Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (887. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24.183
Cevap
249
Favori
1.644.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 885886887888889
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Koltuklar manuel. Tam olarak ne işe yarıyor. Senin araçtaki durum ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • drfx77 D kullanıcısına yanıt
    Ben araci aldim alali bosa alinca calisiyor kart yuvasinda olmasi sarti ile ben de faz 1 lerde manuel de benim arac bu sekilde faz 1 olanlar baska söylerler yorumlarini

• selam arkadalar 2006 model laguna aracımın privilege mi yoksa expression mu oldugunu nereden anlarım şüphem şu sebepten oluştu ruhsatta bişey yazmıyor ön yolcu kapısını açınca menteşelerin orda privilege amblemi var ama sigorta poliçesinde expression yazıyor bide faz1 faz2 oldugunu nasıl anlarım teşekkürler şimdiden
  • Vites boştaysa debraja basmaya gerek yok
    Vitesde iken dedraja basmaya gerek WARDIR
    Normali de budur
    Araç tam durmadan stop etmez bunuda bilelim arkadaşlar

• hocam resimde goruldugu gibi surucu koltugunun altinda sag tarafda alta o basmali tel raya geliyor o sekilde monte ediyorsun aracinda bak bi varmi böyle yer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuk_18 -- 21 Aralık 2014; 14:36:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 40tuna

selam arkadalar 2006 model laguna aracımın privilege mi yoksa expression mu oldugunu nereden anlarım şüphem şu sebepten oluştu ruhsatta bişey yazmıyor ön yolcu kapısını açınca menteşelerin orda privilege amblemi var ama sigorta poliçesinde expression yazıyor bide faz1 faz2 oldugunu nasıl anlarım teşekkürler şimdiden

Sigorta kağıdında yazana bakma benim eski sahibimde bnei exp. plusu privege diye kayedetmişdi. Sol kapının orda kirişde yazan neyse odur, aracın faz 1 mi 2 olduğunu anlamak istiyorsanda arabanın önü megane 2 gibi ise faz 2 dir eğer değilse faz 1 dir en basit ifadeyle.
  • fuk_18 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ufuk. (resimlerin boyutunu uygun ölçüye ayarlarsak forum sayfası bozulmaz. Tabi bu benim yüzümden oldu:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

hocam resimde goruldugu gibi surucu koltugunun altinda sag tarafda alta o basmali tel raya geliyor o sekilde monte ediyorsun aracinda bak bi varmi böyle yer

bu resimlerdeki switch tahminimce koltuk dolu olduğunda emnıyet kemer uyarısını devreye sokmak için.yerine takmakta fayda var.

abi tamamda metal mandal daima basili faziyette yan taraftaki plastik aksama yani kisacasi onu yerine oturturken basili sekilde oturtuluyor vardir bir gorevi de kimbilir nedir ben hafizaya bagladim benim aracda hafiza oldugu icin o olmadiginda koltuk hafizaya aldigi konuma gelmiyor cunku
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

abi tamamda metal mandal daima basili faziyette yan taraftaki plastik aksama yani kisacasi onu yerine oturturken basili sekilde oturtuluyor vardir bir gorevi de kimbilir nedir ben hafizaya bagladim benim aracda hafiza oldugu icin o olmadiginda koltuk hafizaya aldigi konuma gelmiyor cunku

.olabilir.sadece tahmin yürüttüm.devamlı basılı durması anlamlı gelmedi.boş vaktimde bakayım bendede varmı diye
  • Arkadaşlar hiç dikkat ettiniz mi kaloriferler çalışıyor iken klimada çalışıyor mu ? Benim aracımda ısıtma devrede iken klimanında çalıştığını görüyorum (AC ışığı sönük) Sadece buğu çözme devrede iken klima kompresörüde devrede oluyor bu normal bir durum biliyorum ama normal ısıtma konumunda neden klimanın da devreye girdiğine anlam veremiyorum..
    Birde benim aracımdaki dijital klimada sıcaklık en fazla 26.5 dereceye kadar çıkıyor. Tüm lagunalarda aynımı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TA2AWO

Arkadaşlar hiç dikkat ettiniz mi kaloriferler çalışıyor iken klimada çalışıyor mu ? Benim aracımda ısıtma devrede iken klimanında çalıştığını görüyorum (AC ışığı sönük) Sadece buğu çözme devrede iken klima kompresörüde devrede oluyor bu normal bir durum biliyorum ama normal ısıtma konumunda neden klimanın da devreye girdiğine anlam veremiyorum..
    Birde benim aracımdaki dijital klimada sıcaklık en fazla 26.5 dereceye kadar çıkıyor. Tüm lagunalarda aynımı ?

bende de en fazla 26.5 a çıkıyor ...klimanın çalıştığını kaloriferi açtığınızdaki sestenmi anladınız benimde geçen dikkatimi çekti bende bir defa oldu kompresör devrede gibi motordan ses geldi
  • cashuva C kullanıcısına yanıt
    Evet bir kaç kere klima kompresörü devreye ilk girdiğindeki "TIK" sesini duymuştum aldırış etmedim. Sonra kaputu açıp baktığımda klimanın da devrede olduğunu görmüş oldum.. Yanıldığımı düşünüp klima borularını tutup soğuk ve buz gibi olduğunu görünce artık kesin çalıştığına emin olmuş oldum.
    Mesleğim Soğutma ve iklimlendirme olduğu için özel bir şart söz konusu değil ise (Buğu çözme vs.) hiç bir suretle ısıtma sistemi devrede iken soğutmada yapılmaz. Bir problem olduğunu düşünüyorum.
    Eğer bu bir sorun değilse bile neden ısıtma yapılırken klimada devrede bunun cevabını çok merak ediyorum.
  • quote:

Evet bir kaç kere klima kompresörü devreye ilk girdiğindeki "TIK" sesini duymuştum aldırış etmedim. Sonra kaputu açıp baktığımda klimanın da devrede olduğunu görmüş oldum.. Yanıldığımı düşünüp klima borularını tutup soğuk ve buz gibi olduğunu görünce artık kesin çalıştığına emin olmuş oldum.
    Mesleğim Soğutma ve iklimlendirme olduğu için özel bir şart söz konusu değil ise (Buğu çözme vs.) hiç bir suretle ısıtma sistemi devrede iken soğutmada yapılmaz. Bir problem olduğunu düşünüyorum.
    Eğer bu bir sorun değilse bile neden ısıtma yapılırken klimada devrede bunun cevabını çok merak ediyorum.

bende geçen gece arabaya bindiğimde oldu tık diye bir ses geldi farkettim ama AC ışığı sönüktü hiç aklıma gelmedi şimdi siz deyince jeton düştü benimde ama sonrasında o sesi duymadım bakalım ne yorum gelicek bu duruma

• mave-rick kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim kardeşşim sağolasın o zaman benim araç 2006 privilege faz 2 :))) yeni aldım 1 ay olmadı henüz merak ettiğim şey çok aslında eğer bilgin varsa yardımcı olmanı isterim mail adresimi vereyim bildiklerini yaz soracaklarımı sorayım vaktin varsa tabii adresim.....: tunadagistan@gmail.com tekrardan teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

bende geçen gece arabaya bindiğimde oldu tık diye bir ses geldi farkettim ama AC ışığı sönüktü hiç aklıma gelmedi şimdi siz deyince jeton düştü benimde ama sonrasında o sesi duymadım bakalım ne yorum gelicek bu duruma

Lagunalarda cama ısı yada soguk verdiğinizde klima otomatik olarak çalısır. Eger anlatmak istediğinşz bu ise cama veriyosanız klima nın calısması normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speedy_laguna

quote:

Orijinalden alıntı: cashuva

quote:

Lagunalarda cama ısı yada soguk verdiğinizde klima otomatik olarak çalısır. Eger anlatmak istediğinşz bu ise cama veriyosanız klima nın calısması normal.

arkadaşın bahsettiği cama vermediği zaman sadece kalorifer açık AC tuşunun ışığı yanmıyorken klima kompresörünün neden devreye girdiği

• quote:

Arkadaşlar hiç dikkat ettiniz mi kaloriferler çalışıyor iken klimada çalışıyor mu ? Benim aracımda ısıtma devrede iken klimanında çalıştığını görüyorum (AC ışığı sönük) Sadece buğu çözme devrede iken klima kompresörüde devrede oluyor bu normal bir durum biliyorum ama normal ısıtma konumunda neden klimanın da devreye girdiğine anlam veremiyorum..

Maximum sıcaklıkta kullanınca oluyor bu durum. Kullanım alışkanlığınızı değiştirmeye çalışın. 24,5-25 den fazla açmayın. İki yönün de sıcaklığını birebir aynı ayarda tutun. Birisi 20 diğeri 26 olunca haliyle kompresöre ihtiyaç duyuyor. Bir de buğu çözme konusu var tabi işin teknik kısmını tam olarak bilmiyorum ama sanırım klima sisteminde yer alan dryer filtre ünitesi sayesinde kabindeki nemli havanın aksine cama kuru hava verdiği için klimanın buğu çözme kabiliyeti standart ısıtma sistemine göre çok yüksek. Son olarak buğu çözme ve ortam ısısından şikayetiniz varsa en ucuz olan polen filtresinden başlayın. Orijinali 65 TL onun yerine parçacıdan Valeo marka carbonlu filtre alın Kutusu beyaz ve açık yeşil renkte. fiyatı 30-32 TL aralığında. Bu arada klimasından şikayeti olan arkadaşlar, klimacıların meteliğe kurşun attığı şu dönemde 60-70 TL ye sistem temizliği, 80 TL'ye dryer filtre değişimi, 20-30 TL'ye eksik gazın tamamlanması vs. işlerinizi hiç sıra beklemeden daha kaliteli işçilikle yaptırabilirsiniz hatırlatırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

quote:

Maximum sıcaklıkta kullanınca oluyor bu durum. Kullanım alışkanlığınızı değiştirmeye çalışın. 24,5-25 den fazla açmayın. İki yönün de sıcaklığını birebir aynı ayarda tutun. Birisi 20 diğeri 26 olunca haliyle kompresöre ihtiyaç duyuyor. Bir de buğu çözme konusu var tabi işin teknik kısmını tam olarak bilmiyorum ama sanırım klima sisteminde yer alan dryer filtre ünitesi sayesinde kabindeki nemli havanın aksine cama kuru hava verdiği için klimanın buğu çözme kabiliyeti standart ısıtma sistemine göre çok yüksek. Son olarak buğu çözme ve ortam ısısından şikayetiniz varsa en ucuz olan polen filtresinden başlayın. Orijinali 65 TL onun yerine parçacıdan Valeo marka carbonlu filtre alın Kutusu beyaz ve açık yeşil renkte. fiyatı 30-32 TL aralığında. Bu arada klimasından şikayeti olan arkadaşlar, klimacıların meteliğe kurşun attığı şu dönemde 60-70 TL ye sistem temizliği, 80 TL'ye dryer filtre değişimi, 20-30 TL'ye eksik gazın tamamlanması vs. işlerinizi hiç sıra beklemeden daha kaliteli işçilikle yaptırabilirsiniz hatırlatırım.

Speedy_laguna Arkadaşımızın söylediği durum mantıklı ve aklıma yatıyor. Kaloriferleri cama vermeden çalıştırıp klima kompresörünün durumunu birde bu şekilde gözlemleyeceğim.
    Eğer hava yönlendirmesi camlara yapılmış ise buğu çözme amaçlı klimada devreye giriyor olabilir. Ben yinede buğu çözme kapalı iken klima kompresörünün devreye girmesini doğru bulmuyorum.

lordplanett
    Eğer yukarıda bahsettiğim durum olumsuz olarak sonuçlanır ise senin önerini de uygularım. Ancak yinede maximum sıcaklık ayarına getirildiğinde klimanın devreyi giriyor olması büyük bir sorun.(Yakıt+Motor performansı olarak.)
    Bahsi geçmişken Drayer dediğimiz parça aslında bir filtre kurutucudur. Kısaca amacı klima sisteminin içerisinde bulunan R134a gazı ile sistemde dolaşan istenmeyen partikül ve nemi üzerinde tutmasıdır. Ortam havasını kurutmak ve buğu çözme gibi bir özelliği yok.

İş çıkışı kontrollerimi yapıp sizinle sonucu paylaşırım.

Emniyet kemeri sesi için olabilir mi diye baktım. Kemeri takmadan gezdim araç ile ama emniyet kemeri sesi geliyor. Yani o parça emniyet kemerine ait değil. Zaten kemer sesi direk tokanın takıldığı yer ile alakalı.
    Ben parçayı resme bakmama rağmen takacak yer bulamadım. Ufuk arkadaşın dediği gibi koltuk hafızası da olabilir. Benim koltuk elektrikli değil. Sizin koltuk da manuel ise siz bakar mısınız. (zahmet olmasa sigorta kutusuna da bakar mısınız? Sol alt 6 numaralı sigorta yeri bende boş. siz de durum nasıl)
    Son olarak forumdaki sorunların büyük kısmına siz çözüm buluyorsunuz. yazdığınız yorumlar-tahminler forumdakiler için çok faydalı olmakta .Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F705CC89 -- 22 Aralık 2014; 11:39:33 >
  • 
Sayfa: önceki 885886887888889
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.