Şimdi Ara

LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım *** (858. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
24.184
Cevap
249
Favori
1.644.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok haklısınız. Laguna 3 1.5 dizeli beğeniyorum. Kısmetse ileride temiz bir Laguna 3 bulursam değiştirmek istiyorum. Araç oldukça güzel görünüyor...

• MasterOfScorpions M kullanıcısına yanıt
    basinc sensörü dediginiz nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: naim@gop

Hocam bahsettiğiniz modeller bunlar mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-1.6-privilege-laguna-181393237/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2004-full-laguna-privilege-181859020/detay/

evet bu modeller dolu olanlar ...3 aydır lagunam var benm 14 yıldırda renault kullanıyorum daha önce yazmıştım arabam 20gündür caş renault servisinde ımmoblizer sorunu yüzünden şaşmazda bir tamirciye gittim arabanın içine etti caş renault yetkili servisine çektik arabayı yarın teslim alıcam 5100tl parça masrafı çıktı (%25 indirimle ) çok hassas araçlar forumdada okuyoruz rölanti düzensizlikleri sensör sorunları falan filan hani bazı şeyler vardır tamirci bile bilemez ımmobilizer hatası vs vs ama şuan laguna alsam cidden bakıcam şeyler şu olurdu arabayı çalıştırın klimasına bakın sıcak soğuk üflüyormu çok sorun yaşayan var rölantisine bakın tüpte nasıl düzensizlik varsa sıkıntı 3 butonlu anahtar ve 2 butonlu yedek anahtarı varmı ben merak ettim 4-5 ilan aradım ucuz ilanlardan anahtarı bu şekil veren yok ya biri bozuk ya tamir ettirmedim diye söylüyorlar camlarını kontrol edin tek tuşla açılıp kapanıyormu merkezi kilide yine bakın ve mutlaka ekpertize sokup motoruna baktırın aracın...ben 2000motor manuel vites buldum diye atladım hemen ama 3 ayda başıma gelmedik kalmadı benm şanssızlığım çoğu ve lagunayı hala seviyorum ama 2 kere arkadan çarptılar cam düştü baskı balata bitti en sonda başıma gelenlerle beraber şuan araç 34bin liraya falan geldi bana o yüzden mutlaka ya bildiğiniz iyi tamirciye götürün yada yetkili servise yoksa randıman almak mümkün değil araçtan

• naim@gop kullanıcısına yanıt
    senin butcen kisitli herhalde hem ucuz olan lagunalara bakiyorsun cunku eger imkanin var ise 2.0 t laguna al privilige modeli bunlarda hiz sabitleyici esp 170 ps motor var lagunanin en ful araci initiale modeli oda turkiyede varsa 3.0 motoru var biraz fazla verip sorunsuz laguna alman senin icin kar olacaktir
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordplanett

quote:

Orijinalden alıntı: HEPHAISTOS

quote:

Orijinalden alıntı: BURALDİNYO

frene ihtiyaç yok. P ve N konumunda aracı çalıştırabilirsiniz.

Faz I de bılemıyorum ama Faz II kesınlıkle calısmıyor P ya N de olması bırsey ıfade etmıyor ıllakı frene basmak şart.

Şimdi direksiyon başındayım denedim çalışıyor

Faz I de durumu bilmiyorum dediğim gibi ama Faz II de zaten ekranda FREN + START yazıyor yanı vites konumu Park veya Nötr konumunda olacak ve frene basıp starta basacaksınız. Basmazsanız kontağı aç kapa yapıyor sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuk_18

Arkadaşımızın bahsettiği basınç sensörü dediği sanırım ki Lastik Basınç Sensörü.
  • Akü kutup başlarını söküp taktım benzin yine 28 litre gösterdi. Ustaya götürdüm yazılım attı yine değişmedi. Yani araç 50 litre benzini yemiş bitirmiş.

Dediğiniz gibi belki gaz bitti benzine geçti ama hep yeşil ışık yanarken gaz alıyorum. Kırmızıya düştüğü çok nadir. Lpg göstergesinde sorun olabilir belki gaz ayarıyla ilgilide problem olabilir. Haftaya güzelce baktıracağım.
  • Start stop tuşu aydınlatmasına bakınca aklıma geldi havalandırma ızgaralarının da aydınlatması vardır şimdi sizin. Ben çok karanlıkta kalmışım. Var mı gerçekten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

İstanbul veya istanbul çevresi 2004-2006 arası Benzinli 25 bine kadar maximum 150 bin km satan var mı ? 2-3 hafta içersin de almak istiyorum.
  • quote:

lastik basinc sensoru... yani aracta standart varmis sadece yazilimda kapaliydi...
  • MasterOfScorpions M kullanıcısına yanıt
    anladim o zaman ebay den 4 tane basinc sensörü alip ikinci el kullanabilirsiniz gibi geliyor ama sunu söyleyim eger suan acik ise aktif ise sensörler olmadigi icin hata vermesi gerekli suanda sizde durum nasil
  • s.a

arkadaşlar laguna 2003 arabam var.sorunum silecek ayarı.ilk fasılalı silmede silmiyor.bazen siliyor bazen silmiyor.2. zaman ayarı kısmında ise çıt sesi geliyor fakat yine silmiyor.sadece en son ayarda yani en hızlı ayarda silme yapıyoır.bende mecburen camı silmem gerektiğinde en hızlı ayarda silmem gerekiyor.Ama bazende kafasına göre ilk yani en yavaşta siliyor. Çözüm nedir tamirciye gitmeden kendim yapabilirmiyim.Silecek sigortası tekmidir.yani hepsini tek bir sigortamı çalıştırıyor.Yoksa farklı bir şeymi.
    yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MasterOfScorpions

quote:

lastik basinc sensoru... yani aracta standart varmis sadece yazilimda kapaliydi...

Lastiklerde sensör yok ise 25 km gidince hata verecek, bundan sonra sensör takana kadar her çalıştırmada hata verecek ve ekranda sürekli "algılayıcı hatası" yazacak. Bendede durum aynı idi, dayanamayıp tekrar kapattırdım. Ebaydan 4 tane sıfır sensör buldum, taktırıp clip ile araca tanıtmak gerekiyor.

Sensörleri söküp kapattırmışlar anlayacağınız.
  • herhangi bir hata vermiyor sadece basinc diye bir ekrn cikiyor 4 lastigin de ici bos gorunuyor ama hata falan vermiyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: betsalel

s.a

arkadaşlar laguna 2003 arabam var.sorunum silecek ayarı.ilk fasılalı silmede silmiyor.bazen siliyor bazen silmiyor.2. zaman ayarı kısmında ise çıt sesi geliyor fakat yine silmiyor.sadece en son ayarda yani en hızlı ayarda silme yapıyoır.bende mecburen camı silmem gerektiğinde en hızlı ayarda silmem gerekiyor.Ama bazende kafasına göre ilk yani en yavaşta siliyor. Çözüm nedir tamirciye gitmeden kendim yapabilirmiyim.Silecek sigortası tekmidir.yani hepsini tek bir sigortamı çalıştırıyor.Yoksa farklı bir şeymi.

Çıt diye ses gelip silmiyorsa sigorta çalışıyor sanırım. Mekanik bir sıkıntı gibi geldi bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: betsalel

s.a

Kardeşim sağı solu kurcalama tanıdıgın iyi bir oto elektrıkci varsa direkt röleye baksın ua tamir etsin röleyi yada yenisini al. Anlattıgının birebir aynısını ben yasadım laguna 1 de. Aslında bu forumda yazmaya tövbeliydim ama senin sorunun hakkında bilgim olunca salak sacma ustaların anlamsız yerlerde arıza arayıp paranı harcamana gönlüm elvermedi.neyse. Sebebide kaç gün önce birsey sordum 1 kişi bile cvp yazma tenezzülünde bulunmadı.Sözümüz paramıza gecer bir arıza olunca basar parayı yaptırırım önemli değil:)

• Speedy_laguna S kullanıcısına yanıt
    ne sorduğunuzu hatırlatırsanız biliyorsam cevaplarım tabiiki.bilmediğim konuda da genelde yazı kalabalığı olmasın diye sesim çıkmaz.ilk soruda pes edersek olmaz.gözden kaçmış ta olabilir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

ne sorduğunuzu hatırlatırsanız biliyorsam cevaplarım tabiiki.bilmediğim konuda da genelde yazı kalabalığı olmasın diye sesim çıkmaz.ilk soruda pes edersek olmaz.gözden kaçmış ta olabilir :)

Laguna 2 nin yol tutusunu sormustum ondan sonrada konu baska yerlere gitti neyse önemli değil. Laguna 1 kullanıcısı oldugum için (sen kendi formuna git) tsrzında yazılar hissettim yada bana öyle geldi. Önemli değil ama .

• quote:

Orijinalden alıntı: Speedy_laguna

quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

Laguna 2 nin yol tutusunu sormustum ondan sonrada konu baska yerlere gitti neyse önemli değil. Laguna 1 kullanıcısı oldugum için (sen kendi formuna git) tsrzında yazılar hissettim yada bana öyle geldi. Önemli değil ama .

1.5 le 1.9 dci arasında gidip geliyorum . 1.5 tatmin etmez (performans olarak) gibi geliyor. 1.9 düşük km li arıyorum uzun süre kullanıcam.

• 
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.