Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (976. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 974975976977978
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sahibinden'de arıyorum ama adam akıllı bir 1.9 privilege göremedim. Çevrenizde tanıdık bildik temiz bir araç varsa aklınızda olsun arkadaşlar. 1.9 faz 2 privilege bakıyorum...
  • Kazasını boyasını bir kenara bırakırsak, 205029993 numaralı ilan nasıl duruyor millet?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stranger

Kazasını boyasını bir kenara bırakırsak, 205029993 numaralı ilan nasıl duruyor millet?

2006 model laguna faz2 ye adam 24bin lira diyorsa o arabadan koşarak kaçmak lazım temiz faz2 ler nerdeyse 30bin ederken bunun fiyatı düşündürücü benim aracım 2005 model 2.0 motor geçen
    ilana verdim 27.750 veren oldu ben vermedim aracımı başka alacak mantıklı araba yok diye o yüzden bu arabada kesin birşey vardır
  • cashuva C kullanıcısına yanıt
    Var, 2011 yılına ait pert kaydı var. Ancak araba 4 yıldır yürüyor, yani bir sorun olsa 4 yıl boyunca bezdirirdi diye düşünüyorum. Araç şu anda 3. sahibinde (kaza sırasında 2. sahibinde imiş, şu anki sahibi yaklaşık 1 yıldır kullanıyor).

Yanlış mı düşünüyorum?

Bu arada, gerçekten temiz diyebileceğim bir faz 2 1.9 dci yok piyasada. Bunu belirteyim. Temiz kullananlar gerçekten satmaya yanaşmıyorlar araçlarını...
  • quote:

Var, 2011 yılına ait pert kaydı var. Ancak araba 4 yıldır yürüyor, yani bir sorun olsa 4 yıl boyunca bezdirirdi diye düşünüyorum. Araç şu anda 3. sahibinde (kaza sırasında 2. sahibinde imiş, şu anki sahibi yaklaşık 1 yıldır kullanıyor).

Yanlış mı düşünüyorum?

Bu arada, gerçekten temiz diyebileceğim bir faz 2 1.9 dci yok piyasada. Bunu belirteyim. Temiz kullananlar gerçekten satmaya yanaşmıyorlar araçlarını...

bende ilanlara çok bakıyorum 1.9dci bulmak çok zor adam zaten bineceği için dizel motor alıyor yüksek km yapıyor haliyle trafikte çok gezincede kaza yapmak kaçınılmaz ama bu arabayı alırkende özellikle elektronik aksamlarına iyi bakmak lazım motor kısmıda önemli çünkü bizdeki gibi atmosferik değil turbosu var dizel olduğu için yağ yakma varmı gibi iyice incelendikten sonra ucuza alınıp zarar etmeden satmakta mantıklı olabilir size 2.0 motor lpg kombinasyonunuda öneririm yakıtı üzmez çekişide gayet güzel

• Stranger S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle o araçdan uzak dur. Heveslenir alırsın satarken senin kadar hevesli bir adam bulman zor olur büyük zarar edersin. Ben sahibinden de 15 bin liraya faz 2 pertli privege gördüm aman aman. İlk önce pertin ne olduğunu anlamanı isterim. Sigortanın perte çıkardığı araç bizim halk değimiyle folloşu çıkmış araç olmak zorunda değildir. Her aracın bir kasko değeri vardır, kaza sonucu oluşan hasar aracın kasko değerinin yüzde 40 ını geçiyorsa sigorta şirketi aracı pert diye damgalayıp, kasko değerini yıpranma payıda düşülerek sigortalıya ödüyor ve perte çıkarttığı aracı böyle hasarlı araçlardan ekmek yiyenlere satıyor onlarda toplıyıp millete kakalıyor. Sigorta şirketleri bunu neden yapar sorusunun cevabı çok basit; aracın kasko değeri örn. 20 bin tl araçda 7 8 bin lira hasar var, düşünüyor yaptırsammı daha fazla zarar ederim, yoksa pert yapıp kasko değerini müşteriye ödeyip hasarlı şekilde simsarlara satıncamı. Sence müşterinin arabasını 7 bin liraya yapıncamı daha az zarar eder yoksa 20 bini müşteriye ödeyip arabayı alıp 15 bine simsara satıncamı? Tabiki aracı perte çıkartıp kasko değerini ödeyip simsara 5 lira zararla satınca. Olayın özü bu. Araçlarımızın parçaları çok pağlı, şahsen benim sağ ön kapı çamurluk ve tampondan aldığım yüzeysel bir darbe yetkili reno servisi tarafından kaskoya işçilik hariç 7 bin tl fiyat teklifi ile gitti. Bu sebeple benim aracı kasko perte çıkarmayı teklif etti ve kabul etmedim, neticede 3250 liraya aracı kasko dışarda özel bir servise yaptırdı ve aracımı bursa otokopda bir galerici gördü ve 28 bin canlı verdi bundan bir kaç ay önce ve ben vermedim. Aynı yukardaki arkadaş gibi düşündüm, satıp ne alıcam bu ayarda bu konforda bu fiyat aralığında başka araç yok yok yok. Son bir tavsiye lagunanun ucuzu değil temizi alınır ;)

• Sizin olaydan da yola çıkarak, bu aracın da aynı şekilde bir olaya maruz kaldığını düşünüyorum. Sol ön taraftan kazası var, değişen parçalar: tampon, far, çamurluk, sürücü yolcu havayastığı. Parçaların tamamı serviste değişmiş, işçilikle birlikte 9000 civarında tutmuş. Aslında büyük bir kaza değil, aracın parçaları pahalı olduğu için meblağ çok yüksek görünüyor.

Bu sebeple, hasar kaydını önemsemeden alıp binmeyi düşünmüştüm. İnanın, aracı alırsam en az 5 sene binme niyetim var. Genelde bindiğim araçları da aileme, eşime dostuma veriyorum, hiç dışarıya araç satmadım henüz

2.0 bakmamamın sebebi LPG. Otoparklar ve feribot ile çok fazla haşır neşir oluyorum, bu yüzden LPG benim için büyük sıkıntı. Dizel motorun açacağı masraftan korkmuyorum, gerekirse 5-6bin liraya sıfırlarım motoru hiç önemli değil. Sadece, temiz 1.9 dci yok...

• quote:

Sizin olaydan da yola çıkarak, bu aracın da aynı şekilde bir olaya maruz kaldığını düşünüyorum. Sol ön taraftan kazası var, değişen parçalar: tampon, far, çamurluk, sürücü yolcu havayastığı. Parçaların tamamı serviste değişmiş, işçilikle birlikte 9000 civarında tutmuş. Aslında büyük bir kaza değil, aracın parçaları pahalı olduğu için meblağ çok yüksek görünüyor.

Bu sebeple, hasar kaydını önemsemeden alıp binmeyi düşünmüştüm. İnanın, aracı alırsam en az 5 sene binme niyetim var. Genelde bindiğim araçları da aileme, eşime dostuma veriyorum, hiç dışarıya araç satmadım henüz

2.0 bakmamamın sebebi LPG. Otoparklar ve feribot ile çok fazla haşır neşir oluyorum, bu yüzden LPG benim için büyük sıkıntı. Dizel motorun açacağı masraftan korkmuyorum, gerekirse 5-6bin liraya sıfırlarım motoru hiç önemli değil. Sadece, temiz 1.9 dci yok...

bende ankarada yaşıyorum lpg yüzünden otoparklarda sıkıntı yaşamadım daha hiç laguna sağolsun makam aracı olunca korna çalıp geçiyorum güvenliğe kimsede dur demedi daha:) tabiki siz feribot yada otoparklarla haşır neşirsesiz tüplü araba illaki sorun olacaktır sizin için... laguna 1.9dci güzel bir araç yüksek torku ve 6 ileri manuel vitesiyle keyif verecektir eminim tabi düzgünü bulursa bu aracın alternatifite bana göre ford mondeo 2.0tdi dir oda 130 beygir gücünde bir araç ve otomatikleride japon şanzumana sahip dayanıklı olduğu söyleniyor tabi lagunaya görede artı ve eksileri var

• Kartla kilitlediğimizde aynalar kapanıyor mu?bunu nasıl ayarlyıcaz?bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baruter2

Kartla kilitlediğimizde aynalar kapanıyor mu?bunu nasıl ayarlyıcaz?bilgisi olan var mı?

aynalar düğmesini çevirince kapanır.kartla kapanmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

quote:

Orijinalden alıntı: baruter2

Kartla kilitlediğimizde aynalar kapanıyor mu?bunu nasıl ayarlyıcaz?bilgisi olan var mı?

aynalar düğmesini çevirince kapanır.kartla kapanmaz.

Ben bi optimasyon ayarı yapılarak kart ile kilitlendiğinde ve açıldığında aynalar açılıp-kapatıldığını duymuştum.
    Demekki yanlış anlamışım..tşkler
  • Herkese merhabalar.. Bundan bi 3 ay once 2004 model laguna expresion aldim..once hersey cok guzeldi arabayi cok begendim..aldiktan sonra yetkuli servise goturdum butyn bakimlarini yaptirdim..yaklasik 1 aydir SERV isigi yanip yanip sonuyodu bugun bi arkadas bakti dedi bunun yagi eksik sonra goturdum baktilarr evet yag eksilmis 2.5 litre yag koydulat buarada gittim km 3000 ..tamirci bi kontroledelim dedi eger 1000 km falan yine eksilirse yag yakiyodur o zaman bakaris... Ege yak yakiyo yada eksiltiyosa motoru ysptirmakmi araci satmakmi ne yapmam lazim... Yardim lutfen..

• quote:

Orijinalden alıntı: hcylmz53

Herkese merhabalar.. Bundan bi 3 ay once 2004 model laguna expresion aldim..once hersey cok guzeldi arabayi cok begendim..aldiktan sonra yetkuli servise goturdum butyn bakimlarini yaptirdim..yaklasik 1 aydir SERV isigi yanip yanip sonuyodu bugun bi arkadas bakti dedi bunun yagi eksik sonra goturdum baktilarr evet yag eksilmis 2.5 litre yag koydulat buarada gittim km 3000 ..tamirci bi kontroledelim dedi eger 1000 km falan yine eksilirse yag yakiyodur o zaman bakaris... Ege yak yakiyo yada eksiltiyosa motoru ysptirmakmi araci satmakmi ne yapmam lazim... Yardim lutfen..

Oncelikle saginda solunda altında yag kacagi varmi diye kontrol edin.yoksa yaginizi mobil1 5w40 la degistirin.arac lpg li ise bilinen marka lpg kullanin.aracin cekisinde vs sorun yoksa motoru elletmeyin.satmak cozum olamaz,zira alan kisi ugrasir busefer.gelismeleri bildirin.çözümsüz bir soruna benzemiyor.

• Merhaba arkadaslar. Aracim 2008 laguna 1.6 privilege. Aracima double din taktirmak istiyorum. Yanlış hatirlamiyorsam lagunaturkiye sayfadinda serkan(adaşım) diye bir arkadaş takmisti da. Sanirim o sayfa kapanmis gibi bulamiyorum. Buraya uyemi bilmiyirum. Umarim bu mesajimi gorur.Bizim araclara gidebilecek sistemi takan baska arkadas varmi? Ne marka ve kaca patlar acaba?

• drfx77 D kullanıcısına yanıt
    Tsk bilgiler icin.. Yagi dun koydum bi kontrol edecem bakalim.bu arada aracin lpg si bilinen bir lpg degil..

• Merhaba arkadaslar. Aracim 2008 laguna 1.6 privilege. Aracima double din taktirmak istiyorum. Yanlış hatirlamiyorsam lagunaturkiye sayfadinda serkan(adaşım) diye bir arkadaş takmisti da. Sanirim o sayfa kapanmis gibi bulamiyorum. Buraya uyemi bilmiyirum. Umarim bu mesajimi gorur.Bizim araclara gidebilecek sistemi takan baska arkadas varmi? Ne marka ve kaca patlar acaba?

• quote:

Tsk bilgiler icin.. Yagi dun koydum bi kontrol edecem bakalim.bu arada aracin lpg si bilinen bir lpg degil..

Yakit olarak kastettim.kit olarak degil.

• quote:

bilinen lpg derken iyi markalardan gaz alın denmek istenmiş shell ,bp gibi örneğin
  • S.A. 3 aydır 2006 laguna 1.6 privilege kullanıcısı yim. Anadolu yakasinda bu aractan anlayan mekanik ve elektrik ustasi tavsiye edebilirmisin. Büyük hevesle aldığım aracimdan cok sogudum. Aldigimdan beri ilk marsta calismasi 5 6 saniye surerken sonraki marslarda hemen aliyor. Uetkili servise dahi goturdum. Kaptor degisti yine devam ediyor. Şoför camı calismiyo. Abs ve airbag arizasi cikti ekranda. Ben aldiktan iki hafta sonra hepsinin üstüste çıkması sansmi yoksa aci ama gercek kazık mı yedim. Yardımınız lazım laguna yı seviyorum satmakta istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar özellikle DP0 şanzımanlı laguna sahipleri size bir sorum var. Park konumundayken motor devrini 5000 e yükseltiyorum, rolantiye düşmesi neredeyse 10 saniye sürüyor, yetkili servisteki usta bunlarda normal diyor, dışarıda kim baksa özellikle Lpg ciler kelebek arızalı diyor ki arızalı olmadığını ben biliyorum. Sizin araçlarınızda durum nasıl, sizinkiler hemen düşüyorsa ecu(yazılımsal) ya da maf arızasıdır fikri olan var mı?

• 
Sayfa: önceki 974975976977978
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.