Şimdi Ara

Laik eğitim boykotu: 'Din öğretmiyorlar, mezhep öğretiyorlar' (Editlenmiştir) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
2.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: torres_35

quote:

Orijinalden alıntı: Lily Allen

quote:

quote:

Yav he he başlatmasınlar boykota

O zaman eylem yapın biz bilimsel araştırma merkezleri istiyoruz bilimle alakalı dersler istiyoruz diye. Din duşmanlığı insana neler yaptırıyor

Hep aynı laflar din düşmanlığı, din düşmanlığı bu din düşmanlığı değil din dayatma düşmanlığıdır. Başlatmayın dini zorla empoze ettirmenize.

Başlasanız ne olur isteseniz de istemesenizde din dersi olacak !

Aferin sana küçük tayyipçik, birde özgür ülkeyiz diye konuşuyorlar.

Hatta bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan Meksika'da ABD Başkanı Obama'ya ders verdi Gezi eylemlerinde ölenler için nasıl bir tepki vermişti Erdoğan? Bunu burada açıklamama gerek yok, hepiniz biliyorsunuzdur Bir de bugün ne demiş Obama'ya bir bakalım:

"Amerika'ya yakın olduğum için buradan belirtmem gerekiyor. Ben Sayın Obama'ya sesleniyorum, 'Neredesin Başkan' diyorum. Dışişleri Bakanına, Biden'e sesleniyorum 'Neredesiniz' diyorum. Biz siyasiler, ülkemizde işlenen cinayetlerden sorumluyuz. Tavrımızı ortaya koymak zorundayız. Çünkü halk size oylarını verirken 'Benim can güvenliğimi, mal güvenliğimi sağlayacaksın' diye veriyor. Eğer siz, bu tür bir olay karşısında sessiz kalırsanız, dünya da size her zaman sessiz kalacaktır ve diyorum ki; unutmayın, dünya 5'ten büyüktür."

Kaynak:

Erdoğan'dan Obama'ya sitem: 'Neredesin Başkan?'

• quote:

Orijinalden alıntı: VirgilSollozzo

quote:

Orijinalden alıntı: Maggese

Sikhizmi sen uydurdun galiba ? Çabuk admin gelmeden sil ban yersin

Turban takan hintli erkeklerin inancidir o.TV'de filan gormussundur kesin.Iste onlara sikh deniyor

Gerci bizim bolume bakan admin arkadasin sagi solu belli olmaz,linki atayim da profil yalan olmasin

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Sikhism

Türkçesi burada:

http://tr.wikipedia.org/wiki/Sihizm

İngilizce başlığındaki kadar ayrıntılı değil, baya makaslanmış ve özet geçilmiş, yine de yeterlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mises

quote:

quote:

quote:

Okullarda din dersi olmamalı onun yerine güzel ahlak dersi olabilir mesela... Ders sayısı azaltılmalı , kaliteli ve verimli bir müfredat ile çocuklara matematiği ve bilimi sevdirmeliyiz.Ayrıca yine devlet desteği ile isteyen din dersini camilerde yine devletin kendi müfredatınca görebilmeli bu özgürlüğü vermeliyiz , çocuklara spor yapmaları içinde ücretsiz kurslar sağlanmalı ama kaliteli

Olabilir. Yanlız ayrıldığım çok önemli bir nokta var: Bu dediklerini devlet değil de özel sektör yapsa çok daha iyi olur. Ücretsiz denilen uygulamaların kaynağı zaten vergiler, yani hiçbir şey ücretsiz değil. Bence bütün devlet okulları özelleştirilsin, MEB de kaldırılsın. Ayrıca bütün camiler ve diğer ibadethaneler özelleştirilsin, Diyanet de kaldırılsın. Böylece denetim ve vergi toplama ortadan kalksın. İsteyen istediği eğitimi versin veya dini uygulamalara yer versin. İsteyen veli, çocuğunu dini eğitim veren okula gönderir, isteyen veli de seküler eğitim veren okula gönderir. İşte bireysel özgürlük öyle bir durumda var olabilir.

ondan sonra acayip acayip insanlar çıkar ben söyleyeyim

Nasıl yani? Acayip acayip derken?

En basitinden din konusu örnek alalım;Sen dini eğitimi kişilere bırakırsan tarikatlar , cemaatler , şeyhler şuyhlar hepsi kendine göre acayip acaiyp yobaz adamlar yetiştirecek 20 yıl sonra Işıd parti kurar %40 oy alırsa görürsün

• din dersi olucak istesenizde istemeseniz de
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Okullarda din dersi olmamalı onun yerine güzel ahlak dersi olabilir mesela... Ders sayısı azaltılmalı , kaliteli ve verimli bir müfredat ile çocuklara matematiği ve bilimi sevdirmeliyiz.Ayrıca yine devlet desteği ile isteyen din dersini camilerde yine devletin kendi müfredatınca görebilmeli bu özgürlüğü vermeliyiz , çocuklara spor yapmaları içinde ücretsiz kurslar sağlanmalı ama kaliteli

Olabilir. Yanlız ayrıldığım çok önemli bir nokta var: Bu dediklerini devlet değil de özel sektör yapsa çok daha iyi olur. Ücretsiz denilen uygulamaların kaynağı zaten vergiler, yani hiçbir şey ücretsiz değil. Bence bütün devlet okulları özelleştirilsin, MEB de kaldırılsın. Ayrıca bütün camiler ve diğer ibadethaneler özelleştirilsin, Diyanet de kaldırılsın. Böylece denetim ve vergi toplama ortadan kalksın. İsteyen istediği eğitimi versin veya dini uygulamalara yer versin. İsteyen veli, çocuğunu dini eğitim veren okula gönderir, isteyen veli de seküler eğitim veren okula gönderir. İşte bireysel özgürlük öyle bir durumda var olabilir.

ondan sonra acayip acayip insanlar çıkar ben söyleyeyim

Nasıl yani? Acayip acayip derken?

En basitinden din konusu örnek alalım;Sen dini eğitimi kişilere bırakırsan tarikatlar , cemaatler , şeyhler şuyhlar hepsi kendine göre acayip acaiyp yobaz adamlar yetiştirecek 20 yıl sonra Işıd parti kurar %40 oy alırsa görürsün

Ben bireysel özgürlüğü savunduğum için serbest piyasa sistemini savunuyorum, o yüzden de bütün devlet okullarının özelleştirilmesini ve MEB'in kaldırılmasını ifade ediyorum. Camilerin olması ve dini eğitim veren okulların olması benim için sorun değildir; eğer özelse. Devlete ait olunca sorun oluyor çünkü benim vergilerimle de geçiniyor. Ben seküler bir insanım ve paramın oralara harcanmasını istemiyorum. Benim paramla işlemeyen özel dini okullara ve özel camilere birşey demem.

Serbest piyasaya geçince ortalık IŞİDçi kaynamaz. Dini okulların yanısıra seküler okullar da mevcut olur. Sen çocuğunu ister dini okula yönlendirsin, ister seküler eğitim veren bir okula. ister camiye yönlendirirsin, ister bilim kültür merkezine. Denetimin olmadığı bir toplumda isteyen istediği işletmeyi açabilir. Bizim ülkede merkeziyetçi denetim olduğu için olmaz öyle şeyler. Özel okulların müfredatını bile devlet belirliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanözbaş

din dersi olucak istesenizde istemeseniz de

Sen bu gün boyle dersen yarin yeni bir yönetim gelip bütün din derslerini mufredattan kaldırınca ses çıkarma hakkin olmaz ama güzelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunların derdi din dersinde diğer dinlerin öğretilmesi, bilim belgesel değil. Dertleri türkçe ezan değil, Kuranın anlaşılması değil, okunması değil. Dertleri başortüsünü isteyenin giymesi değil. Takkeyi isteyenin takması değil. Dertleri İslam. Konuya mesaj atanlarında derdi her dinin öğretilmesi, çocukların kendileri karar vermesi değil. Bunlar dün ezanı yasakladılar, Allah demeyi yasakladılar, Kuran okumayı yasakladılar, takkeyi başörtüsünü yasakladılar, cübbeyi yasakladılar. Biri evinize giriyor elinizdeki kurani aliyor basinizdaki takkeyi aliyor kulaginizdaki ezani aliyor dilinizdeki Allah i aliyor basindaki halifeyi aliyor alimini asiyor esinin hurriyetini aliyor camini aliyor ahir yapiyor meyhane yapiyor arapcayi yasakliyor. Bunların derdi hiçbir zaman eşitlik olmadı, ağaç olmadı, madenciler olmadı. Dün bunları yapanlar bugün okullarda baş örtüsünün serbestliğine, din derslerine karşı çıkıyor. Bu vatan dillerinde Allahuekber nidalarıyla can veren şehitlerin, Allah bizimle diyen şehitlerin kanıyla sulandı. Bu memleket bizim. Din derside göreceksin, ezanıda duyacaksın, isteyen başörtü takke takacak Kuran okuyacak. Laikliği bu memlekette İslamı pasifize etmek için önceleri çok kullandınız. Geride kaldı o günler. Adalet yerini buluyor ne kadar hazmedemesenizde.

• Bilimsel ve laik eğitim boykotunda onlarca gözaltı

Laik eğitim boykotu: 'Din öğretmiyorlar, mezhep öğretiyorlar'   (Editlenmiştir)

Birleşik Haziran Hareketi, Alevi örgütleri, Eğitim-sen’in çağrısıyla bugün okullarda yapılan boykot ile ilgili birçok kentte düzenlenen basın açıklamalarında onlarca kişi gözaltına alındı.

Çağrıcı kurumlar, "laik ve bilimsel eğitim" talebiyle yapılan boykota katılım ile ilgili henüz kesin bir bilgi vermiyor ancak bazı okullarda boykota katılımın yüzde 100 oranına vardığını söylüyorlar.

Eğitim-sen’den Halil Selimoğlu şu ana kadar İstanbul'da Kartal, Kadıköy, Şişli, Küçükçekmece, Maltepe ilçelerinden 15 okul ile irtibat kurduğunu ve buralarda katılımın beklentilerinin üzerinde olduğunu söylüyor.

İzmir'de en az '40 gözaltı'

BBC Türkçe'ye bilgi veren Birleşik Haziran Hareketi'nden avukat Özgür Urfa ise İzmir’de aralarında Eğitim-sen yöneticileri ile avukatların da bulunduğu en az 40 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Basın açıklamasına polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Urfa'nın verdiği bilgiye göre Antalya'da da basın açıklaması yapan 9 kişi gözaltına alındı.

Laik eğitim boykotu: 'Din öğretmiyorlar, mezhep öğretiyorlar'   (Editlenmiştir)

Avukat Urfa ayrıca, boykotla ilgili etkinliklerin düzenlendiği Maltepe Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ne terörle mücadele polislerinin gelerek genel bilgi tarama (GBT) kontrolü yaptığını söyledi.

Urfa polisin GBT yapmasını gerektirecek somut bir şüphe durumunun olmadığını söylüyor.

Sosyal medyada ise farklı şehirlerde yapılan eylem ve basın açıklamalarından fotoğraflar paylaşıldı.

Sosyal medya kullanıcıları Twitter'da #boykotvar ve‪#13SubattaBoykottayız‪ etiketlerini kullanıyor.

Kaynak:

Bilimsel ve laik eğitim boykotunda onlarca gözaltı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daimon88 -- 13 Şubat 2015; 20:00:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kediyeyolgösterenadam

Bunların derdi din dersinde diğer dinlerin öğretilmesi, bilim belgesel değil. Dertleri türkçe ezan değil, Kuranın anlaşılması değil, okunması değil. Dertleri başortüsünü isteyenin giymesi değil. Takkeyi isteyenin takması değil. Dertleri İslam. Konuya mesaj atanlarında derdi her dinin öğretilmesi, çocukların kendileri karar vermesi değil. Bunlar dün ezanı yasakladılar, Allah demeyi yasakladılar, Kuran okumayı yasakladılar, takkeyi başörtüsünü yasakladılar, cübbeyi yasakladılar. Biri evinize giriyor elinizdeki kurani aliyor basinizdaki takkeyi aliyor kulaginizdaki ezani aliyor dilinizdeki Allah i aliyor basindaki halifeyi aliyor alimini asiyor esinin hurriyetini aliyor camini aliyor ahir yapiyor meyhane yapiyor arapcayi yasakliyor. Bunların derdi hiçbir zaman eşitlik olmadı, ağaç olmadı, madenciler olmadı. Dün bunları yapanlar bugün okullarda baş örtüsünün serbestliğine, din derslerine karşı çıkıyor. Bu vatan dillerinde Allahuekber nidalarıyla can veren şehitlerin, Allah bizimle diyen şehitlerin kanıyla sulandı. Bu memleket bizim. Din derside göreceksin, ezanıda duyacaksın, isteyen başörtü takke takacak Kuran okuyacak. Laikliği bu memlekette İslamı pasifize etmek için önceleri çok kullandınız. Geride kaldı o günler. Adalet yerini buluyor ne kadar hazmedemesenizde.

Yazdığın paragrafta dikkatimi çeken şu oldu: Paragrafın ilk yarısında dayatmadan şikayet etmişsin, ikinci yarısında ise dayatmayı uygun buluyorsun. Dindar müslümanların ibadetine müdahale edilince despotluk oluyor, fakat başkalarına islam kültürünü dayatmak şart ve gerekli oluyor. Ne güzel dünya be. Yukarıdaki yorumumda da libertarian Geert Wilders'in makalelerinden bahsetmiştim, haklı çıkarıyorsunuz adamı.

• Yok yanlış anlamışsın. İlk önce bizim memleketimizde bize efendilik taslandığından şimdi ise doğru olanın kendi memleketimizde bizim başa geçmemizden bahsettim. Ayrıca sen öldürülen 3 müslüman genç için onları öldüreceğine başka müslümanı öldürseymiş diyen elemansın. Zihniyetin belli.

• Güldürdü boykotçular
  • Kediyeyolgösterenadam kullanıcısına yanıt
    Burası senin olduğu kadar benim de memleketim. Diğer seküler müslümanların da memleketi. Müslüman olmayanların da memleketi. Diğer dindar müslüman olup da "yaradan ile yaradılanın arasındaki ilişkinin arasına başka birşeyin karışmasına karşı olan" insanların da memleketi. Milyonlarca insan, dindar müslümanından tut müslüman olmayanına kadar milyonlarca T.C. vatandaşı, laik bir devlet yanlısı. Yapılan araştırmalara göre toplumun sadece %12'si islam hukuku (şeriat) istiyor. Devletin başına geçen yönetimin, kendisi gibi düşünmeyen ailelere zorla eğitim dayaması yanlış. Tamamen mafyavari bir davranıştır bu. Çünkü o ailelerin parasını zorla alıyorsunuz (vergilerden bahsediyorum), o paralarla o ailelere despotluk yapılıyor. Tarih, Cumhuriyet döneminde yapılan yanlışları unutturamadı. Günümüzde yapılan yanlışları da hiçbir şey unutturamaz. Hatta şimdiden kaynıyor kazan. 4 gün önce Bülent Arınç'ın ifadesi:

"...Ama adalette, haksızlık yapmakta veya emaneti ehline vermemekte, kısa devre ve çıkara dayalı siyaset yapmakta adım atmaya başlarsak veya birileri böyle bir tehlikeyi karşımıza getirirse o zaman sıkıntı olabilir. Böyle bir şey var mı Ak Parti’de? Olabilir. Nihayet malzemesi insan olan bir partiden bahsediyoruz. Emanet ehlinde olmalı. Onun bunun yakınında, tarafında, şurasında, burasında kesinlikle olmaz. ANAP’ı yıkan budur, DYP’yi yıkan budur. CHP ’yi bu halde bırakan budur. Bir tanesi bu…

İkincisi de biz yüzde 50 oy alıyoruz. Fakat geriye kalan yüzde 50’de bir nefret söylemine dönüşüyor. Biz eskiden sokağa çıkardık taraftarımız bizi çok severdi. Karşıdaki muhalifler de saygı duyardı. Şimdi bir nefretle bakış seziyorum. Kemikleşme, kamplaşma var. Bu bizim yüzde 50 oyumuza engel olmaz. Ama Türkiye yönetilebilir bir ülke olmaktan çıkabilir. Biz yumuşatmalıyız. Siyasette yumuşak dil çok önemlidir. Bağırarak, çağırarak, küçülterek onu güçsüz kılarak bir noktaya getirdiğiniz zaman misal doğru mudur bilmiyorum ama kediyi çok sıkıştırırsanız sonunda yüzünüzü cırmalar."

• quote:

quote:

quote:

Turban takan hintli erkeklerin inancidir o.TV'de filan gormussundur kesin.Iste onlara sikh deniyor

Gerci bizim bolume bakan admin arkadasin sagi solu belli olmaz,linki atayim da profil yalan olmasin

Çok hint filmi izledim biliyorum da hepsini Türkçe yazmışsın bunu niye İngilizce adıyla yazdım bunun Türkçesi Sihizmdir ? İngilizle yazınca bir art niyet aradım ama karar adminlerin

Universiteyi yurtdisinda okumanin dezavantajlarindan birsi de bu iste Bunun Turkcesini okumak hic aklima gelmemisti daha once.Ingilizcesini bildigim icin Turkcesi de oyledir herhalde diye dusunmustum ama yanilmisim..

Adminlere niye pas atiyorsun simdi ? Hesabima garezin mi var >

• quote:

Orijinalden alıntı: paardon

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: paardon

quote:

quote:

quote:

O zaman eylem yapın biz bilimsel araştırma merkezleri istiyoruz bilimle alakalı dersler istiyoruz diye. Din duşmanlığı insana neler yaptırıyor

Hep aynı laflar din düşmanlığı, din düşmanlığı bu din düşmanlığı değil din dayatma düşmanlığıdır. Başlatmayın dini zorla empoze ettirmenize.

Bak güzel kardeşim senin gibi zırtapozlar yüzünden İslam'ın adı kötüye çıkmakta. Dinde zorlama yoktur. Din dersi safsatasıyla insanlara Mezhep öğretmeye çalışmaktan vazgeçeceksiniz. Senin sikimsonik tavırların yüzünden ben Dine küsen insanlara gerçek dini anlatmaya çalışmaktan bıktım usandım. Sokayım mezhebinize. Sokayım dayatmanıza. Sokayım sorgulamaktan korkan beyninize.

Türkiye Cumhuriyeti Laiktir ve Laik kalacaktır. Gün gelir devran döner, İslam eskisi gibi Ticari İslam olmaktan çıkınca asılan Ticari İslamcı hacı hocalarınızın arkasından ağlayacaksınız. E bak göreceksin.

Terbiyesizlik yapma

Zaten dinde zorlama yokturdan sonrasını okumadım

DİNDE ZORLAMA VARDIR SUNU O BEYNİNİZİN İÇİNE SOKUN !!!! MUSLUMAN OLAN Bİ ÇOCUGA DİN EĞİTİMİ VERİLMELİDİR BUNUDA O BEYNİNE SOK !

Daha lafı anlamazsınız gelirsiniz ahkam kesersiniz.

O ne demek ? İslamda zorlama yok , gelen gelir , gelmeyen geberince yanar gayrimuslim olan bi insan zorla musluman yapılmaz

Anlamındadır bunu bi anla

Bir kişi muslumansa , ergenlik çağına girmeden dini bilgileri alması , ergenliğe girdikten sonrada 5 vakit namazını kılması ZORUNLUDUR

Birde çok musluman islamla alakan var gibi ahkam kesip terbiyesizlik yapıyor

Edit

Ben etmeden başkası etmiş. İyi de yapmış

Senin çocuğuna Din Dersi diye Sünnilik dayatılacaksa, Hayrettin Abi'nin Alevi çocuğu ne olacak?

Al çocuğunu evinde barkında öğret dinini. Senin dinin sana, benim dinin bana.

Terbiyesizlik zırtapoz demek midir yoksa inanç uğruna diri diri yakılan insanlarla alay edercesine o zehirli fikirleri okul sıralarında küçüçük beyinlere empoze etmek mi?

Yanacaksınız aga. İnandığım din üzerine yemin ederim ki Ateistten beter yanacaksınız.

Ben zaten yanacağımı biliyorum sen merak etme orası seni ilgilendirmez

Zırtapoz mu dedin başka bir şey demedin değil mi ahh ah Bi bitmediniz

Gorende sanki din derslerinde alevilere lanet oğretiyorlar ateistleri taşlatıyorlar sanacak 2 3 hz muhammedin hayatından şeyler ezberletiyorlar , zaten ülkenin yüzde 90 ında sozlulere 100 100 veriyorlardır

Abartmayın. Ne haliniz varsa görün ister boykot yapın ister burdan klavye delikanlılığı yapıp hakaretler edin ister bana laiklik masalları okuyun
    Mağdur edebiyatını oynayadurun siz

Ruyanızda gorursunuz
    Hadi yallah

• quote:

quote:

quote:

Gerçekten saçmalamışsın zorla insanlara birşey dayatıyorsunuz siz ve sizin gibi zihniyettekiler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Klasik akp yardakcılarının bilgisizce konuştuğu ve gene çoğu kesimi dinsizlik ile suçladığı bir olay daha. Sunilik dersleriniz sizde kalsın ilerde cocugum olduğunda kesinlikle devlet okuluna yollamıyacam. 5 yasındaki cocuga din dersi veren sistemden ne beklenir. din eğitimleri gönülden olmalı zorunlu değil

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanözbaş

din dersi olucak istesenizde istemeseniz de

peki bunu nasıl yapacaksınız ?

öğrencinin kafasına çivi çakar gibi keserle falan mı ?

hani islam da zorlama yoktu ?

yahu sizin gibiler yüzünden insanlar müslümanlara düşman oldu ,şu ufacık çocuklardan ellerinizi çekin

asıl gücünüz yetiyorsa liselileri ve üniversitelileri namaza getirin de görelim

camilerde hocalarda tutturuyor küçük çocuklarınızı camiye getirin diye ama nedense gençleri getirin diyeni görmedik

ha çocuklar gelip de gürültü yaptıklarında bu defa da azar yiyorlar ,sonra bu çocuklar büyüyünce camiye küsüyor ve bir daha gelmiyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

Çok hint filmi izledim biliyorum da hepsini Türkçe yazmışsın bunu niye İngilizce adıyla yazdım bunun Türkçesi Sihizmdir ? İngilizle yazınca bir art niyet aradım ama karar adminlerin

Universiteyi yurtdisinda okumanin dezavantajlarindan birsi de bu iste Bunun Turkcesini okumak hic aklima gelmemisti daha once.Ingilizcesini bildigim icin Turkcesi de oyledir herhalde diye dusunmustum ama yanilmisim..

Adminlere niye pas atiyorsun simdi ? Hesabima garezin mi var >

Nerede okudun da sana bu cüreti verdi böyle ?
    Yok işte uyarıyorum seni

• yanlışın var din dersinden düşük aldığı için teşekkür veya taktir alamayanlar var

bunlardan bir tanesi de benim bacanağın oğlu ,ki din dersini kendileri istedi bunlar (yani seçmeli bile olsa kendileri isteyecek türden)

ama bacanak bunu görünce resmen burnundan solumuştu :)

yahu din dersinin sözlüsü yazılısı olur mu ,öğrenmek isteyen öğrenir ,istemeyen öğrenmez

gerçi resim ,müzik,beden eğitimi gibi derslerden bile not verilen bir ülkede ne desek boş
  • quote:

Burası senin olduğu kadar benim de memleketim. Diğer seküler müslümanların da memleketi. Müslüman olmayanların da memleketi. Diğer dindar müslüman olup da "yaradan ile yaradılanın arasındaki ilişkinin arasına başka birşeyin karışmasına karşı olan" insanların da memleketi. Milyonlarca insan, dindar müslümanından tut müslüman olmayanına kadar milyonlarca T.C. vatandaşı, laik bir devlet yanlısı. Yapılan araştırmalara göre toplumun sadece %12'si islam hukuku (şeriat) istiyor. Devletin başına geçen yönetimin, kendisi gibi düşünmeyen ailelere zorla eğitim dayaması yanlış. Tamamen mafyavari bir davranıştır bu. Çünkü o ailelerin parasını zorla alıyorsunuz (vergilerden bahsediyorum), o paralarla o ailelere despotluk yapılıyor. Tarih, Cumhuriyet döneminde yapılan yanlışları unutturamadı. Günümüzde yapılan yanlışları da hiçbir şey unutturamaz. Hatta şimdiden kaynıyor kazan. 4 gün önce Bülent Arınç'ın ifadesi:

"...Ama adalette, haksızlık yapmakta veya emaneti ehline vermemekte, kısa devre ve çıkara dayalı siyaset yapmakta adım atmaya başlarsak veya birileri böyle bir tehlikeyi karşımıza getirirse o zaman sıkıntı olabilir. Böyle bir şey var mı Ak Parti’de? Olabilir. Nihayet malzemesi insan olan bir partiden bahsediyoruz. Emanet ehlinde olmalı. Onun bunun yakınında, tarafında, şurasında, burasında kesinlikle olmaz. ANAP’ı yıkan budur, DYP’yi yıkan budur. CHP ’yi bu halde bırakan budur. Bir tanesi bu…

İkincisi de biz yüzde 50 oy alıyoruz. Fakat geriye kalan yüzde 50’de bir nefret söylemine dönüşüyor. Biz eskiden sokağa çıkardık taraftarımız bizi çok severdi. Karşıdaki muhalifler de saygı duyardı. Şimdi bir nefretle bakış seziyorum. Kemikleşme, kamplaşma var. Bu bizim yüzde 50 oyumuza engel olmaz. Ama Türkiye yönetilebilir bir ülke olmaktan çıkabilir. Biz yumuşatmalıyız. Siyasette yumuşak dil çok önemlidir. Bağırarak, çağırarak, küçülterek onu güçsüz kılarak bir noktaya getirdiğiniz zaman misal doğru mudur bilmiyorum ama kediyi çok sıkıştırırsanız sonunda yüzünüzü cırmalar."

siz Akp. limisiniz ben yanlış mı anladım ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.