Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (796. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.872.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saitzor

iyi akşamlar arkadaşlar kısa bir aradan sonra sizinleyim bu arada düzceye geldim arabada sanayiden çıkmış. toplam masraf 3300 tl kk 7 taksit yapmışlar. triğer baskı balatada değişmiş araba yağ yağ gibi olmuş debriyaş tüy gibi hafif motarun gidişide daha iyi sanki eee 3300 tl masraf ettim usta 250 000 km garanti vermiş i kullanırsan 500 000 gider demiş. Ama arkadaşlar maddi olarak sıkıntıdaydım araba sağlam bir arıza aypınca beni aradan çıkardı gibi mecburen aracımı satılığa çıkarıcam. Aracımda kaportada sıkıntı yok motor zaten yani yapıldı yani uzun süre masrafsız bir araba resimleride çekince internete koycam.km 139 000 de füme aracım çok temiz kazası filanda yok Arkadaşlar kısaca aracımı ne kadara satabilirim. bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.

15.000 ilana koy

pazarlıkla 14.000 'e rahat verirsin.

Komple boya olmasaymış çok rahat 15000 ' e giderdi.

yaş+yüksek parça fiyatı+2000 motor olması yüzünden çok tutulmuyor bu modeller.

donanım olarak benzer hatta 1 kaç eksiği olan volkswagen bora temizi 20.000 den bir gram fiyat inmiyor mesela.

niye çok satıyor

1 - 1.6 motor olması
    2 - 1600cc olmasından dolayı az vergi
    3 - çok farketmesede 2 litre az yakması ( lpg'de çok farkeder )
    4 - volkswagen kalitesi ( Tartışılır bu konu ''12 yaşında araba ne kadar kaliteli yapılsada dökülme arifesindedir'' )

eksileri

1 - 8 valve olması
    2 - en eski motorlardan kullanması ( hala sedan arabaya 1.2 motor kullanıyor )
    örnek : Jetta tsi 1.2 motor ( bu araba bu motorla nasıl gidiyor hayret )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2012-model-olup-hatasiz-highline-72890787/detay

3 - parçası pahalı

• Başımdan geçen olaylardan edindiğim tecrübemi paylaşmak istiyorum.
    Lpg li araç benzinle çalışmasından iki yakıt arasındaki yanma prensibi bakımından performansdan %10 güç kaybeder bunu gaza fazla basarak kapatırız.
    Ama benim, bilen bilir Lpg kitim Prins bu performans kaybını baya bir aza indiriyor.
    Gelelim yol bilgisayardakinden %15 %20 fazla yakma meselesine bunun böyle olmadığını geçen Prinsin başka bir bayisine gidip durumu anlattıkdan sonra yaptıkları ayar sonrası 3 depodur bilgisayar 38.5lt gösterirken 39lt yakıt almam bu gün 23.1 lt gösterirken 23.2 lt yakıt almamdan anladım.
    Bundan önce 32.5 lt gösterirken 39.77 lt yakıt alıyordum %24 gibi fazla yakıyordu benim bu şekilde 45 000 km de ettiğim zarar km de 0.05 krş olsa 2250 tl yapıyor 0,04 krş olsa 1800 tl inanılmaz bir para tavsiyem ayarlarınızı başka bir yerde bir daha yaptırıp 1000-2000 km bir daha deneyin.
    Ama kimin arabası 100km de kaç krş yakıyor buna takılmayın, denediniz mi arabayı rolantide kaç dk da ne kadar yakıt yakıyor ben denedim 7 dk da 0.1 ml bu da 70 dk 1 lt %20 fazla yaktımı 1.2lt gaz. İşe gidiyorum 20 km 1 saat araba km de 25 krş yakıyor 1 saatte durduğu yerde 1 lt yakıyor 5 tl km 2.5 tl durduğu yerde 7.5 tl bölü 20 km 0.38 krş civarı birde 1.5 ton arabayı dur kalk yaptırdın 40 krş u geçti geçmişler olsun. Bu yüzden 2 araba arka arkaya gidip aynı tarfik ve yolda ölçüm yapmadıkça bu kıstas olamaz. Arabanızı sevin bakımlarını zamanında yapın yeter. Keza uzun yolda çok az yakıyor ama ben sıkışık İstanbul trafiğinde gaz ile 45 krş gördüm daha birşey söylemeye gerek yok.
    Herkeze hayırlı sürüşler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acem.

Başımdan geçen olaylardan edindiğim tecrübemi paylaşmak istiyorum.
    Lpg li araç benzinle çalışmasından iki yakıt arasındaki yanma prensibi bakımından performansdan %10 güç kaybeder bunu gaza fazla basarak kapatırız.
    Ama benim, bilen bilir Lpg kitim Prins bu performans kaybını baya bir aza indiriyor.
    Gelelim yol bilgisayardakinden %15 %20 fazla yakma meselesine bunun böyle olmadığını geçen Prinsin başka bir bayisine gidip durumu anlattıkdan sonra yaptıkları ayar sonrası 3 depodur bilgisayar 38.5lt gösterirken 39lt yakıt almam bu gün 23.1 lt gösterirken 23.2 lt yakıt almamdan anladım.
    Bundan önce 32.5 lt gösterirken 39.77 lt yakıt alıyordum %24 gibi fazla yakıyordu benim bu şekilde 45 000 km de ettiğim zarar km de 0.05 krş olsa 2250 tl yapıyor 0,04 krş olsa 1800 tl inanılmaz bir para tavsiyem ayarlarınızı başka bir yerde bir daha yaptırıp 1000-2000 km bir daha deneyin.
    Ama kimin arabası 100km de kaç krş yakıyor buna takılmayın, denediniz mi arabayı rolantide kaç dk da ne kadar yakıt yakıyor ben denedim 7 dk da 0.1 ml bu da 70 dk 1 lt %20 fazla yaktımı 1.2lt gaz. İşe gidiyorum 20 km 1 saat araba km de 25 krş yakıyor 1 saatte durduğu yerde 1 lt yakıyor 5 tl km 2.5 tl durduğu yerde 7.5 tl bölü 20 km 0.38 krş civarı birde 1.5 ton arabayı dur kalk yaptırdın 40 krş u geçti geçmişler olsun. Bu yüzden 2 araba arka arkaya gidip aynı tarfik ve yolda ölçüm yapmadıkça bu kıstas olamaz. Arabanızı sevin bakımlarını zamanında yapın yeter. Keza uzun yolda çok az yakıyor ama ben sıkışık İstanbul trafiğinde gaz ile 45 krş gördüm daha birşey söylemeye gerek yok.
    Herkeze hayırlı sürüşler.

Yol bilgisayarındaki ortalama yakıt tüketimi bazı formüllere göre hesapla ortaya çıkan bir rakam. Bundan dolayı sapmalar olabiliyor.

Ama nedense, belki de sürücüyü üzmemek için hep iyimser tarafından hesaplıyor yol bilgisayarları. Benzinli haliyle bizim arabalar ortalama %15 gibi az gösteriyor.

Ortalama yakıt tüketimini hesaplayan formülde sıcaklık vs gib başka parametre kullanıyorlar mı bilmiyorum ama kullanılan en önemli parametre enjektörlerin açık kalma süresi ve gidilen yol üzerinden geliyor. Yol bilgisayarı her devirde pedalla gaza basma miktarına göre enjektörü ne kadar açık tuttuğunu biliyor.

Enjektörlerin açık kalma süreleri ise yol bilgisayarını resetlediğiniz andan sıfırdan başlayarak toplanıyor, enjektörün her açık kalma süresindeki toplam püskürtme oranı(debi) bilindiği için toplam yakıt püskürtmesi litre olarak hesaplanabiliyor. Gidilen yol da ayrıca bilindiği için ortalama rakam ortaya çıkıyor.

İşin sadece yakıt kısmından bakarsak, lpg enjektörü ile benzin enjektörü arasında debi farkları olabilir. Bu da en çok lpg enjektörünün büyük veya küçük olması ile alakalı. Ayrıca, lpg enjeksiyon süreleri aynı devirde ve aynı pedala basma oranınızda benzine göre kısaltılarak, aracın normale göre biraz daha fakir karışım ile çalışması da sağlanabilir.

Çok fakir karışım olursa bunun da yan etkileri oluyor. Bunun için bazı lpg montajcıları nolur nolmaz diye biraz zengin karışıma göre ayar yapıyor. Ne oldu şimdi sizin sadece renault fabrikasında takılan benzin enjektörlerini bilen arabanız... Nereden bilsin bunları da tuttursun hesabı? O aslında yakıt püskürtmeyen kendi enjektörlerini sayıyor çünkü :)

Ayrıca yol bilgisayarındaki gidilen yol ölçümünde de sapmalar olabilir. Bu da lastik ve jant çapınızda değişiklik varsa kendini gösterir.

Sonuçta, herhangi bir marka lpg kiti ile daha az yaktığını söyleyebilmek için yol bilgisayarına güvenmek doğru olmaz. Bunu etkileyebilecek tonlarca parametre var. Uzun bir süre, aynı araçla aynı pompada (pompa basıncını değiştirmedikleri sürece) gerçek miktarda alınan yakıta göre gözlemlemek gerek. Lpg depoların kısa menzilli olması ve pompa basınçlarının bayiden bayiye değişiyor olması da bu milimetrik hesapları daha da güçleştiriyor.

Kısacası
    1- Yol bilgisayarı lpgde tam tutuyorsa şansınızdandır, başka birşeyden değildir.
    2- Lpg ekonomisi seçilen kitten daha çok kalibrasyonu ile ilgili. Çoğu montajcı da düzgün kalibrasyon yapamıyor, ortalama birşeyler yapıp bi sonraki arabaya bakıyor.

Aslında benim de bir önceki mesajımda yazdığım "aslında %15 fazla yakıyor" ifadesi lpg yi göz önüne alırsak doğru değil. Benzinde öyle ama lpg de değişebilyor. Yine de ortalama olarak gösterdiğinden en az %5 daha fazla yakıyor olmalı. Bu rakam %20 belki %25'i bile bulabilir.

Kesin rakam en çok lpg enjektörlerinin çapı, gaz basıncı, kalibrasyonu ile orantılı. Bi de yukarıda yazdığım gibi lastik çapı değişiklikleri de etkiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda-tt -- 9 Nisan 2012; 9:21:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Acem.

Enjektörler değişmedi ise enjeksiyon haritasını %15 düşürmüşlerdir :)
    16v lagunada lambda sensörü varsa ve servis ışığı yanmıyorsa sorun yok :)
    Lambda sensörü yoksa, o zaman umarım şu anki karışım fazla fakir değildir.
    Egzos muayesi vakti yaklaştıysa buna bi baktırmak iyi olabilir.
    20 liraya hem egzos muayenesi yapıp hem de lambda değerini görebilirsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardatun

quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AntiMicrop

quote:

Ben de son 60bin km'dir lpg'deyim, lovato.
    Sistemden kaynaklanan bir sorun yaşamadım.
    Sadece 2 kere filtre değiştirdim.

Sadece bi kere pamukkale gaz diye bir yerden aldığım ucuz lpg ile 5-10dk da bir kendi kendine benzine geçme sorunu yaşadım aslında, ama o gazın kalitesizliğindendi. Üzerine biraz diğer markalardan ekleyince düzeldi.

Bir de tam gaz giderken 170-180 gibi hızların üzerindeyken sanırım gaz yetişmemesinden kaynaklanan bir sorunum vardı, arabam bu hızların üzerinde kesiklik yapmaya başlayıp daha fazla hızlanmıyordu. Benzine geçince düzeliyordu. Çok fazla uzun yol yapmadığım ve 170-180 gibi hızların üzerinde çok durmadığım için takmamıştım fazla. Montajcıya gidip sorduğumda bi kontrol etti sonra başından savmak için bıdıbıdı konuştu durdu. Bu da lovato'nun kendisinden değil, montajcının düzgün bir kalibrasyon yapamamasından kaynaklanan bir sorunmuş, o da artık düzeldi kendi yaptığım ayarlarla, tüp ile benzin arasında pist yarışlarında süre tutarak ölçülebilecek kadar az bir fark var.

Lpg sistemlerindeki en büyük sorun kötü montaj ve kötü kalibrasyon. Yaptığı işi doğru dürüst bilmeyen inanılmaz miktarda *usta* var ortalıkta.

Bazılarına bir soru sorsan cevap bile alamazsın, hatta ukalalık falan da yaparlar. Aslında ukalalık yapıp cevap vermeyenlerin veya lafı çevirenlerin azımsanmayacak bir kısmı bilgi eksiği olanlar. "Abi sen napacan onları yaa ehe ehe" falan diye gülerler falan.. Ama aslında bilmediği bir konu ve verecek cevabı yok. Bu şekilde rol yaparak bilmediklerini örtbas etmeye çalışan çok.

Montajı düzgün yapan, bir de lpg ecu'sunu kullanmayı ortalama olarak bilen bir lpg'ciniz varsa şanslısınız. Lpg sistemlerinin en büyük sorunu bu.
    Sonrasında ise lpg compatible olmayan araçlar geliyor, insignia gibi. O tür araçlarla ise hiç denememek gerek. Lpg'nin Lagunalarda sorunsuz olduğuna inanıyorum. Lagunanın en sorunsuz yeri hatta :)

Bende de lovato var 10 bin km oldu muhtemelen yarın bakıma gidicem. Filtresi değişecek bakımı ne kadar tutar bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

Bu arada şehir içi 14 lt. yakıyorum. Şehirlerarası 8 lt. civarı. Sizin şehiriçi şehirdışı verileri nasıl lovato kullanan birini bulunca ilk bunu sorasım geldi

Bendeki 2.0lt 8v için bu aralar;

- Marşa basıldıktan 6km sonra park edilip kontak kapatılacak şekilde
    - Genelde sokak aralarından oluşan bir güzergahta
    - Ekonomik / devirsiz kullanım ile
    - Orta yoğunluktaki trafikte
    - Motor sıcaklığı 22c olduğunda lpg'ye geçecek şekilde
    - 18570R14, 32psi lastik havaları ile
    - Yeni/açık hava filtresi, yeni buji, yeni buji kablosu, sağlam akü ile

ortalama tüketim 9.5lt/100km çıkıyor.

Lpgciler bi yakıt filtresi değişimi ve beyne bağlayıp kontrol yapmaya 40TL talep edebiliyor. Bi yakıt filtresi için liste fiyatı 10TL. (Toplu alımlarda ortalama 7.5 gibi bi rakama alıyorlardır tahminen) Lpg'yi beyne bağlayıp sistem testi yapmak ise cep telefonuna bi oyun kurmaktan daha kolay. Benden 40 almıştı lpg'ci arkadaş, 20den fazla vermeyin :) İnsanların kazandıkları parayı hak etmesi gerektiğini düşünüyorum. Yol testi ve lambda sensörüne göre kalibrasyon yapıcam diosa alsın 40-50TL ama hepsinin yaptığı gibi oto kalibrasyon ve self diagnose menülerine girip düğmeye basmakta bi iş yok. Millet lpg lafını duyunca aman bişey olmasın diye korkup lpgcilerin insafına bırakıyo kendini. Biraz eliniz yatkınsa kendinizin montaj yapabileceği bir sistem aslında.

Bu arada yakıtınız biraz yüksek gibi..

Biraz yüksek gibimi sadece birazmı ? Eğer otomatik değilse çok yüksek ben bile ( evi biliyosun ta tepede ) genellikle cinnah keklik yaptığımdan ( 3 alternatif yola göre 6.1 ile 7.0 km degisiyo git gel ortalama 14 km diyelim ) 9.8 deyim ama kış nedeniyle bU böyle arttı malum kar fena bastırdı patinaj çektim devirsiz gittik dur kalk yaptık yoksa yazın bakımda yaptırırsam 9.4 ten yukarı çıkmıyorum ben.Ha tabi eski lagunamda 2007 yılında 8.9 ları gördüm hic 9.2 üstünde uzun süre kalmamıştı ama 5 yaşında ve hep tüpsüzdü etkisi var haliyle.Şu lp işinide bi halledelim program indirirsen girişi deneyelim kalibrasyon yapalım giriş tutarsa kardeşim.Ben gittiğimde adamların pc si 2 kere hata verdi sonra yapmışlar gibi oldu ben yapmadıklarına ( yapamadıklarina ) inaniyorum çünkü aracımda fazla bi değişim hissetmedim.Dediğin gibi 170-180 den sonra bende zorlanıyorum Ankara içerisinde zaten araba bi anda incek bulvarında 140-150 oluyo sonrası hüsran bi çözelim bunu.

Yarın çalışıyosan uğrıyım yanına.
    Programı bul, çek kur laptop'una, biraz araştırınca bulursun sanırım :)

Kablo için baktım benim aldığım yere ama orada landi renzo için kablo yok. Belki benim kablo da uyar ama bilmiyorum, takıp denebilir ama ters birşey olma ihtimali de var, bunu öğrenmek gerek denemeden önce. Lpg beynini yakmayalım iş yapıcaz derken..

Bak bu var, alabilirsin, ben lovato için olan kabloyu buradan aldım.
    http://www.asilgrupotogaz.com/urun/urundetails.aspx?urunid=1106
    Fakat bu kablo com portlu modelinden..
    Bir de usb->comport dönüştürücü alman gerek bu durumda büyük ihtimal (laptopunda comport yoksa)
    Arayıp bi sor istersen bunun usb'li olanı var mı diye.
    Com portlu olanın liste fiyatı 40TL, usb li modelinki 75TL

Usta o kabloda LANDİRENZO yazıyor ama lovataya oluyo mu ? Bir de lovatonun o programını nereden temin edebiliriz

Haftasonu arabanın yağını filtrelerini amörtisörleri lpg filtresini değiştirdim 370 lira sıkışmış

Lpg'yi takan adamlara gıcık oldum ilk taktırırken güler yüzlü hoşgeldiniz falan filtreyi değiştirmeye gittim sanki dövecek adam beni
    Lpg'de yaşadığım problemleri doğru düzgün anlatamadım bile. Düz yolda 5. viteste 2000 devirde giderken depoda lpg olduğu halde arada benzine geçiyo dedim herif termostatın bozuk deyip sıyrıldı aradan. Hararet ibresi hep aynı yerinde ortalarda bir yerde sabit duruyo dedim. Yok adam dediğini diyo onların taktığı lpg sisteminde sorun olamaz zaten

Lpg'de şehir içi ortalama tüketimim 14 litre civarında şehirlerarası 8.5 civarı.

O kablodan alıp programı kurup kendim uğraşmak istiyorum en azından yapan birilerden yardım alırım diye düşünüyorum.

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

quote:

quote:

quote:

Ben de son 60bin km'dir lpg'deyim, lovato.
    Sistemden kaynaklanan bir sorun yaşamadım.
    Sadece 2 kere filtre değiştirdim.

Sadece bi kere pamukkale gaz diye bir yerden aldığım ucuz lpg ile 5-10dk da bir kendi kendine benzine geçme sorunu yaşadım aslında, ama o gazın kalitesizliğindendi. Üzerine biraz diğer markalardan ekleyince düzeldi.

Bir de tam gaz giderken 170-180 gibi hızların üzerindeyken sanırım gaz yetişmemesinden kaynaklanan bir sorunum vardı, arabam bu hızların üzerinde kesiklik yapmaya başlayıp daha fazla hızlanmıyordu. Benzine geçince düzeliyordu. Çok fazla uzun yol yapmadığım ve 170-180 gibi hızların üzerinde çok durmadığım için takmamıştım fazla. Montajcıya gidip sorduğumda bi kontrol etti sonra başından savmak için bıdıbıdı konuştu durdu. Bu da lovato'nun kendisinden değil, montajcının düzgün bir kalibrasyon yapamamasından kaynaklanan bir sorunmuş, o da artık düzeldi kendi yaptığım ayarlarla, tüp ile benzin arasında pist yarışlarında süre tutarak ölçülebilecek kadar az bir fark var.

Lpg sistemlerindeki en büyük sorun kötü montaj ve kötü kalibrasyon. Yaptığı işi doğru dürüst bilmeyen inanılmaz miktarda *usta* var ortalıkta.

Bazılarına bir soru sorsan cevap bile alamazsın, hatta ukalalık falan da yaparlar. Aslında ukalalık yapıp cevap vermeyenlerin veya lafı çevirenlerin azımsanmayacak bir kısmı bilgi eksiği olanlar. "Abi sen napacan onları yaa ehe ehe" falan diye gülerler falan.. Ama aslında bilmediği bir konu ve verecek cevabı yok. Bu şekilde rol yaparak bilmediklerini örtbas etmeye çalışan çok.

Montajı düzgün yapan, bir de lpg ecu'sunu kullanmayı ortalama olarak bilen bir lpg'ciniz varsa şanslısınız. Lpg sistemlerinin en büyük sorunu bu.
    Sonrasında ise lpg compatible olmayan araçlar geliyor, insignia gibi. O tür araçlarla ise hiç denememek gerek. Lpg'nin Lagunalarda sorunsuz olduğuna inanıyorum. Lagunanın en sorunsuz yeri hatta :)

Bende de lovato var 10 bin km oldu muhtemelen yarın bakıma gidicem. Filtresi değişecek bakımı ne kadar tutar bilmiyorum bilgilendirirseniz sevinirim

Bu arada şehir içi 14 lt. yakıyorum. Şehirlerarası 8 lt. civarı. Sizin şehiriçi şehirdışı verileri nasıl lovato kullanan birini bulunca ilk bunu sorasım geldi

Bendeki 2.0lt 8v için bu aralar;

- Marşa basıldıktan 6km sonra park edilip kontak kapatılacak şekilde
    - Genelde sokak aralarından oluşan bir güzergahta
    - Ekonomik / devirsiz kullanım ile
    - Orta yoğunluktaki trafikte
    - Motor sıcaklığı 22c olduğunda lpg'ye geçecek şekilde
    - 18570R14, 32psi lastik havaları ile
    - Yeni/açık hava filtresi, yeni buji, yeni buji kablosu, sağlam akü ile

ortalama tüketim 9.5lt/100km çıkıyor.

Lpgciler bi yakıt filtresi değişimi ve beyne bağlayıp kontrol yapmaya 40TL talep edebiliyor. Bi yakıt filtresi için liste fiyatı 10TL. (Toplu alımlarda ortalama 7.5 gibi bi rakama alıyorlardır tahminen) Lpg'yi beyne bağlayıp sistem testi yapmak ise cep telefonuna bi oyun kurmaktan daha kolay. Benden 40 almıştı lpg'ci arkadaş, 20den fazla vermeyin :) İnsanların kazandıkları parayı hak etmesi gerektiğini düşünüyorum. Yol testi ve lambda sensörüne göre kalibrasyon yapıcam diosa alsın 40-50TL ama hepsinin yaptığı gibi oto kalibrasyon ve self diagnose menülerine girip düğmeye basmakta bi iş yok. Millet lpg lafını duyunca aman bişey olmasın diye korkup lpgcilerin insafına bırakıyo kendini. Biraz eliniz yatkınsa kendinizin montaj yapabileceği bir sistem aslında.

Bu arada yakıtınız biraz yüksek gibi..

Biraz yüksek gibimi sadece birazmı ? Eğer otomatik değilse çok yüksek ben bile ( evi biliyosun ta tepede ) genellikle cinnah keklik yaptığımdan ( 3 alternatif yola göre 6.1 ile 7.0 km degisiyo git gel ortalama 14 km diyelim ) 9.8 deyim ama kış nedeniyle bU böyle arttı malum kar fena bastırdı patinaj çektim devirsiz gittik dur kalk yaptık yoksa yazın bakımda yaptırırsam 9.4 ten yukarı çıkmıyorum ben.Ha tabi eski lagunamda 2007 yılında 8.9 ları gördüm hic 9.2 üstünde uzun süre kalmamıştı ama 5 yaşında ve hep tüpsüzdü etkisi var haliyle.Şu lp işinide bi halledelim program indirirsen girişi deneyelim kalibrasyon yapalım giriş tutarsa kardeşim.Ben gittiğimde adamların pc si 2 kere hata verdi sonra yapmışlar gibi oldu ben yapmadıklarına ( yapamadıklarina ) inaniyorum çünkü aracımda fazla bi değişim hissetmedim.Dediğin gibi 170-180 den sonra bende zorlanıyorum Ankara içerisinde zaten araba bi anda incek bulvarında 140-150 oluyo sonrası hüsran bi çözelim bunu.

Yarın çalışıyosan uğrıyım yanına.
    Programı bul, çek kur laptop'una, biraz araştırınca bulursun sanırım :)

Kablo için baktım benim aldığım yere ama orada landi renzo için kablo yok. Belki benim kablo da uyar ama bilmiyorum, takıp denebilir ama ters birşey olma ihtimali de var, bunu öğrenmek gerek denemeden önce. Lpg beynini yakmayalım iş yapıcaz derken..

Bak bu var, alabilirsin, ben lovato için olan kabloyu buradan aldım.
    http://www.asilgrupotogaz.com/urun/urundetails.aspx?urunid=1106
    Fakat bu kablo com portlu modelinden..
    Bir de usb->comport dönüştürücü alman gerek bu durumda büyük ihtimal (laptopunda comport yoksa)
    Arayıp bi sor istersen bunun usb'li olanı var mı diye.
    Com portlu olanın liste fiyatı 40TL, usb li modelinki 75TL

Usta o kabloda LANDİRENZO yazıyor ama lovataya oluyo mu ? Bir de lovatonun o programını nereden temin edebiliriz

Haftasonu arabanın yağını filtrelerini amörtisörleri lpg filtresini değiştirdim 370 lira sıkışmış

Lpg'yi takan adamlara gıcık oldum ilk taktırırken güler yüzlü hoşgeldiniz falan filtreyi değiştirmeye gittim sanki dövecek adam beni
    Lpg'de yaşadığım problemleri doğru düzgün anlatamadım bile. Düz yolda 5. viteste 2000 devirde giderken depoda lpg olduğu halde arada benzine geçiyo dedim herif termostatın bozuk deyip sıyrıldı aradan. Hararet ibresi hep aynı yerinde ortalarda bir yerde sabit duruyo dedim. Yok adam dediğini diyo onların taktığı lpg sisteminde sorun olamaz zaten

Lpg'de şehir içi ortalama tüketimim 14 litre civarında şehirlerarası 8.5 civarı.

O kablodan alıp programı kurup kendim uğraşmak istiyorum en azından yapan birilerden yardım alırım diye düşünüyorum.

:)
    O kabo linkini zaten pamir icin yazmıştım, bende lovato var. O sitede lovato usb kablosu da var.

Lovatonun programını çok aramaya gerek yok, kendi sitelerinde var :)
    http://download.lovatogas.com/

Bazı Lpg'cilerin tutumları ise tuhaf, çok bilmişlik, ukalalık ve cahillik arasında geziniyor.

Lpg'de benim şehir içi tüketimi 9.7 ye çıktı göstergede. Aşırı ekonomik kullanım ile böyle malesef.

Bağlantını yaparsan yardımcı olmaya çalışırım. Bağlantıyı yaptıktan sonra map görüntüsünü gönderirsen yorumlarız :)

• quote:

:)
    O kabo linkini zaten pamir icin yazmıştım, bende lovato var. O sitede lovato usb kablosu da var.

Lovatonun programını çok aramaya gerek yok, kendi sitelerinde var :)
    http://download.lovatogas.com/

Bazı Lpg'cilerin tutumları ise tuhaf, çok bilmişlik, ukalalık ve cahillik arasında geziniyor.

Lpg'de benim şehir içi tüketimi 9.7 ye çıktı göstergede. Aşırı ekonomik kullanım ile böyle malesef.

Bağlantını yaparsan yardımcı olmaya çalışırım. Bağlantıyı yaptıktan sonra map görüntüsünü gönderirsen yorumlarız :)

EASYFAST/SoftwareEasyFast/EasyFast1.6.1 I.zip sanırım bu

Kurdum programı fakat kabloyu üye olmadan da satmıyo adamlar. Firma bilgileri, vergi dairesi numarası istiyor salladım bişeyler inş. kabul ederler

• ARKADAŞLAR OTOMATİK ŞANZIMANI KUCAGA ALDIM VİTESE OTURDUM.BANA GECMİŞ OLSUN.ARABA BEYLİK DÜZÜNDE KALDI.GERİ GİDİYOR İLERİ GİTMİYOR.BIRAKTIM BİR SERVİSE.ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLESİN.OLACAGI VARMIŞ OLMUŞ
  • Çok geçmiş olsun.
    Fransız arabalarında otomatik şanzımanda kaçınılmaz son :(

Otomatik şanzıman kullanmanız şart değilse manuel'e dönüştürün.
    Çıkma düz şanzıman 900TL. Buna debriyaj baskı balata, pedallar, vites kolu vs eklenecek.
    Sonuçta 2500TL yi geçmeden düz şanzımana geçiş yapabilirsiniz.
    Ama yeter ki düzgün bi usta bulun. Burası çok önemli...
  • quote:

Çok geçmiş olsun.
    Fransız arabalarında otomatik şanzımanda kaçınılmaz son :(

Otomatik şanzıman kullanmanız şart değilse manuel'e dönüştürün.
    Çıkma düz şanzıman 900TL. Buna debriyaj baskı balata, pedallar, vites kolu vs eklenecek.
    Sonuçta 2500TL yi geçmeden düz şanzımana geçiş yapabilirsiniz.
    Ama yeter ki düzgün bi usta bulun. Burası çok önemli...

BÜTÜN SİSTEMİ BULMAK ÇOK ZOR.görüştügüm ustalar bunları zor bulursun diyor.keşke bulabilsemde geçsem
  • Hayır hiç te zor bulmazsın. Acele etme. Ben yaptırdım bi kere 2500TL bayılarak bir yıl sonra yine bozuldu. Sana da öyle olmasın. Bi kere açıldı mı bu şanzıman illa ki birşeyleri eksik kalıyor tam olmuyor.

Benim arabayı Ankara'da 2 günde teslim eden ustaya daha doğrusu benim çıkma şanzımanı aldığım yere sorarız, ihtimal vermiyorum istanbulda bulamayacağına ama bulamazsan oraya kargolattırırız.

Düz vitese geçersen yakıtın azalacak, çekişin artacak, bir daha sorun çıkma ihtimali çok azalacak, sorun çıksa da çok daha ucuza yaptıracaksın.

Yeter ki orada güvenilir bi usta bul.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunalar52

ARKADAŞLAR OTOMATİK ŞANZIMANI KUCAGA ALDIM VİTESE OTURDUM.BANA GECMİŞ OLSUN.ARABA BEYLİK DÜZÜNDE KALDI.GERİ GİDİYOR İLERİ GİTMİYOR.BIRAKTIM BİR SERVİSE.ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLESİN.OLACAGI VARMIŞ OLMUŞ

akadaşım çok geçmiş olsun, otomatik kullanıcısı olarak tüylerim dikenlendi Vallahi... İnşaallah ciddi bir sorun çıkmaz... Arabanız kaç modeldi ve daha önce şansuman rektifiye olmuş muydu? merak ettim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunalar52

ARKADAŞLAR OTOMATİK ŞANZIMANI KUCAGA ALDIM VİTESE OTURDUM.BANA GECMİŞ OLSUN.ARABA BEYLİK DÜZÜNDE KALDI.GERİ GİDİYOR İLERİ GİTMİYOR.BIRAKTIM BİR SERVİSE.ALLAH SONUMUZU HAYIR EYLESİN.OLACAGI VARMIŞ OLMUŞ

Bence fazla masraf yapma toparlat arabayı sat gitsin.üstüne biraz para koy lagunanın düz vitesinden al.

2500 tl vereceğine 1000 tl verirsin ama direk düz vitese geçiş yaparsın. ( şanzıman tamiri için )

14000 arabayı satsan 14000 de çok rahat düz vites laguna bulabilirsin.
  • sagolun.arabam çok temiz kullanılmış olmasa hiç gözünün yaşına bakmam satarım ama aldıgım kocakarı çok iyi kullanmış.arabam 85000 de.daha önce şanzıman tamiri olmuşmu bilmiyorum.imkanım olsada düz vitese çevirsem.istanbulda elokat diye bir yer varmış bir soracagım.otomatiğin tamiri çok pahalı olursa manuele çeviririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: efendikaptan_58

İSTANBUL ÜMRANİYE CARREFOUR SA

Guzel lagunalar Allah kaza bela vermesin gule gule binin beyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mmrtb

quote:

ha bu arada murat hocayla vedalaştıktan sonra şeytana uydum atakan tuning diye bi yer var tanıdık xenon taktırdım parklar ve xezonlara 140 tl bayıldım :D ama çok hoş oldular pamir abi seni dinledim sıra şimdi sislere geldi onlarıda xenon yapıcağım

dğini yaptın demek, hayırlı olsun kardeşim, güle güle kullan...

sağ ol abi fotoğrafını çeker atarım siteye hayırlısıyla senin arabayı satar bi 140 lık alırız hocam

• arkadaşlar araç için birde cam kaldırma modülü diyor araç kapandığında camlar yukarıya kalkıyor ya ondan da taktırmak istiyorum nasıl iyi olur mu?
  • çıkma şanzuman alacaksan ikitelli atatürk sanayi sitesine git.laguna parçası satan 8-10 tane yer var.bulamama gibi bir durum yok.şu numarayı ara 02124854320 elinde mutlaka vardır.iyi pazarlık et.yumuşak bulursa affetmez.
  • www.ilanbak.com/otomobilvasita-Yedek+ParcaRenault+Marka+Araclara+Ait+Cikma+Sanziman+ve+Silindir+Kapaklari-ref=659 www.otocikmacisi.com/airbag.html
    www.facebook.com/pages/OTO-MAR/233889463296996?v...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mmrtb

quote:

ha bu arada murat hocayla vedalaştıktan sonra şeytana uydum atakan tuning diye bi yer var tanıdık xenon taktırdım parklar ve xezonlara 140 tl bayıldım :D ama çok hoş oldular pamir abi seni dinledim sıra şimdi sislere geldi onlarıda xenon yapıcağım

dğini yaptın demek, hayırlı olsun kardeşim, güle güle kullan...

sağ ol abi fotoğrafını çeker atarım siteye hayırlısıyla senin arabayı satar bi 140 lık alırız hocam

kardeşim satarsam tekrar laguna almaya korkarım arabamı seviyorum ama korkarak biniyorum, ne kadar temiz kullanılmış olsada yaşlı arabalar, şu vergi olayı hikayesi olmasa satmayı hiç düşünmicem, çok yakıyor ama varsın yaksın diyorum, arabaya aşık oluyorum
    fotolarını at da bakalım nasıl durmuş, belki gaza gelir bende yaparım

• 
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.