Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.872.570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • drsnrky dostum kar yağışı bitince ilk fırsatta garajdan çıkartıp bakacağım., daha önce sis lambalarını değiştirmek için açmıştım ancak bu sefer alıcı gözüyle iyicene bakayım,
    obi dostum burada samimi olan bütün arkadaşlarım isteklerinin olması dileğiyle....
  • quote:

Orjinalden alıntı: OBI

Lagunam bugün geldi. Cep telefonu ile çektiğim resimleri paylaşmak istiyorum.

Resim1

Sevgili OBI aracın çok hoşuma gitti.Gerçekten çok temiz araca benziyor.Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullan.
  • Arkadaşlar bazen ufak çukurlara girdiğimde ya da asfalt üzerinde hepiniz bilirsiniz tümsekler ya da oyuklar oluyor; buralardan geçerken aracımdan çok fazla ses geliyor.Hani eskiden halk arasında tel somya denen oturdukça gacur gucur eden şeyler vardı.Sanki öyle sesler geliyor.Bazen sesin tam olarak nerelerden geldiğini anlamaya çalışıyorum ama her zaman bulamıyorum.Mesela sesin biri sağ güneşlikten geliyor,vidasını sıkıştırırsam çözebileceğimi düşünüyorum.Ama bir de arkadan gelen bir ses var.Yanılmıyorsam bagaj kapağı ile hareket eden bir şer var ,(üzerine hafif yükler konulabiliyor ve güneşliğin takıldığı yer).Oradan gelen sesi nasıl keserim bilmiyorum.
    Böyle ses sorunu yaşayan var mı acaba?Ya da bu sorun nasıl çözülebilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kentozani

Arkadaşlar bazen ufak çukurlara girdiğimde ya da asfalt üzerinde hepiniz bilirsiniz tümsekler ya da oyuklar oluyor; buralardan geçerken aracımdan çok fazla ses geliyor.Hani eskiden halk arasında tel somya denen oturdukça gacur gucur eden şeyler vardı.Sanki öyle sesler geliyor.Bazen sesin tam olarak nerelerden geldiğini anlamaya çalışıyorum ama her zaman bulamıyorum.Mesela sesin biri sağ güneşlikten geliyor,vidasını sıkıştırırsam çözebileceğimi düşünüyorum.Ama bir de arkadan gelen bir ses var.Yanılmıyorsam bagaj kapağı ile hareket eden bir şer var ,(üzerine hafif yükler konulabiliyor ve güneşliğin takıldığı yer).Oradan gelen sesi nasıl keserim bilmiyorum.

komik gelecek ama arka koltuklardaki baş dayamaları birer kademe yükselt ses kesilecek bende böle kesilmişti eğer kesilmezse kapı içi cam kaldırma tertibatındanda gelebiliyor zamanla rayın içine toz dolunca gıcırtı yapabilir

• quote:

Arkadaşlar bazen ufak çukurlara girdiğimde ya da asfalt üzerinde hepiniz bilirsiniz tümsekler ya da oyuklar oluyor; buralardan geçerken aracımdan çok fazla ses geliyor.Hani eskiden halk arasında tel somya denen oturdukça gacur gucur eden şeyler vardı.Sanki öyle sesler geliyor.Bazen sesin tam olarak nerelerden geldiğini anlamaya çalışıyorum ama her zaman bulamıyorum.Mesela sesin biri sağ güneşlikten geliyor,vidasını sıkıştırırsam çözebileceğimi düşünüyorum.Ama bir de arkadan gelen bir ses var.Yanılmıyorsam bagaj kapağı ile hareket eden bir şer var ,(üzerine hafif yükler konulabiliyor ve güneşliğin takıldığı yer).Oradan gelen sesi nasıl keserim bilmiyorum.

benim araçtada çok fazla olmamakla beraber biraz tıkırtı sesleri geliyor. seninde dediğin gibi perde inikken perdenin tırnakları tıkır tıkır ses yapıyor araba sogukken direksiyonun dibini saran sert plastikten tıkırtı geliyor.söktüm sağlamlaştırdım ama yinede çok hafif tıkırtı geliyor.

• Sesi duymadan yorum yapmak zor tabiki ama, aagaj kapağının araca temas eden yerlerinde küçük plastik topa benzeyen siyah şeyler vardır. Bunlar zamanla sürtünme dolayısı ile ses yapabilirler. Benim önceki arabamda olmuştu. Oraları yağlayınca geçmişti ses.

quote:

• ya arkadaşlar 5 ay gibi kısa bir sürede bujiler ölürmü hiç. dün beni verem eden lpg nin beynini değiştirttim. beyim değiştikten sonra araba teklemeye başladı tekrar lpg servisine gittim araba tekliyor dedim bujileri söktüler baktılar bujiler ölü dediler. halbuki ben 5 ay önce değişmiştim bujileri. anlamadım gitti. bunun üzerine tamircimi aradım böyle böyle dedim oda olabilir bazen öle şeyler oluyor dedi.
  • Arkadaşlar dün akşam farkettiğim ve bende merak uyandıran bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.
    Dün akşam gelirken camı açmıştım. Yol baya boştu. Sonrasında camı kapatmak istediğimde farlarda hissedilir bir güç azalması olduğunu gördüm. Diğer camları açıp kapatarak tekrar denedim. Cam açıp veya kapatması sırasında farlarda güç azalması oluyor. Bunun sebebi nedir? Akü veya sigortalarla ilgili bir sorun olabilir mi? Biliyorum spasifik bir konu ama belki öncesinde böyle birşey başına gelmiş ve çözmüş arkadaşımız vardır diyerek öncelikle size sormak istedim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CengoCenk

Arkadaşlar dün akşam farkettiğim ve bende merak uyandıran bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.
    Dün akşam gelirken camı açmıştım. Yol baya boştu. Sonrasında camı kapatmak istediğimde farlarda hissedilir bir güç azalması olduğunu gördüm. Diğer camları açıp kapatarak tekrar denedim. Cam açıp veya kapatması sırasında farlarda güç azalması oluyor. Bunun sebebi nedir? Akü veya sigortalarla ilgili bir sorun olabilir mi? Biliyorum spasifik bir konu ama belki öncesinde böyle birşey başına gelmiş ve çözmüş arkadaşımız vardır diyerek öncelikle size sormak istedim.

arkadaşım akün zayıflamış olabilir. farlar bayagı bir elektirik çekiyor zaten aynı anda birden fazla elektirik tüketimi elektiriği zayıflatıyor.
    benim kartal vardı onda da gece sinyal verdiğimde bile ışıklarda zayıflama oluyordu.

• quote:

3. stop lambası ses yapıyor...
    plastiği ses yapıcak şekilde...
    bu sorun çok sık rastlanıyor...

minik bir sünger parçasını (yada kağıt v.s.)3. stopun alt kısmı ile cam arasına sıkıştırırsanız ses gidicektir....

cam ile 3. stopun alt kısmını birbirinden uzaklaştırmak gerekiyor yani....

• arkadaşlar merhaba lagunayı alalı 2 yıl oldu 60 bin km dir biniyorum haketten hakını verdi,başından beri lpg li kulanıyoz ufak tefek sorunlar çıksada çok karlı be abi nerden baksan benzine göre 4-5 milyar yakıt karım var,normal bakımlar hariç ki bu triger değişimi gibi rütin bakımları dışında bikaç arıza çıkardı ,yolda hiç bırakmadı,vesselam güzel araba ,ama şu içimdeki modifiye hastalığı sağolsun hep birşeylerin peşinde beni koşturttu,ilk önce ses sistemi araştırmalar yurt dışındaki formlar epey zaman ki parada alan emekten sonra aracın direksiyondaki kumnadalarından kumanda edelibilen double din yani geniş kasa dedikleri kenwood mp3 teybe sahip olduk ,yok sonra rahat durmadık perde dedik sonra nerden bulaşdıysam navigasyon dedik ,iila ojinal havası olacak diye dünya araştırma en sonunda onuda başardık,aracın anahtarını çevirdinizmi navigasyon devreye giriyor ve ekranda reno logosuyla açılış yapıyor ve devreye giriyor eee ve sonunda en azından benim için deniz bitti aa park sensörü maceramı anlatmamışım aman boşverin zaten biliyosunuz yani sıkıldım modifie etmekten ,yoruldumda ,bundan sonra yaparsam harici tek masraf komple boyatırım çünkü ufak tefek kazalar bizim yan apartmandaki o gıcık veletin arabamdaki resim aşkı hatıraları varda,biara ev işine girerken satacaktım azkalsın artık satmamda ya bırak parasını verdiğim emeğe yazık ,anlıcanız bu araba ilerde minik oğluma hatıra bırakıcam galiba işte böle bi durum analizi yapiim dedim...

• evladiyelik olmuş desenize....

oğlunuzda bir efsaneye binmiş olucak ne güzel
  • Arkadaşlar; erdemkaraman35,taskin_01,CengoCenk,Whisper911 yorumlarınız için teşekkür ederim tavsiyelerinizi tek tek deneyeceğim,sonucu paylaşır haber veririm.Saygılarımla.....
  • benim arabada termometre hiç görünmüyor.99 rxt
    quote:

Orjinalden alıntı: anjinsan75

Benimde saat normal gösteriyo yanındaki termometre hafif silik görünüyo ne yapmalı acaba acil yardım lütfen
  • arkadaslar, simdi sahibindene baktim. 2004 1.6 full+full priv.lere 25-27 fiyatlar cekmisler. Ben 2 milim cizigi bile olmayan, her sene parlakligi bozulmasin diye ZIebart'a boya koruma ve deri bakimi yaptirdigim, uzerine titredigim aracimi bir ara satmaya kalktigimda 23.5 bile vermemislerdi. Kim kimi kandiriyor. ya da oradaki fiyatlar - 6000 falan mi gercek piyasa ?? Oto pazarlarini gezmeyi seven bir arkadas bazen beyaz papyon'a ya da digerlerine ugrayip, surekli sinirlerimi gererken, net fiyatlari ultra abarti galiba. Arkadasin klasik sozleri :
    - "Abi, senin araba var ya, 19-20'ye dusmus, yuzune bile bakmiyorlar",
    Benim de klasik tepkim
    - "hoca o full degildir, farlari falan xenon degildir, authentic, expression falandir, sunroof falan yoktur"..
    -Abi, herbisrsey vardi ya, gordum ben.. Acaip zarardasin olm... Keske baska birsey alsaydin..

1-2 ayda bir boyle bir konusma gecer aramizda....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tk152 -- 16 Mart 2008; 0:07:50 >
  • oto pazarları fiyat olarak aşşağıda kalıyor...
    net fiyatları da kesinlikle yüksek kalıyor...
    zaten acil ve ciddi satıcı normal fiyat girip çabuk sonuca ulaşıyor....
    nette büyük bir kısım belki alıcısını bulurumda iyi fiyata itelerim hesabı girmiş ilanı bazıları 6 ay 1 yıllık...

araç bakarken aylarca aynı ilanları görmekten bıkmıştım....

oto pazarında verilen rakamdan 1-2 yukarıya netten satılabilir....
  • Merhaba arkadaşlar

Geçenlerde yetkili servise gittiğimde kitapçık sormuştum. Ellerinde Laguna I kitapçığı vardı aldım. Ama Laguna II ile aralarında dağlar kadar fark var. Sadece birkaç nokta uyuşuyor.

Çok küçük bir şans ama ben denemek istedim. Elinde Laguna II kitapçığı olup ta Laguna I kitapçığına ihtiyaç duyan olursa benimle özelden bağlantıya geçebilir. Takas yapapiliriz.

(Birde yetkili servisteki bayan kitapçığı 50 ytl ye satıyoruz normalde ama size hediyemiz olsun demez mi!!!! Kitapçık 2000 yılında basılmış. 8 yıllık kitapçığı utanmasalar 50 ytl ye satacaklar bana.)
  • merhaba herkeze gecn gunku konusmam ıcın ozur dılıyorum gercekten yanlıs konustum herkezın zevkı ayrıdır sadece orjınallık acısından soylemıstım . Neyse bugun arabayı temızledım ve resımlerını cektım ekleyıp fıkırlerınızı almak ısterım

• quote:

Sevgili OBI aracın çok hoşuma gitti.Gerçekten çok temiz araca benziyor.Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullan.

Teşekkürler sevgili kentozani...
  • Merhaba arkadaşlar
    Uzun uğraşlardan sonra Laguna II nin kullanım kitapçığına pdf olarak ulaştım.
    Kullanım kitapçığını mail adreslerine isteyenler lütfen bana özelden mail adreslerini göndersinler.
    Dosya boyutu yaklaşık 7,5 mb. O yüzden mail başına kotası buna müsade eden mail adreslerini verirlerse sevinirim.

NOT: Elimde hala laguna I kitapçığı da duruyor. Onu ne yapacağıma karar veremedim daha.
  • 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.