Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (977. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 975976977978979
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şoför camında eğer motor çalışıyorsa makara ve cam değiştirilmesi basit bir işlem. Can sıkacak bir durum değil

ABS ve airbag arızaları sürekli mi çıkıyor? Stop edip çalıştırınca filan kayboluyor mu? Bilgisayara bağlatınca ne gösteriyor?

Araçta LPG var mı? İlk çalıştırmada geç çalışması LPG den kaynaklı olabilir diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

quote:

Orijinalden alıntı: hcylmz53

Herkese merhabalar.. Bundan bi 3 ay once 2004 model laguna expresion aldim..once hersey cok guzeldi arabayi cok begendim..aldiktan sonra yetkuli servise goturdum butyn bakimlarini yaptirdim..yaklasik 1 aydir SERV isigi yanip yanip sonuyodu bugun bi arkadas bakti dedi bunun yagi eksik sonra goturdum baktilarr evet yag eksilmis 2.5 litre yag koydulat buarada gittim km 3000 ..tamirci bi kontroledelim dedi eger 1000 km falan yine eksilirse yag yakiyodur o zaman bakaris... Ege yak yakiyo yada eksiltiyosa motoru ysptirmakmi araci satmakmi ne yapmam lazim... Yardim lutfen..

Oncelikle saginda solunda altında yag kacagi varmi diye kontrol edin.yoksa yaginizi mobil1 5w40 la degistirin.arac lpg li ise bilinen marka lpg kullanin.aracin cekisinde vs sorun yoksa motoru elletmeyin.satmak cozum olamaz,zira alan kisi ugrasir busefer.gelismeleri bildirin.çözümsüz bir soruna benzemiyor.

Yani hakkaten hayret birsey. Adam servise de götürdüm bakımları vs yapıldı diyor. Yani kaçak göcek, yag yakmasi eksiltmesi veya lpg de sorun varsa bu servisler göremiyormu anlamıyorum. Biz burda konuşup bir sürü çözüm buluyoruz. Ya bizde bir sorun var yada ozel veya yetkili servislerde 😕

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

quote:

quote:

Herkese merhabalar.. Bundan bi 3 ay once 2004 model laguna expresion aldim..once hersey cok guzeldi arabayi cok begendim..aldiktan sonra yetkuli servise goturdum butyn bakimlarini yaptirdim..yaklasik 1 aydir SERV isigi yanip yanip sonuyodu bugun bi arkadas bakti dedi bunun yagi eksik sonra goturdum baktilarr evet yag eksilmis 2.5 litre yag koydulat buarada gittim km 3000 ..tamirci bi kontroledelim dedi eger 1000 km falan yine eksilirse yag yakiyodur o zaman bakaris... Ege yak yakiyo yada eksiltiyosa motoru ysptirmakmi araci satmakmi ne yapmam lazim... Yardim lutfen..

Oncelikle saginda solunda altında yag kacagi varmi diye kontrol edin.yoksa yaginizi mobil1 5w40 la degistirin.arac lpg li ise bilinen marka lpg kullanin.aracin cekisinde vs sorun yoksa motoru elletmeyin.satmak cozum olamaz,zira alan kisi ugrasir busefer.gelismeleri bildirin.çözümsüz bir soruna benzemiyor.

Yani hakkaten hayret birsey. Adam servise de götürdüm bakımları vs yapıldı diyor. Yani kaçak göcek, yag yakmasi eksiltmesi veya lpg de sorun varsa bu servisler göremiyormu anlamıyorum. Biz burda konuşup bir sürü çözüm buluyoruz. Ya bizde bir sorun var yada ozel veya yetkili servislerde 😕

benim arabada rölantide dalgalanma yapıyordu yetkili servise gittim lpgde dalgalanma yapması normal elletme dedi usta, burdaki arkadaşlar dediki contalardan yapabilir gittim servise direk contaları değiştirin dedim servisten çıktım arabada dalgalanma falan kalmamıştı bu forum olmasa ben lagunaya binmem çok samimi söylüyorum bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cashuva -- 3 Ağustos 2015; 11:28:33 >

• Oğuz12349 O kullanıcısına yanıt
    Abs arizasi sık sık çıkıyor kafasına göre kayboluyor. Sol on cam motor sesi geliyor ama çalışmıyor. Maltepe yakınlarında lagunadan anlayan tavsiye edeceğiniz usta varsa çok sevinirim.

Abs arizasi sık sık çıkıyor kafasına göre kayboluyor. Sol on cam motor sesi geliyor ama çalışmıyor. Maltepe yakınlarında lagunadan anlayan tavsiye edeceğiniz usta varsa çok sevinirim.

Hatanın gelip gitmesi tesisattan olabilir belki. Daha tecrübeli arkadaşlar nokta atış tespit yapacaklardır.

Çok iyi bir usta olmamasına rağmen hemşehrim olduğu ve genellikle çözümleri burdan bulup gittiğimden :) işimi gören bir usta var Bostancı Oto Sanayiinde. Maltepe tarafında bilmiyorum. Kartal oto sanayiinde vardır muhakkak.

Cam için herhangi bir camcı işinizi görür. İnternetten tamir kiti alıp 20 30 TL el emeği varirseniz 50 TL gibi bir toplam tutarı olur. Diğer türlüde 70 80 TL filan istiyorlar.
    göğüsün solunda sigorta panelinde 5A lik ABS sigortası var.çıkarıp bacaklarını zımparayla temizleyip takın.olmazsa ya bilgisayara bağlatıp nokta atış yaptırın,yada tekerleri söküp abs sensörlerini temizletin.aklıma gelmişken ilk bakmanız gereken hidrolik yağ seviyesidir.
    sıfır araçta bile sorun çıkabiliyor.sözkonusu sorunlar için araç satılmaz.airbag arızası içinde yine bilgisayara bağlatıp hangi airbag olduğunu tespit ettirin ve soketlerine baktırın.genelde temassızlıktan kaynaklı bir sıkıntı.
  • arkadaşlar sizlere bişey danışmak istiyorum aracım normal akıcı trafikte her zaman rölantide 750-800devir civarında duruyor ama çok dur kalk trafiğe girdiğim vakit rölanti 900de sabitleniyor bu bir sorunmudur yoksa herkeste böylemi merak ettim doğrusu (lpgde araç ve klima kapalı konumda verdiğim değerler)
  • cashuva C kullanıcısına yanıt
    normal.radyatör fanı devreye giriyor,frene yükleniyoruz,hepsi birer etken.yani sistem sağlıklı.biraz bekleyince rolantide yine 750 ye iner.
  • quote:

normal.radyatör fanı devreye giriyor,frene yükleniyoruz,hepsi birer etken.yani sistem sağlıklı.biraz bekleyince rolantide yine 750 ye iner.

teşekkürler az önce yoğun trafikten gelmiştim ne zamandır aklımdaydı sorayım sizlere dedim.
  • Yardımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bostancı sanayi deki yerin ve ustanın ismi nedir. Iyi akşamlar

Öz büyükdere özel reno servisi Zafer usta.
  • Merhaba arkadaşlar aranıza yeni kalıyorum. 1 yıl önce adığım aracımda bazı sorunlarla karşı karşıyayım.
    Aracım Laguna 2004 1.6 Expression Faz 1. 153.000 KM
    1-Yürürken debriyaja basınca araba bazen stop ediyor.
    2-Airbag servis ışığı yanıyor bazen kendiliğinden sönüyor. Sönükken bazen yoldayken tık sesi ile tekrar yanıyor.
    3-Kartın düğmeleri bazen basmıyor pil yeni değişti . Sıcaktan dolayı kartın içinde genleşmeden dolayı temassızlık mı oluyor acaba???
    Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyinoner

Öz büyükdere özel reno servisi Zafer usta.

Öz Büyükdere'yi tavsiye etmem. Triger setimi değiştirmesine rağmen, önceden kaymış olan senteyi tespit edip yapamadı. Birşey yok dedi.

Yetkili servise götürdüm tekrar söktürdüm, yaptılar. Fiyatı da yetkili servisle aynı. 250 triger işçiliği.

Onun yerine kartal sanayi girişinden AS OTO var özel reno servisi. Orayı tavsiye ederim.
  • huseyinoner H kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler

• quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: _mecnun_

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni kalıyorum. 1 yıl önce adığım aracımda bazı sorunlarla karşı karşıyayım.
    Aracım Laguna 2004 1.6 Expression Faz 1. 153.000 KM
    1-Yürürken debriyaja basınca araba bazen stop ediyor.
    2-Airbag servis ışığı yanıyor bazen kendiliğinden sönüyor. Sönükken bazen yoldayken tık sesi ile tekrar yanıyor.
    3-Kartın düğmeleri bazen basmıyor pil yeni değişti . Sıcaktan dolayı kartın içinde genleşmeden dolayı temassızlık mı oluyor acaba???
    Teşekkürler...

airbag ışığınızın yanması koltuğun altında soketlerin temassızlığından kaynaklı olabilir elinizle oynayın düzelebilir
  • arkadaslar arabami tamirci pislik olsun diye oynadigi icin suan calistiramiyorum hic mars donmuyor egr sokulmus kablosu koparilmis dibinden ve vakum pompasida disarda hortumlari sokulmus ama aracin yine calismasi gerek ama calismiyor sorunu video yaptim sorun nerden kaynaklanabilir fikri olan varmi acaba asagidaki linkde video izlenebilir

https://www.youtube.com/watch?v=v59ZX14z_5U&feature=youtu.be
  • _mecnun_ _ kullanıcısına yanıt
    1- Manyetik kaptör arızasında oluyordu sanırım. Eğer öyleyse soket bağlantısı temizlenin düzeliyor genelde.
    2- Koltuk altı bağlantıları ya da bende olduğu gibi yan kaza sensöründen olabilir. Bağlantıysa basit, kaza sensörü ise tamir edilebiliyor ama iyi bir elektronikçi olması lazım.
    3- Kartın lehimlerinde temassızlık olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 975976977978979
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.