Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (45. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.872.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha Önce yazdığım mesajı geri alıyorum emin değilmişim :)

ısıtma tesisatı değilmiş...hareket ettirmede kullanılan bi mekanizmasıymış... :)

Galiba Ben Bu Araba bu gidişle hiç çözemicem...:D

Bide Arkadaşlar Aracın kaputunu açtığımda bi tane mekanizma var üzerinde Motorola Yazıyo...Ben Onuda Çözemedim... Yoksa Sadece Benim Araçtamı Var...:)
  • sağ tarafta aküye yakın siyah bi kutucuk mu motorola yazan şey büyük bi ihtimalle beyindir.
  • o motorola yazan sey araç telefonu için konulmustur bizim arabadada var sağ tarafa kabloları giriyo ama telefon yok gerekte yok zaten

belediye baskanından almıssın makam arabası olarak kullanılmıs yani benim arabada makam arabasıydı (hala öyle ) siren aparatlarını almıslar araç telefonunun takılacagı yer duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi billy_the_kid -- 22 Mayıs 2007; 22:50:10 >
  • Arkadaşım bir düzeltme yapmak istiyorum, RXE lerde deri döşeme seyrek de olsa var çünkü Laguna Türkiye ye ilk geldiğinde baz donanımlı RXE lere opsiyonlu olarak deri döşeme paketi vs eklenebiliyordu ki benim aracımda orjinal 3 hafızalı deri koltuklar, deri kapı döşemeleri ve deri kaplı direksiyon da var. Ayrıca Türkiye ye ilk gelen 96 baz modellerde kapaklı 14" jant var, sonraki RXE ler gibi alaşımlı jant yok, çok seyrektir dikkat ederseniz rastlayabilirsiniz, Bursa da benim bildiğim 3 araç var mesela, biri benimki, biri polis makam aracı diğeri bir esnaf. Bahsettiğiniz diğer farklara ise tamamen katılıyorum.

quote:

Orjinalden alıntı: Erdim16

RXT'ler Renault'larda en donanımlı full modeller için kullanılan bir ibaredir.Aynı durumu megane I'lerde de görebilirsin.Mesela Lagunalarda 2.0 RXE alsan bile bu 140 HP olamaz.Çünkü 2.0 RXE ise bu otomatik modelidir ve donanımında eksiklikler vardır.En basitinden deri döşeme yoktur.Konuşan uyarı sistemi yoktur.Arkada spoiler yoktur.Bu gibi bazı özellikleri RXE'lerde bulamazsın.Makyajlı kasa'larda benim gördüğüm ön ve arka tampan farklı , arka stoplar ve ön sis farları farklı , makyajlı kasalarda ön camın üzerinde tavanda radyo anteni göremezsin.Ön farlar da makyajlandı.Jantlar biraz değişti.Aracın içerisnde torfidoda ve direksiyon simidinde değişiklikler yapıldı.İlk Lagunaların farları camdı.Makyajlanınca plastik oldu.vs.vs.

Lpg ile ilgili olarak da ben Tartarini sıralı sistem kullanıyorum.Şu an için hiçbir sorunum yok.Ekonomi ile lüksü bir arada yaşıyorsun Ancak Lagunasına çok farklı marka lpg kiti taktıranlar da mevcut.Bunlar Zavoli,Lavato,Atiker,Prins,Brc gibi sayılabilir.
    Selamlar..
    quote:

Orjinalden alıntı: serkes

yorumların için teşekkürler.
    2.0 RXT 140 öneriyorsun peki rxe den ne farkı var
    ve makyajlanınca neler değişti
    birde lpg ne marka sorun çıkartıyormu?????

quote:

Orjinalden alıntı: Erdim16

Selam Serkes;
    Laguna I için konuşacak olursak en son 2002 üretimleri mevcut.2003'ten sonra Laguna II'ler çıktı.Ama benim kişisel görüşüm görünüm olarak Laguna I'ler daha hoş.Laguna I'lerin versiyonları ise şöyle;

**Laguna 1.6 110 HP
    **Laguna 1.8 120 HP
    **Laguna 2.0 140 HP
    **Laguna 2.0 Auto 115 HP
    **Laguna 3.0 216 HP
    **Laguna 1.9 Diesel 100 HP

Türkiye'de 3.0 216 HP'lerden sınırlı sayıda bulunuyor.Bir adet Düzce'de satılık var şuan.Ama en çok piyasada 1.6 110 HP 2.0 140 HP ve 2.0 115 HP modelleri bulunmakta.En az ise 1.8 120 HP 1.9 diesel 100 HP mevcut.En çok bildik versiyonu ise 2.0 140 HP'ler.Donanımı ise üst seviyede.Tam otomatik dijital klima,deri döşeme,konuşan yol bilgisayarı,sürücü koltuğunda 3 hafıza vs. mevcut.
    Ben 2001 model 2.0 RXT 16 valve 140 HP kullanıyorum.Bakımlarını yaptırdıktan sonra büyük bir sorun çıkarmıyor.Bence fiyatları şu ara çok uygun.Lpg ile kullanımda çok da ekonomik oluyor.Aracımın geçen 100.000 km bakımını yaptırdım.Lastiklerini yeniledim.Sanki ilk günkü gibi oldu.Çok sessiz yol alıyor.Uzun yolda hiç yormuyor.İç hacmi çok geniş.Temiz bir Laguna 2.0 RXT 140 Hp bulursan almanı tavsiye ederim.

quote:

Orjinalden alıntı: serkes

LAGUNA (İLK KASA) ALMAYI DÜŞÜNÜRSEM HANGİ SENE / HANGİ MODEL( RXT -RXE..vs) / HANGİ MOTOR (HP-beygir) / HANGİ LPG MARKALARI (UYUMLU)
    BAKMAM LAZIM.

BU KONU İLE İLGİLİ ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

TEŞEKKÜRLER.

• drsnrky;
    Belirttiğin konu doğrudur ama senin de belirttiğin gibi bu araçlardan çok az var.
  • Koltuk ısıtma butonu koltukların yanında koltuğa paralel olarak konumlandırılmıştır.Aktif hale getirildiğinde ekranda turuncu ikaz lambası yanar.Ancak sıcak havalarda aktif hale getirseniz de sistem çalışmaz.Devreye girmesi için sıcaklığın eksi değerlerde olması gerekir.

quote:

Orjinalden alıntı: baba-sultan

quote:

Orjinalden alıntı: Guduset

Koltukları kurcalamaya gittim ama nafile altta baya bi tesisat var...dokunmadan geri geldim...çok hafif bi oynama var...

bide benim araçta koltukların altında tesisat var ama düğmeler falan yok acaba tesisat hazırken düğmeleri alıp taksam araçtaki ısıtmalı koltuk sistemini aktifleştirsem mi die düşünüyorum...

en iyisini yapmışsın.
    o ısıtmalı koltuk 2 tane kabloyla olacak iş değil sanırım.iyice araştır bence
    senin araba 96 değilmiydi ?
    96 de varmı ısıtma?

• quote:

Orjinalden alıntı: Guduset

Daha Önce yazdığım mesajı geri alıyorum emin değilmişim :)

ısıtma tesisatı değilmiş...hareket ettirmede kullanılan bi mekanizmasıymış... :)

Galiba Ben Bu Araba bu gidişle hiç çözemicem...:D

Bide Arkadaşlar Aracın kaputunu açtığımda bi tane mekanizma var üzerinde Motorola Yazıyo...Ben Onuda Çözemedim... Yoksa Sadece Benim Araçtamı Var...:)

sana ben kaç kere yanılıyosundur falan dedimde dinlemedin beniaz kalsın dövecektin beni yaniyok ben eminim,bu kesin koltuk ısıtması...gördünmü değilmiş..99 da olmayan bişey 96 da nasıl olsun??yani öyle bi tane düğmeden olsa herkes alır taktırırdı o düğmeden..hemde madem fabrika öyle bi düzenek hazırlamış,bi düğme takmaktanmı aciz kalacak?
    iyi günler

• abi ne yalan söyleyim bu forma kayıt olmadan önce diyodumki millet ne güzel aracıyla ilgili bilgi alış verişinde bulunuyor...ama kayıt olduktan sonra düşüncelerim tamamen değişti...allah razı olsun 2 kişi var bilgilerini sunan ve sorularımıza cvp veren...16 sayfayı tamamlayan diğer üyeler nerdee??canlı olun biraz ya..e tabi millet ilk sayfalarda soracağını sordu,aracının negatiflerini pozitif yaptı kimseye soracak bişeyi yok..[b/]
    lütfen arkadaşlar lütfenyapmayın böyle..

• baba-sultan kardesim kızma ya sinirlenme ben fikrimi en doğru sekilde paylasırım burda ve benim düsüncemde insanlarda vardır sıkma canını
  • Herkesin bilgisi dahilinde fikirlerini, bildiklerini ortaya koyduğunu düşünüyorum. Şahsım adına gayet güzel bir topic... Tüm üyelere saygılar...
  • 'benim düşüncemde insanlarda vardır' derken??
    quote:

Orjinalden alıntı: billy_the_kid

baba-sultan kardesim kızma ya sinirlenme ben fikrimi en doğru sekilde paylasırım burda ve benim düsüncemde insanlarda vardır sıkma canını
  • quote:

o motorola yazan sey araç telefonu için konulmustur bizim arabadada var sağ tarafa kabloları giriyo ama telefon yok gerekte yok zaten

belediye baskanından almıssın makam arabası olarak kullanılmıs yani benim arabada makam arabasıydı (hala öyle ) siren aparatlarını almıslar araç telefonunun takılacagı yer duruyor

verdiğin bilgiler için teşkllr arkadaşım...telefona hiç gerek yok fuzuli bi özelliik işte...oma olsaydıda hiç fena olmazdı hani :)

,Arkadaşlar Bu arada reno mais de 7 veya 8 tane laguna yan yana parketmiş halde gördüm ve şok oldum...sebebini öğrendiğimde kalorifer motorlarının yenilerinin alındığını gördüm...

orda çalışan arkadaş bu aralar 99 ve 2000 model lagunalarının klimalarının ömrünün ortalama 7 yıl olduğunu söledi...ve yenilendiklerini gördüm...

• senin araç 96 ama eğer 96 da 7 yıl dayanıyorsa senin başkan değiştirmiştir şimdiye kadar klimanın parçalarını.demekki 3 yılda sen kullanırsın
  • ben de en baştan beri yazanlardanım ama son 2 aydır falan foruma bile giremiyorum.işlerden dolayı biraz yoğunluk var firsat buldukça bakmaya çalışıyorum.ama neticede forumu unutmadık.burdayız.
    quote:

'benim düşüncemde insanlarda vardır' derken??
    quote:

baba-sultan kardesim kızma ya sinirlenme ben fikrimi en doğru sekilde paylasırım burda ve benim düsüncemde insanlarda vardır sıkma canını

• bende burdayım ve bilgim doğrultusunda cevap vermeye çalışıyorum herkese saygılar
  • quote:

'benim düşüncemde insanlarda vardır' derken??
    quote:

yani sadece paylasım maksatlı olan arkadaslar fikrini en doğru sekilde paylasan arkadaslar vardır var iste burda orda heryerde
  • quote:

senin araç 96 ama eğer 96 da 7 yıl dayanıyorsa senin başkan değiştirmiştir şimdiye kadar klimanın parçalarını.demekki 3 yılda sen kullanırsın

yok bizim başkan değiştirmemiş...işin kötü yanı olay bize patladı...:D

bende 2 gün önce değiştirdim....
  • neyini değiştirdin klimanın?ve ne kadar para verdin?yazarmısın?
  • arkadaşlar kusura bakmayın bende 1,6 2004 privilage laguna var. 3-4 ay önce eko yak die bişi taktırmıştım çok yakıyo die. %10 bi fayda gördüm. ama yine de çok yakıyo. tüp taktırmayı düşünüyorum da: bildiğiniz lagunasına tüp taktıran biri var mı , memnunmu acaba? yanıtlarsanız sevinirim:
  • Değerli arkadaşım topiğin tamamını okursan sana bir takım fikir verecektir. Özellikle benim LPG ile alakalı uzun yazılarım olmuştu. Sağlıcakla...
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.