DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Saribugday79, Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 1 Misafir Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı  ( 2 Mobil Cihaz  )
22.559
Cevap
205
Favori
1.273.491
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Renault >> LAGUNA II GRUBU *** Gelin; Konuşalım, Tartışalım, Paylaşalım ***
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3024 Mesaj
      28 Eylül 2014 16:16:34
      quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Merhaba ben de laguna alma aşamasındayım.

İlk sahibinden, 2005 model, 1.6 privilege, 120.000km'de tüm bakımları yetkili serviste yapılmış bir araç var.
      4 lastik+2 kar lastiği michelin, sıfır. 6 adet jant var.
      Muayenesi yeni. 120.000bakımı yapılmış. Lpg yok.

Tramerden gelen mesaj:
      Kayitlarimiza gore ***0002 Sasi no lu arac 8 adet kazaya karismistir.
      KZ1: 01/09/2012 ERP-Devrilme 581TL
      KZ2: 16/12/2011 KTT-Carpma
      KZ3: 08/02/2011 Park Halinde Carpma 609TL
      KZ4: 14/01/2011 Anahtar Calinmasi 231TL
      KZ5: 25/04/2010 Carpisma 1013TL
      KZ6: 25/01/2010 Carpma
      KZ7: 16/02/2009 Carpma 265TL
      KZ8: 14/08/2006 Carpma 1254TL

1 Ocak 2012 sonrasi Hasar verileri eksper raporuna gore verilmistir. MH:02162663036

23.000tl nasıldır? Araç pırıl pırıl biraz deneme sürüşü yaptım. Tramer keyfimi kaçırdı ama alasım var açıkçası.

Pek ilgi çekmedi sanırım

Neyse alalım aldıktan sonra iyi mi yaptık diye sorarız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1105 Mesaj
      28 Eylül 2014 16:39:52

fiyatı normal.alırken baktırın.soylenenin ve yazılanın dışında sıkıntı olmasın.bir tek mesajdaki devrilme ne demek netleştirin.normalde anladığımız devrilmeden araç 581 tl hasarla kurtulmaz diye düşünüyorum.belkide kastedilen başka birşeydir.hakkınızda hayırlısı.
      |
      |
      yigit+ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LAGUNA 2 2006 1.6 16V privilege+brc lpg+yeşil
      proton 416 glxi otm.1.6 16v 1999 gasitaly lpg yeşil
    • Yarbay
      3024 Mesaj
      28 Eylül 2014 17:06:41

Teşekkürler

Buradaki servis müdürü aracı tanıyor, devrilme vs büyük kaza yok o araçta, her şeyini biz yaptık ilk günden beri diyor ama başka yere de baktıracağım. O da aynısını söyledi devrilse 4-5binden aşağı çıkmaz diye.

Kafamı toparlayayım salı günü almayı planlıyorum. Araç ultra temiz, ıvır zıvır boya ne olursa olsun alayım diyorum. 2.elde böyle araç bulunmaz diye düşünüyorum bakalım.

|
      |
      drfx77 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1105 Mesaj
      28 Eylül 2014 18:01:12

boya değişen normalde hiç önemli şeyler değil,yeterki aracın ana iskeleti ve güvenlik kafesi zarar görmesin.araç dediğniz gibiyse ve km de orj ise alınır.hayırlısı.
      |
      |

LAGUNA 2 2006 1.6 16V privilege+brc lpg+yeşil
      proton 416 glxi otm.1.6 16v 1999 gasitaly lpg yeşil
    • Yüzbaşı
      346 Mesaj
      29 Eylül 2014 12:19:37

3 butonlu olanlarda var o özellik, gidip 3 butonlu anahtar yaptırsanda gine çalışmaz aracın donanımında ekli olması gerekir.
      |
      |
      ysr86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2005 LAGUNA 2 PHASE 2 EXPRESSION PLUS 1.6 16V ROMANO LPG
    • Yüzbaşı
      867 Mesaj
      29 Eylül 2014 12:43:57
      quote:

Orijinalden alıntı: drfx77

fiyatı normal.alırken baktırın.soylenenin ve yazılanın dışında sıkıntı olmasın.bir tek mesajdaki devrilme ne demek netleştirin.normalde anladığımız devrilmeden araç 581 tl hasarla kurtulmaz diye düşünüyorum.belkide kastedilen başka birşeydir.hakkınızda hayırlısı.

eskiden benim de bir çamurluk hasarım için öyle çıkıyordu ÇARPMA ÇARPIŞMA DEVRİLME
      |
      |

2009 Renault Laguna III 2.0 dci Privilege
    • Binbaşı
      1107 Mesaj
      29 Eylül 2014 13:29:20
      quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Alıntıları Göster

Pek ilgi çekmedi sanırım

Neyse alalım aldıktan sonra iyi mi yaptık diye sorarız

benim araçtada 3 tane hasar kaydı vardı toplam 3000tl falan ediyordu 134binde falandı aldığımda diri bir araba olduğu için hasar kaydına bakmadan aldım ben sizinkide temizse eğer alınabilir birde fiyat zaten uygun 23bine zarar etmessiniz satarken
      |
      |

2005 RENAULT LAGUNA 2.0İ 16V PRİVİLEGE MANUEL VİTES (LOVATO LPG)....İPHONE 6S PLUS SPACE GRAY....MSİ GE60
    • Binbaşı
      1107 Mesaj
      29 Eylül 2014 13:44:49
      arkadaşlar plakadan hasarı kontrol ettim ilk defa muayene sonuçlarıda geldi normalde gelmiyordu . bu aracın km ile oynanma olmadığına kanıtmıdır.resmini ekliyorum ben aracı muayeneden hemn sonra aldım.

2005 RENAULT LAGUNA 2.0İ 16V PRİVİLEGE MANUEL VİTES (LOVATO LPG)....İPHONE 6S PLUS SPACE GRAY....MSİ GE60
    • Yüzbaşı
      346 Mesaj
      29 Eylül 2014 14:30:59
      quote:

Orijinalden alıntı: ysr86

Alıntıları Göster

Hocam son hesabımda 25 litre ile 275 km şehir içi yol yapmışım. Senin değer biraz fazla mı yoksa ben depoyu bitirmeden ölçtüğüm için doğru olmadı mı? Aracı agresif kullanmıyorum bu arada.

Aracı nerde kullanıyorsunuz 9 litre ortalama için ve bu 275 km de ortalama hızınız kaç gösteriyor. Şehir içinde mahalle arasında günde bir kaç kez kontak açarak kısa mesafelerde yani gündelik kullanımdan bahsediyorum kimse 9 litre yakamaz ki bunu 1,3 motorlu yeni nesil motorlarda bile zor. Siz ben 9 litre ortalama yakıyorum diye ayrıntı belirtmeden bilgi paylaşırsanız diğer kullanıcılar kendi araçlarından şüphe ederler. Diğer arkadaşların tüketim ile ilgili fikir sahibi olması açısından söylüyorum, ben 14 litre ortalama yakıt tüketiyorum, yukarıda bahsettiğim gündelik kullanımda ve 6,5 litre şehir dışında tüketiyorum, şehir içi normal kullanımda ise 9-10 litre. Aldığımız yüksek değerler normal arkadaşlar kısaca, kafanıza takmayın, aracı nerede hangi süreyle ne hızda sürdüğümüzle alakalı tüketimimiz.

• Yüzbaşı
      346 Mesaj
      29 Eylül 2014 14:56:55
      Arkadaşlar dikiz aynasını bende söktüm, bende üç soket var ikisi boşda.biri o pervaneli şeyi çalıştırıyor, diğer ikisi neden boşda, onlar ne işe yaramalı normalde ve sizin arabada nereye giriyor kontrol edermisiniz.bendede yağmur sensörü var ama çalışmıyor.

En sonunda olacak olan bu :D
      http://www.youtube.com/watch?v=WAiy4ZW7XPs&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mave-rick -- 29 Eylül 2014; 15:14:44 >

• Çavuş
      42 Mesaj
      29 Eylül 2014 15:25:36
      quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

Alıntıları Göster

Aracı nerde kullanıyorsunuz 9 litre ortalama için ve bu 275 km de ortalama hızınız kaç gösteriyor. Şehir içinde mahalle arasında günde bir kaç kez kontak açarak kısa mesafelerde yani gündelik kullanımdan bahsediyorum kimse 9 litre yakamaz ki bunu 1,3 motorlu yeni nesil motorlarda bile zor. Siz ben 9 litre ortalama yakıyorum diye ayrıntı belirtmeden bilgi paylaşırsanız diğer kullanıcılar kendi araçlarından şüphe ederler. Diğer arkadaşların tüketim ile ilgili fikir sahibi olması açısından söylüyorum, ben 14 litre ortalama yakıt tüketiyorum, yukarıda bahsettiğim gündelik kullanımda ve 6,5 litre şehir dışında tüketiyorum, şehir içi normal kullanımda ise 9-10 litre. Aldığımız yüksek değerler normal arkadaşlar kısaca, kafanıza takmayın, aracı nerede hangi süreyle ne hızda sürdüğümüzle alakalı tüketimimiz.

45 km/h yol bilgisayarında bi değer okudum ama bu mudur ortalama hızım bilmiyorum. Aracı yeni aldım henüz neresi nedir hangi değer ne demek bilmiyorum. Ankara da oturuyorum işe gidip gelirken kullandım çoğunlukla ve trafik yok diyecek kadar az. 7,9 litre yol bilgisayarı gösteriyor tüketim. Hiç şehir dışına çıkmadım bu 275 km boyunca. Hepsi bahsettiğim şekilde katedildi.

• Çavuş
      42 Mesaj
      29 Eylül 2014 15:27:48
      quote:

Orijinalden alıntı: mave-rick

Arkadaşlar dikiz aynasını bende söktüm, bende üç soket var ikisi boşda.biri o pervaneli şeyi çalıştırıyor, diğer ikisi neden boşda, onlar ne işe yaramalı normalde ve sizin arabada nereye giriyor kontrol edermisiniz.bendede yağmur sensörü var ama çalışmıyor.

En sonunda olacak olan bu :D
      http://www.youtube.com/watch?v=WAiy4ZW7XPs&feature=youtu.be

Bende iki soket var (borda ve gri olan sizin resimdeki). İkiside boştaydı. Birini motora taktım. Vızırtıdan dolayı sökülmüş onu anlamış oldum. Anladığım kadarıyla da yağmur sensörü yok benim araçta.

Edit: diğer gri soket kararan dikiz aynasının beslemesi içinmiş. Onuda anlamış olduk. Sende 3. soket varsa yağmur sensörü bağlantısı için olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysr86 -- 29 Eylül 2014; 15:33:37 >
      |
      |

• Yarbay
      3024 Mesaj
      29 Eylül 2014 15:45:33

Hocam benim alacağım araç da full şehir içi tüketim 9.0lt gösteriyor. Hiç sıfırlanmamış.

Ort hız 26 civarıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 29 Eylül 2014; 15:46:04 >
      |
      |
      mave-rick kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3024 Mesaj
      29 Eylül 2014 15:47:48

Çok araç gördüm, muayeneye gitmeden km makul seviyeye düşürülüyor. Yetkili servis kaydı yoksa güvenmeyin derim. Kesin doğru olmayabiliyor.

|
      |
      cashuva kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      346 Mesaj
      29 Eylül 2014 16:37:57

Evet o ortalama hızdır, trafikde sabah git akşam dön 9 litre fazla bile. Hayırlı olsun aracın üstad. Yiğit arkadaşda sormuş 9 gösteriyor sıfırlanmamış, önemli değil o, aşağı yukarı üstteki tüketim değerlerini alırsınız,yeterki gerekli aksamların bakımını yapın, 16 kuruş km de şehir dışı yaktığımı bilirim lpgde ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mave-rick -- 29 Eylül 2014; 18:09:58 >
      |
      |
      ysr86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3024 Mesaj
      29 Eylül 2014 17:12:34
      Hocam aracın her şeyi serviste yapılmış sanayiye götürülmemiş ancak kayıtlarda şöyle şeyler var:

Ön tampon değişmiş,
      Radyatör değişmiş
      2 defa bölge belirtilmeyen 3-4 saatlik boya işçilikleri var,
      Sağ arka kapı-stopların orda boya işi var
      Ön plastik aşağıda rüzgarlık mı artık neyse o değişmiş.

daha önce ateşleme ve merkezi kilit için gidilmiş. Bakımlar vs derken kayıtlar kabarık.

Adam yarın gelecek ben fabrikadaki elemanıyla görüşüyorum da arabanın her şeyini ben yaptırdım kesinlikle boya yok diyor. Düzenli boya koruma pasta cila kaskodan yapılmıştır diyor para vermemişler. Varsa sadece rütuş olur öyle parça boya yok diyor. İstediğin yere gidip baktıralım diyor. Eski Servis müdürü de tanıdıkları zaten. O bir şeyler ayarladı diyor eleman.

Arabanın her şeyi yeni lifte kaldır bak, kaputu aç bak hepsi gözükür zaten diyor. Galericiler geldi onlar da boya değişen bulamadılar diyor.

Ben yarın sahibi gelince onun diyeceklerine göre ustaya götüreceğim. Hanım bunları duyunca alma dedi. Sordurduğumuz usta da abarttı 14-15'e verirse al falan diyor arabayı görmeden. Hanım iyice kızdı

Araba çok temiz ben hala alayım diyorum. Yarın bi baktırayım en iyisi. İçi bagajı her yeri pırıl pırıl. Sigara vs hişbir şey yok.

Sizden ricam kendim neye dikkat etmem lazım söylerseniz ben de bakayım.

Sesli konuşması esp'si falan çalışıyordu. Hatta yolda 70'le giderken ön tekeri su birikintisine soktum araba otomatik süspansiyonları varmış gibi tam öne eğilecekken dümdüz dengesini korudu çok şaşırdım

• Yüzbaşı
      270 Mesaj
      29 Eylül 2014 18:09:06
      quote:

Orijinalden alıntı: basartenk

Arkadaşlar herkese merhaba;

Bizim araçların gösterge tablo aydınlatması ne tür ampul kullanıyor, ve nasıl değişiyor? Bilen var mı?

Malum yıllardır yana yana kapkaranlık oldu artık. Komple yenilemek istiyorum.

Güncel.

Gösterge tablosu aydınlatmasını kafasına takan illaki vardır.
      |
      |

2005 Laguna II Privilege 2.0 16V BVA (Faz 1) Atiker Gold
    • Yüzbaşı
      867 Mesaj
      29 Eylül 2014 23:13:29

Önden aldığı hasar ciddiyse kaput ve çamurlukta boya-değişen olur bunlar temizse o kısmı önemsemeyin. Boyayı ölçen aletleri ve bir kaporta ustasını birlikte deneyeceksiniz. Benim yan komşum bin yemin etti iki kapıda boya var diye ama 4 kapımda da boya var. Bu işin doğasında var yalan. Motor şanzıman da aynen ustasına gitmeli. Ama size birşey söylemek istiyorum o direksiyona oturunca yok kalsın denmiyor. Benim kaporta ustam 18.5 fiyata çok dedi sen almazsan 15 ben veririm dedi bakın sizinki de aynısı. Demek ki kusurunu bulup fiyatı indireceksiniz o iş de sizin değil ustanın işi. Ben 500 kopartabildim 3 parça fazladan boyaya. Size kolay gelsin

|
      |

2009 Renault Laguna III 2.0 dci Privilege
    • Yarbay
      3024 Mesaj
      29 Eylül 2014 23:23:11

Siz ne zaman aldınız? Fiyat farkı baya varmış. Bilmiyorum araç bana temiz geldi alasım var ancak böyle şeyler de kafa karıştırıyor. 23.000tl uygun mu bu model araç için? İnternete göre uygun ama fiyatlar suni.

Benim için arabanın içi ve detayları çok önemli. Ben sonuçta kabinde olacağım. Ön taraf dağılmadıysa, airbagleri açmadıysa, su-sel vs görmediyse alırım. İç mekan sıfır gibi zaten tek el kullanılmış ve sanayi yüzü görmemiş. Muayenesi var, lastikler michelin, kışlıklara ayrı jant bile var. Özenilmiş yani. Ama durum karışık olunca evde sıkıntı çıkıyor.

Yetkili servise gide gele liste kabarmış yapılanlardan, insan böyle olunca da araba yaramaz diyor. Halbuki sanayide arabayı kilometresine kadar sıfırlasalar ne kayıt olur ne tasa

|
      |
      lordplanett kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      346 Mesaj
      30 Eylül 2014 00:23:52

Üstad direk ve şaseler sağlam ise ağır kazası taklası yok ise değişen parçalar orjinal ise boyaya değişene takma.boya hastalığı olan gitsin sıfır araba alsın, 8 10 yaşında arabadan bahsediyoruz. Mekanik ve elektironik aksamın değişmiş olmasıda Problem değil, kul yapısı bu melet. Bak üstad lagunanın ucuzu değil temizi alınır, kaportadan ziyade aracı servise sok, tüm sistemlerini kontrol ettir, dışarda 60 liraya yapılan testten bahsetmiyorum. O teste aldanırsan arza vermeye başlayınca arabayı aldığına pişman olursun. Şahsen ben ilk hafta 900 lira bu sebeple para harcadım. Çok şükür 2 yıldır altından kalkamadığım ağır bi masrafda açmadı, hala ilk günkü keyifle biniyorum satacak olsamda bu ayarda daha düzgün bi araba göremiyorum,olursa belki yeni c5 olur. Fiyat için birşey diyemem ama sana tavsiyem ocak şubatı bekle en az bin lira kara girersin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Reklamlar
SEO
izmir havalimanı transfer
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.