Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (980. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 978979980981982
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benimkide 145binde senin araba bildiğimiz temiz bir araba geçen ben öylesine bir ilana verdim hemen aradı birisi manuel vites arıyomuş 27.750 lira veriyim dedi ama ben satsam ne alacaktım bilseydim verirdim arabayı seninkine geçiş yapardım:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

benimkide 145binde senin araba bildiğimiz temiz bir araba geçen ben öylesine bir ilana verdim hemen aradı birisi manuel vites arıyomuş 27.750 lira veriyim dedi ama ben satsam ne alacaktım bilseydim verirdim arabayı seninkine geçiş yapardım:)

Bi superb yeni kasa planım var. Eylül ayında para ayarlayabilirsem bakalım. Yazarım buradan ilana vermeden önce. Aslında hiç satmadan almaktı niyet ama manyaklar 98 bin lira istiyor... :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sek0o0 -- 13 Ağustos 2015; 16:48:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sek0o0

quote:

Bi superb yeni kasa planım var. Eylül ayında para ayarlayabilirsem bakalım. Yazarım buradan ilana vermeden önce. Aslında hiç satmadan almaktı niyet ama manyaklar 98 bin lira istiyor... :(

geçen gittim inceledim superb yi hakkaten dış görünüşü içi falan ben baya beğendim çok tok duruyor lagunadan sonra zaten superb nin arka diz mesafesi anca keserdi seni :):)

• evet fiesta-polo-focus diye aranıp dururken 2005 laguna 2 ile karşılaştım isteksiz denedim arabayı ve hayran kaldım. sonuç olarak bugünden itibaren laguna 1.6 expression sahibiyiz. :))

tecrübelerimi günden güne paylaşırım. iyi forumlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: saolonur

evet fiesta-polo-focus diye aranıp dururken 2005 laguna 2 ile karşılaştım isteksiz denedim arabayı ve hayran kaldım. sonuç olarak bugünden itibaren laguna 1.6 expression sahibiyiz. :))

hayırlı olsun aracınız lagunaya binince kullanınca sevmemek mümkün değil zaten:)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: saolonur

evet fiesta-polo-focus diye aranıp dururken 2005 laguna 2 ile karşılaştım isteksiz denedim arabayı ve hayran kaldım. sonuç olarak bugünden itibaren laguna 1.6 expression sahibiyiz. :))

hayırlı olsun aracınız lagunaya binince kullanınca sevmemek mümkün değil zaten:)

1 yıldır araç arıyorum D sınıfı bi araç alcan deseler hadi ordan derdim. ama dediğiniz gibi oldu :)
  • Selam arkadaşlar.Dün ankara ya gelir gelmez kurtay otoya gittim şanzıman uyarısı ile ilgili bilgisayara bağladık ve basınç sensör uyarısı verdi hatayı sildik uyarıdan sonra yaklaşık 700 km yaptım başka bir uyarı almadım şimdilik güzel güzel tatile devam bugün ankara eskişehir ,pazar eskişehir hatay yolumuz çok lagunada serin serin yolculuk lar hoşçakalın

• Merhabalar arkadaşlar ben de yakında aranıza katılmak üzereyim ama hala karar veremedim 2.el otomatik laguna bakmaktayım nette gezerken forumda gruba rast geldim ve bikaç tane sorum olacak

2004 2.0 Privilege otomatik yakıtta bizi üzer mi ?
    ayrıaca vergi olarak ne ödeniyor.
    bir de çok masraf çıkaran kronik parçaları varmı cevaplar için şimdiden teşekkürler takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavisaqall

Merhabalar arkadaşlar ben de yakında aranıza katılmak üzereyim ama hala karar veremedim 2.el otomatik laguna bakmaktayım nette gezerken forumda gruba rast geldim ve bikaç tane sorum olacak

bir de çok masraf çıkaran kronik parçaları varmı cevaplar için şimdiden teşekkürler takipteyim.

Şanzıman bakımlı ise Üzmez. Manuel seri için s.ici ortalama 25 kuruş civarı yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sek0o0 -- 14 Ağustos 2015; 10:03:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker59

Selam arkadaşlar.Dün ankara ya gelir gelmez kurtay otoya gittim şanzıman uyarısı ile ilgili bilgisayara bağladık ve basınç sensör uyarısı verdi hatayı sildik uyarıdan sonra yaklaşık 700 km yaptım başka bir uyarı almadım şimdilik güzel güzel tatile devam bugün ankara eskişehir ,pazar eskişehir hatay yolumuz çok lagunada serin serin yolculuk lar hoşçakalın

o kaptör bir kez sıkıntı çıkarınca devam ediyor yapmaya, ilk mesajınıza da cevap olarak yazmıştım, bence değiştirin bir de değiştirmeden önce eski kaptör varken şanzıman yağı değişimi yaptırmanızı tavsiye ederim. Bir kaç gün sonra da yeni kaptörü takarsınız şanzıman konusunda içiniz rahat değilse uzun yol keyfi eksik kalıyor.
  • quote:

Merhabalar arkadaşlar ben de yakında aranıza katılmak üzereyim ama hala karar veremedim 2.el otomatik laguna bakmaktayım nette gezerken forumda gruba rast geldim ve bikaç tane sorum olacak

2015 yılı MTV leri ödenmiş olduğundan 2016 yılı indirimli olacak (2004 model için) yıllık 709 TL.(seneye %7-8 artacaktır)
    Otomatik vitesin şehiriçi tüketimi 14-15lt/100 km. LpG'nin litresi 2 TL olsa yaklaşık 28-30 kuruş civarı LpG tüketir ayrıca marş basma sayınıza göre değişse de yaklaşık 4 depoda bir 50 TL benzin tüketirsiniz) şehirdışı tüketimi 10 litreyi genelde geçmiyor (20 kuruş).
    Yürüyen aksamı biraz pahalı olsa da genelde oldukça sağlam. Ateşleme ve diğer motor ekipmanları arıza ihtimali ve fiyatları açısından piyasa şartlarına göre normal seviyelerde. Bunun haricinde 10 yaşın üstündeki bir takım mekanik-elektromekanik parçalar aşınıyor ve değişmesi gerekiyor, bunlar ise biraz maliyetli. Cam ve kapı kilit mekanizmaları, benzin pompaları, kontak kartları, aydınlatma parçaları, kokpit elemanları, sunroof parçaları, klima düzeneği elemanları gibi parçalar alt segmente göre maliyetli. Atmosferik motorun LpG uyumu kusursuz.

• cevaplar için teşekkür ederim ..tabiki her araç alan masraf yapmadan aracına binmek ister ama günümüz şartlarında özellikle Türkiye de her ayrıntıyı düşünmek (ne yakar parça fiyatı sigorta vergi kasko vs ) lazım . bu sebeplerden dolayı iyi araştırıyorum bir başka sorum şanzıman ve faz olayı diğer araçlarda görmedim onu neye göre ayırıyoruz bakımlı şanzıman nasıl anlaşılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sek0o0

quote:

Orijinalden alıntı: ozdemir86

Merhabalar herkese,

En az 2006 model benzinli bir laguna 2 almayı düşünüyorum. Aklımdaki diğer bütün D segmenti araçları eledim. Manuel vites ve previlege donanım olacak. 170.000 kmye kadar bir şey bakıyorum. Bütçem maksimum 30.000.

Sizce aradığım kriterlerde bir araca maksimum ne kadar verilir?
    Bu bütçe ile temiz ve bakımlı bir şey bulabilir miyim?
    1,6 mı yoksa 2.0 araç mı önerirsiniz? Performansla çok işim olmaz aile aracı olarak efendi efendi kullanılacak. özellikle yakıt olarak ikisi arasında ne kadar fark olur?

Eylül ayı başında model yenileyecegim. 2004 2.0 privilege manuel sunroof+deri koltuk arac. O zamana kadar temiz araç bulamazsaniz özelden haberlesebiliriz.

teşekkür ederim öneri için. ancak en az 2006 makyajlı kasalara bakıyorum.

• Şanzımanın yağını 5 bin km. Önce değişim yapıldı şimdilik bi sorun yok maaşallah ama bende yüksek süratlere çıkmıyorum . Aracımı yormuyorum

• quote:

cevaplar için teşekkür ederim ..tabiki her araç alan masraf yapmadan aracına binmek ister ama günümüz şartlarında özellikle Türkiye de her ayrıntıyı düşünmek (ne yakar parça fiyatı sigorta vergi kasko vs ) lazım . bu sebeplerden dolayı iyi araştırıyorum bir başka sorum şanzıman ve faz olayı diğer araçlarda görmedim onu neye göre ayırıyoruz bakımlı şanzıman nasıl anlaşılır.

Faz (Phase) I ve II olarak geçiyor bizim araçlarda. 2002-2005 FazI 2005-2008 FazII(makyajlı kasa) olarak üretildi. Dış görünümünde farlarından kaputuna stop lambalarından araç yüksekliğine kadar farklar var. Teknik olarak da FazII lerde turbo bulunuyor. Ayrıca 4 ileri DP0 otomatik şanzımanlar da fazII de japon marka yanılmıyorsam (aisin ya da aisian) olarak değişti. Direksiyon hidrolikten elektrik destekli hidrolik sisteme geçti. Kokpit ve direksiyon simidi günün şartlarınca modernize edildi. Şanzıman kapalı kutu bir sistem olduğundan sadece ileri safhalara gelmiş sıkıntıları anlayabilirsiniz. Geri kaçırma ve vites geçişlerindeki sarsıntılara göre yapılan yorumlar bence yanıltabilir. Çünkü kendi aracımdan biliyorum öyle dik yokuşlarda 1 cm geri kaymazken bazen az eğimli görünen yolda manuel gibi geri gidiyor veya farklı günlerde aynı yerde vites değişimini hissetmezken bazen sarsıntı olabiliyor. Benim için şanzıman muayenesi uzman bir kişi tarafından yapılmalı, içindeki yağın durumu, viteslerin geçme hızı (özellikle D ve R arasında) elektronik arıza geçmişi ve uzman kişinin görüşü dikkate alınmalı.

• bilgiler için çok sağolun gerçekten çok bilgilendim aracı bi expere göstermek ve söylediğiniz bilgiler ışığında hareket etmek en doğrusuolacaktır teşekkürler ..
  • fatihuslu54 F kullanıcısına yanıt
    Ben çektirdim, benim araç faz 2, 2 dakikalık iş bilen teyipçi için başka bir teyipçiye git. Şu alttaki video benim daha önceki başka bir amaçla olan çekimim. Saniye 19 da sağ üstteki sarı soketin solunda kırmızı sarı ucu teybe giren bir kablo görüceksin, işde o benim daha önce teyipçiye çektirdiğim aux kablosu. 25 tl işçilik verdim ederide o değilya hani, işim görüldü.
    https://www.youtube.com/watch?v=7RMbbV9lSAo
  • mave-rick kullanıcısına yanıt
    İlgine teşekkürler fakat benim teyp arkası böyle değil. Yani sarı soket yeşil soket falan yok. Tek bi giriş var. O da uzun ince bi dikdörtgensel bi giriş. Bu videoyu izleyerek gaZa gelip kabloyu aldım fakat maalesef uymadı.

• Dün ilk uzin yol tecrübemizi yaptik 110luk lagunamizla km de 18 krs yaktı ve beni gayet memnun etti.

Yalnız bugün kartı takınca bip sesi veriyor calistirmadan herhangi arıza uyarısı yok. Bu bip sesi neden olur? Teşekkürler

• Slm arkadaslar yaklasik bir ay once arabamin egsoz emisyon ve esp hatasi verdigini paylasmistim sizlerle arac 20bin devir uzerine cikamiyordu sorun bobinlerle alakaliymis bobinler degistikten sonra 1.500 km yaptim tik yok arabada ayni sorunu yasayanlara duyrulur

• 
Sayfa: önceki 978979980981982
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.