Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (973. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 971972973974975
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ilker59

Günaydın bende 3 tuşlu kart siparişi verdim kaskodan renault servisine bir haftaya gelir galiba benimki tamir olmayacak kadar kötü kırıldı yenisini heyecan la bekliyorum ve kurtay otoda yım şu an klima kompresör arızası yapılacak

Kartınız hayırlı olsun, kart geldikten sonra kart bilgileri araca tanimlanacak. Aracı autolock tusundan kilitlemesseniz eller serbest çalışmaz bilginiz olsun. Yani üst dügmeden açıp alttaki dugmeden kapatirsaniz eller serbest devre dışı olur. Devreye almak için kapı kilitleri açıkken autolock tusundan kilitlerseniz eller serbest devreye girer.

Not :aractan indiginizde camlar ve sunroof açık ise autolock tuşuna basılı tutarak camları ve sunroof u kapatabilirsiniz, eller serbest devre dışı olmaz.
    Not : aracı uzun süre kapıları açık bekletirseniz kapıları kapatıp uzaklastiginizda otomatik kilitlemezse aracı birkez çalıştırıp stop ettiğinizde eski haline geri döner, yani kartin bozulduğunu falan düşünüp de kurcalamayin

Bu bilgileri biliyor olabilirsiniz, bilmeyen arkadaslara katkıda bulunmak için yazdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cashuva C kullanıcısına yanıt
    Yanıt için çok teşekkür ederim :) Kendimi biliyorum, riske girmemek adına aracı aldığımda bir çok parçasını değiştireceğim. O yüzden 5000 gibi ek bir bütçe bıraktım.

Araç bakınmaya başladım, temiz bir faz2 1.9 gözünüze takılırsa önerilerinizi bekliyorum artık.
  • Arkadaşım selamlar. S5 forumda görüşmüştük şimdi burdada görünce hemen yakalayım seni dedim :) Bende 1 aydır laguna 2.0 privilage otomatik bakıyorum. Sahibindende birkaç araç buldum ama millet çok yarmış.Hem fiyatlar yüksek hemde milletin cevap vermeye aracını satmaya gönlü yok gibi. Hatta inanırmısın baktım olmayacak laguna bölümüne aynı sulzer ismimle ilan verdim. Çok temiz laguna arıyorum özellikleri bu olacak diye. Sadece bir kişi geri döndü oda izmirde bana uzak.

Sen aracı tanıyan olarak bana ne tavsiye edersin.Neye dikkat edeyim. Forumda uzun süredir takılıyorum aracı az buçuk tanıyorum. Özellikle motor ve şanzumanda bulunan sensörleri ve yürüyen takımı soruyorum ama dediğim gibi pek bişey yok. Seninde tavsiyeni beklerim. İstersen ilanımada bakabilirsin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-orjinal-servis-bakimli-full-plusfull-laguna-2.0-ariyorum-221732810/detay/

• quote:

Orijinalden alıntı: MEL10

quote:

Orijinalden alıntı: ilker59

Günaydın bende 3 tuşlu kart siparişi verdim kaskodan renault servisine bir haftaya gelir galiba benimki tamir olmayacak kadar kötü kırıldı yenisini heyecan la bekliyorum ve kurtay otoda yım şu an klima kompresör arızası yapılacak

Kartınız hayırlı olsun, kart geldikten sonra kart bilgileri araca tanimlanacak. Aracı autolock tusundan kilitlemesseniz eller serbest çalışmaz bilginiz olsun. Yani üst dügmeden açıp alttaki dugmeden kapatirsaniz eller serbest devre dışı olur. Devreye almak için kapı kilitleri açıkken autolock tusundan kilitlerseniz eller serbest devreye girer.

Not :aractan indiginizde camlar ve sunroof açık ise autolock tuşuna basılı tutarak camları ve sunroof u kapatabilirsiniz, eller serbest devre dışı olmaz.
    Not : aracı uzun süre kapıları açık bekletirseniz kapıları kapatıp uzaklastiginizda otomatik kilitlemezse aracı birkez çalıştırıp stop ettiğinizde eski haline geri döner, yani kartin bozulduğunu falan düşünüp de kurcalamayin

Bu bilgileri biliyor olabilirsiniz, bilmeyen arkadaslara katkıda bulunmak için yazdım.

Bilgi için teşekkürler bu kadar bilmiyordum kart gelince servis tanıtım yapar herhalde sonra gerisi bende sayenizde tekrar teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: SULZER

Arkadaşım selamlar. S5 forumda görüşmüştük şimdi burdada görünce hemen yakalayım seni dedim :) Bende 1 aydır laguna 2.0 privilage otomatik bakıyorum. Sahibindende birkaç araç buldum ama millet çok yarmış.Hem fiyatlar yüksek hemde milletin cevap vermeye aracını satmaya gönlü yok gibi. Hatta inanırmısın baktım olmayacak laguna bölümüne aynı sulzer ismimle ilan verdim. Çok temiz laguna arıyorum özellikleri bu olacak diye. Sadece bir kişi geri döndü oda izmirde bana uzak.

Sen aracı tanıyan olarak bana ne tavsiye edersin.Neye dikkat edeyim. Forumda uzun süredir takılıyorum aracı az buçuk tanıyorum. Özellikle motor ve şanzumanda bulunan sensörleri ve yürüyen takımı soruyorum ama dediğim gibi pek bişey yok. Seninde tavsiyeni beklerim. İstersen ilanımada bakabilirsin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-orjinal-servis-bakimli-full-plusfull-laguna-2.0-ariyorum-221732810/detay/

selamlar kısmette laguna forumdada karşılaşmak varmış demekki elimden geldiğince yardımcı olayım :) ben sana bu aracın kesinlikle manuel vitesini öneririm otomatik şanzıman hem performansı törpülüyor hemde arıza çıkarma oranı yüksek çeşitli forumlarda ve burada şikayetler oluyor otomatikle ilgili olarak bu sadece laguna için değil bir çok firma için geçerli bir durum ben 1 yıldır kullanıyorum alt takımla ilgili bir sıkıntı yaşamadım ayrıca 10 yıllık bir araç olmasına rağmen trim seside yok aracımda bozuk yollarada girsem rahatsız edici bir ses gelmiyor motor konusunda için rahat olsun renaultun en iyi yaptığı iş ben yağ yakma eksiltme gibi hiç bir sorun yaşamadım motorla ilgili elektronik sistemler naziktir ama lagunada mesela cam düşmesi kronik problem klimadan şikayet oluyor genelde birde radyo göstergesi var ön göğsün üzerinde sıcakta oranın yazıları falan karışıyor neyseki bu forum var ve lagunayla ilgili çok ciddi bilgiler içeriyor rahatlıkla sorunlara yanıt bulabiliyosun ama dediğim gibi manuel vites bulursan çok keyif alırsın lagunadan

• Evet bahsettiğin sorunların hepsine bu forumdan aşinayım ve çoğunun sorununu kendim çözebilecek durumdayım. Motorda gaz kelebeği ve sensörler ile otomatik şanzımanın elektro vanaları çok sorun çıkarıyor çok rastladım burda. Hele klima yazında girmesiyle çok sorun çıkartan bir konu oldu burda. Ama işte alacağın araçdada illa bir şeyler gözünden kaçabiliyor. Ben öncelikle otomatik vites konusunda ısrarcıyım. En fulünden megane vardı cam tavan xenon vs. fakat düz vites diye sattık. Uğraşamıyorum düz vites. İşin kötü tarafı laguna bir hata yapmış ve bu motora 4 vites koymuş buda düz vitese göre fazla tüketim ve zorlanmaya neden oluyor. Hatta bir çoğunda çok şikayet duydum işte o yüzden sorunsuz bir araç bakıyorum. Aslında bana kalsa niyetim 2006 2.0T faz 2 almak ama ondanda bulmak zor ve fiyatı uçmuş. Bakalım dolanıyoruz elbet buluruz bişeyler.
    Sen çok yaşadınmı böyle ufak tefek sorunlar? Birde servis işini napıyorsun varmı güvendiğin sağlam bir servis. Kusura bakma ama eşşek çok bu piyasada. Baksana klimam soğutmuyor diyenin hemen kompresörü değişmeye kalkıyor amcamlar.

• quote:

Evet bahsettiğin sorunların hepsine bu forumdan aşinayım ve çoğunun sorununu kendim çözebilecek durumdayım. Motorda gaz kelebeği ve sensörler ile otomatik şanzımanın elektro vanaları çok sorun çıkarıyor çok rastladım burda. Hele klima yazında girmesiyle çok sorun çıkartan bir konu oldu burda. Ama işte alacağın araçdada illa bir şeyler gözünden kaçabiliyor. Ben öncelikle otomatik vites konusunda ısrarcıyım. En fulünden megane vardı cam tavan xenon vs. fakat düz vites diye sattık. Uğraşamıyorum düz vites. İşin kötü tarafı laguna bir hata yapmış ve bu motora 4 vites koymuş buda düz vitese göre fazla tüketim ve zorlanmaya neden oluyor. Hatta bir çoğunda çok şikayet duydum işte o yüzden sorunsuz bir araç bakıyorum. Aslında bana kalsa niyetim 2006 2.0T faz 2 almak ama ondanda bulmak zor ve fiyatı uçmuş. Bakalım dolanıyoruz elbet buluruz bişeyler.
    Sen çok yaşadınmı böyle ufak tefek sorunlar? Birde servis işini napıyorsun varmı güvendiğin sağlam bir servis. Kusura bakma ama eşşek çok bu piyasada. Baksana klimam soğutmuyor diyenin hemen kompresörü değişmeye kalkıyor amcamlar.

Benim bi kere cam dusmustu birde rolantide dalgalanma yasadim kisin contalar degisti sorun kalmamisti aracta.ilk araci aldigimda ben o ustalardan neler cektim sorma ya ufak bir sorun yasamistim ustalar yuzunden bir suru masraf ettim o yuzden simdi sadece yetkili servise gidiyorum cas reno diye bi yer memnun kaldim be n baya ozel servise gidilirsede hamza usta var kurtay oto oda isi iyi bilen birisidir.gelelim lagunanin 4 ileri otomatigine cidden neden boyle bisi yapmislar anlamak zor uzun yolda ben 3000devirde 140la giderken otomatik 118le gidiyor mesela sehir icindede hem performans kaybi hemde yakit tuketimine yansiyor tabiki d sinifi araclarda birde hep yuksek km maalesef sen ford mondeoda bakiyosun sanirim bende laguna alirken bakmistim mondeolara

• Evet mondeo da baktım hatta başka bir ilde çok temiz ve çok uygun 26 bine en fulünü bulmuştum. 2.0 gia x paketli. Bundada herşey var. Hatta araçla ilgili doğru dürüst forum yok çok sorun çıkartmadığı için. Ama onada çok para istiyorlar. Laguna tabi buradan bildiğim için tercih sebebim. Ev borcum az kaldı aslında acele etmesem yıl sonuna dediğim gibi faz 2 alabilirim. Bu arada sen yıllık vergi ve sigorta ne veriyorsun senin araç için. Düz vites olduğundan trafik daha uygunmuş.
  • quote:

Evet mondeo da baktım hatta başka bir ilde çok temiz ve çok uygun 26 bine en fulünü bulmuştum. 2.0 gia x paketli. Bundada herşey var. Hatta araçla ilgili doğru dürüst forum yok çok sorun çıkartmadığı için. Ama onada çok para istiyorlar. Laguna tabi buradan bildiğim için tercih sebebim. Ev borcum az kaldı aslında acele etmesem yıl sonuna dediğim gibi faz 2 alabilirim. Bu arada sen yıllık vergi ve sigorta ne veriyorsun senin araç için. Düz vites olduğundan trafik daha uygunmuş.

benm araba 2005 model o yüzden yıllık vergisi 1200 liraydı bu sene ama seneye 700liraya düşecek kasko %40 hasarsızlık ile geçen ocak 950liraydı sigortada geçen hafta yaptırdım 390lira benm aracın..en güzeli faz2 kasanın 2.0t almak ama hep bitik araçlar var piyasada düzgün arabalarıda kimse satmak istemiyor

• ilker59 İ kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, birbirimize yardımcı olmak için burdayız. Hayırlı günler. ..

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihuslu54

Arkadaşlar merhaba.2004 privilige aracım var. 3 butonlu Kartımı tamir ettirdim. Büyük bir heyecanla eller serbest butonunu aktifleştirdim :) Lakin Kapılar maalesef yaklaşınca otomatik açılmadı. Forumu baya bi araştırdım. Baya birşey Yazılmış. Sonra Web'de arama yaptığımda bir kart tamircisi lagunaların hiç birinin eller serbest modunun çalışmadığını yazmış. Böyle birşey var mı. Eller serbesti kullanan var mı? Yardımcı olur musunuz. Teşekkürler.

Ben de sipariş edip sıfır aldım servisten, kartın kodlama işlemi yapıldı fakat benim araçta da çalışmadı maalesef. 4 sensör ve bagaj kapağının aynı anda bozulması imkansız gibi birşey, aynı cevapları ben de aldım "Laguna da bunlar çalışmaz" şeklinde. Detaylı olarak ilgilenmeye fırsatım olmadı, çözebilirseniz foruma eklemenizi rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

quote:

Arkadaşlar merhaba.2004 privilige aracım var. 3 butonlu Kartımı tamir ettirdim. Büyük bir heyecanla eller serbest butonunu aktifleştirdim :) Lakin Kapılar maalesef yaklaşınca otomatik açılmadı. Forumu baya bi araştırdım. Baya birşey Yazılmış. Sonra Web'de arama yaptığımda bir kart tamircisi lagunaların hiç birinin eller serbest modunun çalışmadığını yazmış. Böyle birşey var mı. Eller serbesti kullanan var mı? Yardımcı olur musunuz. Teşekkürler.

Ben de sipariş edip sıfır aldım servisten, kartın kodlama işlemi yapıldı fakat benim araçta da çalışmadı maalesef. 4 sensör ve bagaj kapağının aynı anda bozulması imkansız gibi birşey, aynı cevapları ben de aldım "Laguna da bunlar çalışmaz" şeklinde. Detaylı olarak ilgilenmeye fırsatım olmadı, çözebilirseniz foruma eklemenizi rica ediyorum.

Eller serbest modu dediğiniz eğer kart ile aracın yanına gidince otomatik açılmasını ve aracın içine girince kartı takmadan aracın çalıştırılabilmesini soruyorsanız bu özellik 2006 dan sonra çıkan faz 2 modellerinde var. Faz 1 de sadece karttan kapı açma ve kartı yerine takarak motoru çalıştırma var. Kaldıki sizin yeni aldığınız kartıda araca tabiki tanıtmak lazım.Bu eller serbest için değil aracın beyninin kart yerine takılınca tanıması için. Ben böyle biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SULZER -- 21 Temmuz 2015; 18:37:35 >

• SULZER S kullanıcısına yanıt
    Kartı yeni almadım. Kartım araca tanımlı zaten yani aracı çalıştırıyor. Faz 1 lerde kartsız araç çalıştırma yok tabiki ancak eller serbest Kapıları açma var diye biliyorum. Bütün kapılarda sensörler var eğer bu özellik yoksa madem neden koymuşlar 4 Kapıya ve bagaja. 2005 privilige kullanan arkadaş bu özelliği kullanıyormuş. Bugün yetkili servise gittim. Sadece problem tespiti için ben 150 tl istediler yuh dedim vazgeçtim.

• quote:

Kartı yeni almadım. Kartım araca tanımlı zaten yani aracı çalıştırıyor. Faz 1 lerde kartsız araç çalıştırma yok tabiki ancak eller serbest Kapıları açma var diye biliyorum. Bütün kapılarda sensörler var eğer bu özellik yoksa madem neden koymuşlar 4 Kapıya ve bagaja. 2005 privilige kullanan arkadaş bu özelliği kullanıyormuş. Bugün yetkili servise gittim. Sadece problem tespiti için ben 150 tl istediler yuh dedim vazgeçtim.

Bende de 2003 2.0 privilege var ve eller serbest çalışıyor , alt donanimlarda var mı yok mu bilmiyorum.

• quote:

ben kartı devamlı periyodik bakım yaptırdığım yetkili servisten aldığım için çalıştırmak için de uğraştılar bir süre ama yine de olmadı. Kotek in fikri immobilizer beyni ya da kartı algılayan anten. Bu işin çözümü uzman oto elektronikçiler bence ama onların fiyatı da oldukça tuzlu oluyor maalesef.

• quote:

Doğru haklısın kapı kollarının altlarında sensör var. Sanırım tek tek arızadan değilde yine kart okuyan beyinle alakalı gibi geliyor ama 150 lira çok istemiş. Yani bu paraya sorunu giderecekde olsa pahalıymış.
  • Bu arada bi elektrikçiye daha gittim. Kartı tekrar açtı. Içindeki bi entegreden bahsetti. Üzerinde sert bi silikon varmış fabrika özellikle silikonu sıkıyormuş. Parçayı çıkartamayalım diye. o yüzden o entegreyi değiştiremiyorum dedi.

• SULZER S kullanıcısına yanıt
    Bu paraya sorunu bulacak sonra bana kartta problem var diyecek yeni kart tanımlayacak ona bilmem kaç para isteyecek falan filan. Çok tuzlu yani :)

• İyi akşamlar
    klima kompresör ü değişmedi arıza sistem den ama 2 defa kompresör söküldü bir defada sıfır takıldı yine hata verdi ve en son kompresör ve beyin arasında ki elektrik hattı na bakılmış ve işlem tamam az önce hamza usta aradı ve aracı yarın alabileceğimi söyledi klimam çalışıyormuş çok sevindim

• Beyler Merhaba
    Ateşleme beyni ile ateşleme bobini aynı şey midir? Bizde 4 adet kalem bobin denilen ateşleme bobini var yanlış bilmiyorsam, bunları yöneten ayrı bir ateşleme beyni mi var? Varsa yeri nerede bilen var mı ? Aracım 2003 2.0 prv modeli, son olarak 4 adet atesleme bobininden farkli ayrı bir ateşleme beyni varsa fiyati kaç civarındadır?
    Teşekkürler. ..

• 
Sayfa: önceki 971972973974975
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.