Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (876. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.183
Cevap
249
Favori
1.644.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 874875876877878
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kumandadaki 3 düğmede çalışıyor. Eğer sorun kumanda da ise tamir ettirebileceğim bir elektronikçi tavsiye edebilir misiniz?
    Kargo ile gönderirim nede olsa 2 düğmeli yedek anahtar var.Sakarya da bir türlü bu arabalardan anlayan usta bulamıyorum.
  • baygit44 B kullanıcısına yanıt
    arkadaşım elin lehim tutuyorsa kendin yapabilirsin. maket bıçağı vs. yardımı ile kartı yavaşça aç 2 parçaya ayır. kartın içinde ayrıca bulunan ve eller serbest sinyalini gönderen pilin lehimleri kopmuştur. pilin + ve - ucuna kablo yada teli lehimle olsun bitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanmpx220

quote:

Orijinalden alıntı: yaskov

Bakiyorumda insanlar az parayla çok isler yapmak istiyorlar ugrasip duruyorlar sonra bu isin ucuza olmadigini anlayip hayal kirikligina ugruyorlar.(bu yaziyi genel olarak yazdim 2 msj yazmak istemedim) Diğer konuya gelirsek bende 2.0 t var hocam ben 3000 devirde 135 yapiyorum ses mes yok çok şükür iyiki almis bu araci inanilmaz seri ve zevkli süspansiyonu biraz sert ama viraja tek çizgide girip cikmakta ayri bi güzel sessizlik konfor ekonomi ve hiz hepsi bu araçta tabi bende ararken baya bir il dolastim elimdeki paraya patatesler vardi bende dedim et yemek istiyorum o zaman o parayi artirdim iyikide artirmisim Gönlümün istedigi arabaya biniyorum buradaki insanlar daha arabayi almadan satmayi düşünüyorlar laguna ticaret araci değil keyif aracidir lagunadan galerici ve 3 kagitgi değil iseniz ekmek yeme sansiniz çok azdir.

Sennle ayni dusunuyorum bende surdaki video ya bakarmisin bu arac 3000 devirde nerdeyse 170 yapcak .amacim hiz degil yanlis anlasilmayim ama meraktan soruyorum bu arac farkli bi versiyon mu acaba

http://youtu.be/hXy1gxbLXXs

Hayır o araçta oynama yok. Laguna II Faz I 2.0 T (163 HP) 6 leri vitesli manuel şanzımana sahip o yüzden hız normal.

• aracim dizel 2,2 motor orjinal yag 5w40 ama araci aldikdan beri 5w30 kullaniyorum castrol edge suanda en son yag desiminden sonra 23 bin km yaptim 2 dis eksiltme yapti her 30 binde bir yag degisiyor benim aracda yani yol bilgisayarinda o sekilde yaziyor simdi devam etsemmi 5w30 da yoksa 5w40 a donsemmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuk_18 -- 3 Aralık 2014; 15:13:19 >
  • evet gün geçmiyor ki bir sorunla daha karşılaşmayalım ... Renault,boş vakitlerimizi değerlendirmemiz için böyle bir araç üretmiş herhalde. şimdi soruna gelelim araç durur haldeyken veya hareket halindeyken direksiyonu çevirdiğimde (her hamle yaptığımda) sanki balata sürtmesi gibi ses yapıyor.Bu sorunu daha önce yaşamış ve tedavisini bulan arkadaşlardan cevap bekliyorum...Bu arada direksiyon yağını 15 - 20 gün önce değiştirmiştim Bp Hidrolik direksiyon yağı konuldu...
  • Birde az önce farkettim torpido gözü aydınlatması çalışmıyor.Ampule baktım sağlam.Sokete gelen hattı ölçü aletiyle kontrol ettim araç çalışır haldeyken dahil olamaz üzere elektrik gelmiyor bu lambanın sigortası filan var mı ?
  • Bu arada torpido lambam yanmıyor lamba sağlam ama elektrik gelmiyor bunun bir yerde sigortası var mı? bile n var mı arkadaşlar
  • sertancay kullanıcısına yanıt
    torpido gözü park lambası açıkken kapağı açtığında yanar diye biliyorum.direksiyon sesi yağ değişiminden sonra olduysa yağdan kuşkulanırım.bizim yağ farklı idi gibi aklımda kalmış.hepastios ezbere biliyordu,geçen sayfalarda da yazmışdı sanki atf 3 yağı gibiydi hatırladığım.
  • Arkadaşlar Renault'un bütün buluşmalarından haberdar olmak ve bir birimizi daha iyi tanıyabilmemiz için Laguna sahibi olaraktan bir gurubumuz oldu herkesi bekliyoruz. Laguna 1-2-3 ve Couplerin ortak buluştuğumuz bir sohbet alanımızdır.

https://www.facebook.com/groups/1538669076380452/
  • quote:

Orijinalden alıntı: tncykçtn

drfx77 30 tl lik lpg ile 68 km yol yapıyor tekrar benzine düşüyor öyle ölçüm yaptım.doğrumdur bilmiyorum ama
    araç 2.0 automatic boğaz kelebeği temizliği yaptırayım diyicem ama çözüm olurmu bbilemiyorum ve sonrasında
    sorun yaşatma endişesi var.hava filitresi yeni değişti ama yan sanayii serviste değil kat boşaltıldı bujiler yeni değişti araçta tekleme falanda yok lpg filitresini değitireyim diyorum ama ne kadar etkiler onuda bilemiyorum sizce?

Boğaz kelebeğini, bujileri, bobinleri, katalizörü ve oksijen sensörünü değiştirmiş biri olarak yakıt tecrübelerimi aktarayım. Benim aracım 100 kmde 18 litre LpG tüketiyordu. Boğaz kelebeğini önce temizlettim aynı anda carbonclean yaptırdım. Ciddi bir performans etkisi oldu ama yakıt değişmedi. Ngk bujiler ve yeni bobinler 1 litre kadar iyileşme getirdi. Katalizör değişimi arabayı aptallaştırdı araç gitmez oldu. bu durumu da oksijen sensörü değişimi ve LpG ayarı ile çözdük şimdi 15 litre/100 km seviyesinde. 12 litre benzin yakıyor bu arada. Yol bilgisayarı eskiden reel tüketime göre %15 daha az ölçüyordu. Yeni ayar sonrası %5 fazla ölçüyor. Yani yol bilgisayarı gerçek lpg tüketimini yansıtmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Iyi gunler abilerim ustalarım. Laguna 2 privilege kullanıcısıyım arabamı çok seviyorum.satıp sunrooflu bir kaç tane fazla özellikli modelini almak istiyordum ama 10 yıllık tamircimin nerdeyse işçilik almadan 1100 liraya yaptığı bakım sonunda satma fikri tamamen yok oldu. Şimdi jantları değiştirmek istiyorum hem hafif hem konforlu hem ucuz hem de bir boy büyük jant istiyorum. Bunu da focus un 5 kollu çelik görünümlü sac jantları sağlıyor. Bijon ölçüleri uyuyor. Adanada bulamadım şehir dışından eş dost yardımıyla alacağım. ama alırsam bir sorun çıkar mı fikrinizi almak istiyorum

• verdiğin bilgiler için tşkr ederim lordplanet.Aracı nicozy nin ustası olan konyada renmot taki seyidi ustaya götürmeye karar verdim ben sivas ta yaşıyorum servisde dahil olmak üzere usta bulamadım.araçta son zamanlarda artık daha sıklıkla nerdeyse her gün otomatik şanzıman arızasıda vermeye başladı kendisi ile konyaya gittiğimde görüştüm gerçekten çok mütevazi bir insan ayrıca uzun yıllar renault servis geçmişi var hepsi bir tarafa nikozy arkadaşın aracından tecrübeli :) biraz bana uzak ama aracımı emin ellere teslim etemk istiyorum
    Sonrasındada hangi sorun nasıl çözüldü burdan arkadaşlarla paylaşırım inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: HEPHAISTOS

quote:

quote:

Bakiyorumda insanlar az parayla çok isler yapmak istiyorlar ugrasip duruyorlar sonra bu isin ucuza olmadigini anlayip hayal kirikligina ugruyorlar.(bu yaziyi genel olarak yazdim 2 msj yazmak istemedim) Diğer konuya gelirsek bende 2.0 t var hocam ben 3000 devirde 135 yapiyorum ses mes yok çok şükür iyiki almis bu araci inanilmaz seri ve zevkli süspansiyonu biraz sert ama viraja tek çizgide girip cikmakta ayri bi güzel sessizlik konfor ekonomi ve hiz hepsi bu araçta tabi bende ararken baya bir il dolastim elimdeki paraya patatesler vardi bende dedim et yemek istiyorum o zaman o parayi artirdim iyikide artirmisim Gönlümün istedigi arabaya biniyorum buradaki insanlar daha arabayi almadan satmayi düşünüyorlar laguna ticaret araci değil keyif aracidir lagunadan galerici ve 3 kagitgi değil iseniz ekmek yeme sansiniz çok azdir.

Sennle ayni dusunuyorum bende surdaki video ya bakarmisin bu arac 3000 devirde nerdeyse 170 yapcak .amacim hiz degil yanlis anlasilmayim ama meraktan soruyorum bu arac farkli bi versiyon mu acaba

Hayır o araçta oynama yok. Laguna II Faz I 2.0 T (163 HP) 6 leri vitesli manuel şanzımana sahip o yüzden hız normal.

Hocam sende laguna 1 ciydin hatirliyorum forumdan
    Nasil memnunmusun aracindan ben 2.0t faz 2 dusunuyorum sanirim 2.0t larin hepsi otomatik faz2 lerde dolayisiyla vites orani farkli

Faz 2 ler 5 ileri otomatikmidir bilgin varmi hocam

• arkadaşlar sanruff tamir takımını nerde bula bilrim yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Nasil memnunmusun aracindan ben 2.0t faz 2 dusunuyorum sanirim 2.0t larin hepsi otomatik faz2 lerde dolayisiyla vites orani farkli

Evet 7 yıllık Laguna I maceramdan sonra Laguna II ye geçtim. 2.0 T kullanıyorum zaten sU1 kodlu 5 ılerı vıteslı BVA şanzımana sahip (triptronik ve sürüşe duyarlı akıllı tip)
    Bunlarda araca ait fotoğraflar
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/425424/c4365391-e180-46dd-ae65-3e5456edfe68.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/425424/de218214-bc38-455b-a0d3-2cf21e583c4c.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/425424/5cb3f209-7ccf-4042-8c94-94a3f24b083a.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HEPHAISTOS -- 3 Aralık 2014; 22:19:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tncykçtn

arkadaşlar sanruff tamir takımını nerde bula bilrim yardımcı olursanız sevinirim

Sanırım ki yalnızca ebay da
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertancay

Bu arada torpido lambam yanmıyor lamba sağlam ama elektrik gelmiyor bunun bir yerde sigortası var mı? bile n var mı arkadaşlar

Sigorta kutusu sol şoför kapısını açtıgınızda torpıdonun ordaki kağagı açınız kapakta hangi sigortanın neye ilişkin olduğu açıkça yazıyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HEPHAISTOS -- 3 Aralık 2014; 22:34:04 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet 7 yıllık Laguna I maceramdan sonra Laguna II ye geçtim. 2.0 T kullanıyorum zaten sU1 kodlu 5 ılerı vıteslı BVA şanzımana sahip (triptronik ve sürüşe duyarlı akıllı tip)
    Bunlarda araca ait fotoğraflar
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/425424/c4365391-e180-46dd-ae65-3e5456edfe68.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/425424/de218214-bc38-455b-a0d3-2cf21e583c4c.jpg
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/425424/5cb3f209-7ccf-4042-8c94-94a3f24b083a.jpg

Valla gule gule bin allah kaza bela vermesin araban cok diri duruyo

Seninkide faz 2 olduguna gore sennkide 3000 devirde 135 civari yapiyodur . 2.0t ler japon sanzuman kullaniyo ve saglam olduklarini duydum

• 4matic 4 kullanıcısına yanıt
    Jant ve lastik çapını değiştirirseniz konfor, yol tutuş, yakıt değerleri değişir.

Bakımda ustanız ne yaptı ki satma fikrinden vazgeçtiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinoner -- 4 Aralık 2014; 9:27:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BURALDİNYO

arkadaşım elin lehim tutuyorsa kendin yapabilirsin. maket bıçağı vs. yardımı ile kartı yavaşça aç 2 parçaya ayır. kartın içinde ayrıca bulunan ve eller serbest sinyalini gönderen pilin lehimleri kopmuştur. pilin + ve - ucuna kablo yada teli lehimle olsun bitsin.

Bugün kartımı maket bıçağı ile açtım. - uc kopmuştu. Lehimini yaptım. Fakat sonuç yine değişmedi.
    Aracıma yanına gittiğimde Lock+auto düğmesine bastığımda uzaklaşıp yaklaştığımda yine çalışmadı. Her türlü yolu denedim olmadı
  • 
Sayfa: önceki 874875876877878
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.