Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (40. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.872.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: drsnrky

Selam arkadaşlar,

Tüm forumu okudum, doyurucu forum olmuş, elinize sağlık.
    Aranıza katılmaktan mutluluk duyarım, (Ayrıca kulüp üyeliği vs gerekiyor mu? acemiliğimi maruz görün )

96 Laguna 2.0 RXE kullanıcısıyım, Lagunaların bu tipini daha çok beğendiğimden değiştirmeye hiç elim varmadı, arabam da beni mahçup etmedi sağolsun. Şu an 150.000 km de, yazdıklarınızı da okuyunca epey sürerim diye düşünüyorum.

drsnrky A.Selam

Aramıza H.geldin Lagunalı olmak bi ayrıcalıktır...Her Hangi bi clup üyeliğimiz yok...burda buluşmak yeterli...:)
    Bu Araçlara binen bidaha geri inmek istemez gerçekten bu böyle...Sağolsun Bizi daha yarı yolda bırakmadı inşallh böle bi olayla karşılaşmayız...

• Tşkkr Guduset

Yazılanları okuduğumda aslında birçok şikayeti ortak tecrübe etmişiz, bakımlar aksatılmadığı sürece kronik şikayetler hepsi.

Kapı döşemesindeki kalkma olayı bende de oldu mesela, Nikelajcıda tüm kapılar için L kesitli nikelaj yaptırdım, şık da oldu.

İlk sayfalarda bir arkadaş torpido sağ tarafında anahtarı çevirdiğinde marştan önce cızırtı olduğunu yazmıştı, bende de var araştırdım, klima havasını yönlendiren mekanizmada kleppe motorları gibi birşey var elektriği aldığında yapıyor sesi, birçok lagunada olduğunu biliyorum. Ufak tefek şeylerde olsa insan nedenini bilmek istiyor tabi. Ama rahatına denecek yok, 1000 km gidiyorum, bir gram yormuyor namussuz :)

Herkese Lagunasıyla keyifli günler..
  • slmlar bende bi laguna kullanıcısı ve hastası olarak aranızdayım..
  • quote:

Orjinalden alıntı: caniceboys

slmlar bende bi laguna kullanıcısı ve hastası olarak aranızdayım..

Aramıza h.geldin arkadaşım...Dikkat et laguna hastalığı diğer hastalıklara benzemez pek kurtuluşu yoktur...
  • h.b biliyorum ya amansız bi hastalık 6 senedir hastayım iyileşmekte istemiyorumçünkü iyileştirecek başka bi araba yokkk
  • drsnrky ve caniceboys aramıza hoşgeldiniz iyi zaman geçirmenizi dilerim
  • Merhaba arkadaşlar. Bende bir 2001 1.6 RXE kullanıcısı olarak aranıza katılmaktan onur duyarım.
    Aracımın egzos manifoltunda çatlak oluştu. 2 defa kaynattırdım fakat olmadı. 4 gün önce servisi arayıp fiyatını sordum bana 1400ytl fiyat verdiler. Daha önce Kartal sanayide 400ytl ye çıkma sordum pahalı geldiydi. Sanırım çıkmasını almak daha mantıklı. Sizlerinde bildiği bi çıkma manifolt varsa yardımlarınızı bekliyorum
  • Merhaba arkadaşlar. Bugün aracıma LPG uygulamatmak için Atiker bayisine bıraktım. Sanıyorum 2-3 saat sonra işlemler bitecek. İlk bir saat başında durabildim. Daha sonra hem işlerimden ötürü hem de (arabayı deliyorlar falan filan) acınası görüntüler adına fazla yüz göz olmamak için oradan ayrıldım. İnşallah gönlümüze göre olur. Arabamın orjinali bozulmasın diye çok istedim lakin en son litresi 3,020 YTL ye benzin alınca vitesten attım. Gelişmeleri yine burada sizler ile paylaşacağım. Sağlıcakla kalın. Saygılar benden ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrt_sy

Merhaba arkadaşlar. Bugün aracıma LPG uygulamatmak için Atiker bayisine bıraktım. Sanıyorum 2-3 saat sonra işlemler bitecek. İlk bir saat başında durabildim. Daha sonra hem işlerimden ötürü hem de (arabayı deliyorlar falan filan) acınası görüntüler adına fazla yüz göz olmamak için oradan ayrıldım. İnşallah gönlümüze göre olur. Arabamın orjinali bozulmasın diye çok istedim lakin en son litresi 3,020 YTL ye benzin alınca vitesten attım. Gelişmeleri yine burada sizler ile paylaşacağım. Sağlıcakla kalın. Saygılar benden ...

mrt_sy

karar yinede sizindir...Şimdiden Hayırlısı Olsun Diyelim...İnşllh Faydasını Görürsnz...

Benim Araca Bedavaya getirip de buyrun size en iyi sıralı lpg sistemi deseler yinede lpg ye yanaşmam...

pozitif ve negatif yönlerini saymamı isteseler bi çok sebep sayabilirim...Ama Madem Niyetlendiniz Bizede hayırlısı olsun demek düşer...

Tabi herkesin Kişisel Görüşü Farklıdır...Hayırı Günlerde Kullanmak Nasip Olsun... :)

• Far camlarının kararma hastalığına çözüm bulan var mı?Değiştirme dışında tabi
  • Temizletebilirsin.Bir iki sayfa öncesinde bu konuyla ilgili bilgiler var.

quote:

Orjinalden alıntı: dursunn

Far camlarının kararma hastalığına çözüm bulan var mı?Değiştirme dışında tabi
  • Arkadaşlar birkaç gün önce aracımın 100.000 km bakımını yaptırdım.Renault yetkili servisine sordum 280-300 Ytl civarı dediler.Aynı bakımı özel bir renault servisinde orjinal parçalar kullanarak 160 Ytl'ye yaptırdım.Bursalı arkadaşlara sevisle ilgili Pm atabilirim.Değişen parçalar:

* 5 litre Elf motor yağı
    * Yağ filtresi
    * Hava filtresi
    * 4 Adet buji
    * polen filtresi

*** 160 Ytl'nin 25 Ytl'si işçilik ücretidir.

Bu arada Lagunama 4 adet Michelin 195/65/15 H serisi lastik de taktırdım.Rot ayarı yaptırdım.Bakım ve lastiklerden sonra Lagunamdan daha çok keyif almaya başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdim74 -- 14 Mayıs 2007; 20:25:13 >
  • Bende Bu Hafta Servise gideyimde 5 litre motor yağı koyalım...

Hava filtreleri falan geçen sene değiştirdim bidaha değiştirmeye gerek yoktur heralde...
  • Bir gün herkes aracına lpg taktıracak.
    Bence siz bunu bu günden yapın daha fazla zaman ve para kaybetmeyin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erkonko

drsnrky ve caniceboys aramıza hoşgeldiniz iyi zaman geçirmenizi dilerim

Teşekkürler dostum.
  • BU TAKDIRDIĞIM CİHAZ BİR KÜÇÜK YAKIT DEPOSU BİR VANADAN OLUŞUYOR ARACIN HERHANGİ BİR YERİNİ KESİNLİKLE DELMİYORLAR BOR MADENİNİ SIVILAŞTIRMIŞLAR BUNU 3 LİTRE SUYLA KARIŞTIRIYORSUNUZ AYRICA BİR KATKI MADDESİ DAHA VAR ONUDA KARIŞTIRIP KULLANIYORSUN 5 LT LİK BU KARIŞIM ORTALAMA 2000-2500 KM ARASINDA GÖTÜRÜYOR TABİ YANLIŞ ANLAMA BENZİNLE BERABER KULLANILIYOR EMME MANİFOLTUNA BAGLANIYOR BENİM ARAÇ ÇOK TEMİZDİ ALDIĞIMDA 58000 DE İDİ VE ARAÇ ŞEHİR İÇİNDE YAKLAŞIK OLARAK 260-270 YTL YAKIYORDU ŞU ANDA 200-220 YTL ARASI YAKIYOR ŞİMDİLİK İDARE EDER ARABAYA FAZLA BİNME FIRSATIM OLMADIĞI İÇİN İYİ ANCAK ÇOK GEZİYORSAN TABİKİ SIRALI LPG DAHA İYİ KENDİNE İYİ BAK HA FİYATI DA 180 YTL
  • Hava filtresini değiştireli bir hayli zaman geçmiş.Değiştirmeyi düşünmüyorsan bile sökerek en azından hava tutmanı tavsiye ederim.Ya da şöyle söyliyeyim aç bak filtrenin durumunu gör ona göre karar ver.Çünkü aracı kullandığın yol şartları filtrenin kirlenmesi konusunda çok etkili.Aracını tozlu yollarda kullanıyorsan çok kısa sürede fitren toz içinde kalabilir.Bu da senin yakıtını ve aracının çekişini vs konularını direk etkiler.
    Selamlar..

quote:

Orjinalden alıntı: Guduset

Bende Bu Hafta Servise gideyimde 5 litre motor yağı koyalım...

Hava filtreleri falan geçen sene değiştirdim bidaha değiştirmeye gerek yoktur heralde...
  • erden4444 selamlar;

Lpg ile Laguna keyfi nasıl gidiyor?Bu arada sanırım gsm numaranı kaybettim.Bir ara Pm'den atarsan sevinirim.Selamlar..

quote:

Orjinalden alıntı: erden4444

Bir gün herkes aracına lpg taktıracak.
    Bence siz bunu bu günden yapın daha fazla zaman ve para kaybetmeyin.
  • ABILER CIDDI BIR SORUM OLACAK

soyle 2000, 2001 ya da 2002 model otomatik vites bir LAGUNA alayim diyoruum
    bulabilirsem 120bin km.den daha az...
    ve alip bir de LPG taktim mi degme keyfine....

ANCAK?? 2001 gibi bir lagunanin otomatik sanzumani nasildir?
    Normalde bir OTO. LAGUNA kac km.ye kadar dayanir?

malum... otomatik vites arizasi cok masrafli olur...

SIZE zahmet otomatik vites tecrubelerinizi, tamiratlarinizi ve kac km.de gorulduklerini yazarsaniz...

tesekkurler....
  • Arkadaşım iyi akşamlar, neden otomatik vites istediğini bilmiyorum ama, lagunaların otomatik viteslileri fazlaca meşhur (tabiki olumsuz anlamda), pek otomatiğine girme derim ben çünki otomatik şanzuman nedeni ile baya sorun yaşayan olduğunu duydum internetten, eğer otomatik vites şart değil ise hiç girme, al manuel vitesli bi laguna bi de tüp taktır edeceğin dualarnan biz de rahat rahat cennete girek
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.