Şimdi Ara

lahmacun 8 tl olmus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

doymak icinb3 tane sart 24 tl bide icecek 4 tl den 28 tl.evde dort kisi icin 120 tl az parami

maliyeti 1 kilo kiyma 50 tl.bunu sulandirip biber katiyorlar.lahmavuna 20 gr suruyorlar

1 kilo kiymadan 100 tane lahamacun cikar.hamurda oyle

lahmacun maliyeti 1 tl..olmadi 2 tl..satisi 8 tl

kar payi 6 tl..gunde 100 tane satsa 600 tl kar

onun yerine yap 5 tl..kar payi olsun 3 tl den

gunde 300 tl kazan

sonra yok ocak masrafi yok eleman parasi

ne ocaga ne elektrige ne elemana zam yapmadan

6 tl lik lahmacun oldu 7 tl..simdi oldu 8 tl

kahvehanelerde bile adam kalmadi..millette para yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bace3434 -- 6 Mart 2021; 5:36:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lahmacun isine gir aydinayhan 3 liradan sat yiyelim bol bol

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayan bir lahmacuncuda sen açda gelip yiyelim

• kullanmadığım madde kalmadı böyle kafa görmedim.

dükkan kirası eleman maaşı senin evine getirmek için motor kurye paket ambalaj fırındaki odunu saymıyorum bile. daş mı yesin bu adamlar. 5 tl yede var lahmacun ama içinde kıyma yoktur o kesin

• Maliyet x 4 yada 5 olmalıdır, satış fiyatı
  • Dostum bu yemek sektöründe yemeğin malzemesinin masrafı o fiyattaki en ucuz şey merak etme.

• Ekmek olmuş 2 lira haberin yok galiba 1ader.

• her bir şeye zam gelmiş
  • Bir tanıdığımın Antep’te merkezi caddede kebapçısı var, kira ve faturalar 15 bini geçiyormuş, 5 tane eleman çalıştırıyor 15 bin de onlar desek en az 30 bin masrafı var aylık. Olay sadece kıymanın parası değil yani

• 5 e yiyorduk büyük ve etliydi vay anasını be
  • 8 liraya nerede yiyorsunuz merak ettim

10-12 TL den aşağı uzun zamandır görmedim, ayrıca öyle kıyma kilosu şu kadar bu bu kadar diye hesaplayamazsın.

bu işin kira,vergi, ssk, maaş elektrik,doğalgaz vs giderleri var ve bunun üstüne işletme kar etmeli ki bunlar sürekli zamlanıyor yani kısaca bazı şeyler size pahalı gelmesinin sebebi zamlanması değil sizin fakirleşmeniz işte bu aradaki farkı anladığınız zaman bazı şeyler belki değişecektir.

Asgari ücrete %20 zam yapıldı ülkenin yarısından çoğu asgari ücrete çalışıyor fakat bunu sorgulayamıyor, yapılan %20 zam sizin hayatınıza bir artı değer katmadı tam tersine daha düşük olduğu zamanlardan daha zor geçiniyorsunuz vs neyse

• Yemeyin bir şeye ederinden fazla para vermeyin. Ölmezsiniz.

Parayı yerden topluyorsanız bu mesajımı dikkate almayin.

Kiyma 20 lira da olsa o lahmacunu 10 liraya satacaklar. Fiyati artan bir sey asla inmez.

Türkiye de yaşıyorsanız bazı zevkleriniz den kısacaksınız maalesef bunun başka yolu yok.

Yemek lüks mü hayir değil burda lüks :).
    Başarılar.

Hamur hamurdur 30 gr kıyma koyulan br seyin ederi bellidir çalışan gideri dukkan gideri beni ilgilendirmez.

Her şeyi kabullenmeyin.

• 10 TL VEREYİM KONU AÇMA BIKTIM BU CIMRILIK KONULARINDAN....
    araba fiyatları olmuş 300.000tl 500.000tl...
    forumda insanlar kuruşun 8 tl nin hesabını yapan konular açıyor
    bugun en kötü adam günde 50 tl beğenmiyor
    forumdaki insanlar 8 tl nin hesabını yapacak konular açıyor artık yeter.

• En son 3sene önce Mersin'de bulundum ve taşındık ordan kurtulduk. Şimdi bakıyorum Yemeksepetinden 7tlye aldığım tantuni 19tl olmuş.

• Evde yapmayı ogren. Ben bi kere yaptim. Yeniyor fena olmuyor. Tabi odun firin kebapci gibi olmuyor

• Hanede o an itibariyle o kadar çok boğaz varsa kıyma ve malzemeler alınıp evde hazırlanabilir. Pişirmek için yeterli büyüklükte fırın yoksa ve taş fırın olsun deniyorsa çiğ haldeki lahmacunlar hazırlanıp en yakın fırına gidilir, fiyat alınır, lahmacunlar pişirilir ve eve götürülüp sıcak sıcak yenir. Dediğim gibi misafirler vs sebebiyle kalabalık bir ortam varsa özellikle maddi açıdan ciddi bir tasarruf sağlar.

• Little caesars'da geçen sene 19 lira olan bir menü bu sene 34 lira. Sen hesap et artık.

• 1 dolar neredeyse, bedava mı versinler

• Ustam bunun garsonu var, pidecisi var, paketçisi var, çalışanların sigortası var, kazandığının vergisi var, kirası var, elektriği var, muhasebecisi var yani bir sürü kalem var irili ufaklı. Arkadaşların dediği gibi o kadar kolay olduğunu düşünüyorsan buyur kendin yap kazan paranı.

• ustasi motoru elektrigi ayda 300 bin tl tutuyorsa sorun yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.