Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (792. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.871.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mmrtb

quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

quote:

Orijinalden alıntı: tunalar52

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tunalar52

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efendikaptan_58

arkadaşlar sizlere bişi sorucağım benim araçla ben gazda 313 kilometre yaptım gazıda full den aldım 2.36 dan sizce nasil iyimi depo simit 33.44litre almış 78,92 lira ödedim.sizce nasıl 0,248 kuruş çıkıyo ben mi yalnış hesapladim yoksa???

kardeşim şehir içi değerleri mi bu? daha ne olsun, benim otomatik ile bu mesafeyi yapmak için 40 tl lik daha yakıt koymam lazım.... Hazır yakıttan bahsetmişken: 115 lik OTOMATİK kullanan arkadaşlar, gelen zamlarla km ne kadar yakıyorsunuz. ben 45 kuruşu buluyorum (2,67/tl) Platforyum arkadaş gibi kara kara düşünüyoruz, galiba 115 lik otomatiklerin yakıt sorunu çok ciddi anladığım kadarıyla. bi dünya masraf yaptım arabayı çiçek gibi yaptım ama dokunuyor vallahi. Bugün yarın yeni araba bakmaya başlayacağım inşaallah ama bunu satarken adam sorsa ne kadar yakıyor diye bana satan şerefsiz gibi yalan da söyleyemem ve muhtemelen de alan olmaz benzin elktirik ve doğalgaza da gelen fahiş zamlardan sonra lpg ye bi daha dayarlarsa anahtarları fırlatır atarım herhalde, kapının önünde yatsın araba...

valla abi benimkide bu zamlarla birlikte senin degerleri buldu.ama çerkezköy beylikdüzü arası gidip geldim 180 km civarı yol yaptım 37,5 tl lik gaz aldı.yaklaşık 0.210 kuruş gibi deger çıktı.giderkende aynı yerden fulledim gelirkende

kardeşim kafam karıştı, şimdi km de 210 kuruş mu yakıyorsun yksa 40-45 kuruş mu, ve araban otomatik mi? lpg 267 den 45 kuruş civarı yakıyorum şuan ve küfür ediyorum her bindiğimde, bu değer 115 lik otomatik için normalse uğraşmıcam yok anormal bir değerse uğraşcam. eğer sizlerde 115 lik OTOMATİKDE bukadar yakıyosanız normaldir herhalde....

şehiriçi 40-45 kuruş uzun yol 22-25 kuruş arası

Alın düz vites RXT şehir dışı 15-16 kuruş şehir içi yazın 23 kuruş yakın kafanız rahat etsin

bu arabayı satarsam daha bulaşmam lkagunaya gayrı

bulasma tabi
  • ALLAHHHHHHHH opette aygaz euro lpg 2.55 di..simdi gördüm 2.39 olmus 16 krs ucuzlamis
  • quote:

Arkadaşlar allah bu forumdaki herkese 0 km mercedes nasip etsin ama A ama B ama C ama E ama G ama M ama ML ama R ama S serisi farketmez.Bugün B serisine bi bindim 10 dk yol aldık B bile boyleyde S e binipte icinden inememek var yazık lan hepimize bi gün zaten S leri yolda izliycem diye lagunamı pert edicem.

köseyi dönersem bi AMG yakisir bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: g_o_k_h_a_n

ALLAHHHHHHHH opette aygaz euro lpg 2.55 di..simdi gördüm 2.39 olmus 16 krs ucuzlamis

Bursadayım opet 2.68. Her haftasonu Balıkesirdeyim 2.74
  • quote:

Orijinalden alıntı: Platforyum

quote:

quote:

quote:

Allah rızası için cevap verin arkadaşlar 115 lik otomatik RXE kullanan arkadaşlar lpg tüketim sarfiyatınız nedir. 100 km de kaç lt lpg harcıyorsunuz? yada km de kaç kuruş (lpg fiyatını da yazarak ) bu soruyu daha önceleri de sordum ama kafa karışıklığı var, gelen zamlarda olunca yolumu şaşırdım. Haa bu soruya platforyum üstad cevap vermsin onun durumu malum zaten ama bana öyle geliyor ki aramızda fark yok:=) otomatik kullanan arkadaşlar değerlerini yazarsa çok mu az mı öğreneceğim en azından ve ona göre ayarlarıyla uğraşacağı, yoksa alan olursa satacağım

:))))) bana gülersen böyle olur işte :))

şaka bi yana da bende km de 50 krş a kadar indirdim 1 liradan. ve son bi ayar kaldı ayarlarınıda yaptırdıktan sonra 40 kuruşa iner diye düşünüyorum. başkada düşmez hiç kurcalama koyun gibi milletiz gelen iteliyor her yolda :) benzinde itelediler lpg de yine öyle vergide yasladılar bi ehliyet kalmıştı oto. viteslere özel onada yasladılar :) kala kala bi lastik ebatları kaldı onada yaslarlarsa tam takım olacaz :)) arabayı 1 senedir satılığa çıkardım arayan soran bile yok :) ne dandik bi markaymış bu Laguna yavv..

yukarda lacuna bmw atışması vardı lacunayı bmw ile kıyaslamak çok yanlış değilmi dosltlar BMW adı üstünde BMW işte tartışmaya gerek yok.
    ha ben bu bizim lacunayı satarsam ne alırım gider bi volvo s40 alırım bmw ye param yetmez :) lacunayada o parayı vermem bi daha...

Selametle...

üstad yine sen cevap verdin o zamn sana zahmet yine cevap ver, bu meretin olması gereken normal değeri nedir, filtreler, akü, buji harici başka nerelerle oynarsak yakıt değeri düşer. brc takılı 10bin bakımını yeni yaptırdım, pc ye bağladılar sorun yok dediler, dedim bakın yahuu sadece pc ile olur mu başka bişiler vardır dedim yok dediler, demekki böyle oluyormuş... biri soruyordu benim arabayı demiştim yok satmıyorum, bu gün aradım hala düşünüyosanız görüşelim görüşeceğiz bakalım nolcak...

valla normalini felan bilmem ben :) ama piyasada ve serviste konuşulan ya da bana söylenenleri aktarayım sana.

bizim araçlar 2.0 cc motor ve 115 beygir oldugu için bi defa kafadan kaybediyormuş yakıtta :) 140 lık motorlara nazaran %5-7 arası fazla yakarmış. bu bir.
    ikincisi oto. vites olduğu için manuellere göre %10-12 de burada fark varmış ettimi sana %15-17...

normal olarak ele alırsak 140 lık manuel bir Laguna misal 20 liralık bir lpg ile yaklaşık 60-70 arası şehir içi yaparken biz 50-55 km anca yaparız. o da ortalama 300-400 arası bi değer yapar ki bu kullanım şekline yolun uzunmu kısamı oluşuna trafik durumuna v.s. motorun sıcaklığına kadar değişir.

eğer benim gibi iş ile ev arası 3 km ise km de 500 krş yakman normal :) motor ısınana kadar zaten gideceğim yere varıyorum.

bu yukarıda verdiğim yaklaşık değerleri benzine de uyarlarsan benzin sarfiyatını da bi bakıma çözmüş olursun. yanılmıyorsam bizim fabrika verisi benzinde 100 km de 10.7 litredir sen yuvarlak hesap 11 litre de...

Eğer müşteri bulursan 1000 lira aşağısına bakma sat hemen.

Sevgili Piran sen hiç otomatik bir BMW nin şehir içi yakıt tüketiminin ne olduğunu araştırdın mı ? 2.0 6 silindir 150 HP lik bir BMW emin ol senin yakıtının 1.5 katı yakıyor şehir içinde üstelik Vanos sorunları ile boğuşup durman, tork konvertörü ile ilgili sorunlarla cebelleşmen, hava akışmetresi problemleri vs vs hı hı adı üstünde BMW 10 yaşını geçmiş birtanesini al da bak Lagunayı nasıl mumla arıyorsun :)
    Bizim forumda 5.30 arayan birine BMW cilerden gelen bir cevap hala aklımdadır "sen arayıp temizini bulmaz dogru durust araca bakmazsan emin ol seni sanayiden çıkartmamak için o arabada herşeyi yapar!" İşte asıl mesele de daima budur aracınız ne olursa olsun doğru zamanda doğru ustayla doğru bakım gerisi teferruattır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HEPHAISTOS -- 4 Nisan 2012; 10:11:57 >
  • ARKADAŞLAR BEN BODRUM'AGİDERKEN OPETTEKİ AYGAZ LPG NİN 2.75 TL ŞOKA GİRDİM
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardatun

quote:

Selamlar, gösterge lambası alabileceğim bi yer var mı internette?
    Sipariş etsem de gelse? Var mı bilen?
    Sanırım bi ara konuşulmuştu sanırım ama bulamadım..

Sanırım buldum

http://www.modacar.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=100854

Bu olur değil mi?

30 tane alıyım da değiştireyim hepsini, yedek de bulunsun..
    Tek tek uğraşmaktan sıkıldım.

Link'teki lambalar olmadı gösterge paneline, çok sönük kaldı.
    Sipariş vermeden önce km saati üzerindeki lambalara bakmak daha doğru olurmuş.
    Sanayiye gittiğimde bunları bi elektrikçiye verip 12volt olanlarla değiştiririm artık.
    Orjinali 12volt, 1.2watt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda-tt -- 6 Nisan 2012; 1:14:40 >
  • Arkadaşlar benim araç beyaz,acaba diyorumki xezon taktırayım mı sizce nasıl olurmu film yaptırıcam ama ağustosta yaptırmayı düşünüyorum çünkü muayene var sonra yaptırırım.iilk önce xezon var kafamda sizin fikirlerinizi almak isterim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEPHAISTOS

quote:

quote:

quote:

quote:

Allah rızası için cevap verin arkadaşlar 115 lik otomatik RXE kullanan arkadaşlar lpg tüketim sarfiyatınız nedir. 100 km de kaç lt lpg harcıyorsunuz? yada km de kaç kuruş (lpg fiyatını da yazarak ) bu soruyu daha önceleri de sordum ama kafa karışıklığı var, gelen zamlarda olunca yolumu şaşırdım. Haa bu soruya platforyum üstad cevap vermsin onun durumu malum zaten ama bana öyle geliyor ki aramızda fark yok:=) otomatik kullanan arkadaşlar değerlerini yazarsa çok mu az mı öğreneceğim en azından ve ona göre ayarlarıyla uğraşacağı, yoksa alan olursa satacağım

:))))) bana gülersen böyle olur işte :))

şaka bi yana da bende km de 50 krş a kadar indirdim 1 liradan. ve son bi ayar kaldı ayarlarınıda yaptırdıktan sonra 40 kuruşa iner diye düşünüyorum. başkada düşmez hiç kurcalama koyun gibi milletiz gelen iteliyor her yolda :) benzinde itelediler lpg de yine öyle vergide yasladılar bi ehliyet kalmıştı oto. viteslere özel onada yasladılar :) kala kala bi lastik ebatları kaldı onada yaslarlarsa tam takım olacaz :)) arabayı 1 senedir satılığa çıkardım arayan soran bile yok :) ne dandik bi markaymış bu Laguna yavv..

yukarda lacuna bmw atışması vardı lacunayı bmw ile kıyaslamak çok yanlış değilmi dosltlar BMW adı üstünde BMW işte tartışmaya gerek yok.
    ha ben bu bizim lacunayı satarsam ne alırım gider bi volvo s40 alırım bmw ye param yetmez :) lacunayada o parayı vermem bi daha...

Selametle...

üstad yine sen cevap verdin o zamn sana zahmet yine cevap ver, bu meretin olması gereken normal değeri nedir, filtreler, akü, buji harici başka nerelerle oynarsak yakıt değeri düşer. brc takılı 10bin bakımını yeni yaptırdım, pc ye bağladılar sorun yok dediler, dedim bakın yahuu sadece pc ile olur mu başka bişiler vardır dedim yok dediler, demekki böyle oluyormuş... biri soruyordu benim arabayı demiştim yok satmıyorum, bu gün aradım hala düşünüyosanız görüşelim görüşeceğiz bakalım nolcak...

valla normalini felan bilmem ben :) ama piyasada ve serviste konuşulan ya da bana söylenenleri aktarayım sana.

bizim araçlar 2.0 cc motor ve 115 beygir oldugu için bi defa kafadan kaybediyormuş yakıtta :) 140 lık motorlara nazaran %5-7 arası fazla yakarmış. bu bir.
    ikincisi oto. vites olduğu için manuellere göre %10-12 de burada fark varmış ettimi sana %15-17...

normal olarak ele alırsak 140 lık manuel bir Laguna misal 20 liralık bir lpg ile yaklaşık 60-70 arası şehir içi yaparken biz 50-55 km anca yaparız. o da ortalama 300-400 arası bi değer yapar ki bu kullanım şekline yolun uzunmu kısamı oluşuna trafik durumuna v.s. motorun sıcaklığına kadar değişir.

eğer benim gibi iş ile ev arası 3 km ise km de 500 krş yakman normal :) motor ısınana kadar zaten gideceğim yere varıyorum.

bu yukarıda verdiğim yaklaşık değerleri benzine de uyarlarsan benzin sarfiyatını da bi bakıma çözmüş olursun. yanılmıyorsam bizim fabrika verisi benzinde 100 km de 10.7 litredir sen yuvarlak hesap 11 litre de...

Eğer müşteri bulursan 1000 lira aşağısına bakma sat hemen.

Sevgili Piran sen hiç otomatik bir BMW nin şehir içi yakıt tüketiminin ne olduğunu araştırdın mı ? 2.0 6 silindir 150 HP lik bir BMW emin ol senin yakıtının 1.5 katı yakıyor şehir içinde üstelik Vanos sorunları ile boğuşup durman, tork konvertörü ile ilgili sorunlarla cebelleşmen, hava akışmetresi problemleri vs vs hı hı adı üstünde BMW 10 yaşını geçmiş birtanesini al da bak Lagunayı nasıl mumla arıyorsun :)
    Bizim forumda 5.30 arayan birine BMW cilerden gelen bir cevap hala aklımdadır "sen arayıp temizini bulmaz dogru durust araca bakmazsan emin ol seni sanayiden çıkartmamak için o arabada herşeyi yapar!" İşte asıl mesele de daima budur aracınız ne olursa olsun doğru zamanda doğru ustayla doğru bakım gerisi teferruattır...

abi burada marka kıyaslanıyordu absürt olduğu için Renault ve BMW yi kıyaslamayın diye dedim.
    yoksa benim işim olmaz büyük motorlu ve oto vites artık herhangi bir araçla.

bu lagunayıda aldığım günden beri arızalarıyla uğraşmaktan ne beyin kaldı bende ne para.
    işin en can alıcı ve en çok eleştirdiğim konu ise Renault un servisine bile gidiyorum sorunumu söylüyorum durup mal mal yüzüme bakıyor adamlar.
    envay çeşit sorun verdi araba hiç birini düzeltemediler sanayide usta usta dolaşıp deneme yanılma yolu ile ancak bulduklarını düzelttiler.
    bu bahsettiğim konuları sende biliyorsun seninlede az uğraşmıyoruz benim araç için.

demek istediğim bir marka yada modele iyidir diyebilmek için bazı seviyeyi aşmaları lazım bu marka yada modeller.

gördüğüm kadarıyla renault markası yukarda bahsedilen BMW nin atölyesine bile giremeyecek kadar aralarında kalite farkı var.
    ve hiç sanmıyorumki bi BMW nin yada Merc. in herhangi bir arızasında yetkili servisin "valla abi ne desek bilmiyoruz ki bu arızadan bişey anlamadık" gibi adice bir cevap verebileceğini.

öyle bişey olsa o yetkili servis sertifikasını alır adama monte ederler.

arıza yapmayacak araç yoktur ki muhakkak arızalanacak araç arızalandı diye kötü marka kötü modelde diyemeyiz.
    markanın iyi yada kötü olmasını yukarıda da dediğim gibi bazı aşamalar belirler bunlardan en önemlisi yetkili servis ikincisi ise yedek parça bulunabilirliği ve fiyat uygunluğu...

yani şunu demek istiyorum? Lagunayı bir skoda fabia bir bora bir aveo ile ya da bi accent ile anca kıyaslayabiliriz o zaman laguna bunlardan iyidir diyebiliriz belki.
    yoksa lagunayı kalkıp bir golf bir audi a3 volvo s40 jetta passat cruze gibi araçlarla bile kıyaslamak çok yanlış, kaldı ki BMW ve Mercedes ile asla kıyaslanmaz.
  • Orijinalden alıntı: Platforyum

demek istediğim bir marka yada modele iyidir diyebilmek için bazı seviyeyi aşmaları lazım bu marka yada modeller.

gördüğüm kadarıyla renault markası yukarda bahsedilen BMW nin atölyesine bile giremeyecek kadar aralarında kalite farkı var.
    ve hiç sanmıyorumki bi BMW nin yada Merc. in herhangi bir arızasında yetkili servisin "valla abi ne desek bilmiyoruz ki bu arızadan bişey anlamadık" gibi adice bir cevap verebileceğini.

öyle bişey olsa o yetkili servis sertifikasını alır adama monte ederler.

arıza yapmayacak araç yoktur ki muhakkak arızalanacak araç arızalandı diye kötü marka kötü modelde diyemeyiz.
    markanın iyi yada kötü olmasını yukarıda da dediğim gibi bazı aşamalar belirler bunlardan en önemlisi yetkili servis ikincisi ise yedek parça bulunabilirliği ve fiyat uygunluğu...

yani şunu demek istiyorum? Lagunayı bir skoda fabia bir bora bir aveo ile ya da bi accent ile anca kıyaslayabiliriz o zaman laguna bunlardan iyidir diyebiliriz belki.
    yoksa lagunayı kalkıp bir golf bir audi a3 volvo s40 jetta passat cruze gibi araçlarla bile kıyaslamak çok yanlış, kaldı ki BMW ve Mercedes ile asla kıyaslanmaz.

SÜPERSİN PLAT***
  • Sevgili Piran sadece şunu söylerim sen ilk kez Laguna kullanıyorsun ve aracında olan arıza yüzünden ve bunun çözümünün bulunamayışından aracı çok da iyi görmüyor olabilirsin bu bağlamda kendi açından bir nokta da haklısın ve sana bu bakış açısı ile hak verebilirim. Bahsetmiştim benzer duyguları bende Tempra 2.0 İE SW aracım için yaşadım ve hissettim. Ancak Türkiye de bazı noktlarda bazı markaların çok iyi olmadığı gerçeği apaçık ortada. Benim sorunumu da Çorlu Resmi Tofaş servisi çözememişti şimdi bu servis yüzünden tüm Tofaşlar kötü mü demeyi gerektiriyor. Doktor olan arkadaşımın BMW aracında yanan arıza lambasını bırakın söndürmeyi ne anlama geldiğini bilmeyen bir servis bile gördük biz hiçte servis sertifikasını alıp bi tarfına sokan olmadı. Sizin bulunduğunuz noktalarda Renault servisi kötü olabilir ben diyorum kalkıp gelin buraya gözünüz Renault servisi görsün! Yine bir müvekkilimizin Mercedes C180 Kompresörünün arka koltuğunda süt bidonu devrildiğinde başına açılan hasar miktarı tam 12.000-TL ydi sadece kablo demeti değişti araçta.

Evet Laguna belki bir Mercedes Bir BMW olmayabilir ama ikinci el araçlar içerisinde parasına göre alınabilecek en iyi arabadır. Accent dediğiniz araba benim gözümde megane ile karşılaştırılamayacak niteliktedir. Kaldı ki evet ekonomik nedenlerle LPG takılıyor araçlara hiç itirazım yok ekonomik sebeplere lakin LPG nin araç motorlarına zarar vermediği iddiası bana göre tam bir safsatadır. Mühendisler araçları benzine yada mazota göre tasarlamışlardır, kendi araçlarımda sorunsuzluğumun belkide görünmeyen kahramanı hiç bir zaman LPG kullanmayışımdır.

Buyur sana Alman TÜV raporları ilk link Laguna arıza İstatiskleri ikinci link BMW 3 serisi istatistikleri

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-model/renault-laguna

http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-model/bmw-3

aralarında oyle ahım şahım bir farklılıkta bulunmamakta. İnşallah nasip olurda bir BMW alırsın o zaman yine konuşuruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: efendikaptan_58

Arkadaşlar benim araç beyaz,acaba diyorumki xezon taktırayım mı sizce nasıl olurmu film yaptırıcam ama ağustosta yaptırmayı düşünüyorum çünkü muayene var sonra yaptırırım.iilk önce xezon var kafamda sizin fikirlerinizi almak isterim.

Film at xenon da at muayeneyi bekleme hepsi geçiyor rahat ol benim arabaların asla filmsiz olmaz tüv türk gelmeden önce içeri girmeden dışardan akipçiye para verip geçiriyodum film nedeniyle şimdi film serbest hafif kusur geçiyor.Xenon da geçiyor ama kardeş durumun fena degil kanaatimce xenon alcaksan philips in filan kitleri var 600 lira filan al tam al hem aydınlatsın hem göz almasın hem zırt pırt ampul patlatmasın benimki aracı aldığimda vardı bozuldu elektrikciye gittim beyni bozuk abi beyin değiştirirsem tek olarak 60 tl komple veriyim aynısından 150 olur sıfır ampulleri filan dedi 150 likler filan hikaye söktürdüm sarı yaptım iyisi olmayacaksa olmasın dedim.Filmide çok ince attırma 3M film yaptır ama ondan önce git iyi bi camcıda kapıları söktür camları cam krikolarını fitillerini temizlet yağlat ben 2 kere sol arka filmi değiştirdim cam rayından çıkmış filmi yırtıyodu şimdide sağ ön yırtılıyo cumartesi bakım var camlara komple sonra ön filmler yenilenecek.

Filmsiz araba çıplak insana benzer insanlar beni izlememeli arabada bir nevi benim yaşam alanım yerim içerim burnumu temizlerim yiyişirim mal benim o yüzden mesela cabrio arabaya binince garip geliyo millet karşıya geçerken kafama filan vurcak gibime geliyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PamirSAROS -- 4 Nisan 2012; 22:46:17 >
  • quote:

quote:

quote:

Selamlar, gösterge lambası alabileceğim bi yer var mı internette?
    Sipariş etsem de gelse? Var mı bilen?
    Sanırım bi ara konuşulmuştu sanırım ama bulamadım..

Sanırım buldum

http://www.modacar.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productId=100854

Bu olur değil mi?

30 tane alıyım da değiştireyim hepsini, yedek de bulunsun..
    Tek tek uğraşmaktan sıkıldım.

Link'teki lambalar olmadı gösterge paneline, çok sönük kaldı.
    Sipariş vermeden önce km saati üzerindeki lambalara bakmak daha doğru olurmuş.
    Sanayiye gittiğimde bunları bi elektrikçiye verip 12volt olanlarla değiştiririm artık.
    Orjinali 12volt, 12watt.

Eee kamyon ampulleri onlar demiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Neyse, söke taka gösterge paneli konusunda deneyim kazandım :)
    Değiştiririm bi ara :)
    Bahaneyle km saatinin içini açarak camları falan temizledim, pırıl pırıl parlıyor, gece açamadım sonuna kadar gözüm kamaştı :)
    Arka taraftaki bilimum kabloyu da cırtcırt la tutturdum tıkırdamasınlar diye.
    Göstergeyi yerine takarken de 6 adet araba yıkama süngeri kullandım ses izolasyonu için. Bozuk yol testinden başarıyla geçti :)

Cam filmi konusunda tavsiye edeceğin yer var mı?
  • quote:

quote:

Neyse, söke taka gösterge paneli konusunda deneyim kazandım :)
    Değiştiririm bi ara :)
    Bahaneyle km saatinin içini açarak camları falan temizledim, pırıl pırıl parlıyor, gece açamadım sonuna kadar gözüm kamaştı :)
    Arka taraftaki bilimum kabloyu da cırtcırt la tutturdum tıkırdamasınlar diye.
    Göstergeyi yerine takarken de 6 adet araba yıkama süngeri kullandım ses izolasyonu için. Bozuk yol testinden başarıyla geçti :)

Cam filmi konusunda tavsiye edeceğin yer var mı?

Cam filmi konusunda tavsiye edeceğim yer varmı ? Güzel soru kardeş şimdi malum arka cam büyük o yüzden herkes orayı tek parça yapamıyo bu 1 2. Si el çabukluğu ve güzel işçilik dersen ben tüm arabalarıma mamak ta sem sport var sem oto semih abi ona yaptırıyorum çok başarılılar filmler kalitesine göre var elinde sen orasını konuşursun artık ama çok profesyonel olsun veririm 400 lira filan diyosan da anıttepe de happy car var sonra en son balgat' ta idi duruyomu taşındımı bilmiyorum ziebart var oraları önerebilirim.Şu anda saat sabahın 6 sı ve cepten yazıyorum afyonum patlasın sanki aklımda bir iki yer daha var ama şimdi çıkaramıyorum gün içinde yazarım msn den de yazarım olmadı
  • quote:

Sevgili Piran sadece şunu söylerim sen ilk kez Laguna kullanıyorsun ve aracında olan arıza yüzünden ve bunun çözümünün bulunamayışından aracı çok da iyi görmüyor olabilirsin bu bağlamda kendi açından bir nokta da haklısın ve sana bu bakış açısı ile hak verebilirim. Bahsetmiştim benzer duyguları bende Tempra 2.0 İE SW aracım için yaşadım ve hissettim. Ancak Türkiye de bazı noktlarda bazı markaların çok iyi olmadığı gerçeği apaçık ortada. Benim sorunumu da Çorlu Resmi Tofaş servisi çözememişti şimdi bu servis yüzünden tüm Tofaşlar kötü mü demeyi gerektiriyor. Doktor olan arkadaşımın BMW aracında yanan arıza lambasını bırakın söndürmeyi ne anlama geldiğini bilmeyen bir servis bile gördük biz hiçte servis sertifikasını alıp bi tarfına sokan olmadı. Sizin bulunduğunuz noktalarda Renault servisi kötü olabilir ben diyorum kalkıp gelin buraya gözünüz Renault servisi görsün! Yine bir müvekkilimizin Mercedes C180 Kompresörünün arka koltuğunda süt bidonu devrildiğinde başına açılan hasar miktarı tam 12.000-TL ydi sadece kablo demeti değişti araçta.

Evet Laguna belki bir Mercedes Bir BMW olmayabilir ama ikinci el araçlar içerisinde parasına göre alınabilecek en iyi arabadır. Accent dediğiniz araba benim gözümde megane ile karşılaştırılamayacak niteliktedir. Kaldı ki evet ekonomik nedenlerle LPG takılıyor araçlara hiç itirazım yok ekonomik sebeplere lakin LPG nin araç motorlarına zarar vermediği iddiası bana göre tam bir safsatadır. Mühendisler araçları benzine yada mazota göre tasarlamışlardır, kendi araçlarımda sorunsuzluğumun belkide görünmeyen kahramanı hiç bir zaman LPG kullanmayışımdır.

Buyur sana Alman TÜV raporları ilk link Laguna arıza İstatiskleri ikinci link BMW 3 serisi istatistikleri

aralarında oyle ahım şahım bir farklılıkta bulunmamakta. İnşallah nasip olurda bir BMW alırsın o zaman yine konuşuruz :)

abi param olursa ne alacağımı çok iyi biliyorum ben :) paramda olmaz ise 5-6 bin liralık bi düldül alırım ikiside aynı iş görüyor nede olsa :))

bu zımbırtıyı satarsam senin dediğin 2.0s bi laguna alırım ve eger bi arıza olursa getirir senin kapına bırakır giderim sen uğraşırsın :))))
  • Ereglideyim gaz dun 2,38 tl ye düsmüs. 100 tl lik yakit alip world kampanyasina katilacaktim world karti evde unutmusum yararlanamadim. Bu arada 10.5 lt benzin aldim normalde gosterge ceyrege yaklasmasi gerekmezmi bendeki sadece bi dis gosteriyor bozuldumu acaba
  • quote:

quote:

Sevgili Piran sadece şunu söylerim sen ilk kez Laguna kullanıyorsun ve aracında olan arıza yüzünden ve bunun çözümünün bulunamayışından aracı çok da iyi görmüyor olabilirsin bu bağlamda kendi açından bir nokta da haklısın ve sana bu bakış açısı ile hak verebilirim. Bahsetmiştim benzer duyguları bende Tempra 2.0 İE SW aracım için yaşadım ve hissettim. Ancak Türkiye de bazı noktlarda bazı markaların çok iyi olmadığı gerçeği apaçık ortada. Benim sorunumu da Çorlu Resmi Tofaş servisi çözememişti şimdi bu servis yüzünden tüm Tofaşlar kötü mü demeyi gerektiriyor. Doktor olan arkadaşımın BMW aracında yanan arıza lambasını bırakın söndürmeyi ne anlama geldiğini bilmeyen bir servis bile gördük biz hiçte servis sertifikasını alıp bi tarfına sokan olmadı. Sizin bulunduğunuz noktalarda Renault servisi kötü olabilir ben diyorum kalkıp gelin buraya gözünüz Renault servisi görsün! Yine bir müvekkilimizin Mercedes C180 Kompresörünün arka koltuğunda süt bidonu devrildiğinde başına açılan hasar miktarı tam 12.000-TL ydi sadece kablo demeti değişti araçta.

abi param olursa ne alacağımı çok iyi biliyorum ben :) paramda olmaz ise 5-6 bin liralık bi düldül alırım ikiside aynı iş görüyor nede olsa :))

bu zımbırtıyı satarsam senin dediğin 2.0s bi laguna alırım ve eger bi arıza olursa getirir senin kapına bırakır giderim sen uğraşırsın :))))

2.0 S Laguna favorimdir hiç merak etmeyesin anında fabrika ayarlarına döndürürüz kardeşim :)
  • Harbiden lpg ucuzlamış galiba ya sabah sabah sevindim şimdi
    İnternetten fiyatlara baktım full'de 12 kuruşluk indirim var. Opette 14 kuruşluk indirim var.
  • Biraz bakındım da manuel vitesi olsa 2003 model sonrası Honda Accord 2.4 alırdım.

Sıfırı çok zarar ettirir vergi ve değer kaybı yüzünden, o yüzden mantıklı değil.

Klasik otm vites ise hem çok yakmasına neden, hem performans kaybına neden hem de 100km sonrası bir araçta büyük risk. O yüzden sadece bakıyorum, keşke manuel vites modeli de olsaymış..
  • 
Sayfa: önceki 790791792793794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.