bilmem amaclarini anlayabilirmisiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normalde insanların dini özgürlüklerine fln saygı duyarım ama bu alevilere ayrı kıl olduğumdan kafalarına vurula vurula verilsin din dersiHatta alevilere daha fazla ders saati zorunlu uygulanmalı.Almıyorlarsa alsınlar bebelerini okutsunlar evlerinde
  • quote:

justin biberin tüm şarkı sözlerini ezberleyip bide hayat hikayesini ezberlemesine rağmen , justin biberin "Hi" bile demediği aptal nesil değil , dindar bir nesil yetişecek.Üstelik bu zorlamayla değil seçmeli derslerle olacak.Okullarda mescitlerde olacak ama zorlamayla değil , öğrenciler istekleriyle namaz kılacak.Nedir zorunuza giden?

Bu din dersleriyle doğru düzgün dini eğitim veremezsin hocam , hem ders sayısı yetersiz hem de taraflı eğitim veriliyor.Ayrıca sınav oluyorlar böyle saçmalık olabilir mi ? Şahsen ben çocuğumu sünni eğitim verilen bir yere yollamak istemem
  • "Aziz Nesin belgeseli ve şöyleşi"
    "Galileo Neden yargılandı"

Aziz Nesin'in simgesel mesajı açık nettir.Din dersi verilmesin ama dinsizlik*tanrısızlık dersi verilebilir.
    Alevilerin yaptığı eylem eşittir=Chp'nin yaptığı eylemdir insanların gözünde.
    Aleviliğe'de yazık ediyorlar.Ali'siz alevilik islamdan öncede aleviler vardı gibi şeylerle.
  • quote:

quote:

Arkadaş nedir bu fişlenme korkusu anlamak mümkün değil.Fişleneceklerinden korkanlar , kimsenin umrunda değil , ciddiye alan yok , fişleme yapacak derecede ciddiye alınmıyosunuz , kendi halinize bırakılmışınız.İnsanların sizle uğraşacak vakti yok.Sizin tüm mücadeleniz müslümanlıkla mücadele olabilir ama biz sizi kendi halinize bıraktık.Sizinle uğraşarak vakit kaybedemeyiz.Siz layığınızı bulmuşsunuz zaten.Sonsuza kadar muhalefete mahkum etmiş bu millet sizi.

Bak bakalım o çocuklara ailelere neler oluyor nasıl baskı kurulur direk nasıl bazı şeylerden muaf tutuluyor

Muhalefet mi ? Siz gidin müslümancılk oynayın hükümet ile kabataşlı baş örtülü bacınız camide içildi yalanınız ha bi de bakara makara var

Fişlenmekmiş yahu sen sosyolojik ve psikolik tarafını düşünemiyormusun olayın ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şimdiki sünni din dersini Osmanlı'daki atalarımıza göre mi savunmamızı istiyorsun? Osmanlı zamanında Batı icatlarına "gavur icadı" denilip ilgi gösterilmezdi, şimdi senin bu zihniyetine göre mühendislik fakültelerini kaldırıp Osmanlı'daki medrese eğitimini mi getirelim? Yanlış bir düşünce.

İşin ilginç yanı şudur: Osmanlı Devleti zamanındaki müslüman oranı şimdiki orandan daha düşüktü! 1906 yılındaki nüfus dağılımına göre Osmanlı Devleti nüfusunun müslüman oranı %74! Günümüz Türkiye'sinden oldukça az. Ki 1906 yılındaki müslüman oranı da Osmanlı'nın imparatorluk olduktan sonraki en büyük müslüman oranı. Topraklarının çoğunu kaybettiği yıllar.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Osmanl%C4%B1_%C4%B0mparatorlu%C4%9Fu_demografisi

Din dersinin müfredatta olup diğer talep edilen derslerin olmaması bir sorundur! Büyük bir despotluk sorunu. Yasaya göre en az 20 talep olunca açılması gerekiyor bir dersin. Fakat açılmıyormuş birçok ders. Birçok okuldaki öğrencilerin kendisi ve aileleri istemiyormuş din dersi, fakat yine de okutuluyormuş. Nüfusunun tamamının Alevi olduğu bir ilçeye birden fazla cami dikmek gibi birşey. Ki bu din dersi konusunda sadece Aleviler değil, birçok ilden çok talep var din dersinin kalkması yönünde. Örneğin geçen sene çıkan bir haberde Antalyalı bir aile mahkemeye başvurmuştu, çocukları müslüman olmadığı halde sunni din dersinden muaf tutulmadığı için. İzmir'de eylem yapılmıştı, ki eylemi yapanlar da müslüman, zorunlu din dersinin kaldırılmasını istiyorlardı. Dinini öğrenmek isteyen ya camiye gitsin, ya kiliseye, ya da işte hangi dine mensupsa. Hıristiyan bir aileden alınan vergilerle onların çocuğuna sünni din dersini dayatmak despotluktur. Aynı şekilde seküler müslüman ailelerin çocuğu için de geçerli.

• quote:

Vah zavallılar , demek okulda dua ezberletmişler.Öyle şey olur mu hiç?Şeytan çarpar adamı sonra.

Madem din dersi görmek istemiyosun , git nüfus cüzdanına gayrimüslim yazdır , din derslerinden muaf ol.Hem müslümanım hem de dua ezberlemek istemiyorum olmaz.Senin müslümanlığına da kimse inanmaz.

Müslümansa niye gayrimüslim yazdırsın? Boykota sadece müslüman olmayanlar mı destek veriyor sanıyorsunuz? Devlet okuluna kendini bu Dünya'da birşeyler yapabilecek bilgileri almak için yazdırıyor bir çoğu. Hani matematik öğrensin, fen bilimleri öğrensin, resim ve müzik olsun, beden eğitimi olsun, edebiyat ve tarih ve diğer teknik alanlar olsun. Din dersinin yeri dini mekanlardır. İslam kültürü için camide eğitim verilebilir. Ki veriliyor da, ben ilk ilkokul 4'de camide kuran kursuna başlamıştım, lise dönemime kadar devam etmiştim. Bunu yukarıdaki bir yorumumda da belirttim.

Yani üstelik din dersi seçmeli ders de değil, zorunlu bir ders. Hatta 3 Şubat 2015'te Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından valiliklere gönderilen yazıda sistem değişmiş, artık sadece hıristiyan veya musevi yazması gerekiyormuş öğrencinin nüfusunda. Diğerleri almak zorunda. Boş bırakılsa bile almak zorunda. Hatta haberin birinde müslüman ebeveyn bile demiş ki çocuğumun kimliğine hıristiyan yazdırmayı düşünüyorum. Seküler müslümanların geldiği hale bak. Çocuğuna zorla din dersi dayatılmaması için müslüman çocuğunun nüfus cüzdanına hıristiyan yazdıracak. Bu neyin kanıtı olabilir? Bireylerin üzerinde otokratik bir yönetim eğilimi kanıtı olabilir mi?

• quote:

quote:

quote:

Bak bakalım o çocuklara ailelere neler oluyor nasıl baskı kurulur direk nasıl bazı şeylerden muaf tutuluyor

Muhalefet mi ? Siz gidin müslümancılk oynayın hükümet ile kabataşlı baş örtülü bacınız camide içildi yalanınız ha bi de bakara makara var

Fişlenmekmiş yahu sen sosyolojik ve psikolik tarafını düşünemiyormusun olayın ?

Allah Allah psikolojik ve sosyolojik baskıymış.Bu müslüman millete her gün psikolojik baskı yapılıyo.Televizyonlarda hergün ayrı bir dizi , dizilerde mahalle tren yapıyo , ahçı bahçıvana , şoför hizmetçiye....Bütün bu ahlaksızlıklar her gün bu topluma empoze ediliyo.Ama biz aptal mıyız?Biz neden bu baskılara karşı koyuyoruz?Bu ahlaksızlıklara neden prim vermiyoruz.Daha 2 gün önce ilkokul öğrencilerine seçmeli derslerle ilgili kağıt verildi.3 tane seçmeli ders seçmeleri istendi.Bir öğretmenle konuştum ve öğrencilerin %70'inin Kuran-ı Kerim seçtiğini söyledi.Bu millet bütün psikolojik baskılara rağmen , demokratik yolla dinine sahip çıkmayı seçiyo.Daha düne kadar Allah'ın emrettiği başörtüsünü takan insanları ünv. kapısından içeri sokmuyodunuz.Sizin zorbalıkla yaptığınız sosyolojik baskıların karşısında şimdi halkın iradesiyle , demokratik yollarla adımlar atılıyo ama buna bile tahammülünüz yok.Anlayın artık.Bu millet uyandı.Bu millet fizikte okur , biyoloji de okur.Yanında Kuran-ı Kerim de okur.Size de bu milletin iradesi karşısında çenenizi kapatıp susupta oturmak düşer.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.