Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (1310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.871.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13081309131013111312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba arkadaşlar, bahsettiğim fotoları eklemeye fırsat bulabildim sonunda:

Banaz->>Polatlı arası için yol bilg. görüntüleri

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye

Polatlı->>Ankara arası için yol bilg. görüntüleri:

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canmalkan -- 9 Mayıs 2014; 20:13:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @li58

quote:

Orijinalden alıntı: canmalkan

Arkadaşlar selamlar,
    Polatlı<->Ankara gidiş dönüş testinden sonra 10 gün boyunca yakıt almadım. 30.04.2014 akşam 18:30 da Uşak'a gitmek üzere yine yola çıktım. Polatlı çıkışındaki GüvenAl Gaz'dan depoyu fulledim.10 günlük kullanımım boyunca 300.5 KM(79KM si Ankara<->Polatlı arası şehirlerarası gerisi şehiriçi) yaptım. Depoyu burada 77.61 TL ye doldurdum. 77.61/300.5 = 0.258Tl/km ye geldi. Polaltlı'dan Uşak'a Saat 23:00 de geldim ve lpg nin kırmızı ışığı yanıyordu. Yol bilgisayarı 100Km de ortalama tüketimi 5.4 LT yi gösteriyordu. 4 gün boyunca Uşak'ta gezdim tozdum ve Pazar günü 16: gibi Uşak'tan dönüş yoluna çıktım. Banaz'ın girişindeki Güneşoğlu Petrol-KoçGaz'dan depoyu tam 82TL(Lt si 2.45) ye fulledim. Polatlı<->Uşak+Uşak S.içi+ Uşak<->Banaz = 396.7KM gitmişim. 82/396.7 = 0.206TL/Km ye geldi. Tüketim ortalaması yol bilgisayarına göre 6.7lt/100Km yi gösteriyordu. Banaz'dan Polatı'ya kadar geldim. ve Polatlı girişindeki GüvenAl Gaz 'dan depoyu yine fulledim. 42.6 TL ye depo doldu, Yol bilg. ise tam 253 Km yi gösteriyordu ortalamatüketim ise ise 5.5/100km yi gösteriyordu. 42.6/253 = 0.168 TL/ km ye geldi. 19:36 da Polatlı dan çıktım ve Ankara'ya kadar geldim. Konya yolunda Taurus AVM den önceki ilk Mogaz'dan depoyu yine fulledim. 5.30 TL de pompa durdu. Pompacı'dan rica ettim 8.93 TL ye kadar zorlayarak depoyu doldurdu. Polatlı<->Ankara arası yol bilgisayarına göre 76.6 km tuttu. 8.93/76.6=0116TL/km ye gelmiş oldu. Böyleliklelikle Polatlı testinden beri toplam 1026KM yol yaptım ve toplamda 211.14TL harcadım. Bu son testimi de 211.14/1026 = 0.205TL/km ile tamamlamış oldum. Fotoları müsait olduğumda paylaşacağım.
    Önceki Polatlı testi sonrası aracımın km si 110466 olmuştu+1026 ile 111492 KM ye ulaşmış oldum. 111111. Km in de fotosunu çektim onu da paylaşırım;-))

Ankara<->Uşak yolculuğu boyunca %90 sağanak yağışlı geçti, araçta yük ve yolcu yoktu, klima kullanılmadı. Dönüşte ise %2 yağmur vardı. zemin kuru idi ve klima kullanılmadı.
    Sağlıcakla kalın..

Not: test boyunca 2.48 den pahalı yakıt almadım.

Can bey ne kadar da yakıt almıssınız birde kaç km hızla kaç saatte vardıgınızı yazmamıssınız sizin bir depo lpg ile kaç km yapıyor araç

Merhaba,
    Yakıtı hep 2.48 den aldığımı var sayarsak ki 2.48 den daha pahalıya yakıt almadığımı belirtmiştim, kabaca 211.14(Toplam harcadığım yakıt parası)/2.48(aktın ltrfiyatı) = 85.137 litre minimum yakıt aldığımı hesaplayabiliriz... Depomun da 33 lt aldığını varsayarsak 2.5 depo yakıt harcadığım bilgisine ulaşabiliriz.
    Banaz->>Polatlı arasındaki 253 KM yi 82.7 ortalama hızla 3 saat 33 dk da katelttim, Polatlı->>Ankara arasın ise 76.6 km yi 71.3km ortalama hız ile 1 saat 4 dk da katettim.
    Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canmalkan -- 9 Mayıs 2014; 20:21:38 >
  • PRoMeTuS kullanıcısına yanıt
    Büyük geçmiş olsun...
  • canmalkan C kullanıcısına yanıt
    Polatlı->>Ankara arası nedense XX şeklinde göründü o yüzden başka mesaja eklemeyi deniyorum..

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye #Lagunacılar Buraya# 100+Üye

Birkaç saat sonra da Ankara-->Çerkezköy Testi düşünüyorum.. Yapabilirsem bu sefer full depoyu boşaltana kadar gideceğim.. Sonuçları yine bildiririrm..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canmalkan -- 9 Mayıs 2014; 20:29:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PamirSAROS

quote:

Orijinalden alıntı: PRoMeTuS

quote:

quote:

Merhabalar, 2 hafta önce biz kazaya karıştım. tali yoldan çıkan şahıs arabama çarptı. ilk işlemede oranlar % 50-50 verilmişti. Sonra itiraz ettim oran değişti ve kusur oranım % 0 oldu. Şu anda Aracım yatıyor serviste aşağıdaki durumda servis çok fiyat çektiği için sigorta arabanın parasını ödemek istiyor %13,5 yada 5500 verip arabayı verecekler. Fakat bu arabayı bana verecek olsalarda pert işlemi olacak. Bu işlemler nasıl yürüyor bilmiyorum herkes farklı konuşuyor. Daha sigorta bile beni arayıp şöyle şöyle olacak diye sormadı. O yüzden ne yapsam daha iyi olur aracı alsam tamir ettirebileceğim tanıdık kaportacı var mı. Bu arada kapı kilidi çalışıyor yürüyeninde sıkıntı yok. Darbe sadece görülen kadar. Yardımcı olursanız sevinirim.

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye

Oncelikle geçmiş olsun aracın yan Airbag i patladı mı kaza sonucu o kadar ağır bir hasarı da yok nasıl pert kaydı çıkarıyorlar arabanın tamir ve para isini anlamadım pek cebinizden para cıkmadan yapilacaksa sorun yok Laguna nın dizeli fazla tutulmuyor ve birde pert kaydı olursa istediğini fiyata satmanız zor satma fikriniz olunca tekrar geçmiş olsun

Ali selam sence tahmini ne kadara yaptırabilrim bu arabayı. Mevlüdün numarası arabada kalmış bir gidip bakabilir misin diyemedim. Şimdi aslında amacım arabayı alıp 5500 lirayı da alıp 1000,2000 liraya tamir ettirmek böylece değer düşmesini ikame edebileceğim. sonrasında ise satsam bile 13 liraya anca satarım zaten şeklinde düşünüyorum.

Aliye katılıyorum ben sigortacıyım arabayı verin 13.500 versinler hiç tamirle uğraşmayın kapı bulunacak boyanacak takılacak ustaların ellerinde arabanın hoşaf olacak boşuna vakit kaybı şimdi o kapı değişecek satarken değişti diye aynı fiyata satıcaksınız alın 13.500 varsa imkanınız 5-6 kredi çekip RXT filan bakın yoksa 1.5-2 lira bulup 99 RXT lerden bakarsınız görüşüm bu şekilde.

şaka mı yapıyorsunuz arkadaşlar.bence 5500 tl yi al .taş çatlasın 2000 tl ye bu araba halledilir.13500 tl ye araba nerede.yaptır ister bin ister en kötü 12-13 tl ye sat.zarar etmez aksine üstüne para kalır.çıkmacıdan bir kapı ve 1000 tl kaporta boyaya hallolur.sigorta işini pek bilmem ama 5500 tl verince pert kaydı oluyormu.

*
  • Daha öncede yazmıştım ancak tam bir yanıt alamadım arkadaşlar benim aracın göstergeler yerinde durmuyor durmadığı için sesli uyarı sistemide çalışmıyor dıtdıtdıtdıt diye sesler geliyor göstergeler nasıl düzeltebilirim yardımcı olurmusunuz ?
  • Pazartesi günü birlik avrupa yakasına gelip gidebilirim bi araç bakıcaz arkadaşımla mesai günü olmasa sizleri rahatsız ederdim.varsa ben boşum çalışmıyorum diyen ulaşımımızı sağlayabilir bence sakıncası yok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: can0822

Daha öncede yazmıştım ancak tam bir yanıt alamadım arkadaşlar benim aracın göstergeler yerinde durmuyor durmadığı için sesli uyarı sistemide çalışmıyor dıtdıtdıtdıt diye sesler geliyor göstergeler nasıl düzeltebilirim yardımcı olurmusunuz ?

e elektronikçiye götürcektin götürmedin mi daha dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtky

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar, 2 hafta önce biz kazaya karıştım. tali yoldan çıkan şahıs arabama çarptı. ilk işlemede oranlar % 50-50 verilmişti. Sonra itiraz ettim oran değişti ve kusur oranım % 0 oldu. Şu anda Aracım yatıyor serviste aşağıdaki durumda servis çok fiyat çektiği için sigorta arabanın parasını ödemek istiyor %13,5 yada 5500 verip arabayı verecekler. Fakat bu arabayı bana verecek olsalarda pert işlemi olacak. Bu işlemler nasıl yürüyor bilmiyorum herkes farklı konuşuyor. Daha sigorta bile beni arayıp şöyle şöyle olacak diye sormadı. O yüzden ne yapsam daha iyi olur aracı alsam tamir ettirebileceğim tanıdık kaportacı var mı. Bu arada kapı kilidi çalışıyor yürüyeninde sıkıntı yok. Darbe sadece görülen kadar. Yardımcı olursanız sevinirim.

Oncelikle geçmiş olsun aracın yan Airbag i patladı mı kaza sonucu o kadar ağır bir hasarı da yok nasıl pert kaydı çıkarıyorlar arabanın tamir ve para isini anlamadım pek cebinizden para cıkmadan yapilacaksa sorun yok Laguna nın dizeli fazla tutulmuyor ve birde pert kaydı olursa istediğini fiyata satmanız zor satma fikriniz olunca tekrar geçmiş olsun

Ali selam sence tahmini ne kadara yaptırabilrim bu arabayı. Mevlüdün numarası arabada kalmış bir gidip bakabilir misin diyemedim. Şimdi aslında amacım arabayı alıp 5500 lirayı da alıp 1000,2000 liraya tamir ettirmek böylece değer düşmesini ikame edebileceğim. sonrasında ise satsam bile 13 liraya anca satarım zaten şeklinde düşünüyorum.

Aliye katılıyorum ben sigortacıyım arabayı verin 13.500 versinler hiç tamirle uğraşmayın kapı bulunacak boyanacak takılacak ustaların ellerinde arabanın hoşaf olacak boşuna vakit kaybı şimdi o kapı değişecek satarken değişti diye aynı fiyata satıcaksınız alın 13.500 varsa imkanınız 5-6 kredi çekip RXT filan bakın yoksa 1.5-2 lira bulup 99 RXT lerden bakarsınız görüşüm bu şekilde.

şaka mı yapıyorsunuz arkadaşlar.bence 5500 tl yi al .taş çatlasın 2000 tl ye bu araba halledilir.13500 tl ye araba nerede.yaptır ister bin ister en kötü 12-13 tl ye sat.zarar etmez aksine üstüne para kalır.çıkmacıdan bir kapı ve 1000 tl kaporta boyaya hallolur.sigorta işini pek bilmem ama 5500 tl verince pert kaydı oluyormu.

*

Hocam biz şaka yapmıyoruz tamam diyelim 2000 tl ye yaptırdı satarken yine 13 e satacak 5500 TL'den geriye 3500 tl kalacak oda aracın sağı Solu bakımı muayenesi sigortası yakıtı bu gibi şeylere gidecek aracın değeri artmayacak dikkatinizi çekerim bu olayda sadece zaman kaybı olacak ve ustalara çok sık ugrayacak adam 3 günlük işi 2 haftaya sallıyacak ben olsam 13 500 tl yi alır ugrasmam ve 500 tl de kârlı çıkarım
    Yada aracı 2000 tl ye yaptırıp 3500 tl yi bir köşeye koyar aracı da hemen 13 bine satarim o 13 ün üstüne o 3500 ü de koyarım eder 16 500 tl o parayada temiz bir araç bulurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanmpx220

quote:

Orijinalden alıntı: can0822

Daha öncede yazmıştım ancak tam bir yanıt alamadım arkadaşlar benim aracın göstergeler yerinde durmuyor durmadığı için sesli uyarı sistemide çalışmıyor dıtdıtdıtdıt diye sesler geliyor göstergeler nasıl düzeltebilirim yardımcı olurmusunuz ?

e elektronikçiye götürcektin götürmedin mi daha dostum

Götürdüm ancak 2side zamanla geçer dediler bişey anlamadım açıkçası yani aldığımda bu sorun yoktu kendiliğinden ortaya çıkan galiba soketlerde sorun ama soketlerde TR'de yok galiba değilmi ?
  • PamirSAROS kullanıcısına yanıt
    Valla Pamir çok isterdim seni karsilamayi gerçekten görüşmek isterdim avrupa yakasında netarafa geleceksin musayit olamam ama belki bana yakindir

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selamlar,
    Polatlı<->Ankara gidiş dönüş testinden sonra 10 gün boyunca yakıt almadım. 30.04.2014 akşam 18:30 da Uşak'a gitmek üzere yine yola çıktım. Polatlı çıkışındaki GüvenAl Gaz'dan depoyu fulledim.10 günlük kullanımım boyunca 300.5 KM(79KM si Ankara<->Polatlı arası şehirlerarası gerisi şehiriçi) yaptım. Depoyu burada 77.61 TL ye doldurdum. 77.61/300.5 = 0.258Tl/km ye geldi. Polaltlı'dan Uşak'a Saat 23:00 de geldim ve lpg nin kırmızı ışığı yanıyordu. Yol bilgisayarı 100Km de ortalama tüketimi 5.4 LT yi gösteriyordu. 4 gün boyunca Uşak'ta gezdim tozdum ve Pazar günü 16: gibi Uşak'tan dönüş yoluna çıktım. Banaz'ın girişindeki Güneşoğlu Petrol-KoçGaz'dan depoyu tam 82TL(Lt si 2.45) ye fulledim. Polatlı<->Uşak+Uşak S.içi+ Uşak<->Banaz = 396.7KM gitmişim. 82/396.7 = 0.206TL/Km ye geldi. Tüketim ortalaması yol bilgisayarına göre 6.7lt/100Km yi gösteriyordu. Banaz'dan Polatı'ya kadar geldim. ve Polatlı girişindeki GüvenAl Gaz 'dan depoyu yine fulledim. 42.6 TL ye depo doldu, Yol bilg. ise tam 253 Km yi gösteriyordu ortalamatüketim ise ise 5.5/100km yi gösteriyordu. 42.6/253 = 0.168 TL/ km ye geldi. 19:36 da Polatlı dan çıktım ve Ankara'ya kadar geldim. Konya yolunda Taurus AVM den önceki ilk Mogaz'dan depoyu yine fulledim. 5.30 TL de pompa durdu. Pompacı'dan rica ettim 8.93 TL ye kadar zorlayarak depoyu doldurdu. Polatlı<->Ankara arası yol bilgisayarına göre 76.6 km tuttu. 8.93/76.6=0116TL/km ye gelmiş oldu. Böyleliklelikle Polatlı testinden beri toplam 1026KM yol yaptım ve toplamda 211.14TL harcadım. Bu son testimi de 211.14/1026 = 0.205TL/km ile tamamlamış oldum. Fotoları müsait olduğumda paylaşacağım.
    Önceki Polatlı testi sonrası aracımın km si 110466 olmuştu+1026 ile 111492 KM ye ulaşmış oldum. 111111. Km in de fotosunu çektim onu da paylaşırım;-))

Ankara<->Uşak yolculuğu boyunca %90 sağanak yağışlı geçti, araçta yük ve yolcu yoktu, klima kullanılmadı. Dönüşte ise %2 yağmur vardı. zemin kuru idi ve klima kullanılmadı.
    Sağlıcakla kalın..

Can bey ne kadar da yakıt almıssınız birde kaç km hızla kaç saatte vardıgınızı yazmamıssınız sizin bir depo lpg ile kaç km yapıyor araç

Merhaba,
    Yakıtı hep 2.48 den aldığımı var sayarsak ki 2.48 den daha pahalıya yakıt almadığımı belirtmiştim, kabaca 211.14(Toplam harcadığım yakıt parası)/2.48(aktın ltrfiyatı) = 85.137 litre minimum yakıt aldığımı hesaplayabiliriz... Depomun da 33 lt aldığını varsayarsak 2.5 depo yakıt harcadığım bilgisine ulaşabiliriz.
    Banaz->>Polatlı arasındaki 253 KM yi 82.7 ortalama hızla 3 saat 33 dk da katelttim, Polatlı->>Ankara arasın ise 76.6 km yi 71.3km ortalama hız ile 1 saat 4 dk da katettim.
    Saygılarımla..

Canbey sizin hesapta bir karışıklık var 253 km Banaz Polatlı
    Ordanda 77 km eder 330 km gidiş geliş 660 km siz 211 tl ve
    85 lt yakıt harcadım dediniz
    85×2.48=210 tl yakita verdiğiniz Para
    660 km÷210 TL=300 krs yapıyor toplam yapılan km ve km başı kaç kuruş olduğu
    Banazdan buraya geldiniz hesap sadece geliste hesapladıgınız rakam 200 krs ama gidiş geliş toplamı 300 krs yapıyor demek ki neymiş laguna uzun yolda 70 lede 80 km ilede gitseniz 200 krstan aşağı yakmıyor lpgyi ucuz aldığınız halde
    Birde full depoyu sonuna kadar bitirip aracın bir depo ile yaktıgını kaç km yapıyo geriye bunu denemek kalıyor size bir garezim yok benim yanlış anlamayın amacım hani siz laguna 111 kuruş 150 krs yakıyor dediğiniz için bende yakmayacagını ispat etmeye çalışıyorum
    Laguna için 140 hp araç için uzun yol 200 krs çok iyi bir rakam daha aşağısı zor lpg fiyatları düşmedikce
    Bende lagunayla 40 000 km yol yapmış biriyim az çok biliyorum ne yaptığını
    Şimdi sizin lpg tankı simit tüp olsa 100 tl ye doluyor 38 lt falan alır 420-450 km yol yapar uzun yolda full depo ile
    60 lt tüp tankı olsa uzun yolda 500-530 km yi bulur bu soylediklerim uzun yol için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7D3BA20FB -- 10 Mayıs 2014; 12:43:11 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

*

Ben parasında değilim sonuçta arabam 130000 binde dizel. pert görülse bile böyle binilebilir arabaya. 1,2 sene sonra ucuza satsam bile şu anda cebimde kalan para onu telafi edebilir diye düşünüyorum işin açığı. Yürüyüründe hiçbir sıkıntı yok. servise giderken 90a basıp gittim yani :D Kapı kendini kilitliyor şu anda o yüzden güvenlik sıkıntısı bile yok denebilir.. Ayrıca hem kışlık hemde yazık yeni lastiklerim var. Yani 5 bin verip yeni almak sıkıntı değil ama onunda birçok sıkıntısı çıkabilir diye korkuyorum. En azından bu bildiğim araba. Şu anki düşüncem aslında iyi bir usta bulmak zaten arabaya çok ihtiyacım olmuyor hafta içi.Sigortayı hafta içi aradım geri döneceklerdi ama geri dönmediler. Bu hafta içi karar vereceğim büyük ihtimalle.

quote:

Büyük geçmiş olsun...

Teşşekür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaskov

Valla Pamir çok isterdim seni karsilamayi gerçekten görüşmek isterdim avrupa yakasında netarafa geleceksin musayit olamam ama belki bana yakindir

Hacı bakırköy e gelicez gibi görünüyor bir araç var ona bakcaz alabilirsek uyarsa alıp hemen döneriz yoksa sıkıntı çıkarsa oradan pendiğe geçicez galiba bakalım.
  • PamirSAROS kullanıcısına yanıt
    Bakirkoy bana uzak kardeşim hayirlisi olsun ama bakirkoyden temiz araba cikar onu solim kaliteli muhittir

• arkadeşım geçmiş olsun. sigortacıdan para almak zordur. öncelikle 13500 ü nezaman alacağını sor. bence sana en erken 45 günde parayı vereceklerini söyleyecekler. bazı sigorta sirketleride arabayı satalım parayı öyle öderiz cinsinden bir mulakat yapacaklar. bunu iyice araştır derim. iyi günler.
  • Arkadaslar zorunlu olacagi soylenen esp ile ilgili bildikleriniz nelerdir.bizim araclarada taktirmak zoeunlu olacakmis denilen.maliyetler nedir.
    Bu konuda bilgilerinizi paylasirmisiniz

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

*

Ben parasında değilim sonuçta arabam 130000 binde dizel. pert görülse bile böyle binilebilir arabaya. 1,2 sene sonra ucuza satsam bile şu anda cebimde kalan para onu telafi edebilir diye düşünüyorum işin açığı. Yürüyüründe hiçbir sıkıntı yok. servise giderken 90a basıp gittim yani :D Kapı kendini kilitliyor şu anda o yüzden güvenlik sıkıntısı bile yok denebilir.. Ayrıca hem kışlık hemde yazık yeni lastiklerim var. Yani 5 bin verip yeni almak sıkıntı değil ama onunda birçok sıkıntısı çıkabilir diye korkuyorum. En azından bu bildiğim araba. Şu anki düşüncem aslında iyi bir usta bulmak zaten arabaya çok ihtiyacım olmuyor hafta içi.Sigortayı hafta içi aradım geri döneceklerdi ama geri dönmediler. Bu hafta içi karar vereceğim büyük ihtimalle.

quote:

Büyük geçmiş olsun...

Teşşekür ederim.

benim görüşüm 5500 tl iyi para.tahminimi söylüyorum 500-600 çıkmacıdan kapı bulunabilir.1000 tl civarında kaporta boya yaptırabilirsin.hangi şehirdesin blmiyorum.istanbulda çıkmacı telefonu verebilirim bir fikir edinirsin.1000 tl yi fazlasıyla söyledim.benim arabam bu şekil olsaydı 600 tl ye hallederdim.bunu bie fazlasıyla söyledim.bir iki kaportacı dolaş çıkmacılardan fiyat al.
  • hatta 5500 tl ve arabayı alın elinizi uzatın 10000 tl ye bu arabayı satarsınız.satamazsanız ben burdayım ben alırım.sigorta şirketleri sizden bunu alıp çöpe atmıyorlar.9-10 bin tl ye satarlar bunu kaportacıya oda bir kapı boya bir temizlik cila 13-14 e satıyor.sigorta şirketi zararını minimize etmeye çalışır.bence 5500 tl fazla bile vermişler.perte çıkarmak onlar için daha karlı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar selamlar,

Sağlıcakla kalın..

Merhaba,
    Saygılarımla..

Canbey sizin hesapta bir karışıklık var 253 km Banaz Polatlı
    Ordanda 77 km eder 330 km gidiş geliş 660 km siz 211 tl ve
    85 lt yakıt harcadım dediniz
    85×2.48=210 tl yakita verdiğiniz Para
    660 km÷210 TL=300 krs yapıyor toplam yapılan km ve km başı kaç kuruş olduğu
    Banazdan buraya geldiniz hesap sadece geliste hesapladıgınız rakam 200 krs ama gidiş geliş toplamı 300 krs yapıyor demek ki neymiş laguna uzun yolda 70 lede 80 km ilede gitseniz 200 krstan aşağı yakmıyor lpgyi ucuz aldığınız halde
    Birde full depoyu sonuna kadar bitirip aracın bir depo ile yaktıgını kaç km yapıyo geriye bunu denemek kalıyor size bir garezim yok benim yanlış anlamayın amacım hani siz laguna 111 kuruş 150 krs yakıyor dediğiniz için bende yakmayacagını ispat etmeye çalışıyorum
    Laguna için 140 hp araç için uzun yol 200 krs çok iyi bir rakam daha aşağısı zor lpg fiyatları düşmedikce
    Bende lagunayla 40 000 km yol yapmış biriyim az çok biliyorum ne yaptığını
    Şimdi sizin lpg tankı simit tüp olsa 100 tl ye doluyor 38 lt falan alır 420-450 km yol yapar uzun yolda full depo ile
    60 lt tüp tankı olsa uzun yolda 500-530 km yi bulur bu soylediklerim uzun yol için

Değerli dostum selamlar,
    Hesapta karışıklık ya da herhangi bir yanlışlık yok.. Sanırım yazıyı dikkatli okumamışsınız(Ki yazı da biraz ÖSS paragraf sorularına benzemiş )..
    210 TL yi sadece ankara- Banaz arası harcamadım..
    1-Bir haftalık ankara ş. içi kullanımım + Ankara->Polatlı kullanımım(300KM/77TL)
    2-Sonra Polatlı'dan Uşak'a gidiş + Uşak'ta 4 gün ş. içi kullanım +Uşak--Banaz(396KM 82TL)
    3-Banaz->>Polatlı arası 253KM/42TL
    4-Polatlı->Ankara arası 76KM/9 TL

Yani kısaca hesap yaparken sadece Ankara-Banaz arası gidip gelmişim gibi düşünüp bu mesafeyi harcadığım tüm paraya oranlıyorsunuz yanlışınız orada 210 TL nin içinde 300 KM ankara içi kullanım ve Ankara->Polatlı + 4 gün uşak ş. içi kullanımım var.. Yazımda belirtmeme rağmen onunu hesaplamıyorsunuz..Sizin hesabın düzeltilmişi şu şekilde olacak:

Hadi 4 günlük Uşak ş içini de şe. arası sayarak bana dezavantaj olacak şekilde hesaplayalım...
    1- Uşak->Banaz= 32km ise 64 km gidiş dönüş yapar, senin hesabını da eklersek +660KM = toplamda 724 KM(Siz sanki Uşak a hiç gitmemişim ve Ankara'da 300-79 = 221km ş. içi hiç gezmemişim, Uşak'ta 4 gün ş. içi gezmemişim gibi hesaplıyorsunuz).
    2-Polatlı->Uşak->Banaz için 82tL(Bu 82 Tl nin içinde 4 gümlük uşak ş içi kullanım var ama KM toplamına yansıtmıyorum bile) harcamıştım + Banaz->Polatlı için 42TL + Polatlı-Ankara = 9 TL toplamda yuvarlak hesap 140 TL yapar.
    140/724 = 0.193TL /km yapar....

Sonuç olarak
    Test başlangıç KM si:
    https://store.donanimhaber.com/ea/67/f9/EA67F9839231CB3E9498BFED0C64A93C.jpg
    Test Bitiş KM si :
    https://store.donanimhaber.com/15/78/b6/1578B63496D854AF49C6A35BDD8750F5.jpg

bu 1027 KM boyunca toplam harcadığım yakıt parası: 210TL(Ben gidiş geliş 210 ve 85 tl harcadım demedim dikkat ediniz!!)
    yani hesabımda yanlışlık yok.

Yazımı değerlendirdiğiniz için özellikle teşekkür ederim..
    Hatta müsait iseniz önümüzdeki hafta sonu beraber kesin sonuç verecek bir testi beraber şu şekilde yapalım:
    Depoyu tamamen boşaltayım ve sonra 30 TL lik yakıt alalım. Bu yakıtı tamamen bitirene kadar kullanalım... bakalım ne kadar gidecek... Hesaplarıma göre 140- 150 km civarı rahatlıkla gidecek.. bu şekilde pompa basınç farkı, azaldı çok adlı.. sapma paylarından kurtulmuş oluruz.. Hatta video kaydı yapalım.. Bu konuda bana yardım edebilirsiniz..

Hatta memlekete bir sonraki gidişimde Pamir üstad ile sizi de götüreyim :D Memleketimi sizlere de gezdirmiş olurum... Bundan mutluluk duyarım..
    Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canmalkan -- 11 Mayıs 2014; 3:50:57 >
  • 
Sayfa: önceki 13081309131013111312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.